Израел и Палестина- какво е решението?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от acho.rs » 17 Апр 2024, 11:39

Anthony_J написа:
enigma написа:Е поне да го бяха унищожили тоя паркиран ц130.
Как така само повреден от балистична ракета, това да не е руски самолет? :shock:

Също винаги ми е било интересно как хора от "цивилизования" свят могат да се радват на режим, чиято идеология е да изнася ислямска революция. Ясно, че са съюзници срещу омразния на всички ни американски империализъм, но ако успеят да го бутнат, накъде ли ще се фокусират след това, дали ще седят мирно? 8)
Това прави впечатление при типичния български патриот и родолюбец. Той най-обича България, ама по-обича Русия, тъй като са ни освободили от злите мюсюлмани, защото сме православни братя. Иначе винаги умира от кеф когато злите мюсюлмани избиват невинни в Израел, САЩ, Франция, Великобритания, Белгия, че дори и в България. Хленчат само когато това стане в Матушката, там искат главите на изродите. За взривения автобус в Бургас имаше тишина. Кво толкова, само шофьорът беше българин. Мразят и колят виртуално единствено българските турци, с които сме нямали никакви проблеми след освобождението. Много обичат и СССР, защото ни е спасил от злите фашисти. Е, спаси ни и от православието, щото религията и християнските ценности си бяха направо забранени, но такива неща се прощават между братя. Обичат и Путин, защото той с неговите братя мюсюлмани от Чечня коли украинските фашаги и се молят скоро да намине и насам, за да накаже предателите на Матушката у нас, тласнали ни в ръцете на НАТО и ЕС, донесли най-тежката мизерия за народа, дето преди ходеше по 2 пъти в годината на море.

Право в емоциите :clap:
Северна Корея ми е на сърцето, Иран ми е на прасеца... Само лидерите на тези режими са истински филантропи и човеколюбци. В техните страни е рай и особено в Иран, който нямат нищо общо със Хизбула, Алкайда, Хамас и други хуманитарни организации.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10449
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Leon » 17 Апр 2024, 12:57

И да не забравяме една голяма заслуга на Иран - избретяването на изключително важния за световната история метод на дипломация "кола-бомба", успешно прилаган в установяване на разбирателство и стабилност в Ливан, където на добра воля християните са приели първите кариерни палестински бежанци.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Е.Димитров » 17 Апр 2024, 13:42

Тука имаме космополити, били с Северна Корея и по всякакви подобни тъмни за обикновените хора места, и знаят нещата как е в света на потурнаците и несретниците.

Аз сега не разбирам друго, ЕС какво се прави на загрижен, че да се вре там, дето не ни е хич работата.
Освен, че Германия е твърд поддръжник на Израел (то е ясно защо), други държави от ЕС не виждам какво си навират гагата там, дето е чисто американски вилает.
Или пак ще се отправят покани към тези, да идват към Европа и да се заселват тук.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10449
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Leon » 17 Апр 2024, 13:55

Тук съм съгласен - ЕС си има достатъчно проблеми. Освен някаква дипломация, няма какво да си врем човките в тоя конфликт... Най-малкото палестинските бежанци вървят задължително с тероризъм и износ на "революции".
Never mistake motion for action...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Апр 2024, 14:16

А не може ли просто палестинците да си живеят всичките в Ливан и да се свършва с това? И без това са скапали исторически тая държава, ако има нормални останали християни там, да се махат посока Израел или някъде другаде и да си живурка на воля цялата тая паплач там по мюсюлмански.

По повод това в Ливан преди много години и по повод горното ЕС да взема чужденци се сещам какво ми прати 15-годишния ми син миналия ден и едно друго за расизма как почват да го изопачават:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10449
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Leon » 17 Апр 2024, 14:41

Има логични решения, но не са изгодни за никоя от страните и едва ли ще бъдат допуснати. Всички страни в този конфликт искат той да продължи, всеки по своя причина. Няма невинни и от двете страни, невинните ги убиват бомбите. Както в повечето войни, впорочем.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Anthony_J » 17 Апр 2024, 17:26

Е.Димитров написа:Така е, аз си признавам, че се припознах в този анализ, разбира се, след като цяла нощ се борих със себе си. Анатоли има уникална дарба да познава из дъно човешката същност на българина!
Чете ме , като вестник "Работническо дело", все едно сме били на запой месец с водка и кисели краставички и е проникнал на дълбоко в моята същност!


По темата.
В момента Израел искат да се наложат още санкции на Иран заради това, което направиха иранците.
Но няма санкции за Израел, за това, което те правят, което из дъно ядосва моята , както Анатоли каза, крехка руска душевност!
Ще чакаме да се види, дали там ще предприемат някаква сериозна стъпка, или ще направят , както направиха иранците, да предупредят Иран и САЩ за отговор, за да не изглеждат слаби израелците.
Не знам кой е Анатоли, сигурно съветското ти приятелче, с което сте си писали писма, но би ли дал един пример къде и кога Израел са извършвали терористични актове? Не съм им голям фен, но винаги бих застанал на страната на цивилизацията, а не на талибанщината и ватенките. Показателен е ѝ фактът, че дори и най-големите хейтъри на западния свят, като онзи жалкар по-горе, който също се припозна, ходят да живеят там, а не в любимите ви role model държави. Това никога не съм го разбирал, честно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от enigma » 17 Апр 2024, 19:42

Писах и преди - на палестинците многократно е предлагано решение с 2 държави, но те отказват.
И голям процент от тях (мисля над 80% при последното проучване) вярват, че ще надделеят в борбата с Израел, и там държава Израел няма да има.
Е, как да стане? :dunno:
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Jordana » 17 Апр 2024, 20:13

Е, как да стане? :dunno:
Както е започнало всичко . ....с едни 40 години в пустинята :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Don_Diego » 17 Апр 2024, 20:15

Anthony_J написа:би ли дал един пример къде и кога Израел са извършвали терористични актове? с.


Убийството на деца, без значение кой им е баща/дядо не знам какво друго може да бъде :dunno: .
Справка: атаките от миналата седмица по синовете и внуците на главния на Хамас

Да не си помислите, че защитавам Хамас - просто посягането върху живота на деца е абсолютно недопустимо.
Покрай “прочистването” на Ивицата Газа и доста други деца дадоха фира с тяхна помощ, а отношението на цивилизования свят към темата е “Широко затворени очи” :kuku:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Апр 2024, 20:55

Днес сутринта ли беше думнаха някаква сграда където да загинали 13 и 7 деца. Опа, чакай малко, че той по тая логика Путин е терорист номер едно в света за последните две години без конкуренция. :shock:

Иначе тия децата на Хамас там не е точно така без значение кой им е родител. Тия "деца" на Хамас вече не се знае колко навътре са били в занаята и кой каква длъжност наследява в йерархията. Така де, ние не знаем, ония вероятно знаят. Всъщност ако ти беше на мястото на евреите и съжителстваш с умопобъркани, които се кефят пред камери как са изпълнили супер важната цел да убият евреин...можеше и да не мислиш точно така.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Don_Diego » 17 Апр 2024, 21:03

Мале мале…да ви имам цивилизования свят :kuku:
По тази логика щом голямата част от терористите са мюсюлмани, да им изтрепем децата щото можело да станат терористи :conf:

Темата е за ключ! Прекалено крайни станаха мненията и нищо съществено не се казва, а само се лепят етикети
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от enigma » 17 Апр 2024, 21:18

Това как Израел бомби безапелационно в никакъв случай не е ОК...
Но тези въпросните 3 "деца" цел на удара са си възрастни и с длъжности в Хамас.

hamas_children.png


За убитите внуци, твърдението е на Хамас, възможно е, но не са били те цел на удара... та мисълта ми е, това не е целенасочена терористична атака от страна на Израел. Разликата е, че терористите умишлено удрят по цивилни цели.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Е.Димитров » 17 Апр 2024, 21:32

Anthony_J написа:
Е.Димитров написа:Така е, аз си признавам, че се припознах в този анализ, разбира се, след като цяла нощ се борих със себе си. Анатоли има уникална дарба да познава из дъно човешката същност на българина!
Чете ме , като вестник "Работническо дело", все едно сме били на запой месец с водка и кисели краставички и е проникнал на дълбоко в моята същност!


По темата.
В момента Израел искат да се наложат още санкции на Иран заради това, което направиха иранците.
Но няма санкции за Израел, за това, което те правят, което из дъно ядосва моята , както Анатоли каза, крехка руска душевност!
Ще чакаме да се види, дали там ще предприемат някаква сериозна стъпка, или ще направят , както направиха иранците, да предупредят Иран и САЩ за отговор, за да не изглеждат слаби израелците.
Не знам кой е Анатоли, сигурно съветското ти приятелче, с което сте си писали писма, но би ли дал един пример къде и кога Израел са извършвали терористични актове? Не съм им голям фен, но винаги бих застанал на страната на цивилизацията, а не на талибанщината и ватенките. Показателен е ѝ фактът, че дори и най-големите хейтъри на западния свят, като онзи жалкар по-горе, който също се припозна, ходят да живеят там, а не в любимите ви role model държави. Това никога не съм го разбирал, честно.

Анатоли, нали такъв ти е никнейма, под който се подвизаваш...
Тея анализи, дето уж сам си написал, съм ги чел от толкова много места, че ми е ясна с каква посредственост вече се копират и бълват. Да не говорим за това, че са абсолютно същите, дето бяха и преди 1989 година, но с обратен знак.
А самата мисъл , дето е доказателство за посредственост и най-общо казано пораженчество "що не ходиш у Русия" си е направо еталон за нищомислене.
За какво трябва да "бягам" на някъде?!

Разбирам, че не можеш да разбереш, за това се изисква обективност и оригинална мисъл, далеч от мейн стрийма с които си свикнал!
Интересното е, че използваш думата "жалкар" , а самият ти се оплакваш!
Та хора като теб не правят цивилизацията, хора като теб бягат на хубавото и черпят от чужди ресурси, те не са производители на блага за собственото си общество.
Няма да казвам думата "Предатели", защото се оказа, че да си предател на собственият си народ и държава си е повод за гордост!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Израел и Палестина- какво е решението?

Мнение от Don_Diego » 17 Апр 2024, 21:33

@enigma: Аз да съм казал нещо за тези тримата и да ги оплаквам?

Коментираме само и единствено убийството на деца и предвид колко точно са знаели къде са, със сигурност са знаели и кой е покрай тях и въпреки това са предприели ударите. Но те си имат история с доста невинни жертви при опитите да очистят някой дето са набелязали :angel:

Просто има зверства, които са недопустими и нищо не може да ги оправдае.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook