Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от g.petrow » 22 Окт 2009, 9:47

Колеги, ставам една сутрин, отивам на паркинга, натискам Старт бутона на каляската и тя малко се позамисли преди да запали. "Хм .... или подгрява преди да завърти, или нафтата не е като хората ..." - си мисля аз. Затова през миналите две седмици редувам различни нафти и до момента имам следното впечатление:

1. OMV Premium Diesel - моторът е осезателно по-тих, работи много по-плавно и има повече тяга :yes:
2. Lukoil Diesel - моторът е по-шумен, една идея по-слаба тяга, в крайна сметка отлични характеристики за цената. :yes:
3. Shell V-Power Diesel - Двигателят е шумен, тягата е сравнима с тази при лукойл нафтата, но в крайна сметка е прекалено скъпа за качеството, което предлага. :no: Като цяло горивата на Шел са крайно зле - основната причина е франчайзинга - зад табелата ШЕЛ може да стои каква ли не селска бензинджийница. По-слабо вървене на колата съм забелязвал с техните горива както при дизели, така и при бензини.

Следва ЕКО-нафта плюс.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от Mollov » 22 Окт 2009, 10:46

Ти не пипай ЕКО нафтата, че преди месец една Астра ходи за промивка на горивната система, резервоар и т.н. за 700лв... щото на зор се сипаха 20л нафта от ЕКО.... и до там.

Иначе "замислянето" е било заради подгряване и при много студено време е нещо нормално... въпреки че мойта все още не съм я хващал да подгрява преди палене...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от lusienk » 22 Окт 2009, 10:54

Колеги, не знам дали знаете , че в Атина и Солун е забранено да се движат дизелови леки автомобили. В Гърция нафтата се използува предимно за камиони и бусове. Така, че качеството на гръцката нафта не е особено добре. Особено за зимата те не слагат никакви добавки поради по-топлия им климат.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1465
Регистриран на: 19.05.2008

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от flame » 22 Окт 2009, 11:29

lusienk написа:Колеги, не знам дали знаете , че в Атина и Солун е забранено да се движат дизелови леки автомобили.

Кажи, че не е истина!!! :shock: А ако е истина кво праим ако ида с дизела? :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от lusienk » 22 Окт 2009, 11:47

flame написа:
lusienk написа:Колеги, не знам дали знаете , че в Атина и Солун е забранено да се движат дизелови леки автомобили.

Кажи, че не е истина!!! :shock: А ако е истина кво праим ако ида с дизела? :kuku:

Става въпрос за гръцки граждани. А ти , като чужденец можеш да си караш колата в Атина и Солун.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1263
Регистриран на: 29.01.2003
Местоположение: ... p0d n€b€t0, n@ m0r€t0 ...
Пол: Мъж
Кара: e39 525dA
Мечтае да кара: м6

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от moni76 » 22 Окт 2009, 11:53

OMV
My BMW history:
'91 E36
'97 E36
'00 E46
'01 E46
'99 E39
'03 E39

Изображение
http://www.youtube.com/watch?v=plxNfU-PA2c&NR=1 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от g.petrow » 22 Окт 2009, 12:06

Хм - вече не знам какво да мисля. Прочитайки всички постове, човек остава с впечатление, че всички са най-доволни от ЕКО и OMV. Дали няма начин да направим сравнителен тест по лабораторен начин, отделно определено трябва да има лаборатория, която прави такива тестове на горива. Някакви идеи?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12347
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от Mollov » 22 Окт 2009, 12:13

Намери темата с линка към форума на offroad-bg... те бяха тествали "зимна" нафта на големите вериги бензиностанции... общо взето Alpin Diesel беше най-читав...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от g.petrow » 22 Окт 2009, 12:30

Четох го този пост ... сега ровя в нет-а за нещо по-подробно :driving:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 82
Регистриран на: 1.11.2005
Пол: Мъж

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от tdrome » 22 Окт 2009, 17:20

В Off-Road форума, найстина бяха тествали зиманта нафта и OMV ALPIN DIESEL беше най-читава. Понеже от известно време на сам все модерни печки карам и бая път изминавам, ще се опитам и аз да дам някакво мнение.

ШЕЛ - Никога няма да си сипя, ама никога.. Ако ще да няма грам нафта по-другите бензиностанций. (Знам за поне 2-3 коли който след известно време следкато бяха зареждани там, се сдобиха с интересни проблеми от всякакъв вид.)

Петрол - Това което ми направи впечатление е по-високия разход само.

ЕКО - Немога да намеря разлика с ОМВ и ЛУКОЙЛ, но и не съм я ползвал много.

ЛУКОЙЛ - До преди време имаха хубава нафта, но нещо наспоследък я развалиха и шума от мотора се чува доста повече.

ОМВ Премиум - Това най-често сипвам, и каточили е най-читав.

ОМВ Обикновен дизел - Малко повече трака.

БП (BP) В Гърция - Никога не съм чуствал колата толкова мудна, и мисля да пропусна зарежданията от там вече.

РомПетрол В Румъния - Нечовешка нафта и бензин... мисля сега като ми свърши резервоара с Премиум-а да сипя един казан от тукашния Ром Петрол да видим како ще излезне.

Кучкарските бензиностанций не ги коментирам те са с нафта за трактори.
BMW POWER

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от g.petrow » 23 Окт 2009, 8:07

Колега tdrome, моето мнение се покрива с твоето - Shell sucks :nono:, другите са ок, с малки разлики :)
Днес е време за тест на ЕКО от Пловдив до София :) :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 31.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530 GT XDrive
Мечтае да кара: 911

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от Cristian » 23 Окт 2009, 16:52

Аз пък съм доволен от Еко! Направо излитам - те имат един по-як дизел, дето го няма на всяка тяхна бензиностанция, а само на някои! Пробвайте с него - уникален е!
Иначе за зимата - само Алпин, то е ясно!
А за Гърция - вярно е само за старите дизели дето немат некво Евро там 3 ли 4 ли...?

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 31.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530 GT XDrive
Мечтае да кара: 911

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от Cristian » 23 Окт 2009, 16:58

... И пак за Еко - имат някакви системи дето като сипваш в цистерните на бензиностанцията или като им свършва нафтата, светват едни лампи директно в Гърция!!!
И наште изроди не могат да доливат нищо, ако немат доставка от Гърция точно в момента.
Контролират ги яко, щото знаят кво става с Шел България! Каза ми го познат дето управлява една тяхна бензиджийница!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от g.petrow » 24 Окт 2009, 9:52

Вчера заредих на Еко дизел еуро плюс - много съм доволен, отлична динамика по магистралата, но двигателят не е толкова тих, колкото е с OMV дизела. До тук класацията е следната:
1. OMV Premium
2. Лукойл + Еко
:driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 1.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е90 320d, е70 3.0d

Re: Дизел, който не прецаква двигателя (НЕЗАВИСИМО ОТ ЦЕНАТА)?

Мнение от borisov1979 » 24 Окт 2009, 16:58

Много интересна тема.
Аз зареждам само от Лукойл и Еко и не мога да разбера никаква разлика.
Все е дно и също.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook