Въпрос относно пистолет...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Въпрос относно пистолет...

Мнение от WilliamsF1Team » 26 Фев 2007, 0:03

Момчета, седя си аз вкъщи и мисля как всяка вечер се прибирам пеша от приятелката ми, която живее на 2 спирки от вкъщи. Та мисълта ми е следната... Скоро имах спречкване с един наркоман, който го бях предупредил да не се занимава, обаче той ме срещна една вечер към 11 и ми каза да съм му бил дал телефона. Бях малко ядосан и му извъртях една, той залитна ама драсна да бяга и не му направих нищо общо взето... Сега отново са ме погнали, но за друго нещо. Тоя път не са наркомани, а са някакви бая по-сериозни. Виждам един човек пред блока ми на спирката, отивам в Надежда същия човек е там, отивам при баба ми в Западен парк и той е там, отивам на училище и го гледам от другата страна на двора, отивам до Младост до на един приятел сестра му и го гледам как дебне всяка моя крачка. Честно да ви кажа започва малко да ме дострашава и си мисля да грабна една "ютия"... :idea: Просто няма друг начин, ще ги стрелям майка им мръсна. Имам чувството, че постоянно някой ме наблюдава, следи всяка моя крачка и чака моя грешка. Лошото наистина е, че се прибирам всяка вечер сам между блоковете и колкото и да ги познавам тия дето ме следят НЕ ГИ познавам... :idea:


Та въпроса ми е следния...
Какъв е идеалният газов пистолет за преработка (към боен)...Също така ме интересува къде могат да ми го направят, както и сигурно ли ще е направен или може да засече... :?:

Споделете опит, защото не ми се занимава с разрешителни с психота и такива работи... Просто не ми се занимава...

Благодаря Ви предварително... ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8312
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 26 Фев 2007, 0:14

Марто - първото нещо за което се сещам е, да не се занимаваш с глупости, ако са решили да ти сторят нещо, ще го направят независимо дали имаш пистолет или не, и все пак съм на твоя страна, за това по-добре да имаш.

Второто нещо - тея за Газов с преработка към боен си ги избии от главата. Ще те съдят за незаконно притежание на оръжие, опит за предумишлено убийство и недай си Боже убийство. Така, че здравата ще го загазиш, ако се случи нещо лошо. Не, че ги разбирам, но от филмите - бойните правят специфични нарези по патрона и съм 90% процента сигурен, че ще разберат, че даден куршум е изстрелян от твоята ютия. :confused: :confused: :confused:

Третото и най-важно, ако наистина положението е сериозно, както казваш и няма друг изход - иди си изкарай разрешително за боен пистолет, тук нека по-запознатите кажат какви са изискванията и т.н. Но според мен - КОМПРОМИСА е боен пистолет с СТОП ПАТРОНИ. Не убиват, а вършат хубава работа, доколкото съм виждал. :roll:

Дано всичко мине ЛЕКО
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2184
Регистриран на: 7.08.2006
Местоположение: София / ghetto+
Пол: Мъж
Кара: m52 e36
Мечтае да кара: е38 ;)
Детайли за колата: е36

Мнение от t0sh » 26 Фев 2007, 0:22

ъхм само за стоп-патроните - под 8-10 метра си убиват като стой та гледай.
иначе по-скоро си реши рпоблема чрез някоя 'фирма' :) ако изобщо е проблем а не си внушаваш само...

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 8.01.2007

Мнение от Audi_RS* » 26 Фев 2007, 0:24

От няколко години вече стоп патроните са забранени и ако те хванат с тях,все едно са те хванали с преработен газов-съдят те по бързата процедура и отиваш при манягите :mhihi:

Един от вариантите е да си купиш хубав газов над 250 лв на които им се маха накрайника стрелят със стоп патрони без да го преправяш,така полицая няма да ти каже нищо за пистолета,но за патроните ... :roll:

А за разрешително за бойно оръжие можеш да ЗАБРАВИШ (разбирасе ако нямаш ГОЛЕМИ връзки). Не мисля че имаш логичен отговор на въпроса "За какво Ви е бойно оръжие".. в последните години дори събраха оръжията на някой проявени личности,а да не говорим наистина колко трудно се изкарва дори ако си сотаджия... иначе и аз съм голям мераклия и търся големите връзки със съответното възнаграждение.. но няма братче.. :(

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Мнение от amd » 26 Фев 2007, 0:32

Да, само да спомена, че има едни стоп патрони, дето са с малки сачми вътре и много лошо си убиват човек - стрелят с обикновен газов пистолет за 50-60 лева, само да си отвиеш муфата от цефта. Но са забранени - намират се, има откъде да се купят, мисля, че дори ако са с документ за закупуване от преди датата на влизане в сила на закона за забрана на въпросните патрони може да ги ползваш и да не могат да ти направят проблем за употребата им. Ако имаш притеснения за тези патрони, сложи си газови патрони съвсем легално, те също са силни и ще парализират евентуалният нападател качествено.
BMW only!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Мнение от WilliamsF1Team » 26 Фев 2007, 0:33

Не си въобразявам, още повече че знам за какво се случва всичко това, но ще го запазя за себе си...

Истината е че съм абсолютно чист обаче просто знаех повече за някои хора, на които им е неудобно това което знам. Аз едва ли ще застрелям някой, но да го раня не ми пречи честно да си кажа. Още повече, че понякога съм много ядосан от това което става въпреки че се правя че не ми пука. Излизам с приятелката ми от вкъщи и го виждам нещастника на спирката срещу блока ми и полудях, казах и да напредне ако ме види че аз изоставам нарочно, защото по-добре да се случи нещо само на мен, отколкото на нея и да се обвинявам за това... И го прави явно това е по кофтито. Да има няколко човека и да се сменят, да не ми правят впечатление, а той сам пича все едно не ме следи и най-лошото е че ме гледа бе да го е.а в гъза...

Ютията му е майката...
Може да ме съдят, ама да не забравяме че още сме в България...
Знам че ще е кофти и че може да закъсам повече от всякога, но за момента това е решението... :idea:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 8.01.2007

Мнение от Audi_RS* » 26 Фев 2007, 0:39

На газовите от 50-60 лв не можеш да отвиеш муфата,или ако можеш цефта е променена и е опасно да стреляш със стоп патрони за да не се разхвърчи пистолета,а и тези от 50-60 лв са много некачествен материал,моят съвет е един газов над 250 лв Байкал или нещо друго качествено и си намираш стоп патрони и си готов.Не знам по закон дали не беше,че когато полицай ти иска оръжието за проверка,няма право да ти иска пълнителя... но не съм сигурен :?:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Мнение от WilliamsF1Team » 26 Фев 2007, 0:41

Тия закони от утре започват да се проверяват и проучват до най-малката подробност, дано не е късно... :idea:

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 8.01.2007

Мнение от Audi_RS* » 26 Фев 2007, 0:52

Пиши ако намериш вратички че и аз съм заинтересован :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Мнение от WilliamsF1Team » 26 Фев 2007, 0:54

Е ако не стане не знам какво ще става...
Тош има право затова с "фирмите", но тя веригата не се състои в тоя нещастник само. Те са доста хора, просто той върши мръсната работа или е на път да я свърши... :evil: :evil: :evil: щ

Ще се разбере, всичко излиза на яве рано или късно... :idea:

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Мнение от amd » 26 Фев 2007, 1:08

Да, муфата на тия за 50-60 лева (като моя) се отвива изключително трудно, но става, стрелях 2-3 патрона и засега съм жив и здрав. Със сигурност не е безопасно на 100%, по-некачествени са, но аз няма да ходя на война и да стрелям всеки месец по 2000 патрона - пистолетът ми е за много напечени ситуации, на които се надявам никога да не попадам (същото пожелавам и на колегата, който пусна темата). Ако става дума за хвърляне на повече пари бих препоръчал walther за около 200 лева - страхотни пистолети.
BMW only!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Fking » 26 Фев 2007, 2:37

Предполагам си още афектиран щом ги говориш тези глупости....
Не стига че искаш да се вкараш в още по-сериозни филми (разни не-малки присъди и т.н.) ами и какво ще постигнеш като го простреляш? Мислиш че това ще реши проблемите ти с тях ли?

Има достатъчно неща за самозащита които може да се ползват законно, за кво ти е да рискуваш да лежиш години, за незаконно притежание на боен пищов (преправения газов, се води боен) и опит за убииство?
Да не говорим че във варианта със незаконен боен трудно ще пледираш самозащита...

Вземи си телескопична палка, спрей, оса или нещо от сорта....
Е така, колкото да се чувстваш по спокоен, а тея проблеми по-добре мисли по къв друг начин да ги решиш....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 961
Регистриран на: 24.10.2002
Пол: Мъж

Мнение от [FF]GODFLESH » 26 Фев 2007, 3:42

"Mopar is the only way to go if you want to beat the other guy and look better doing it."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 22.06.2005

Мнение от gyrate » 26 Фев 2007, 7:51

Ако не си готов да гръмнеш някой в главата докато го гледаш в очите, не си и губи времетo с оръжие.

ако реагираш на емоции, това нищо добро няма да ти донесе.

шоковите джаджи не винаги работят... taser не се внасят у нас освен чрез приятели. ако можеш, намери си такъв. гарантирана ефективност + няколко метра обзор.

газовите са играчки и просто ше дадът на някой извинение да те гръмне с нещо истинско. преправката е глупост защото метала е абсолютен боклук. с всичките съм си играл..

бъди здрав и жив и пожелания да се оправи положението с твоите "охажьори"
имах бмв, но си купих мерцедес преди доста време... предадох ви!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1583
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: София

Мнение от WilliamsF1Team » 26 Фев 2007, 8:17

Fking написа:...............


Мисля, че е нормално да съм афектиран все още... :idea:
А като застрелям дори и един или положението ще загрубее или ще се разкарат. С една дума или "аф" или "даф". По-добре така отколкото като някоя мишка да ходя и да се оглеждам... :!:
Що се отнася до другите оръжия за самозащита...Те просто не са толкова ефективни иначе съм мислил и за тях. Също така си прав, че трябва да мисля за някакъв друг вариянт, но съм максимално узлобен и каквото и да мисля само това ми минава през главата... :idea:

gyrate написа:...............

Защо трябва да го гърмя в главата... :?: :?: :?: Мога да го гръмна на 10 други места и пак да го докопам. А и не се знае. Ако ситуацията е моя живот или на приятелката ми и неговия поставени на кантар мислиш ли че няма да го накажа... :?: :evil: :evil: :evil:
За тия "шокови джаджи" наистина доста хора вече ми говорят, но просто няма откъде да ги намеря... :confused:
Това което каза за газовите пистолети също си много прав. Аз ще извадя газов той боен и какво правим... :?: :roll: Това е много вярно, затова смятам нещата да са поне на кантар. :!:

Мерси за пожеланието, но положението няма да се оправи ако не си помогна сам... :!: :!: :!:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook