Най-топлият месец в последните не знам колко години

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Моджо » 03 Авг 2023, 15:50

Като цяло да речем може и да не е на човека. Ама то има проста логика. Парников газ ли е цо2? А кой го пуща в изобилие. Не са зайците примерно. Та квото и да си баеме ние сме си виновни. Ако не за нещото като цяло, то със 200% сигурност за скоростта , с която се случва.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Jordana » 03 Авг 2023, 17:57

Парников газ ли е цо2? А кой го пуща в изобилие. Не са зайците примерно.
Не са зайците , ами са говедата . Хората трябва да папат нещо , ако искате да намалим хората така ще има по малко говеда и по малко СО2... проста логика ! :dunno:
https://www.dnes.bg/obshtestvo/2020/09/ ... rta.462810
200-300% али бали стопили са ледниците а как са зъмразнали че да има какво да се топи ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от ildivvy » 03 Авг 2023, 18:19

Дано повече хора обърнат реално внимание на факта, че Земята я обезлесяват със зверска скорост! Това е, според мен, огромния фактор за голяма част от скоростта, с която се променя климата! Останалото си е естествения процес на топли/студени периоди, които съществуват много преди да е имало хора...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Моджо » 03 Авг 2023, 18:40

Пак глупости... Убу, говедата са. С два крака обаче.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Jordana » 03 Авг 2023, 19:03

Нали си купи мобилен климатик ? Още ли ти е топло през най горещия месец в годината ? :dunno:
https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/10/27 ... dovelo_do/
В късния плейстоцен само преди 12000 години е имало рязко супер мега затопляне със 6-12 градуса на средните температури в рамките на десетилетие . В момента повишението е 1.1 градуса средно спрямо пред индустриланата епоха разбирай от преди 150 години .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2757
Регистриран на: 17.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е30 М3, E46 M3, E92 M3, E92 325i

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от bmw maniqk ivo bmw » 08 Авг 2023, 16:30

ildivvy написа:Дано повече хора обърнат реално внимание на факта, че Земята я обезлесяват със зверска скорост! Това е, според мен, огромния фактор за голяма част от скоростта, с която се променя климата! Останалото си е естествения процес на топли/студени периоди, които съществуват много преди да е имало хора...


Ама отчиташ ли факта, че има и хора дето залесяват?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от ildivvy » 08 Авг 2023, 17:51

:mhihi: Чак пък да съм толкова... кух! Предполагам, че има и такива хора (аз например, засадих четири дръвчета тази пролет), но сериозните институции твърдят (подкрепено със снимков материал), че 'общия резултат' от засадените нови фиданки и отрязаните дървета (ако мога така да го кажа) бил намаляване на горите с огромна скорост! Сега, ако трябва да броя вече дърветата едно по едно...няма да се справя, признавам!

Друго по темата: Мисля, че доста хора свързват директно твърдението за 'най-топлия месец до сега' с голям брой супер горещи дни през въпросния месец! Това не е съвсем така. Тази година в Пловдив и Русе, дните с над 40'С са под 10, например. Просто всички останали дни са били малко по-топли от друг път и от там статистически нещата отиват към най-топлия месец до сега! Ако погледнем по-генерално - тази година почти нямаше пролет! Дъжд и облаци все едно е есен. Кой помни скоро да е валяло два пъти от началото на Август през други години :dunno: ? Тази сутрин до обед си беше чист Октомври, а следобеда Май!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Jordana » 08 Авг 2023, 18:35

Нали разбирате че средно годишните температури са си същите , мърдат с 0.5 градуса нагоре надолу което няма как да го усетите . Вече при тях ако има нещо нагоре в плюс 0.1 градуса на 50 -100 години ...Ако един месец е по топъл друг ще е студен , крайната средна температура на годишна база е почти константна . След лято с повече топли дни идва зима с повече студени , когато е лято в едното полукълба в другото е зима ...елементарно е за разбиране . Аномално високите или ниски температури в определени дни нямат връзка с тая работа щото първо трябва да се дефинира какво е аномална температура . Ако на даден ден има измерена някаква висока или ниска температура която до момента не е била измервана то това важи само за този ден час регион измервателна станция не за целия климат на земята . Освен това традиционно се коментират само високите температури лятото и нските зимата , никой не коментира че даден ден през януари е най топлия от както се правят измервания . Това създава илюзията в част от популацията че идва края на света :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от steeN » 08 Авг 2023, 19:11

Т.е. най-лесно ще стане ясно, че пак говориш глупости, като се види, че зимата, която идва е по-топла и от миналата :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Jordana » 08 Авг 2023, 19:50

Аз пък ти казвам че юли беше най студения месец от юли следващиге следващите няколко години :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от BMW_POWER » 10 Авг 2023, 19:04

Глобалното затопляне
16С...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Jorixa » 12 Авг 2023, 11:41

BMW_POWER написа:Глобалното затопляне
16С...


И тука последните 1-2 седмици захладня. Рано сутрин си е за яке направо. Реално просто "горещниците", които ги има всяка година Юли месец, продължиха малко по-дълго тая година.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от Jordana » 12 Авг 2023, 13:59

Ами не бих казал , тоя супер пупер горещия юли наистина е по горещ но като средна температура . Това вече се каза по напред , но внимавайте сега ....0.7 градуса средна месечна температура в плюс . В плюс от кое обаче ? :roll: Нормално за България средно месечната за юли е 22-26 градуса ... Разбирайте го така - имало е по малко студени дни в юли 2023г , а те без това са традиционно малко през юли . Така наречените горещници - 3 най топли дни в годината са в края на юли .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1763
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от BMW_POWER » 12 Авг 2023, 16:07

Не знам, как съм се разминал. Може би, защото беше в края на работния ми ден и всички банички бяха продадени. 70мм дъжд за 90 минути. Това се изсипа.




master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Най-топлият месец в последните не знам колко години

Мнение от alx » 12 Авг 2023, 16:42

За джунглата в бразилските тропици дето я сечеме- имам колега бразилец чийто баща е бил министър на горите или там каквото е и от него знам, че джунглата расте по- бързо от колкото я секат… и че колкото повече въглероден двуокис толкова по- бързо расте до темпо което било умопомрачително- в момента 10 годишни дървета били високи и дебели колкото 15 годишни през 60те…

За затоплянето- не го причиняваме ние- естествен цикъл е, но определено го засилваме с дейностите си.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Dalgia666, mr_petroff, slavi7575

Последни теми
Facebook