За или против приемане на еврото ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против приемане на еврото ?

За
65
46%
Против
70
50%
Нямам мнение
6
4%
 
Общо гласове : 141
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от M-coupe » 09 Юли 2023, 8:50

За кой лев по-точно говориш? Защото от както сме във валутен борд левчето го нЕма :idea: Представи си само да махнат борда без да приемем еврото какъв цирк ще стане... Аз съм ЗА приемане на евро, но без да се отказваме напълно от нашата валута (както е направила Германия, примерно), а не да направим като Гърция с напълно премахване на националната ни валута... :banghead: Въпроса е, че нас никой не ни пита и ще си направят така както на тях им е удобно... :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от mr_petroff » 09 Юли 2023, 9:39

И аз съм си мислил паралелно да си вървят евро и лев , то не че сега не е така - само трябва законно еврото да го обявят за платежно средство .На касовите бележки се изписват и двете валути / не че сега не е така някъде/,и прехода ще бъде безболезнено незабележим . И така няколко години и лева ще изчезне от само себе си , къде овехтяване на банкноти и унищожаване ,къде БНБ ще го прибира след обмяна и инкасо ...И ако приемат като в Германия безсрочна валидност на лева към банките , от чисто психологическо естество процеса ще е по мед и масло .Особено за скептиците , възрастните и привържениците на Възраждане :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Jordana » 09 Юли 2023, 11:10

Това може да стане в нормална бяла държава . Тука ако го пуснат официално като платежно средство ще започне едно масово обръщане на левове в евро и никой няма да приема левове . По простата причина че банките няма да имат задължението да ти обърнат левовете в евро безплатно , както при официалната замяна на лева с евро . А това че лева бил изчезнал щото сме в борд просто няма нужда от коментар даже , това не е истина . Лева си е законна платежна валута и единствения начин да изчезне е ЕЦБ да изкупи цялата левова наличност в обръщение вероятно около 120 милиарда лева ...след което да ги изгори хартийките в пещите на някой ТЕЦ .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от M-coupe » 09 Юли 2023, 11:24

Jordana написа:Това може да стане в нормална бяла държава . Тука ако го пуснат официално като платежно средство ще започне едно масово обръщане на левове в евро и никой няма да приема левове . По простата причина че банките няма да имат задължението да ти обърнат левовете в евро безплатно , както при официалната замяна на лева с евро . А това че лева бил изчезнал щото сме в борд просто няма нужда от коментар даже , това не е истина . Лева си е законна платежна валута и единствения начин да изчезне е ЕЦБ да изкупи цялата левова наличност в обръщение вероятно около 120 милиарда лева ...след което да ги изгори хартийките в пещите на някой ТЕЦ .

Първата част от поста ти си противоречи със втората. :idea: Сам казваш, че ако се махне борда ще започне ''масово'' обръщане на левчета в евра, което казах и аз... И като се започне със една спекулация и ще видиш колко му е стойността :mhihi:
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Jordana » 09 Юли 2023, 11:45

Става въпрос за паралелно въвеждане на еврото като платежно средство без да има процедура по замяна на лева с еврото зад която стои ЕЦБ. Това което е коментирано по горе . Ако падне борда просто забравяме за еврото автоматично , инфлацията ще стане такава че няма никога да влезем в евро зоната
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от zAcK » 09 Юли 2023, 11:47

Ако падне валутния борд ще ви очаквам в всички в темата за емиграцията и тогава няма да ни е никак смешно, на никой от нас! :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Варна/Ст. Загора
Пол: Мъж
Кара: e39 520i
Детайли за колата: М52B20TU

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от sedd » 09 Юли 2023, 14:48

А преди да е паднал валутния борд ще е хубаво да сте минали през темата за криптото и биткойн.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 09 Юли 2023, 22:50

zAcK написа:Ако падне валутния борд ще ви очаквам в всички в темата за емиграцията и тогава няма да ни е никак смешно, на никой от нас! :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


BMW_POWER написа:Zaki никога няма да емигрира, а темата му ще остане вечна като намерение.


(от темата с прогнозите)

За преживях няколко смени на парите и не си спомням, при някоя от тях хората да са спечелили :roll:

А колкото повече ми сипят пропаганда по телевизора, толкова повече ме отказват да им вярвам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от peshehodetz » 10 Юли 2023, 3:24

BMW_POWER написа:
zAcK написа:Ако падне валутния борд ще ви очаквам в всички в темата за емиграцията и тогава няма да ни е никак смешно, на никой от нас! :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


BMW_POWER написа:Zaki никога няма да емигрира, а темата му ще остане вечна като намерение.


(от темата с прогнозите)




B.S. Никой, никога, никъде няма да тръгне от тук нататък. Някой беше дал прогноза в темата за прогнозите, че половината активно пишещи форумци до края на годината щели да живеят извън БГ, аз пък мога да ти заложа бутилка 12 годишен Макалън шери каск, че това няма да се случи дори с половината на половината активно пишещи. Това, че на Заки някоя недоклатена лелка му се е сопнала зад някое гише на държавната администрация, някой селски бек засякъл или се издървил на някого или преизбрали тиквата за министър председател не са сериозни предпоставки за имиграция. Хората в такива моменти на изблик се самонавиват, после бързо им минава и всичко си остава по старому, заради такива неща никой няма да тръгне да разваля зоната на комфорта си, каквато колегата Зак отдавна е постигнал . Обаче в Маверик ми е надеждата, предполагам че все още не е проверил, така че има някакъв шанс да се присъденини към нашата група.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Моджо » 10 Юли 2023, 6:06

С мен няма да се случи никога, давай шишето още от ся:))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от TNT » 18 Юли 2023, 8:36

steeN написа:Какво е толкова притеснително дигиталното евро? Харесва ти да плащаш банкови такси? Аз може да иронизирах горе, но есенцията на въпроса ми беше - някой спира ли те да си държиш парите в друга валута? Да не говорим, че ако става въпрос за суми, които имат някакво значение изобщо, те никога не се държат кеш.

Допълнителните методи за ограничаване и контрол, които могат да произлезат от възможностите на дигитализацията. На практика възможностите са безкрайни. Още отсега се говори за ограничения колко пари ще можеш да държиш, "срок на годност" на парите и т.н. С дигитален лев могат да са абсолютно същите, но тогава ще се обезсмисли още повече наличието му.

В край на сметка реалността може и да е каквато "обещават" от ЕЦБ. Аз лично съм скептично настроен.


peshehodetz написа:Някой беше дал прогноза в темата за прогнозите, че половината активно пишещи форумци до края на годината щели да живеят извън БГ

Прогнозата идва по-скоро от това, че ще останат само такива, които и сега си живеят в чужбина.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от BMW_POWER » 18 Юли 2023, 12:51

TNT написа:...Допълнителните методи за ограничаване и контрол...


... над хората с цел, държането им в тотално подчинение!

Ето това ме плаши. Има начини за заобикаляне на всичко тези измислици, но защо е необходимо да се вкарват. Проблем с електричеството, проблем с интернет, хакерски атаки, това са все начини за влизане във филми. Запали се подстанция, нямахме ток близо 24 часа. Мина торнадо, нямахме ток 95 часа. В Уолмарт надпис "Кеш онли". И какво, като имаш милиони в сметката??? А ако ти се случи в чужбина? Не можеш да си купиш нищо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от steeN » 09 Авг 2023, 15:50

steeN написа:Винаги може да държиш рубли или още по-добре турски лири под дюшека и да разплащаш с тях. Не виждам проблем :dunno:


https://www.interfax.ru/russia/915422

ЦБ РФ начнет пилот с реальными цифровыми рублями 15 августа


Взимам си думите назад. Остава само турска лира явно :paranoid:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Авг 2023, 6:48

https://www.actualno.com/europe/ek-prou ... 33013.html
Чух по Фокус ей сега, анкетата може да я попълните по-долу, пропуснали сме го тук някак, до 31-ви август е активна. Водещите казаха, че ще имаме възможност най-вече върху железните монети да пишем и изобразяваме каквото решим. Примерно на 1 евро имало предложения да си остане Иван Рилски както на единия лев, Паисий Хилендарски на двете евро, предложения за надпис на български "Боже, пази България", разни символи като предложения, на мен ми идва наум розата разбира се. Има шанс вместо евро цента да си оставим моментите да пише на български стотинки. :mhihi:
И някакви чукундури пак от Възраждане веднага скочили, че на едно от предложенията изглеждало, че българския лъв изглеждал като настъпан, ама не е лесно мозъка ти да търси под вола теле винаги, реално се отнася за изображението на Мадарския конник. :help: Ама кой да гледа и мисли. :mhihi: Аз съм го бях позабравил това, че бяха ревали, ама се чудя що не реваха едно време да премахнат конника от 50-те стотинки? :mhihi:
Вместо да се замислиш, че някой чужденец може да дойде тука да види тоя конник...
https://www.ploshtadslaveikov.com/ne-ub ... iya-razum/
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: За или против приемане на еврото ?

Мнение от Jordana » 17 Авг 2023, 7:56

Еми не са ли прави за тоя лъв ? Той не само е убит от конника , но и настъпан...лъва имам предвид на новата евро монета :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook