Избор на детско столче за кола

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Kroki » 07 Юли 2023, 14:18

Ние сме със Cybex.
Много сме доволни!
Нямаме никакви проблеми. Със столчето за новоредено му е еднакво удобно и ако е за къса разходка го използваме него. Самото столче се разтяга и бебока си лежи. Само взехме допълнително основа за кола за izofix-a така че да го слагаме и махаме много лесно. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от empar » 07 Юли 2023, 14:20

Като марка добре си се ориентирал. Няма как да сбъркаш.
Пъврата година е хубаво детето да е с гръб към движението. Бум, за седенето си прав, но то не е съвсем седене, тъй като е доста наклонено това столче.
Ние пъврата година ползвахме точно такова с база в колата, което пасваше и на шасито на количката. Доста удобна концепция, стига детенцето да е ок. Не помня моделите, но те основно цветове сменят така или иначе. Пак беше някаква Сирона дрън-дрън-та-пляс.
До 18 месеца го даваха, но на 13тия вече не се събирахме вътре и взехме Бритакс(дъщерна на Сайбекс) с колани.
За другата кола взехме сайбекс с възглавница, но поне при нас е ужас с нея. Запарва ужасно, детето дивее, понеже е с доста ограничени движения и ред други екстри. Поради липсата на колани и съоветнетно отвори за тях се пере по-лесно повръщаното, но до там...

4 години с гръб към движението не виждам как ще издържи и детето и вие. Отделно, че и самият размер е зверски надценен. :kuku:

Друго, за което да се внимава с тая марка са цветовете и разните там дизайнерски колекции.
Снимките в интернет нямат много общо с живия продукт. Ние си поръчахме някакво червено за пъврото столче - то дойде прасковено оранжево. Да не ви разправям бременните как им се отразяват подобни изненади. Два дена рев и тръшкане, та се наложи да го сменим.
Дизайрнерските колекции са същите като недизайнерските, с някоя и друга грозна бродерия, на цена х2. Близък приятел така клъвна на някакво Ферари и даде 1200лв. за нещо, което в "обикновен" цвят беше 650. Още му се подигравам! :mrgreen:
Последна промяна empar на 07 Юли 2023, 14:40, променена общо 1 път

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Kroki » 07 Юли 2023, 14:26

Ние мн искахме да вземем на DJ Khaled с птиците, че е много як принта, но 4-те бона ме отказаха. Даже съвсем случайно купихме всичко и всяко ни е в различен цвят. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от empar » 07 Юли 2023, 14:30

Баааси, 4 бона ли са станали вече тия изгъзици? Цялото комбо това или просто някое кошче/столче?
Ние също накуп отнесохме всичко(на принципа на най-евтиния цвят) и нямаше две неща в еднакъв цвят. Аман от суета! :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TheDriver » 07 Юли 2023, 15:06

Моят опит е с различен тип "хардуер " :mhihi: , но ето моето мнение.

- Кошчето за кола което е към количката ни беше напълно достатъчно в първите няколко месеца. То е по-добър вариант за пеленаче от голямо столче пък било то и с подложки. И все пак избягвах да си возя децата на тази крехка възраст, било то и легнали вързани в това малко кошче.
- Колкото по-универсално е едно столче(възрасти и размери) толкова повече компромиси със защитата има. Но пък излиза по-евтино. Моят подход е Кошче за кола > Столче в средните размери > Добавка за седалка/повдигаща седалка/ столче за големи деца
- Столчетата които се хващат наобратно и могат да полягат(както е редно да са) заемат доста място. В зависимост от колата може мястото да не стигне, за това е добре да се пробва. Моето столче например обърнато обратно на посоката на движение и полегнало максимално се събира само ако предната седалка е максимално напред(Е34 touring)
- Ако столчето седи обратно на посоката на движение поне до две години в един момент мястото за детето отеснява и трябва или с фабричния реглаж столчето да се отмести от облегалката на задната седалка или посредством друг приом. Тогава съвсем не стига място до предната седалка. Това което се опитвам да кажа е, че столчетата са минали краш-тестове в определени позиции и са предвидени да се ползват по определен начин на дадената възраст, но мястото в колата може да не го позволи.
- Аз също бях избрал модел на Cybex, т.е. бях оценил качеството и представянето на тестовете, но не пасваше в моята кола.
- Аз лично предпочитам столчета с "top strap" пред тези с крак. Разбира се тези с крак са много по-удобни за ползване, но от гледна точка на безопасност отстъпват. Може би основният показател за едно столче е колко се мести спрямо седалката при удар. От това което съм виждал като тестове, законтрянето с крак отстъпва на ремъка......но с ремък няма 360.. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от grkv » 07 Юли 2023, 15:34

bum_bum написа:Първите 6 месеца не е добре детето да седи. Дори в “ортопедично” или както и да им викат на тия столчета. Има кошчета за кола в които детето лежи.


То и тука уж лежи. В тия дето са си точно за новородено е в същата позиция - по гръб с почти вирнати крака :dunno: Чудех се и аз по тоя въпрос, ама за столчета за кола това май е максимума. Ако е равно като коша за детската количка при първото спиране се се събере на топка най-отпред, за последствията не ми се мисли.

empar написа:1. До 18 месеца го даваха, но на 13тия вече не се събирахме вътре.
2. 4 години с гръб към движението не виждам как ще издържи и детето и вие. Отделно, че и самият размер е зверски надценен. :kuku:


1. Ето това ме дразни точно, ще вземем едно кошче с база, което ще ползваме 6 месеца и после... айде пак кошче, пак база и т.н. - Това Атон/Клауд, затова гледам Сирона, че е по-нормално, макар и да не се слага на количката... а и като знам, че сме взели от тия дизайнерските, ясно ми е кога ще сложим не-дизайнерски кош :lol:
2. Тя се върти на 360 градуса, с гръб напред - доколкото издържи...

TheDriver написа:
1. И все пак избягвах да си возя децата на тази крехка възраст, било то и легнали вързани в това малко кошче.
2. Колкото по-универсално е едно столче(възрасти и размери) толкова повече компромиси със защитата има.
3. Място
4. Аз лично предпочитам столчета с "top strap" пред тези с крак. Разбира се тези с крак са много по-удобни за ползване, но от гледна точка на безопасност отстъпват. Може би основният показател за едно столче е колко се мести спрямо седалката при удар. От това което съм виждал като тестове, законтрянето с крак отстъпва на ремъка......но с ремък няма 360.. :dunno:


1. Със сигурност, но понякога се налага - прегледи, най-малкото. Трябва да го имаш като вариант.
2. Това звучи правилно като общо правило, но не съм сигурен доколко е така. :dunno: Не знам, гледам ADAC - по-добре от тях няма да се справя с анализа, пък дано не разбирам дали са смятали хубаво.
3. На първо време в 7-цата, на следващ етап - в кола същия калибър. Ако в това не пасва - проблема не е в колата.
4. Top tether-а ще е на следващото кошче, то вече няма да се върти на 360

Благодаря на включилите се за момента, приемам още съвети - всякакви.
Утре ще обикаляме по магазините да ги видим тия Сирони на живо и ако наистина легналото положение за новородено не е твърде изправено - направо ще поръчвам.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от MadChicken » 07 Юли 2023, 15:56

https://besafe.bg/ тази марка също е с много добри показатели за защита и удобство.
https://besafe.bg/product/besafe-izi-go ... cite-mesh/
заедно с основа IsoFix:
https://besafe.bg/product/besafe-izi-mo ... %b7%d0%b0/
и като порастне вече следващите по избор, примерно това:
https://besafe.bg/product/besafe-izi-mo ... cite-mesh/

Stokke ги използват ребрандирани ;)
Only dead fish follow the stream...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от bum_bum » 07 Юли 2023, 16:19

grkv написа:
bum_bum написа:Първите 6 месеца не е добре детето да седи. Дори в “ортопедично” или както и да им викат на тия столчета. Има кошчета за кола в които детето лежи.


То и тука уж лежи. В тия дето са си точно за новородено е в същата позиция - по гръб с почти вирнати крака :dunno: Чудех се и аз по тоя въпрос, ама за столчета за кола това май е максимума. Ако е равно като коша за детската количка при първото спиране се се събере на топка най-отпред, за последствията не ми се мисли. .


Имам предвид кошче в което детето лежи като в креватче и си има колан с велкро през кръста. Кошчето се слага напречно на седалката и детето е странично на посоката на движение. Майката може да седне до него и да се гледат та да няма драми. Нямам идея дали е най-добрата позиция за катастрофа, но помня, че много четох (разни по-алтернативни източници, стари книги и наръчници за педиатрия) и се споменаваше, че детето не бива да седи заради развитието на гръбнака. Не знам тия модерните с вирнатите крака дали са най-добрия вариант за позиция на детето. Подарихме го отдавна, иначе бих ти го дал поне да видиш дали е твоето.

Мен ако питаш не се втелясвайте толкова в модерни колички и разни такива екстри. При нас второто го отгледахме и без количка, подарихме я щом голямата почна да ходи. Някакви там слингове за носене за година и нещо и после с цялата газ на самоход.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от grkv » 08 Юли 2023, 20:55

Влизам само да се похваля с клоужър по темата - поръчах Сирона сх2 от naturalbabyshower.co.uk + ggbg.

Продължаваме с легла, камери, шишета, стерилизатори и още не знам и аз какво...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от Kroki » 10 Юли 2023, 8:49

Споко, след първоначалния шок всичко минава.
Ния я взехме от тук, имаше промоция и излизаше с 45лв по-скъпо от Немско..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от empar » 10 Юли 2023, 8:58

grkv написа:Продължаваме с легла, камери, шишета, стерилизатори и още не знам и аз какво...


Май е крайно време да направим и една бебешка тема! :mrgreen:
Аман от тъпи спорове за електрички, финансови кризи и шиткойни.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от DigitalExile » 10 Юли 2023, 10:26

grkv написа:Влизам само да се похваля с клоужър по темата - поръчах Сирона сх2 от naturalbabyshower.co.uk + ggbg.

Продължаваме с легла, камери, шишета, стерилизатори и още не знам и аз какво...


За столче вече е късно да препоръчвам, но за легло ти препоръчвам това и нищо друго - https://www.tuttibambini.com/cozee-xl-c ... orice.html
Има ги и тук в България.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от grkv » 10 Юли 2023, 11:22

Леглото вече е избрано, ама не мога да кажа какво е - не аз го движа тоя въпрос... в тая връзка, дайте препоръки за видео бебефон?

Да се свързва с wifi и телефона или да си е с отделно тамагочи?
Какво да има като екстри освен нощно виждане и звук?
По магазините има Филипс и Кика бу - това го взеха приятели и им цъфна батерията. Предполагам шансът за това е еднакъв при всички, ама все пак...
Предвид, че е техника, и то супер проста, китайците не предлагат ли нещо читаво?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от empar » 10 Юли 2023, 12:19

grkv написа:Леглото вече е избрано, ама не мога да кажа какво е - не аз го движа тоя въпрос... в тая връзка, дайте препоръки за видео бебефон?

Да се свързва с wifi и телефона или да си е с отделно тамагочи?
Какво да има като екстри освен нощно виждане и звук?
По магазините има Филипс и Кика бу - това го взеха приятели и им цъфна батерията. Предполагам шансът за това е еднакъв при всички, ама все пак...
Предвид, че е техника, и то супер проста, китайците не предлагат ли нещо читаво?


Домашните камери на Xiaomi! ;)
За парите си вършат чудна работа. Няма батерии, на кабел са, с wi-fi, гледаш си го отвсякъде по света и можеш да му говориш дори.
Батерията на телефона заминава със скандална скорост, но няма как иначе...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Избор на детско столче за кола

Мнение от TheDriver » 10 Юли 2023, 12:42

Ако не си в много голям апартамент или къща смисъл от това нещо почти няма. :dunno: При нас децата са на друг етаж спрямо всекидневната и го ползвахме постоянно, но в апартамента в София беше напълно излишно.

Глупостите с говорене през камерата и пускане на песнички са напълно излишни, бебето иска майка си(основно) и никакви песнички или говорене от някакъв миркофон няма да го успокоят.

Wi-Fi срещу собствена система - изцяло зависи от теб и това какви устройства и честоти имаш в къщата. При мен Wi-Fi устройствата започват да тежат вече и избягвам да добавям нови. Имай предвид обаче, че ако бебефона работи на 2.4Ghz както масово са и рутерите може да имаш проблеми.
Друг вектор за проблеми с тия камери са приложенията, през които се ползват. Предолагам, че Xiaomi имат добра поддръжка, но много от масовите домашни камери са пълен отврат откъм приложение. Да не говорим, че мини-камерите имат проблеми с прегряване когато нон-стоп предават.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook