Как ви се отрази карантината ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от alekangg » 18 Юни 2020, 10:05

Трябва тема, съотношение ..уй и сила в леглото според професия и работа. Ще е жестоко, както се определя същото според цвят и марка автомобил, дори по номер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от b_u_b_o » 18 Юни 2020, 10:07

grkv написа:
b_u_b_o написа: любовника ... ИТ


Тия две неща в едно изречение могат да стоят само с отрицание.
За която и да е жена.


Вярно извинявай забравих, че само юристите сте полови атлети, пък програмистите сме с малки пишки и сме импотентни :ok:

Или поне така им се иска на някой, че иначе съвсем ще се комплексират :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от grkv » 18 Юни 2020, 10:20

За хората с малко свободно време - ето ви малко да се посмеете:
http://spodeli.net/1/story-136005.html? ... omdGeERR8o

Програмистите да четат с кърпичка. :lol:

П.С.: не го взимайте твръде сериозно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от sub_eleven » 18 Юни 2020, 10:36

TNT написа:
Не знам къде видяхте злоба чак, но аз помня и предишните му мнения в други теми. Справка --> viewtopic.php?f=4&t=433842&p=4502605#p4502605 Даже гледам, че още тогава съм му писал как изглежда отстрани. И тук сам си го написа "какво ме грее за персонала". Вече почват да се разхлабват мерки, скоро може пак да има работа и да има нужда от служители - пак ще има същите проблеми.


Прочетох му разказа, не мисля, че с нещо е виновен. Порядъкът, в който се плащаше в неговия бранш преди ковид(сега не знам как е) ги обрича да имат за персонал масово не особено отговорни и кадърни хора. Може да има изключения, но не много. Не може да се плаща повече, понеже пък няма откъде да се изкарат тези пари.

А отделно от това той е подходящ пример за прекалено големи мащаби контролирани от сам човек, за което говорихме. Тези ставаници през нощта, тичане наляво надясно под напрежение, занимавка с разнородни дейности и проблеми, всичките говорят на последни издихания преди психически срив.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от b_u_b_o » 18 Юни 2020, 10:40

Изпитвал съм го лично, защото преди и аз пробвах да стана програмист, но именно заради стоенето пред компютъра се отказах, буквално усещаш как комуникативните ти способности изчезват и бавно, но сигурно се превръщаш в калкулатор.


Хубав начин да си оправдаеш липсата на логическа мисъл и неставането за дадена професия, признавам. Чувал съм подобни оправдания от разни фейлнали wanna be програмисти и искрено им се надсмивам :yes: Един такъв познавам който си развива комуникационните умения на рецепцията във фитнеса, а друг като куриер на спийди.

Изместихме темата съвсем обаче :no:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от steeN » 20 Юни 2020, 10:45

Някой има ли някакви твърди числа... имат ли 20000 на кръст тия прословути ИТ-та в България? Щото аз не вярвам да са повече вкл. цялата плява на бранша. Не знам дали хората осъзнават, колко рядка професия е това и тук и в чужбина. Интересно, че от много места почвам да чувам една глупост, която се повтаря, че само в тук заплатите в този браш били "високи", пък в чужбина те си били просто едни програмисти.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Jordana » 20 Юни 2020, 12:03

Около 30 000 са били наети на договор през 2019г . Но това вероятно са всички от най ниското ниво стажанти в хогуърт до тия с най висок левел приложна магия . Така че "магьосниците" , както ги определи премиера при срива на агенциата по вписвания едва ли са повече от 3-4к :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от zAcK » 20 Юни 2020, 12:07

Ако броят и пиари, ейчари и всякакви други напълно лишени от смисъл професии, може и да ги докарат, ама какво от това?
Някой като ми каже, че е някое от тия и моментално спирам да го слушам :idea: До момента за 20 години един такъв не ми е помогнал с нищо :no: :banghead: :banghead: :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от steeN » 20 Юни 2020, 12:28

Иначе гледам, че по назад е захапана темата за бизнесите и спестяванията. Проблема, че лихвите много паднаха (поради безброй комплексни причини) и всички си повярваха, че могат да влачат кредити до безкрай и само да плащат лихви и да рефинансират нон стоп. Това доведе до съществуването на много зомби бизнеси в световен мащаб. Това е основния източник на проблема, другото са подробности. Лошото е, че такава среда не само не насърчава тези, които спестяват, а дори ги наказва в повечето случаи. Обаче ако се загледате в успешните големи компании... те държат огромно количество пари в кеш на балансите си. Може би не е случайно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от peshehodetz » 20 Юни 2020, 14:53

За Европа не знам как е, в щатите доктори, адвокати, инвестиционни банкери, CFA и разни подобни са доста по напред. Някои инженерни позиции като Mechanical/Electrical, Chemical ili Petroleum ако не по напред то поне са горе-долу на едно ниво, като все пак всичко е според зависи, не може да се сравнява начинаещ или средно ниво програмист с началник отдел или нещо подобно от друга област както и обратното. Да не говорим че в страната на неограничените възможности дори и без висше образование, с повече бачкане, упоритост и малко късмет разбира се не е проблем да се докара шест цифрения доход.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от grkv » 20 Юни 2020, 15:18

peshehodetz написа:в страната на неограничените възможности дори и без висше образование, с повече бачкане, упоритост и малко късмет разбира се не е проблем да се докара шест цифрения доход.


1. Това е България.
2. Прав си.
:lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от bum_bum » 20 Юни 2020, 21:12

steeN написа:Обаче ако се загледате в успешните големи компании... те държат огромно количество пари в кеш на балансите си. Може би не е случайно.


Ела тук и дръж касови наличности в големи размери да видиш как бързо ще получиш едно писмо да се коригираш.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от sub_eleven » 21 Юни 2020, 6:18

bum_bum написа:
steeN написа:Обаче ако се загледате в успешните големи компании... те държат огромно количество пари в кеш на балансите си. Може би не е случайно.


Ела тук и дръж касови наличности в големи размери да видиш как бързо ще получиш едно писмо да се коригираш.

Такава хубава ревизийка ще му спретнат. Той си прави някакви анализи, дето нямат нищо общо с практиката и реалността.

Веднага приемат, че си злоупотребил с парите на фирмата и ги въртиш за лични цели. Трябва въобще да не си допускал да се натрупат и да си укривал печалбата. Което си е престъпление....
Подозрително е и постоянното теглене на пари в брой по принцип, а и в комбинация с непечеливши периоди.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от mr_petroff » 21 Юни 2020, 8:11

Темата каква беше??? :kuku: :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от steeN » 21 Юни 2020, 10:29

sub_eleven написа:
bum_bum написа:
steeN написа:Обаче ако се загледате в успешните големи компании... те държат огромно количество пари в кеш на балансите си. Може би не е случайно.


Ела тук и дръж касови наличности в големи размери да видиш как бързо ще получиш едно писмо да се коригираш.

Такава хубава ревизийка ще му спретнат. Той си прави някакви анализи, дето нямат нищо общо с практиката и реалността.

Веднага приемат, че си злоупотребил с парите на фирмата и ги въртиш за лични цели. Трябва въобще да не си допускал да се натрупат и да си укривал печалбата. Което си е престъпление....
Подозрително е и постоянното теглене на пари в брой по принцип, а и в комбинация с непечеливши периоди.


Айде пак големите практици ме нападнаха... Това е само ако ги държиш в касата, а не в банка обаче. Което 99% от случаите е измама, която всеки практикуваше до преди няколко години... за която може би вие сега разбирате, защото почна да се върти в общественото пространство заради това, че НАП реши да я прекрати.

peshehodetz написа:...


Събират ми се 10 години работа в щатите и не в МакДоналдс... та много добре знам как е. Вкл., че Алекс ги написа няколко пъти заплатите също, та не виждам смисъл да се хабя излишно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook