Избор на номер

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Избор на номер

Мнение от ivanski_2 » 03 Окт 2022, 15:06

Здравейте, наскоро закупих още едно бмв което ми допада много и искам да си избера номер защото възнамерявам да го покарам доста време.
Така , отивам днес в КАТ Смолян след като съм прочел каква е цената на номера който съм си избрал, от там обаче ми обясняват, че аз не мога да си избера какъвто номер си искам, а има един лист ако ще изибрам да е от там и толкова :dunno:
Говорих с началника на КАТ каза същото, в интернет в сайта на МВР чета друго, въпроса ми е дали наистина мога да си избера само от N на брой номера и толкова, ако не е така как да постъпя според вас :dunno:


:OT:
пп:Знам че за повечето това с избора на номер е пълна глупост, но въпрос на избор и аз досега никога не съм се замислял за подобно нещо......

309445719_918643939018954_5366218068550498057_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на номер

Мнение от Don_Diego » 03 Окт 2022, 15:11

Това е наличната серия и избираш от нея. Ако не попада сред тях това, което искаш - чакаш да излезе следващата серия номера и пак пробваш. Ако искаш да караш колата през това време - временни номера.
Ако го искаш на момента май те минават по някакви космически тарифи тип "6 цифрен номер" и пак чакаш докато го произведат тоя номер. Тук някой по-запознат да се изкаже
Аз чаках над 3 месеца да излезе номера дето исках за една от колите :help:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на номер

Мнение от Kroki » 03 Окт 2022, 15:17

Don_Diego написа:Това е наличната серия и избираш от нея. Ако не попада сред тях това, което искаш - чакаш да излезе следващата серия номера и пак пробваш. Ако искаш да караш колата през това време - временни номера


Така е навсякъде
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Избор на номер

Мнение от ivanski_2 » 03 Окт 2022, 15:23

Don_Diego написа:Това е наличната серия и избираш от нея. Ако не попада сред тях това, което искаш - чакаш да излезе следващата серия номера и пак пробваш. Ако искаш да караш колата през това време - временни номера.
Ако го искаш на момента май те минават по някакви космически тарифи тип "6 цифрен номер" и пак чакаш докато го произведат тоя номер. Тук някой по-запознат да се изкаже
Аз чаках над 3 месеца да излезе номера дето исках за една от колите :help:


Ясно, а каква е цената за временен номер за месец примерно, номерата вървят подред предполагам, и последен въпрос ти го запазваш и плащаш предварително или просто чакаш да излезне и се надяваш да си 1-ви ?
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на номер

Мнение от Don_Diego » 03 Окт 2022, 15:33

25лв бяха табелите за месец ако не се бъркам, трябват също гражданска и преглед и всички останали задължителни атрибути като за нормална регистрация.
Колкото до запазването - аз ползвах услугите на познат дето прави застраховки и събира пари за Еко такса пред КАТ да следи кога ще излезе моя номер и щом се появи отидох в същия ден :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Избор на номер

Мнение от nickstorm » 03 Окт 2022, 16:48

В Германия 50 евра струваше да си избереш номер. Само трябва да съответства на общината на регистрация, т.е първата буква/и и да е свободен разбира се.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на номер

Мнение от Kroki » 03 Окт 2022, 17:08

Чакаш да пуснат серията и се редиш. Няма запазване по калания ред. :)
За София може да се следи на един линк коя серия е в момента.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Избор на номер

Мнение от ivanski_2 » 03 Окт 2022, 17:37

Kroki написа:Чакаш да пуснат серията и се редиш. Няма запазване по калания ред. :)
За София може да се следи на един линк коя серия е в момента.


Да, интересно ми е на колко време ориентировъчно ги сменят и зависи ли от броя регистрирани автомобили.
Видях че предлагат тази услуга онлайн, подадох документ за електронен подпис ще опитам през там да видим дали ще може да се запази/заяви понеже на листа на снимката пише че някои онлайн са ги заявили, кофтито е че имам само месец време да я регистрирам.

Силно се съмнявам тези с CM XXXX AX примерно да чакат по каналния ред......

Ако не стане с подписа се отказвам, но не е нормално да предлагат като опция нещо, ти да искаш да се възползваш и да не можеш :paranoid:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Избор на номер

Мнение от ID A » 03 Окт 2022, 18:30

Тези само с букви не чакат, но там тарифата е много дебела. И имаш право на 6 букви/цифри, без празни места.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Избор на номер

Мнение от Rainbow » 03 Окт 2022, 19:00

Чакаш докато дойде и ако дойде до теб. В София някои дори не се появяват, защото са запазени за наши хора.

Иначе поне в София ги пускат по 500 номера (примерно СВ 5000 ХХ до СВ 5500 ХХ). След като свършат пускат следващите 500 и така. Колко бързо ще стане, зависи от това колко коли се регистрират. В София 500 номера заминават за максимум 2-3 дни, но в някоя малка област може и да трябват 2-3 седмици. И не можеш да запазиш 6000 номер, ако сега са от 5000-5500 :)

За номер с 4 еднакви пак е тежка корупция :mhihi: Защото трябва да е от серията (примерно като са 5500-6000, да запазиш 5555, което без да бутнеш някой лев и някой да ти го пази, познай, въпреки че струва 1500 лева...).

Вече за 6 цифри или букви, където е 7000 лева - няма грижи. Там се прави по поръчка за тебе, та ще стане :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на номер

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Окт 2022, 20:50

Какви временни номера го карате да вади? :shock: Вади си нормален номер, а после като се появи неговия само сменя табели.
Иначе да, по списък са тия хубавите тип 6969 или 1333 да речем, макар повечето да са пълен тъпизъм. Разни куки се уреждат като ако никой не плати са речем за 6969(няма шанс, но подобен :mhihi: )да чакат да дойде реда на номера на гишето и го вземат. Ти ще трябва да чакаш да се появи желания ти номер и някой по-вътрепен да не го е искал защото може още някой да чака баш тоя, макар повечето, които искат "силен номер" да отиват и да вземат първото, което им хареса, стига просто да се отличава и да има поне три еднакви цифри за да ги помнят по-лесно ли и аз не знам. Примерно какво му е хубавото на номер 1113 или 1311 не знам, но запазват и такива. :dunno:
А относно питането ти за CM XXXX AX имаш предвид 4 еднакви цифри, че колегите не те разбраха. Ами ще се изненадаш, но си чакат точно по каналния ред. И това защото чичко комплексар иска точно 9999, ама от една серия го има само веднъж и за да го вземе ще трябва да не го е взел някой преди него. По якога се случва когато да речем върви серия с АХ както си писал да няма номер с 9999(да са го взели)но да е останал от предната серия с АР да речем защото, който е взел девятките да е предпочел бувките АХ. Тези вече не се пускат на гишето ако никой не ги иска защото струват винаги една и съща сума, преди бяха 1000, сега май са 1500. А другия по избор трябва да е 300. Честно да си призная като млад 20+ годишен сопол гледах номера ми да е някакъв, после взех да искам задължително 4 различни цифри, че да ги помнят трудно куките, но откакто има камери вземам каквото и на ред на гишето. И 100 лева не бих платил сега за четири цифри, все ми е тая. По-скоро ако бих си избирал номер, щяха да са някакви числа, които значат нещо за мен, а не да гледам да обхванат вниманието на макс хора, които се впечатляват много от номер с еднакви цифри на черен Жип. Примерно ако бях Стийн от форума щях да си сложа СТ 1НКАТА :mhihi: ако ми се даваха 7 бона за глупости. Или някой да си сложи С ХЕМАТА. :mhihi:
Ама речем СА 000000 ми изглежда като човек с тотална липса на вкус и големи комплекси.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Избор на номер

Мнение от Вуйчо » 03 Окт 2022, 21:43

Top Gun Maverick написа:ако бях Стийн от форума щях да си сложа СТ 1НКАТА :mhihi: ако ми се даваха 7 бона за глупости.


На теб ще ти ходи М АВЕР1К
Но понеже не си от Монтана по ЛК и става сложно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Избор на номер

Мнение от STEVAL » 03 Окт 2022, 22:21

Вуйчо написа:
Top Gun Maverick написа:ако бях Стийн от форума щях да си сложа СТ 1НКАТА :mhihi: ако ми се даваха 7 бона за глупости.


На теб ще ти ходи М АВЕР1К
Но понеже не си от Монтана по ЛК и става сложно.


Колко да е сложно. Боримечката ще му купи някой отпадък, ще го регистрира и ще му го продаде след това. Даже с малко сланина и египетски пясък за спомен :). След това маверика го бракува и си запазва номера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Избор на номер

Мнение от drifty » 03 Окт 2022, 22:51

Помня като регистрирах последно, викам на лелчето на гишето дали е останал някой хубав номер и тя ми вика, то накрая на серията няма вика, бяха почнали с първо число 9 вече, примирих се и подадох документи. след 30 минути си вземам талоните и отивам да ми слагат номерата, гледам в талона пише 9290, за без пари толкоз :D
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Избор на номер

Мнение от c04 » 03 Окт 2022, 23:07

ivanski_2 написа:Ако не стане с подписа се отказвам, но не е нормално да предлагат като опция нещо, ти да искаш да се възползваш и да не можеш :paranoid:

Ще съм благодарен ако споделиш резултата :bchug:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook