Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в София?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от BMW_POWER » 15 Юни 2020, 18:27

Jordana написа:Какво му препоръчвате на колегата ...да отърве някое гуру дето чува жицата от дъртите му опечени колони ? Много умно за профита дето чак пишат в профи форуми . Алх ако е профи не мое да не е пуснал тема в тоя профи форум за домашния театър на 7 хц , та моля за линк към темата . :lol:


Тебе тема ти не требе, ти можеш и така :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от Jordana » 15 Юни 2020, 18:47

Що бре , искам да оплакна окото с нещо от хайенд сегмента хоумтеатри в усато . Малко да сверим часовника , какво толкова.. :roll:
Последна промяна Jordana на 15 Юни 2020, 19:22, променена общо 2 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от BMW_POWER » 15 Юни 2020, 19:19

Jordana написа:Що бре , искам да оплакна окото с нещо от хайенд сегмента хоумтеатри в усато . Малко да сверим часовника , какво толкова ? :roll:


Това няма как да стане. Трябва ти световен катаклизъм или да изчакаш няколко милиона години. Американците винаги ще са поне 6-7 часа назад :dunno:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от zAcK » 15 Юни 2020, 19:36

Вместо да се занамаваш с "майстори", да ти изпилят нервите, да изтрещиш и да не е ясно дали ще слушаш музика ->
-> влизаш в Базар, Продавалник и т.н., вземаш си например Quadral Shogun или Tribun на старо и имаш качествени говорители :idea:
Просто няма как да събера нерви, да се занимавам с разни философи дето бичат педечета и разни сектанти-аудиофили :mhihi: :mhihi: :no: :no: :no:

Ето такива по-дребни, дето искаш да сглобяваш :mhihi:
https://bazar.bg/obiava-28522103/quadral-shogun-phonologue

Аз бих взел ей такива например, ако в момента търсех :ok:

https://bazar.bg/obiava-28475418/tonkoloni-quadral-phonologue-korun-mk-iv-4ohm-150-200w

P.S. Препоръчвам такива, щото съм фен на немските неща, ама и други има многоооо яки :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от zAcK » 15 Юни 2020, 19:52

madafaka_donkele написа:


Изображение


Скъпо ли е? :dunno: Ако са читави и ако не ги е човъркал някой майстор, би трябвало да имат брутален звук :bchug:
Естествено, може да нацелиш и някой греда с втората употреба, ама то с майсторите и т.н. все едно не можеш :mhihi:

Имам Quadral Taifun MK2 и вадят доста приличен звук. За същите пари не можеш да купиш нищо, което да се доближава до тях :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от BMW_POWER » 19 Юни 2020, 13:10

Една идея до авторът.

Защо не промениш заглавието в нещо от сорта "Аудио тема". Всичко полека може да се събере тук. Форумът с годините "натежава" и понякога не е лесно дори с търсачката да откриеш нещо.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от alx » 19 Юни 2020, 16:39

BMW_POWER написа:Една идея до авторът.

Защо не промениш заглавието в нещо от сорта "Аудио тема". Всичко полека може да се събере тук. Форумът с годините "натежава" и понякога не е лесно дори с търсачката да откриеш нещо.


е в тази тема не говориме за аудио.. а за евтини идеи за колони... или поне се опитваме да се придържаме към темата :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от BMW_POWER » 19 Юни 2020, 20:18

alx написа:
BMW_POWER написа:Една идея до авторът.

Защо не промениш заглавието в нещо от сорта "Аудио тема". Всичко полека може да се събере тук. Форумът с годините "натежава" и понякога не е лесно дори с търсачката да откриеш нещо.


е в тази тема не говориме за аудио.. а за евтини идеи за колони... или поне се опитваме да се придържаме към темата :ok:



Така е! Ама вече има няколко теми за колони само. Отделно една музика не е само колони. Звукът трябва да идва отнякъде. Или ще пиша в една тема за ресивъра, в друга за колоните и ще пускаме линкове за връзка. Мисля, че вече имаше тема и за СОНИ

viewtopic.php?f=4&t=438725

viewtopic.php?f=4&t=431098

viewtopic.php?f=4&t=327034

viewtopic.php?f=4&t=378025

Последната тема си е 1;1 с тази. Разводняват се нещата и кати тръгнеш да ровиш, вечерта отиде.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от slatanic » 20 Юни 2020, 8:44

От известно време и аз се чудя за подмяна на старата система с нова къде поради старост къде от желание за повече мощност.
Та по тоя повод гледам разни ревюта на активни колони.
Да речем например http://www.youtube.com/watch?v=iLFOCTic ... =12&t=532s
Добре обяснява чичката по принцип.Като цена едни 1500лв за комплект стигат.
Ама като не знам качеството как е.Иначе има от къде да се поръчат.JBL има и къде да ги чуя наблизо,но за другите не знам.
А въпроса е че после ще се наложи и сигнал да им подавам от някъде.Т.е.поне един миксер ще трябва преди лаптопа тъй като при мен дисковете са отдавна забравена технология.А това значи,че ще трябва и един ДАК.И така като гледам си отиваме на 2000лв с окабеляването за една що годе добра система за домашна музика.
Щото тука за хай фи не говорим.
Как я мислите тая работа вие.
Последна промяна slatanic на 20 Юни 2020, 18:36, променена общо 1 път

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от BMW_POWER » 20 Юни 2020, 14:35

Дисковете забравена технология? На мен не могат да ми се откъснат от сърцето $295 за грамофон на Техникс от средата на миналия век почти :shock: Ако знаеш, от колко време се облизвам ...

https://www.kijiji.ca/v-stereo-systems- ... 1463048998

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от slatanic » 20 Юни 2020, 18:44

Не ме разбра.За мен е достатъчно да си сваля файлове с високо качество на звука които да пусна през пц-то.
Както казах не говорим за хи фи.Иначе там отиваме на лампи,плочи и т.н.
А за такива аз нямам ни желание ни пари.А нямам и нито един оригинален диск в интерес на истината та плоча..... не.
И все пак да се върнем на колоните.
Има ли пробвали активни колони с добро качество.
Ако да кои модели?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от BMW_POWER » 20 Юни 2020, 19:30

slatanic написа:Не ме разбра.За мен е достатъчно да си сваля файлове с високо качество на звука които да пусна през пц-то.
Както казах не говорим за хи фи.Иначе там отиваме на лампи,плочи и т.н.
А за такива аз нямам ни желание ни пари.А нямам и нито един оригинален диск в интерес на истината та плоча..... не.
И все пак да се върнем на колоните.
Има ли пробвали активни колони с добро качество.
Ако да кои модели?


Аз технологично съм си в 20-ти век :oops: Затова и у дома лампите се палят и гасят с ключ, не с "пляскане" или нещо подобно. Нямам идея за възможностите на пц-то, а и не съм се интересувал. Отделно откъде намираш файлове с високо качество? Аз минах на тотално радио и дисковете не съм ги въртял от години. Ама искам в мазето да си заформя нещо тип олд скул. Истинско, с душа и стрелки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от Jordana » 20 Юни 2020, 21:04

Що се отнася до аудиото , то всички сме там - в ХХ век по тоя показател . Аналоговата част на звуковата апаратура - високоговорителя , никой не я е отменил досега . Усилвателната част си е също напълно аналогова при всички . Така че човека си е напълно аналогов като възприятие и това което чува е също напълно 100% аналогов звук . Цифровизацията касае само носителя на сигнала , така че нищо по различно няма в ХХI век . Аналоговия начин на възприятие е подчинил цифровизацията в аудиото на своите изисквания а не обратното , така че няма нужда да страдаме толкова по миналото . Има купища съвременна техника която покрива и най високите претенции на аудиофилите :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Дърводелец или друг човек за изработка на тонколони в Со

Мнение от BMW_POWER » 21 Юни 2020, 1:10


ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook