Дилема за марка автодиагностика

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 18.12.2015
Пол: Мъж

Дилема за марка автодиагностика

Мнение от kemosabe » 22 Юни 2020, 8:01

Здравейте. Мисля да си купувам диагностика но се колебая между DELHI или INPA защото само тези ги има в ОЛХ дайте някои съвет по запознатите може ли да са ментета от там ( не говоря за наи евтините )или ако има по добър вариант ?Ще я ползвам само на моята кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Дилема за марка автодиагностика

Мнение от ivanski_2 » 22 Юни 2020, 8:16

Щом е за бмв, не знам защо изобщо мислиш за Делфи, то е универсално, а се е доказало че универсалните неща няма как да работят толкова добре колкото индивидиалните, вземи си един кабел за INPA (защото теб ти трябва кабела, софтуера в форума го има свободно, а и не само INPA, а и Ista, Carly...) възможно най-евтиния(ако не бързаш виж в алито) защото те нямат никаква разлика(гледай само да има превключвател за пиновете) и си свиркай.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Дилема за марка автодиагностика

Мнение от AlonsoBest » 22 Юни 2020, 8:46

kemosabe написа:Здравейте. Мисля да си купувам диагностика но се колебая между DELHI или INPA защото само тези ги има в ОЛХ дайте някои съвет по запознатите може ли да са ментета от там ( не говоря за наи евтините )или ако има по добър вариант ?Ще я ползвам само на моята кола.

Делфито изобщо не работи добре на BMW. Нямаш възможност да кодираш с него, а и на моето Е60 като е запалено не иска да свърже изобщо, тоест остава само за грешки да чете. Делфито основно го за да имам някаква универсална диагностика, ако ми се наложи за други марки. За BMW си имам K+D-can кабел (този който е за инпа). Купувах го склада, че от там идва с малко по-нова версия на инпата и директно се инсталира (няма драми на Windows 10 и не е в 3 стъпки инсталацията както масово разпространените в интернет).
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 18.12.2015
Пол: Мъж

Re: Дилема за марка автодиагностика

Мнение от kemosabe » 22 Юни 2020, 9:28

ivanski_2 написа:Щом е за бмв, не знам защо изобщо мислиш за Делфи, то е универсално, а се е доказало че универсалните неща няма как да работят толкова добре колкото индивидиалните, вземи си един кабел за INPA (защото теб ти трябва кабела, софтуера в форума го има свободно, а и не само INPA, а и Ista, Carly...) възможно най-евтиния(ако не бързаш виж в алито) защото те нямат никаква разлика(гледай само да има превключвател за пиновете) и си свиркай.

Ее че така още по добре гледам ги в Олх по 120 лева комплект кабел диск уж всичко оригинално с гаранция даже а колкото до този кабел превключвател за пинове ще рече с различни накрайници или ? Двигателя е м52 ту саден в е36 има си изкарана ОБД 2 букса.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Дилема за марка автодиагностика

Мнение от streetz » 22 Юни 2020, 9:56

Как 120 лв, тия нормални ли са - в склада е 65 лв К+DCAN кабела с INPA-та на диск, аз дадох още 25 лв за флашка с ISTA-D (не че ми трябваше, ама да има). От олх не бих си купувал нищо по-скъпо от 10 лв, само измамници се въдят там.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Дилема за марка автодиагностика

Мнение от ivanski_2 » 22 Юни 2020, 9:58

kemosabe написа:
ivanski_2 написа:Щом е за бмв, не знам защо изобщо мислиш за Делфи, то е универсално, а се е доказало че универсалните неща няма как да работят толкова добре колкото индивидиалните, вземи си един кабел за INPA (защото теб ти трябва кабела, софтуера в форума го има свободно, а и не само INPA, а и Ista, Carly...) възможно най-евтиния(ако не бързаш виж в алито) защото те нямат никаква разлика(гледай само да има превключвател за пиновете) и си свиркай.

Ее че така още по добре гледам ги в Олх по 120 лева комплект кабел диск уж всичко оригинално с гаранция даже а колкото до този кабел превключвател за пинове ще рече с различни накрайници или ? Двигателя е м52 ту саден в е36 има си изкарана ОБД 2 букса.


120лв :kuku:
https://www.olx.bg/ad/usb-kabel-za-diag ... 4932089762 вземи модел 2, него имам впредвид(това е първата обява която ми попадна в олх, не знам нищо за продавача)
40лв е ок, като се има впредвид колко е в алито, за inpa(https://mega.nz/#!kAASwa7I!AJLVnnEBwLgz ... ofE-TBYGmk) (Mike's Easy BMW Tools Package)Дано не се сметне за реклама, инсталира се с 4 пъти "next", ако имаш проблеми със софтуера пиши и така.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 18.12.2015
Пол: Мъж

Re: Дилема за марка автодиагностика

Мнение от kemosabe » 22 Юни 2020, 10:29

ivanski_2 написа:
kemosabe написа:
ivanski_2 написа:Щом е за бмв, не знам защо изобщо мислиш за Делфи, то е универсално, а се е доказало че универсалните неща няма как да работят толкова добре колкото индивидиалните, вземи си един кабел за INPA (защото теб ти трябва кабела, софтуера в форума го има свободно, а и не само INPA, а и Ista, Carly...) възможно най-евтиния(ако не бързаш виж в алито) защото те нямат никаква разлика(гледай само да има превключвател за пиновете) и си свиркай.

Ее че така още по добре гледам ги в Олх по 120 лева комплект кабел диск уж всичко оригинално с гаранция даже а колкото до този кабел превключвател за пинове ще рече с различни накрайници или ? Двигателя е м52 ту саден в е36 има си изкарана ОБД 2 букса.


120лв :kuku:
https://www.olx.bg/ad/usb-kabel-za-diag ... 4932089762 вземи модел 2, него имам впредвид(това е първата обява която ми попадна в олх, не знам нищо за продавача)
40лв е ок, като се има впредвид колко е в алито, за inpa(https://mega.nz/#!kAASwa7I!AJLVnnEBwLgz ... ofE-TBYGmk) (Mike's Easy BMW Tools Package)Дано не се сметне за реклама, инсталира се с 4 пъти "next", ако имаш проблеми със софтуера пиши и така.

Ясно братле мерси за отговорите наи вероятно ще се свържа с човека тъкмо и е от моя град и сугурно ще я взема. Ако имам някакви проблеми ще ти пиша. :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Дилема за марка автодиагностика

Мнение от c7aH4eB » 25 Юни 2020, 14:00

Щом ще го ползваш само за твоята кола и е БМВ си взимай ИНСТА-та. Аз си купих Делфи, беше кажи речи без пари пуска те до някой опции, излизат разни грешчици ама до там, нито можеш да кодираш както казаха колегите, нито знаеш по конкретни неща за колата, и най-вече Инстата ти идва по-евтина.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Дилема за марка автодиагностика

Мнение от Kroki » 25 Юни 2020, 15:42

Решението е само иста :)))
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Дилема за марка автодиагностика

Мнение от Kurtov » 02 Юли 2020, 14:18

ivanski_2 написа:
kemosabe написа:
ivanski_2 написа:Щом е за бмв, не знам защо изобщо мислиш за Делфи, то е универсално, а се е доказало че универсалните неща няма как да работят толкова добре колкото индивидиалните, вземи си един кабел за INPA (защото теб ти трябва кабела, софтуера в форума го има свободно, а и не само INPA, а и Ista, Carly...) възможно най-евтиния(ако не бързаш виж в алито) защото те нямат никаква разлика(гледай само да има превключвател за пиновете) и си свиркай.

Ее че така още по добре гледам ги в Олх по 120 лева комплект кабел диск уж всичко оригинално с гаранция даже а колкото до този кабел превключвател за пинове ще рече с различни накрайници или ? Двигателя е м52 ту саден в е36 има си изкарана ОБД 2 букса.


120лв :kuku:
https://www.olx.bg/ad/usb-kabel-za-diag ... 4932089762 вземи модел 2, него имам впредвид(това е първата обява която ми попадна в олх, не знам нищо за продавача)
40лв е ок, като се има впредвид колко е в алито, за inpa(https://mega.nz/#!kAASwa7I!AJLVnnEBwLgz ... ofE-TBYGmk) (Mike's Easy BMW Tools Package)Дано не се сметне за реклама, инсталира се с 4 пъти "next", ако имаш проблеми със софтуера пиши и така.


Здравей.
Линка от Mega-та какви програми включва ?
Поздрави!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Дилема за марка автодиагностика

Мнение от ivanski_2 » 02 Юли 2020, 14:19

- Inpa 5.0.6 (with English script files & Support for F-series)
- EDIABAS 7.3.0
- NCS Expert (with English menus and buttons, and NCS Dummy Profile pre-installed)
- NCS Dummy 4.0.1
- Tool32 4.0.3
- WinKFP 5.3.1
- Integrated SP-DATEN v53.3
- BMW Coding Tool v2.5.0 (for use as an alternative to NCS Dummy, or to update DATEN files as new ones become available)
- USB Drivers for cable
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook