Знак от съдбата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Знак от съдбата

Мнение от E34 » 22 Авг 2023, 10:56

„Сътворението на всеки един от вас се събира в утробата на майка му 40 дни във формата на зигота и по същия начин бива съсирек, по същия начин бива зародиш (във формата на сдъвкано месо) и се изпраща мелек да му вдъхне дух и му се заповядват четири неща: да му се запише препитанието, продължителността на живота му, делата и нещастен или щастлив. Така че кълна се в Този, който няма друг освен Него, наистина някои от вас вършат дела присъщи за жителите на Дженнета докато не остане между него и Дженнета един лакът разстояние. При което предписаното го изпреварва и извършва дело, присъщо за жителите на Ада и влиза в него. И наистина един от вас върши дела присъщи на жителите на Джехеннем, докато не остане лакът разстояние, при което го изпреварва предписаното и извършва дело присъщо за жителите на Дженнета и влиза в него.”

Съдба има и знаци има.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Знак от съдбата

Мнение от Моджо » 22 Авг 2023, 12:17

Мюслим?
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12067
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Знак от съдбата

Мнение от bum_bum » 22 Авг 2023, 18:43

Jordana написа:
Но жена ми наскоро забеляза, че първосигналните ми решения са изключително точни. Проблема е, че никога не действам импулсивно. Винаги го мисля, а след като премисля винаги взимам различно решение, което впоследствие се оказва грешно. :mhihi:
Що се отнася до вземането на решения народа го е казал - утрото е по мъдро от вечерта . От друга страна обаче от древни времена когато са питали делфийския оракул как да постъпят , всички велики личности са имали до себе тълкуватели на поличбите ... :ok:


При мен проблема е, че явно съм тъп и като премисля взимам тъпо решение. Импулсивната ми нагласа е по-правилна, но го разбирам едва след като съм се насрал.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Знак от съдбата

Мнение от Jordana » 22 Авг 2023, 18:57

Според мен се повлияваш от субективни елементи при такава постановка щом определяш такива решения като грешни . По принцип обратното е правилно и често срещаното , при мен е точно така - по добре да преспя една вечер и на другия ден да реша на чиста глава . Малко биохимия , какво се крие в тази сентенция че утрото е по мъдро от вечерта ? Нещо много просто , през ноща когато мозъка активно почива и чисти токсините той обработва информацията от временната памет и създава нови невронни връзки . Тоест на сутринта имаме малко по генерален поглед върху ситуацията като мозъка е отсял това което смята за незначително . Но това все пак е напълно индивидуален процес и при теб може да има особености които са извън общо приетите . Няма закони които да спазваме при тия неща , това което е по добре за теб това и правиш .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: 320d

Re: Знак от съдбата

Мнение от vixx » 22 Авг 2023, 19:41

Не, не вярвам. Гледал съм назад и към случки, които тогава съм смятал за съдба. Обясними са сега, гледайки назад, но тогава не бяха и изглеждаха като божие решение. Еми не са. Въпреки това продължавам угодно да си повтарям "квото оня горе е казал" за нещата, за които не ми се получава. Ама ако исках можех и тях да ги проследя до причините в себе си, но ми е по-лесно да не го правя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Знак от съдбата

Мнение от barty » 23 Авг 2023, 18:36

Аз вярвам че има съдба, карма и сили които не разбираме.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Знак от съдбата

Мнение от Jordana » 23 Авг 2023, 19:00

Нали има врачки баячки астролози гадатели екстрасенси за тия неща , и те ли не разбират ? Ако никой не ги разбира тия сили на съдбата , каква е ползата от тях ? Аз смятам че говорим за знамения нишани поличби които се разбираеми ...религията работи с такива неща доста успешно , явно ги разбира и изобщо не смятам че са неразбираеми тези сили :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Знак от съдбата

Мнение от kiko » 24 Авг 2023, 10:49

Оня ден си харесах едно нещо в гр.Сунгурларе,куриер не е опция.Да бия 700км в двете посоки и да изгубя почти цял ден хииич не ми се изка, и почнах леко да се разубеждавам да го взимам.Но снощи се прибирам в нас и гледам една бутилка подарък Сунгурларска гроздова отлежала :shock:
Ае кажете ми сега тва на какво прилича :mhihi:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Знак от съдбата

Мнение от Моджо » 24 Авг 2023, 12:12

Прилича на запой :lol:
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Знак от съдбата

Мнение от barabqga » 01 Окт 2023, 13:34

ходя днес да изчистя колата отвън и отвътре на автомивка на самообслужване
първо отвън бях готов, но после двете прахосмукачки бяха заети и имаше да други които чакат за тях, а наблизо има други две автомивки пак с жетони
отивам първата и пак греда, пълно с коли, но грам не се трогвам даже напротив времето хубаво, хубава музика
отивам на втората и охо свободна прахосмукачка (от две), изхвърлям всички боклуци, разпределям каквото може за разделното пред дома, капачките в торба, пръскам с препарат таблото, лъскам навсякъде, забърсвам и аха да пусна жетон в машината, пише не работи :D, избива ме на смях
в другия край отново свободна прахосмукачка паркирам си, работи си този път, отварям всички врати и отивам да отворя задната и хоп някакъв корейски джип удари колата точно пред коляното ми, за секунда се светнах че не е станало нищо (щом не ме удари мен), и без друго от такива драскотини по колата не се трогвам
излезе от джипа човек на 60+ години, и започна абе брат, какво направи и разни такива
обясних му, че от минута две съм спрял там, а той не ме видял като е давал на заден и можел да ме удари, че ако иска да си огледа неговата колата аз нямам никакво намерение да се карам и да имам претенции, даже му дадох от препарат който ползвам за таблото и пластмасите, успокои се човечеца, излъска си колата отвътре, аз свърших с прахосмукачката и оставаше около две минути даже му я дадох да ползва времето, той накрая много ми благодари пак в някакъв доста странен младежки стил с тези думи братле/брат
та така още щом стана това се сетих, че може би съдбата ми е казвала днес да се откажа от прахосмукачка :D


Изпратено от моят 22126RN91Y с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Знак от съдбата

Мнение от barabqga » 01 Окт 2023, 13:35

а и извинявам се за не дотам увлекателния стил на писане като на карман

Изпратено от моят 22126RN91Y с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Знак от съдбата

Мнение от Spunky » 01 Окт 2023, 19:09

На втората неработеща, знака е ясен, аз щях си тръгна. Всеки път, ако се заинатя, става нещо. Един петък преди няколко месеца, имах работа доста и през уикенда някакви задачи, но се обадиха приятели, че взели голяма къща в един курорт на 5 часа път някъде. Колата беше пред сервиз, около 2К км имах оставащи и час за другата седмица. Още беше сутринта и щях да мина през една тапа на един проход ок, след 12 в петък си оставаш там. Спирам за безнин, няма випауър. За пръв път ми се случва, да няма бензин, без бедствие. Но бензиностанции и шелове много, спирам на следващия. Тръгвам и след малко ми светва лампа за олиото, да доливам. Пак за пръв път, беше минала колата вече 80К км някъде, на около 10К от смяната. Вече съм минал повечето градска ерия и имам само един БМВ дилър на път. Спирам, нямат олио на бутилки моя модел, идвало следобяд. Искаха да ме вкарат вътре и да ми долеят, но щях се забавя поне още 30-40мин. Тръгвам към друг дилър, който е с малко отклоняване, но смятам че ще спестя 20-30 Мин. Отивам там, имат, мотат се достатъчно докато ми го продадат, че пак отидоха 20 Мин, плюс 10 Мин в посока отклонение, пак същото като да бях чакал в предния… Тръгвам и тя тапата става на едно изкачване на магистралата, около 1000 метра денивелация и да кажем 20км път. По средата някъде се набих в задръстването и колата се кара сама, едно 10 Мин в крайна лява лента, от 4-5. 10 Мин в такова “каране”, аз съм естествено на телефона. На предела вече яко мъгла, но го даваше да се изчисти трафика веднага след това. Аз със забития поглед в телефона, все пак се държа все едно съм в такси, въобще не виждам, че отпред почват да се изнасят от моята колона в дясно. Колата следва предната и тръгва сама надясно и аз се “събуждам” от много нежно спиране и пиукане и гледам, че съм се забил във вратите на един акорд и вътре една уплашена девойка ме гледа въпросително. Направих и още малко щети докато се откача и спряхме да се оправим отстрани. Мен ми нямаше нищо почти, много малки линийки в края на бронята при калника. На нея шофьорската и малко от задната врата и бяха намачкани. Разменихме информация, платих и после ремонта и така, отидох на дестинацията, беше хубаво, но ако си бях седял, щеше да ми е по-спокойно и евтино.

barabqga написа:а и извинявам се за не дотам увлекателния стил на писане като на карман

Изпратено от моят 22126RN91Y с помощта на Tapatalk


Треше само да смениш чичката с някоя разведена милфка, супер красива чуек, и да го оставиш отворено, че сте се разбрали че ти дължи бутилка вино и че ще я водиш да и избираш нов артеон, че тая вече е надраскана

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Знак от съдбата

Мнение от dhtj » 02 Окт 2023, 0:53

Spunky написа:
barabqga написа:а и извинявам се за не дотам увлекателния стил на писане като на карман


Треше само да смениш чичката с някоя разведена милфка, супер красива чуек, и да го оставиш отворено, че сте се разбрали че ти дължи бутилка вино и че ще я водиш да и избираш нов артеон, че тая вече е надраскана


Изображение

:mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Знак от съдбата

Мнение от enigma » 02 Окт 2023, 6:03

Spunky написа:...


Офф и аз така, ама обратното, т.е. положителен ефект :lol: .
Преди години на една конференция на обяд съм се наредил на най-дългата опашка, за мексиканско, понеже много ми харесваше как готвят телешкия стек. Чакам половин час и естествено докато ми дойде реда телешкото свършило. Още 10-15 мин чакане докато дойде още.
Взимам го и отивам да платя - хоп картата блокирана. Обаждам се на банката, имало някакви подозрителни транзакции преди 10 минути.
Бях дал картата на един приятел да си плати нещо, обаче той се полакомил и си понапазарувал. Както и да е, ако не бях чакал толкова за телешкото, приятелството ни щеше да продължи поне още един ден. :D
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Знак от съдбата

Мнение от carmanf1 » 02 Окт 2023, 17:45

Spunky написа:...


И аз бих се отказал на 2-рия път и да тегля пОтките майни.

Относно 2-рата част от мнението ти, така става като не ти се получават нещата - завистта над другите започва да надделява.

Много си прекалил с теорията и заучените положения по книжките.

Както казваше даскала ни по физика на един мой съученик - пак си преучил, практика ти липсва :D

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook