Помощ за избор на банка

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от ivoo » 23 Май 2020, 22:00

memorex написа:
Exclusive89 написа:
ivoo написа:Всяко теглене от банкомат е без такса,независимо от кой банкомат се тегли и дали той е на друга банка. Абсолютно перфектно онлайн банкиране. Плащане на застраховки, ток,вода наем и т.н - без такси. Лимит £500 на ден в брой....

И тук е така.. само, че всеки месец ме таксуват с 9eu. Доволен съм :)

Е ,къде е това ,не се свени.

U.K

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1420
Регистриран на: 18.02.2007
Местоположение: Вече в собствена колибка!
Пол: Мъж
Кара: Е38, понякога Е61, Е34 и Е65
Мечтае да кара: КА-50

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от predel » 23 Май 2020, 22:44

Аз работя с Пощенска банка и съм много доволен, работя и с ДСК, но от тях ще се махам скоро.... дразнещи са с милионите си таксички за какво ли не.... Пример: Смених си картата, че беше изтекла, на техния банкомат на входа проверих наличност и смених кода.... за това ме таксуваха 7 ЛЕВА...
Ако няма повреда в компютъра - бийте провайдера :)

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от b_u_b_o » 24 Май 2020, 10:38

ivoo написа:Отивам да внасям пари в УниКредит ,където имам сметка.
- Добър ден,искам да внеса еди колко лв по моя сметка
- Лична карта ми дайте.
- Ами в колата ми е останала, ето Ви банкова ми карта
- Ааа,не може без лична карта
- А на приятелката ми с личната карта може ли?
- Да,но ще платите 3.50 лв такса.
Шах и мат. Това ме амбицира да си изтегля всички пари от тази банка ,което също не мина без такси равняващи се на 1 средна пенсия в Бг.
Защо правят това ли. Защото им позволяваме ,затова


Какво те учудва пък в тая ситуация? Няма как да внесеш пари без да се легитимираш кой си с лична карта. Тея пари трябва да са проследими, иначе прането на пари става "фасулско" както вика племенника ми. А таксата са ви я събрали, щото да си внесеш в собствената сметка е без пари, ама в чужда си има такси, тва е във всички банки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от top » 24 Май 2020, 10:59

predel написа:Аз работя с Пощенска банка и съм много доволен, работя и с ДСК, но от тях ще се махам скоро.... дразнещи са с милионите си таксички за какво ли не.... Пример: Смених си картата, че беше изтекла, на техния банкомат на входа проверих наличност и смених кода.... за това ме таксуваха 7 ЛЕВА...
И аз съм в пощенска банка, доволен съм от електронното им банкиране, най вече кредитни карти и други продукти и обслужване (персонално банкиране) но има и дразнещи неща, примерно плащам 30лв месечна такса и очаквам да нямам никакви такси за обслужване на сметки и преводи, но не е точно така, гледам че всеки месец си удържат по някакви дребни суми по сметките, също ми удържат и една незаконна такса за обслужване на кредит, която не малка.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от steeN » 24 Май 2020, 12:53

В Англия няма задължителни документи за самоличност. Та няма как да ти искат нещо, което не съществува в банката.
Използва този факт да се прави на луд, сякаш само той е излизал от село :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 24 Май 2020, 13:19

Вероятно са по-доверчиви, заради по-малкото измами.
Аз също съм теглил от сметката на роднина, в Дания :lol: (не е измама, да не си помислите глупости)
На мой познат му бяха отчислили 2 пъти по 1800 еур ( при внесени само 1800) в Испания, той им беше казал от добросъвестност. Банката вече я няма, не заради тоя случай ест. :mhihi:


П.С. Аз така и не разбрах какво направиха да замажат скандала с Мартин Петров и няколкото милки? :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от Cyberloner » 24 Май 2020, 15:58

Ясно, значи ще си отворя един депозит в първта банка близо до нас и няма да го мисля, щом и разплащателните сметки се поемат от този фонд.
Иначе от ПИБ честно казано нямам оплаквания, дори напротив - взимат ми 1лв повече месечна такса за поддръжка на разплащателната сметка, но в замяна има 1 (или 2 не помня)превод към друга банка на месец без никаква такса и освен това нямам такса за теглене от банкомат, независимо на коя банка е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от steeN » 24 Май 2020, 19:46

Bogat-Beden написа:...


Това, което имам предвид е, че в Англия държавaта не те задължава да имаш документ за самоличност като цяло. Особено ако не шофираш, цял живот може да изкараш без ID.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от Bogat-Beden » 24 Май 2020, 20:09

ok, дюли нотед :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от TheDriver » 24 Май 2020, 21:19

Цялото нещо с бюрокрацията в банките, а и не само идва от самите нас.

Склоността ни към тарикатлък на дребно и схеми затлачва цялата система и води до повече бюрокрация навсякъде.

По същата причина като излезем навън( не само ние, а повечето "туземци") виждаме вратички и схеми навсякъде. Те ако тръгнат да ги затварят ще станат като нас. Просто масовката там тегли в един коридор докато ние масово сме схемаджий.


И да се върна на банките.

Банката вади нов картов продукт за потбрани клиенти(в началото, после беше за всички). Може да се тегли далеч над масовия лимит от 400лв на транзакция, а дневният лимит мисля че беше 10к. Ползват го основно "бизнесмени" и са много доволни, защото работа им върви и не трябва да чакат на опашки, за да теглят оборотни пари. Не след дълго някой тарикат го надуши това, наредиха скемиращите устройства, таргетираха точно тези карти и направиха удар. Сериозни пари се изтеглиха и банката ги покри(защо и как не ми се обеснява).

Разбира се като губиш пари взимаш мерки и нормално банката свали лимита доста под 10к и въведе други мерки(не мога да ги коментирам). Не се мина много време преди апашите да таргетират пак тия карти и пак направиха удар. :banghead: Банката пак го отнесе и на следващия ден лимита на картите стана като при всички останали, за да теглиш се изискваше контакт с кол центъра + други верификации. Не след дълго никой не му се занимаваше и продуктът спря да се предлага.

Това е само един пример, но всяка една верификация, подпис на 150 листа, проверка, срок за чакане и т.н. ги има защото някой някъде е опитвал да хитрее.
Ако ние бяхме нормални и банките ни щяха да са като в белите страни, ама не сме. :dunno:

П.С. Още една история, която чудесно ни описва.
Мъж и жена в процес на развод. Жената има проблеми с други кредитори и има запори по сметките. Изрично е записно в системата, че само тя има право да внася пари по своите сметки. Направила си е сметката кога и как да внася, а и играеше една игра със сроковете.

Мъжът от злоба, и желание за отмъщение решава да и направи мръсно и отива да внесе пари. В няколко клона служителите си вършат коректно работата, но накрая тоя със сладки приказки и молби тип "ама аз искам да и внеса пари по кредитите, за да не плаща наказателни лихви....." уговаря служителка да внесе пари по сметката. Съответно скапва нещата на бившата му вече жена. :banghead:

Заради такива глупости на дребно ни гледат под лупа даже и при вноски.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от Exclusive89 » 24 Май 2020, 21:31

memorex написа:Е ,къде е това ,не се свени.

Белгия, 9еу е от началото на 2020г. иначе преди това таксуваха по 6еу :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от steeN » 25 Май 2020, 9:01

TheDriver написа:Заради такива глупости на дребно ни гледат под лупа даже и при вноски.


Илюзия е, че по широкия бял свят не ги гледат под лупа. За да си отвориш сметка в британска банка трябва да имаш 100 документа. Тук става само с лична карта. Просто различни системи, работят по различен начин. Повечето "сериозни" банки имат софтуер, който автоматично отбелязва съмнителни транзакции (различаващи се от навиците на притежателя на картата най-общо) и ти блокира картата на момента и нямат нужда от допотопни мерки като тези лимити... и т.н. и т.н.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от Моджо » 26 Май 2020, 13:19

Без да се заяждам, ама революта нали е в Британска банка ? Мисля става само с лична карта и май дебитната треа си снимаш, нещо такова беше.
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 8.04.2008
Местоположение: Созопол

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от arnold » 27 Май 2020, 0:50

steeN написа:
TheDriver написа:Заради такива глупости на дребно ни гледат под лупа даже и при вноски.


Илюзия е, че по широкия бял свят не ги гледат под лупа. За да си отвориш сметка в британска банка трябва да имаш 100 документа.

Айде пак коментари от типа булю,булю,булю :mhihi:
Точно за Англия ти трябва само proof of address, ID card и NIN.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Помощ за избор на банка

Мнение от steeN » 27 Май 2020, 10:18

3 не е равно на 100. Така е captain obvious :mhihi: Обаче 3 е точно 3 пъти по-голямо от 1, колкото е в България :lol:

Моджо написа:Без да се заяждам, ама революта нали е в Британска банка ? Мисля става само с лична карта и май дебитната треа си снимаш, нещо такова беше.


Ти британец ли си или българин? Ако беше британец и живееше там очевидно щяха да са други нещата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook