Покупка на ван

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Покупка на ван

Мнение от DLVasilev » 26 Дек 2020, 13:25

sub_eleven написа:
DLVasilev написа:С Вито 4х4 на пампорово най много да търсите уазка после :mhihi:

Тук грешиш, първо е постоянно зацепено, второ е задигнато. Имаше едно време един клип на един метеоролог, който пътуваше из разни черни пътища зимата с такова. Със сигурност върши работа по предназначение.

Бе спомням си преди години как отидох да помагам на един колега дето обслужваше планинските станции на мобилните оператори. Така сгрешихме с него че тръгнахме нагоре с личното му вито и почти стигнахме :mhihi: кал до ушите. Спомням си как слизах пеш в калта 6 км до близкото село и по инструкции на местните открих в кръчмата нашия спасител на 5 ракии :mhihi: заведе ме до тях и ме качи в една уазка джип само с шоф. Седалка другото всичко беше кирки, лопати, талпи и т.н. търкалях се като празна бутилка вътре, извадихме буса, след това колегата си прехвърли оборудването от буса в уазката и се качихме още 4км нагоре да свършим работа, после му дадохме 50 жълтици на човека да пие още 20 ракии и се прибрахме :mhihi: та това ми беше мисълта, че при 2см сняг и малко кал пред блока е добро, ама по балканите не става да го катериш. После се загледах прибирайки се към София и установих че там в онзи край на почит са ЗИЛ 131 и уаз и може би не случайно :mhihi: та от тази гледна точка го сравних с уазката, че тия кални 6км ми излязоха през носа тогава
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Покупка на ван

Мнение от barty » 27 Яну 2024, 8:26

barty написа:Засега въпроса е решен, взимам под наем бусове за 70лв / ден с ДДС и върша работа.
На практика ми трябва за около 30 пъти на година и реших че за 2000лв с ДДС на година върша работа.
Засега ми излиза по изгодно да взема под наем отколкото да купя и поддържам бус.


Здравейте,
Измина доста време но да завърша темата:
Пробвах с бусове под наем но има огромни минуси като не винаги има налични, повечето пъти са мръсни вътре, скапани гуми, кое работи кое не, нямат климатик.....
Цяла година карам с комбито но ще го съсипя.
Гледах ван на газ обаче много стари или други проблеми...
Като цяло исках да избегна дизелова баничарка но на практика не става.

Накрая взех Фиат Добло 1.3 дизел от първи собственик на реални 140 хил км, запазено.
Да видим как ще е.
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 18.04.2009
Местоположение: София
Кара: TOYOTA

Re: Покупка на ван

Мнение от Двигателист » 27 Яну 2024, 10:51

Със здраве да го караш! Задължително му наблюдавай веригата!
Лудия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Покупка на ван

Мнение от barty » 27 Яну 2024, 14:46

Двигателист написа:Със здраве да го караш! Задължително му наблюдавай веригата!


Благодаря! Да, разбрах че веригата трябва да се наблюдава и евентуално смени.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Покупка на ван

Мнение от ildivvy » 27 Яну 2024, 19:36

Слатаник нямаше ли такъв? Някой беше много доволен от такъв пикап...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Покупка на ван

Мнение от slatanic » 28 Яну 2024, 16:32

Аз имам ама не е 1.3,а 2.0 дизел 135коня и 760К км. :ok: :mhihi:
При мен има около 120К км за последните 3-4 години.
Като цяло баничарката е екстра.
Моята е макси база с фулл екстрите за 2013 година.
Много неща сме сменили,но всичките са в следсвие на голямата експлоатация.
Като цяло хода на окачването му е никакъв и на подходящ терен някое краче или няколко остават във въздуха.
Товари прилично.Харчи малко до 100км в час.
После много щото е все едно Г класа отпред.
Абе със здраве да си го караш.На тия километри трябва да те слуша.
Аз последно много гледам каква кола да си купя да заменя всички и ако жената не ме режеше така активно бих се метнал на едно кади макси...ама пусто баничарка било.
Ми аз цял живот баничарки карам...сега като се вози в яриса да не е по различно ама айде...женски фактори. :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на ван

Мнение от nero_ » 15 Апр 2024, 17:40

Здравейте,

Някой с опит и отзиви за MB Vito 2003-2014 товарен? Спрял съм се на 110CDI ако е от значение. Нямам абсолютно никакъв опит с подобен вид техника - предполагам всичко на пазара е карано много и пазено малко. Какво да очаквам като проблеми, експлоатационни разходи и ремонти? Няма да се ползва за работа и ще се кара малко - 2-3к км на година само магистрала. Понеже го мисля за хоби идеята ми е че няма да го амортизирам много и мога да го продам след няколко години когато ми писне с малка загуба в цената. Правилно ли е това разсъждение?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Покупка на ван

Мнение от slatanic » 15 Апр 2024, 21:13

Аз имах едно преди 8 години...на 90К километра...за годината ще те излъжа,но влиза в критерия.
Чакам да се прибере,че не съм го виждал от поне 4 години от командировки след като го сдадох.
Без да се кара много от мен беше добре.
После скоростна кутия и кардан...нови...
Буса е добре докато не дойде зимата и не си празен с лоши гуми...няма тръгване...
С хубави тръгва някак...празен.Пълен грижи няма.
Иначе мерцедес...добре е.Моят нямаше климатик и имаше 2 места.Това му бяха минусите.
Задната врата нещо създаваше проблеми,ама и старият съм имал на милион километри и бе същото.
Ама оня бе на предно и драпаше в 30см смяг...тоя съм го оставял на 2ра да драпа на място докато съм слязал от него... :ok: :mhihi:
Толкова за тия бусове.
Имам и други цедеси...за мен не стават...и тва е...
А имам служебни бусове повече от колкото повечето от форума са виждали по пътя и се налага да се грижа и да са движима собственост освен това.
П.С.От днес... стартер за JCB 180 2150лв...да не се оплачете,че са ви скъпи частите на техниките... :ok: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Покупка на ван

Мнение от TheDriver » 16 Апр 2024, 8:58

Потвърждавам за зимното каране - празен е приключение. На теб обаче, ако схващам правилно ти трябва за топлата част от годината.

Един приятел има такова 110 и го ползва за работа. Зимата го товари с тежести за трактор :mhihi:

Не малко пари наля и в ремонти по мотора въпреки, че го взе на много малко километри. С уговорката, че той го ползва за доставки в града с много спирания и паления т.е. не особено благоприятна ситуация за този дизел.

Друг сериозен проблем е ръждата - целият е продънен от ръжда и няма оправяне. Пластмасите по кабината също не са с най-добро качество. Постоянно има нещо счупено и вместо ръчка дърпаме жило или свинска опашка. :mhihi:

Ако намериш без точка ръжда, ама буквално без точка ръжда има шанс след няколко години да го продадеш без да си вътре с много. Иначе си остава вечно твой или го продаваш на цени близки до кола на части.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на ван

Мнение от nero_ » 16 Апр 2024, 10:43

Само за лятото ще се ползва, правилно си се ориентирал. Гледам че си имат ръжди, но предполагам повечето хора ги купуват да си вършат работа и външният вид не е от значение. Но както планирам да го държа на улицата може би много бързо ще ескалират нещата с ръждата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Покупка на ван

Мнение от Е.Димитров » 16 Апр 2024, 11:24

nero_ написа:Здравейте,

Някой с опит и отзиви за MB Vito 2003-2014 товарен? Спрял съм се на 110CDI ако е от значение. Нямам абсолютно никакъв опит с подобен вид техника - предполагам всичко на пазара е карано много и пазено малко. Какво да очаквам като проблеми, експлоатационни разходи и ремонти? Няма да се ползва за работа и ще се кара малко - 2-3к км на година само магистрала. Понеже го мисля за хоби идеята ми е че няма да го амортизирам много и мога да го продам след няколко години когато ми писне с малка загуба в цената. Правилно ли е това разсъждение?

Моят съвет е да не си взимаш товарен ван а такъв, който може да се свалят седалките и да е и товарен и пътнически!
Също така да не си взимаш Вито. Тези бусчета са правени от капачки от буркани- тънка ламаринка и ако отидеш на едно тихо място и се заслушаш, ще чуеш как го яде ръждата.
По-зле е от едно време опелите.
Всъщност загледай се, по улиците тези бусове и по-големите разни спринтери, почти няма на някой такъв бус на10 години да не са избили ръждиви петна.
Частите им не са нито евтини, нито скъпи, но като цяло си е проблемен.
А пък на вторичният пазар, ако тръгнеш да го продаваш, че вече ти е писнал от проблеми, това нещо няма продаване.
Препоръчвам ти някаква масовка, като моят бус, дето също го ползвам рядко, освен последните месеци.
Моят е Транспортер Т5 1.9 тди 102 коня. Напълно достатъчен и на магистралата си държи 140 без никакви драми.
Частите не са скъпи, знае се всичко за този модел и е здрав. Но говорим за 1,9 тди. Другите са с проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на ван

Мнение от nero_ » 16 Апр 2024, 11:35

Благодаря за съвета, ще го погледна този Транспортер. Спрях се на Вито първоначално с идеята, че е най-удобен за шофьора. Все пак не ми се стои 3ч на магистралата в някаква консерва без грам комфорт. Но и от друго място чух лоши отзиви за Вито...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Покупка на ван

Мнение от empar » 16 Апр 2024, 11:46

Ако за W639 говорим, БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ!
За удобен - удобен е, и до там има нещо общо с Мерцедес и/или работна кола.
Оттам нататък е безобразно скъп ГНИЛОЧ, на който, особено предвид годините, не може да се разчита.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Покупка на ван

Мнение от TheDriver » 16 Апр 2024, 11:54

Аз не се чувствах особено комфортно в това Вито :dunno:
Позицията на шофиране ми беше много странна. :dunno:

Търсиш такъв ван, за да дърпаш платформа нали?

Освен транспортерите погледни и Шаран/Алхамбра/Галакси пак 1.9 ТДИ. Справят се много добре с дърпането.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Покупка на ван

Мнение от nero_ » 16 Апр 2024, 12:07

Не е за платформа - търся за транспорт на мотор(и). В момента тегля ремарке, но малко ми е дотегнало товарене/разтоварване и събиране на инструменти/багаж. С бус може всичко да си стои вътре подготвено - инструменти вместо да събирам по куфари директно товаря количката и готово. Отделно машината за гуми, самите гуми, резервни части.. абе голям цирк е и един бус ще ми спести доста. Но искам да мога да си върна голяма част от парите, защото иначе ако го отпиша като разход то по-добре да си плащам на шофьор и механик :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook