Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 595
Регистриран на: 4.04.2010
Местоположение: Мюнхен
Пол: Мъж
Кара: 320д Е46 136к.с
Мечтае да кара: BMW F10

Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от shark1986 » 17 Яну 2023, 13:21

То беше ясно коя ще е на 1-во място :mhihi: Мислех, че сме по напред в класацията ама явно това, че сме малко мразени (като марка) оказва влияние на психиката на бъдещия купувач. Повечето коли са 15-20 годишни.
https://businessnovinite.bg/bg-biznes/koi-sa-markite-s-naj-mnogo-koli-v-dvizhenie-u-nas.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от drifty » 24 Яну 2023, 20:45

Това обяснява защо масово идиотите на пътя са вагаджии, просто са много :D
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Spunky » 24 Яну 2023, 21:18

типично за района и сравнително близко разпределение на най-популярните около нас VW и MB и не залитаме силно към едната или другата.

По показателя за най-много автомобили над 20 години в движение - 202 040 броя са тези на Opel.


И кво стана накрая? Надбягаха ръждата?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Е.Димитров » 25 Яну 2023, 11:07

На новите БМВ та , само форума им е хубав.
Като казвам "нови", имам в предвид между 7 и 10 години.
Не мога да си представя автомобил, на който обслужването на 150к километра му е 6к лева минимум.
Такова числа са валидни за някакви автомобили, дето не са ежедневни.
Чета разни коментари, някой си купил автомобил на условно 150-200к километра от марката и обслужването включва и смяна на лагери :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от vicho » 25 Яну 2023, 11:48

Хубаво нещо е статистиката... масово караме дърти курници вместо по-нови и по-малко замърсяващи колички, ама политика... кво да прайш!

ДА ЖИВЕЙ БАТ БО!!! :smoke: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Яну 2023, 11:49

Че то това е хубаво е една гледна точка - искаш премиум кола, която да не може да си я позволи всеки. :dunno: И ако мислите, че са трошливи, вижте марката, която стана популярна вече с това, че отиде в насока лампички на макс за сметка на надеждност. :mhihi: При Мерцедес положението също е зле.

Аз като заклет Опелджия мога да бъда горд с тая статистика. :ahah: Като им разправям на хората, че моята Зафира я пенсионирах на 2 млн. км. и то не защото не можеше още много, а защото стана на 15 години и не може да е такси, масово ме гледат ей така :shock:
Но има и далеч по-просто обяснение защо при старите коли у нас Опел е номер едно. Просто едно време продаваха много повече коли и бяха на достъпна цена. Толкова. А, че са здрави идва на втори план. Ваг не са номер едно у нас защото са здрави, а просто защото са много. След време Опел няма да има толкова голям брой коли защото от години не продават много сравнено с другите. До 2010-та някъде Опелите са сравнително безпроблемни. Тия митове, че екотеците не знам си какво...бла-бла. Моят екотек започна да гори масло около 750к, смених лагери и сегменти, главата ревизия и край. После пак беше почнал съвсем леко преди 2 млн.
Проблемът на нашите екотеци е, че идват масово от Италия на реални 140-170к, а са карани там реално почти до милион с незнайно какви интервали за смяна на масло. Аз карах с 5-40 и го сменях на 20-25, не е като да съм го махал на 10, ама пък всеки месец почти или месец и половина. :mhihi:
Ваг е ясно за какво е първи, Мерцедеса си е Мерцедес не произлиза случайно тая наша народна поговорка. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от A9A » 25 Яну 2023, 11:58

Е.Димитров написа:На новите БМВ та , само форума им е хубав.
Като казвам "нови", имам в предвид между 7 и 10 години.
Не мога да си представя автомобил, на който обслужването на 150к километра му е 6к лева минимум.
Такова числа са валидни за някакви автомобили, дето не са ежедневни.
Чета разни коментари, някой си купил автомобил на условно 150-200к километра от марката и обслужването включва и смяна на лагери :mhihi:


Мечтая за деня, в който ще има истински ГТП и 50%+ от автопарка на България стане на кенчета и пирони...

Успяха "майсторите" да напълнят главите на хората с глупости и сега всеки сменя вериги и лагери -> купуваш скрап, на която и реновираш мотора, за да караш има няма 10к км на година (без ДПФ) и да я продадеш след няколко години -> ЛОГИКА :dunno:
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от vicho » 25 Яну 2023, 12:28

A9A написа:Мечтая за деня, в който ще има истински ГТП и 50%+ от автопарка на България стане на кенчета и пирони..


и аз, ама това никога няма да стане :paranoid:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от DigitalExile » 25 Яну 2023, 13:29

vicho написа:Хубаво нещо е статистиката... масово караме дърти курници вместо по-нови и по-малко замърсяващи колички, ама политика... кво да прайш!

ДА ЖИВЕЙ БАТ БО!!! :smoke: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:


Абе аз много не съм сигурен кое е курник и кое не.
На всички нови чугуна е заменен с хАломин, а стомата с пластмаса, колкото и да ме убеждаваш нито алуминия е по добре от чугуна, нито пластмасата от стоманата, пък нека старите са курници, то за това на старите запазени коли цените са извратени вече, особено на по надеждните бензиновите които покриват Евро 4 стандарт.
Лошото е,че не може да караме все старо, зависи от колата де, ама все пак новото далеч не е по добре, вече е доказано,че ако искаш да не замърсяваш е много по добре да си караш старата кола, отколкото да купиш нова, за да я прозиведат са замърсили много повече :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от vicho » 25 Яну 2023, 14:22

прав си... не са курници... новите са курници :bchug:

На второ място по брой регистрирани са колите на Mercedes - 319 434.
При тях също основният брой автомобили са над 20 години - 172 548.

Точният брой на автомобили от марката под 5 години са 9 410 броя.
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от stean » 25 Яну 2023, 14:31

A9A написа:-> купуваш скрап, на която и реновираш мотора, за да караш има няма 10к км на година (без ДПФ) и да я продадеш след няколко години -> ЛОГИКА :dunno:

Точно това смятам да направя (може би, без продажбата след няколко години). Логиката е, тези 10 хил. км. да бъдат изминати без особени притеснения и страх да не замръкнеш някъде по пътищата. Лично аз, 3 пъти съм закъсвал на магистрали посред нищото и то с деца. Никак, ама никак не е приятно, да не говорим и за одисеите след това.

Ако ти имаш някакво разумно предложение как да ги изминавам тези 10 х. км, без да се налага да си ипотекирам къщата и без да се налага да изкарвам по 6-7 хиляди, от които да ми остават 1-2 за месечни нужди в продължение на години, готов съм да те чуя?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от TNT » 25 Яну 2023, 14:35

Нали знаеш в кой форум питаш ? :mhihi:

Изображение
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от Top Gun Maverick » 25 Яну 2023, 15:21

Stean, аз ще ти кажа, купуваш си Зафира Б с бензинов двигател 1.6 или 1.8 в края на производството, които са 2012-2013, слагаш газ и забравяш за закъсване където и да е, по какъвто и да е повод. :ok: Но НЕ купуваш някаква стара тука на незнайни километри, вземаш някоя от Германия със сервизна история на истински 120-200к, вярно ще дадеш нещо в диапазона 6500-8000 в евро(без разходи по докарване, регистрация, газ и обслужване)и за толкова, че и по-малко тука има бол от по-новия и по-красиви модел, особено пък тия от Италия :ok: но...тая кола искам да видя кога ще я счупиш и поради каква причина. Ако си сменяш маслото на скоростната кутия на 150к и нея ще я забравиш, но пък втора ръка има бол по 200 или 300 лева. Но...за тия пари Ф10 може даже. :ok:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от DigitalExile » 25 Яну 2023, 15:45

TNT написа:Нали знаеш в кой форум питаш ? :mhihi:

Изображение


Лошото е,че като излезна по улиците виждам малко по различни неща от разговорите тук във форума, а в сервизите на BMW няма да коментирам каква е масовката която идва като състояние. :mhihi:

Без значение колко пари имаш не е приятно да ги даваш за поддръжка, особено като се троши нон стоп и винаги има нещо за правене :bang:
В крайна сметка трябва да разчиташ на тоя автомобил, а дори да ти е само за кафенца пак е гадно щото тия пари къде даваш за поддръжка може за нещо по смислено да ги дадеш нали? :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кои са марките с най-много коли в движение у нас?

Мнение от TheDriver » 25 Яну 2023, 15:51

Изхождаш от гледната точка на таксиджия малко. Тая Зафира, ако я ползвам за семеен автомобил както си трябва няма да може да се помести с 1.6 или 1.8 бензинов мотор, да не говорим за теглене на нещо отзад. Само някой който ще я ползва за такси в града би си я купил с малък бензинов мотор. Аз примерно не бих сложил газова бутилка под децата си. :dunno: А пък точно тази Зафира в комплект с Астрата на която е базирана ми е еталон за ужасен пластмасов интериор. :puke:
Зафира А беше много по-приятен автомобил, уви няма я вече.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook