Реални ли са киломертите...???

5-та серия ('02- ), 7-ма серия ('01- ), 1-ва серия ('04- ), 3-та серия ('05- ), Х серия

Модератори: naskoksan, gazzzar, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от lusienk » 18 Яну 2010, 16:37

Както пишат колегите в по-горните постове, километрите могат да се хванат само в някои случаи. Моя съвет е да закараш колата в оторизиран сервиз и да и направят пълна диагностика и проверка . Мисля , че цената за това е 120лв. От там могат да те ориентират за цялостносо състояние на колата и дали си заслужава да я взимаш. ЗАщото има и вариант да е на малко километри но удряна или с прегряван двигатели или проблеми по скоростите или електрониката. Недей да се оглеждаш само в километрите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 17.10.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Жена
Кара: Е46 компакт

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от nani » 18 Яну 2010, 18:47

flame написа:Доколкото знам данните за километрите се записвали на 3 места. На 2-те места можело сравнително лесно да се манипулират, но 3-тото било много сложно - и съответно скъпо - и обезмисляло цялата операция.

При мен беше изтрита информацията и на трите места. Но въпреки това харесах колата и я купих. На диагностиката и в сервиза нямаха забележки. Нали знаете, колата и жената са на късмет. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от galant » 18 Яну 2010, 19:00

nani написа: При мен беше изтрита информацията и на трите места. Но въпреки това харесах колата и я купих. На диагностиката и в сервиза нямаха забележки. Нали знаете, колата и жената са на късмет. :mhihi:


Може да не е била изтрита а да си е на тези километри,откъде си сигурен.Иначе аз първото Е90 което си купих на килом. беше 52000км,ама волана беше тръгнал,на места беше лато "мъркуч".Не ми се ходеше на диагностика да не ме шашнат.Колата си беше ОК ама само тя си знаеше километрите,което не значеше че е лоша,напротив.Затова като купувам кола километражите не ме вълнуват,гледам състоянието на автомобила,купе,мотор,ходова част,гледам за сериозни удари(колкото мога да видя).За БМВ при нормално каране и подръжка 200к не са проблем(от личен опит знам).Ако имаш късмет и турбото да са ти го сменили си 6 номер,а какво е "преживяла" само тя си знае.Досега никога,ама никога не съм ходил на сервиз преди да купя кола(а съм сменил доста коли).Качвам се,карам и капарирам.Това все пак е втора ръка кола и късмета играе ключова роля.Може да отида в сервиз,да ми кажат ОК и след 200км да роди,гаранцията при дилърите,при втора ръка си е късмет и поглет върху автомобилите като цяло.Затова ако колата е свежа,работи си ОК и т.н. "не търси под вола теле".Непридвиден разход винаги може да изкочи(пази Боже).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от MaXimal » 18 Яну 2010, 19:36

Това за волана според мен не е от голямо значение, например при първите е90 и е92 воланите много лесно се изтъркват дори на 20-30 хиляди километра...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.01.2010
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M6

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от M6//HamanN » 18 Яну 2010, 21:34

За километрите ясно..Обаче ако някой от разбирачите каже как и къде да се гледа дали е "джаскана" му стискам ръцете предварително! Защото има вариант и така да е направена все едно е слезла от завода. Стига да не е помляна тотално разбира се., ама те тогава май не ги прават изобщо:clap:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от alx » 19 Яну 2010, 0:05

M6//HamanN написа:За километрите ясно..Обаче ако някой от разбирачите каже как и къде да се гледа дали е "джаскана" му стискам ръцете предварително! Защото има вариант и така да е направена все едно е слезла от завода. Стига да не е помляна тотално разбира се., ама те тогава май не ги прават изобщо:clap:


_винаги_ може да разбереш дали една кола е била удряна. абсолютно винаги. особено ако знаеш "читавия" екземпляр как изглежда. това боя, луфтове, болтове, винтове... лепенки... никой не може да ги докара фабрично. дори не се хабя да щракам с микрометъра за боя...

проблема е че веднъж като разбереш че е удряна.. няма как да разбереш колко е удряна- особено като я гледаш на паркинга а не на подемник...
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от SKISA » 19 Яну 2010, 9:37

както каза ахл ако е удряна си личи на сто места -стига да не е само врата и да е сменена цялата врата и пак може...! а ако е ударена и е направена като в завода ...ми тя си е нова-така че няма проблем ,ма едва ли някой ще успее да я направи така.
правиш си една проверка на комп в сервиз ,оглеждаш ,пробваш и ако сичко ти харесва се мяташ и не му мислиш толкова...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от Mollov » 19 Яну 2010, 10:42

M6//HamanN написа:За километрите ясно..Обаче ако някой от разбирачите каже как и къде да се гледа дали е "джаскана" му стискам ръцете предварително! Защото има вариант и така да е направена все едно е слезла от завода. Стига да не е помляна тотално разбира се., ама те тогава май не ги прават изобщо:clap:


Има и такива варианти... ако е пострадал само 1 детайл, който е подменен с нов... примерно на 1-цата е имало удар в левия калник (в документите към колата имаше инфо за щетата с описане), само той е пострадал... боядисали са един нов, слагат и айде... утрепахме се да я гледаме колата, дори и на подемник... ми то просто няма нищо за гледане...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от peters75 » 19 Яну 2010, 17:40

00Cool написа:оня ден идва едно е60 530д 2006 на 500 000хил гледам го ей така :shock: само волана и шофиорската седалка бяха леко захабени . некъф вълк единак никой не возил в колата .
:mhihi:

То че ще ходи на диагностика е ясно,не бих я взел без някакво инфо по въпроса.Просто ме притеснява да не би да е запазена,но убита от каране и нагласена на 140к киломерта.И респективно мотора да е позаминал лекичко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от galant » 19 Яну 2010, 18:24

Има разлика от одраскване,охлузване,удар и катастрофа(тежък удар).Детайла може да е пребоядисван поради всичките изброени причини и да си личи,което не значи че колата е била мляна освен последният от изброените варианти при който няма как в повечето случай да се корегира напълно,винаги ще остане нещо което ще подскаже.Че има пребоядисван детайл не е гаранция за удар или сериозен удар.Предната ми кола е с пребоядисван капак от зверски начуквания с камъчета и личи че е пребоядисвана(доверен сервиз,да не посочвам сервиза).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1853
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: София
Пол: Жена
Мечтае да кара: F32 M4

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от ((:BuKcu:)) » 19 Яну 2010, 18:57

SKISA написа:както каза ахл ако е удряна си личи на сто места -стига да не е само врата и да е сменена цялата врата и пак може...! а ако е ударена и е направена като в завода ...ми тя си е нова-така че няма проблем ,ма едва ли някой ще успее да я направи така.
...


При 7цата се смени цялата врата с нова такава от завода и разлика няма, и няма как да се разбере.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.12.2009
Пол: Мъж

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от moni androv » 19 Яну 2010, 20:00

Mollov : Писането на кирилица е задължително.

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от Huku » 19 Яну 2010, 22:55

((:BuKcu:)) написа:При 7цата се смени цялата врата с нова такава от завода и разлика няма, и няма как да се разбере.

:OT: Я кажи кво си летела с вратите напред, ама май треа да е в "Страхотни истории".
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Велико Търново
Кара: '05 BMW X5 3.0d

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от nuke » 20 Яну 2010, 9:26

Ами както казва един приятел:

Жена ненатакована и кола неблъскана няма :D :D :D - зависи вече колко често и колко яко :D :D :D

Относно километрите - "специалист" ако направи процедурата няма хващане. Моята като я вземах лятото показваше под 50000 км което за кола на почти 4 години е мнооооого малко вероятно. В BMW сервиз я гледаха и казаха че не била превъртана - как и дали могат да го разберат не знам. Убеден съм че е подмладяване (не че има значение щом съм я харесал) по доста други признаци.

Колата беше и удряна (вероятно нелеко) отпред в ляво - вижда се много ясно къде е заварявано и множеството нови лепенки по радиатор и други възли покрай мотора. Прегледаха я, казаха какво има да се прави и че като се направи всичко ще е ОК.

Та това не са най-важните неща - важното е колата да е в добро състояние в момента - караш я в сервиз да я прегледат хората и си преценяваш,

Успех!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10482
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Реални ли са киломертите...???

Мнение от Leon » 20 Яну 2010, 12:14

SKISA написа:сервизни книжки с печати в унгария има по 100 евро...! така че и книжката не е проблем ако тука купуваш.
ако е от германия директно и не е от мазен арабел или сърбин,или турчин -особено ако не пише :само за износ! начи колата се продава и за германци ,а там не смеят да лъжат, щото ако ги хване немеца ше им затвори хралупката за миг!
мойта е на 160хил тия години ,ма аз я карам от 3г и въртя малко.
ако е пипната от печен човек на 5 места се записват километрите ,но могат да се пипат на всичките ,така че тва не е гаранция.
най-голямата гаранция е от немска автокъща -директно...

Аз затова написах сервизна история, тя може да се провери в системата на БМВ сервизите, книжка ясно, че се нагажда. За другото си напълно прав, а като гледам Премиум селекшъните в Германия са съвсем малко по-скъпи от останалите и определено са по-добрия вариант.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е65/Е87/Е90/Х-series

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook