Градушки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Градушки

Мнение от Mollov » 12 Юни 2020, 10:51

TNT написа:Това е малко като да влезнеш в рибарски форум и да им обясняваш колко са тъпи, че чакат по 2 часа да клъвне :dunno:



Когато някой пита "какво да направя, за да еди кво си....", а ти му отговориш - "дреме ти бе, тва са само ламарини..." -> с какво точно си полезен за това запитване? :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Градушки

Мнение от grkv » 12 Юни 2020, 14:30

На запитването - никак, полезен си на човека.
Опит за преустановяване на нечия заплесия и глупаво похарчени пари.
Понякога работи.

Айде, да сме по правилата.
Препоръчайте наметало, което да се разгъва толкова лесно и бързо, че като видя, че почват да чукат ледчета по перваза на прозореца да имам време да се обуя, да слеза до долу, да го измъкна от багажника и да го разпъна върху колата. Ама да не стане така, че докато приключи тая гимнастика половината градушка вече се е изсипала и трябва да се прибера като попикано мушкато със синини по главата?

Вариант Б, всеки път в който не съм в колата да я опаковам - същите, които сте тръгнали по план Б, държите ли си дистанционните на телевизорите още в найлончетата?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Градушки

Мнение от Mollov » 12 Юни 2020, 14:40

TNT написа: Ще трябва да прежаля да нося 2 одеала в сезона на градушките.


По-смислено решение е комбинация от одеала (знам колко идиотско звучи, но....) и покривало, дето УЖ е за градушка.... постилаш одеалата и отгоре покривалото... тук има две предимства:

- покривалото ще покрие одеалата и те няма да се намокрят. "Сглобката" е стабилна заради покривалото. Одеалата ще ти "попречат" евентуално да надраскаш лаковото покритие, ако много бързаш (и не внимаваш достатъчно) при поставяне на покривалото.
- общата дебелина на "защитата" ще е достатъчна, че да удържи и градушка колкото яйце...


grkv написа:Препоръчайте наметало, което да се разгъва толкова лесно и бързо, че като видя, че почват да чукат ледчета по перваза на прозореца да имам време да се обуя, да слеза до долу, да го измъкна от багажника и да го разпъна върху колата.


Комбинацията, която съм описал, не би трябвало да отнема много време, защото одеалата ги мяташ буквално за 10-15 сек, след което покривалото (като е по размер за автомобила) не би трябвало да отнеме много време.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Градушки

Мнение от Lenco » 12 Юни 2020, 17:25

Хората са го измислили, не знам що се чудите толкова, а и Петекс е известна фирма за такъв вид аксесоари.
grkv написа:....

Кое ти е странно, като си купиш кола за 1 000лв и сложиш в нея х20, а застрахователя ти плаща, като за 2 000, нямаш много опции.
Сега ако питаш кви са тия малоумници дето слагат по 20 000лв в тенекии дето струват 1 000 :nono: ами такива дето карат другите, дали 50 000лв за премиум марки да гледат тъжно, понякога.
Да не съм офф:
viber imageа.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Градушки

Мнение от sub_eleven » 12 Юни 2020, 17:30

Нали в София уж обстрелвали облаците вече след онази мизерия дето изкълчи застрахователите?

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Градушки

Мнение от Lenco » 12 Юни 2020, 17:53

Не стрелят над градовете или поне до скоро не стреляха.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Градушки

Мнение от Mollov » 15 Юни 2020, 10:58

То не е важно да се стреля НАД града, ами ПРЕДИ това... градоносните облаци се забелязват от далеч... да не говорим, че стрелянето на ракети не цели да "втечни" градушката, ами да предотврати образуването ѝ... или да станат дребосъци, които не бъркат никого...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Градушки

Мнение от Don_Diego » 15 Юни 2020, 14:11

Lenco написа:Не стрелят над градовете или поне до скоро не стреляха.


Над населени мест е забранено да се гърми, ракетата като гръмне все има някакви остатъци от нея и трябва да паднат някъде :lol:
Отделно, че приоритет са селскостопнаските земи с реколта, в краен случай разбира се се гърми и покрай населени места ако има опасност от градушки като онази преди години
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Градушки

Мнение от Jordana » 15 Юни 2020, 22:45

Тия ракети имат малък обхват и затова площадките им са в районите където могат да въздействат на облака преди да е достигнал посевите . Аз не знам някъде в България да има ракетна площадка в населено място . Тоест напълно изключено е да се помогне по някакъв начин с тия ракети . А самата ракета разпръсква вещество сребърен йодид и вместо град пада дъжд . Тя не може да разбие облака или да го спре , едва ли е 100% гарантирано средство против градушка .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook