Как ви се отрази карантината ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Vasko » 17 Юни 2020, 23:42

ivanski_2 написа:
Vasko написа:
TNT написа:
Vasko написа:Какво ме грее ,че персонала бил на борсата ?

Не, че нещо, ама точно ти много се оплакваше как все няма хора и все няма персонал. След това изказване пак си показа къде е проблема :wave:



Поне съм помислил за персонала и ги пуснах на борсата да взимат някакви пари ,а не като някои да ги държа на минималното ..Не виждам защо само търсите под вола теле?


Да, TNT е НАПЪЛНО прави, защо не може да си намериш хора и все "няма добри кадри" и това го доказва, или моля ти се хората трябва да са ти благодарни, че си ги пуснал на борсата, хвала тебе велики вожде :mhihi: :mhihi:
Сериозно, ще си позволя отново да дам пример с мой роднина, задържа всичките си хора, макар че работата намаля драстично, без да намаля заплатит, ето това сега според мен е за похвала.

ПП: Абе хора, не мога да ви разбера, как така си мислтие че фирмите нямат сериозни спестявания, или може би такива хора познавате, една проста сметка, да кажем че една фирма отделя по 1 000лв на месец за "черни дни" (ако някой ми каже че е трудно за един бизнес, по-добре да го затвори още днес и повече да не се напъва, ама честно, щото половината програмисти заделят доста повече), така за година са 12 000лв, ами за 20 години както коментирахме по-горе......!?!




ДА, ДА И ЕДИН МАРМОТ ЗАВИВА В СТАНЬОЛЧЕ ШОКОЛАДЧЕ ''МИЛКА''
Ти, колега сериозно ли ги мислиш всички тия неща? Ами ти направо да те взема в отдел маркетингово планиране и да махна там ерудираните хора, които 10 години се занимават с тия неща, а? ..
Не мога да разбера психологията на българина ,че все гледа в канчето на другия ?
Ами като е толкова лесно да сте бизнесмени и гоУлеми патрони защо не вземете всички да станете наистина такива -да минете от другата страна, а ? Да видите какво е > Ама неее... ИСКА СЕ ЗДРАВО ДУПЕ, РИСКОВИ ВЛОЖЕНИЯ , РАБОТА И ТОПКИ .. Пък повечето им е по-лесно ей-така да не се напъват ,да не влагат никакви средства, да кретат на заплатка от 08 до 17.30 ч. без никакви перспективи и тва е... АМи тогава оставете тези,които искат да се развиват да се развиват и да си чукат главата пък Вие си стойте на заплатки ... И сега някой ще каже, че рева и се жалвам ? Нищо подобно ,защото аз ще се изправя и ще продължа какво като съм се върнал няколко години назад..Важно е да сме живи и здрави - акъла и ръцете никой не може да ми ги вземе ....Където е текло пак ще тече да Ви го кажа аз .... :)))
Хайде , останете си със здраве..... Толкова злоба , толкова ненавист и тоя форум стана като фейсгрупите ..Всички толкова сте се озлобили и гледате в канчето на другите ,че чак се радвате триумфирайки когато някой падне ..Викате си ''нека така му се пада на тоя ''... Хайде, почвайте да ме храните :)))) ЧАКАМ !!!
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от ivanski_2 » 17 Юни 2020, 23:55

Да, напълно сериозно, да не си мислиш че само ти имаш бизнес, :mhihi: :mhihi: :mhihi: защото познавам доста хора за които твоя бизнес е "бизнесче", ама ти се биеш в гърдите, и ревеш че няма кадърни хора, е така ще си остане при теб, защото кадърните хора имат изиксвания. А защо не съм започнал бизнес ли, ами честно казано не искам, това е и до разбирания за живот, седнал съм си на 3-те букви и съм научил и развил специфични умения и си кретам на "заплатка :mhihi: " която е много много добра сума и с не толкова много натоварености и отговорности, просто не искам да се напъвам за повече пари, напълно ок са ми в момента, а и ти гарантирам че се развивам в пъти повече за година от колкото теб с твоето бизнесче(говоря като продобити умения и знания, приложими знания). :mhihi: Но не как само ти си се напъвал, успех с напъването, продължавай така още 10-на години , но си направи снимка сега докато имаш още коса, защото с толкова напъване.... а пък аз ще си кретам спокойно на заплатка и така след 10-тина години живот и здраве ще се радвам да ми кажеш дали си е струвало :smoke: :mhihi: Всичко най добро ти желая!
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Vasko » 18 Юни 2020, 1:09

ivanski_2 написа:Да, напълно сериозно, да не си мислиш че само ти имаш бизнес, :mhihi: :mhihi: :mhihi: защото познавам доста хора за които твоя бизнес е "бизнесче", ама ти се биеш в гърдите, и ревеш че няма кадърни хора, е така ще си остане при теб, защото кадърните хора имат изиксвания. А защо не съм започнал бизнес ли, ами честно казано не искам, това е и до разбирания за живот, седнал съм си на 3-те букви и съм научил и развил специфични умения и си кретам на "заплатка :mhihi: " която е много много добра сума и с не толкова много натоварености и отговорности, просто не искам да се напъвам за повече пари, напълно ок са ми в момента, а и ти гарантирам че се развивам в пъти повече за година от колкото теб с твоето бизнесче(говоря като продобити умения и знания, приложими знания). :mhihi: Но не как само ти си се напъвал, успех с напъването, продължавай така още 10-на години , но си направи снимка сега докато имаш още коса, защото с толкова напъване.... а пък аз ще си кретам спокойно на заплатка и така след 10-тина години живот и здраве ще се радвам да ми кажеш дали си е струвало :smoke: :mhihi: Всичко най добро ти желая!



А-а, така ето един колега,който е разбрал ,че в момента е по-добре да работиш някъде на сигурно на заплатка , отколкото да правиш вложения и бизнеси ..Ок колега, ама ако всички мислят така -да работят някъде на някой друг ,то нямаше да има фирми и всъщност нямаше да има на кого да се работи ...Всеки има различни приоритети, различно вижда живота и т.н. Никъде не съм се тупал в гърдите и не знам защо постоянно намесвате това за персонала ,че съм ревял ,че няма..НАПРОТИВ ! В МОМЕНТА ТАЗИ КРИЗА ИЗКАРА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО ХОРА НА БОРСАТА ..В МОМЕНТА ИМА ГОЛЯМ ИЗБОР ОТ КАДРИ ,А ДА НЕ ГОВОРИМ ,ЧЕ МНОГО СА СЪГЛАСНИ ДА РАБОТЯТ КАКВО ДА Е САМО ДА СИ ПОКРИВАТ КРЕДИТИ И СМЕТКИТЕ ...
Толкова за персонала ..Относно това с напъването някак си бил съм в казарма, командвали са ме , не си представям целия ми живот да премине така - да бъда зависим от някой , да давам обяснения на някой къде ходя, какво правя и до колко работя... Както ти казах всеки си има приоритети и цели и съответно си ги гони !На теб ако ти стига една заплата за да си покриваш разходите и ти остават да си живееш живота, аз няма да изпадам в битовизми за да ти обяснявам как две домакинства разчитат на мен , основно в къщи аз плащам всичко, отделно семейството ми , дъщеря ми , автопарка от три автомобила ..Тук не влизат разходите за фирмата , офиси и заплати,осигуровки, счетоводство, горива, автобуси и списъка става доста дълъг... Те са отделни и тях не ги слагаме ,но другите са достатъчни ...Та мисълта ми е само с разходите за две домакинства , три автомобила,от които два имат и автокаско и отделно гориво за тях , със сигурност общата сума е много над твоята заплатка месечна и съм сигурен ,че с каквото и да се занимавам ако работя някъде на заплата, няма как да покривам всички задължения ....Та..такива ми ти работи относно напъването ....
Благодаря за пожеланията и само да сме живи и здрави ..И се надявам наистина след 10 години отново да си пишем тук :))) Поздрави !
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от E34 » 18 Юни 2020, 1:36

Васко не се аби да се обясняваш, тва айтита-та са мноо куха порода! На по 19-20 години видели за пръв път повече от 50 лева на живо от заплатка и вече големи житейски философи. Тука в тоя форум редовно пишещи има не повече от трима човека истински работодатели с истински бизнес. Имаше и едно интелигентно момче с камиони ама то вече май не пише. И тези тримата обясняват, че работата верно тегава ама изкачат дървените философи и се почва "аз познавам доста големи играчи и тва не е така" Ма кой познавате бе???? Или пък "Витошка била пълна кафетата!" Майко мила!!!!! На такива пичове кво да кажеш :kuku: Седи мирен, чети си и глей сеир.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от grkv » 18 Юни 2020, 7:29

Ама тоя с хоми хипи аватара е ИТ ли?
Ясно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от sub_eleven » 18 Юни 2020, 8:08

Vasko написа:Бъдещето е на online търговията -без офис, без стационарно позициониране ако може всеки да си пазарува почивка от дивана, да си поръчва ядене за вкъщи от хола, дрехи, аксесоари ,първо защото това му пести време

Аз за да купя нещо по сериозно отнякъде, дори и онлайн да е, задължително искам да има достъпен физически адрес и фирма. Това е гаранция, че нещата ще се случат и ще можеш да имаш гаранционно обслужване. За да има доверие клиента, трябва някаква инвестиция да има отвъд сайтче и GSM.

Иначе по темата дето нищите всичко си е до човека, но аз примерно не съм склонен да съм заделял с пот и труд едни пари през годините, да съм им платил данъците, дивиденти дори, и после да дойде вируса и да ги метна в кофата. Това не е въобще ок като сметка и може единствено да бъде оправдано ако се занимаваш с някакви схеми и "потен вода не си пил". Честният данъкоплатец е толкова изстрадал така или иначе, че това да си източи кръвта сам е доста грубо. Но е поставен пред избора да го направи или да затвори. Тук трябваше да се намеси държавата според мен. При положение, че я е хранил с години. По-скоро се е хранила от него с години.

Колегата Васко е споделил някакви лични неща, не знам какви са ви историите с него и какво къде е писал, но да риташ, човек който е долу не е ОК. И със сигурност не се е освободил от хората си с лека ръка така просто. Малко злобни идвате наистина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от grkv » 18 Юни 2020, 8:14

sub_eleven написа:Аз за да купя нещо по сериозно отнякъде, дори и онлайн да е, задължително искам да има достъпен физически адрес и фирма. Това е гаранция, че нещата ще се случат и ще можеш да имаш гаранционно обслужване. За да има доверие клиента, трябва някаква инвестиция да има отвъд сайтче и GSM.


еМАГ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от ivanski_2 » 18 Юни 2020, 8:29

E34 написа:Васко не се аби да се обясняваш, тва айтита-та са мноо куха порода! На по 19-20 години видели за пръв път повече от 50 лева на живо от заплатка и вече големи житейски философи. Тука в тоя форум редовно пишещи има не повече от трима човека истински работодатели с истински бизнес. Имаше и едно интелигентно момче с камиони ама то вече май не пише. И тези тримата обясняват, че работата верно тегава ама изкачат дървените философи и се почва "аз познавам доста големи играчи и тва не е така" Ма кой познавате бе???? Или пък "Витошка била пълна кафетата!" Майко мила!!!!! На такива пичове кво да кажеш :kuku: Седи мирен, чети си и глей сеир.


Колега, айде малко по ... с тона ... :mhihi:
"Ма кой познавате бе", ами ако ти нямаш досег до такива хора и най големия ти приятел с бизнес има местна бакали, ами не всички са така, а какво значение има като цяло кой кого познава? Споменах го в контекста на това, че няколко човека покрай мен имат бизнеси ( с около 70-100) човека които продават в цял светя и са ми обяснили доста неща от 1л. ед.ч..... Ако толкова държиш ела ще ви запозная, нямаш никакъв проблем. :)
"тва айтита-та са мноо куха порода!"
Би ли споделил ти с какво се занимаваш, за да знам кои хора не са "Кухи" и да стоя по-далеч от такива :mhihi: Пожелавам ти някой ден да стигнеш моите "повече от 50лв" :mhihi: :mhihi: :mhihi:


grkv написа:Ама тоя с хоми хипи аватара е ИТ ли?
Ясно.


Да, програмист съм, защо не споделиш ти с какво се занимаваш. :mhihi: :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 725
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Don_Diego » 18 Юни 2020, 8:40

E34 написа: Или пък "Витошка била пълна кафетата!" Майко мила!!!!! На такива пичове кво да кажеш :kuku:


Вадиш казаното от мен от контекста - реве се, че хората били останали без работа и пари, обеднели, а бърза разходка по улицата с най-скъпите заведения в София показва друго. Всичко си е по старому. Пълните плажни барове също не говорят за обедняване и тоя рев е малко пресилен
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от grkv » 18 Юни 2020, 8:53

ivanski_2 написа:
grkv написа:Ама тоя с хоми хипи аватара е ИТ ли?
Ясно.


Да, програмист съм, защо не споделиш ти с какво се занимаваш. :mhihi: :mhihi:


Аз съм един от тия, на които звъниш when shit hits the fan :lol:
Юрист съм.

А примера с витошка е абсурден. И на Какао ще е фул, ако ще и тройни да станат цените :lol:
Т'ва са места, на които се ходи защото е скъпо и престижно и винаги ще са фул, дори и да се ходи ''на борч'', та не е много представителна извадка. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от TNT » 18 Юни 2020, 9:19

От еМаг повече и дъвки няма да си купя.


Не знам къде видяхте злоба чак, но аз помня и предишните му мнения в други теми. Справка --> viewtopic.php?f=4&t=433842&p=4502605#p4502605 Даже гледам, че още тогава съм му писал как изглежда отстрани. И тук сам си го написа "какво ме грее за персонала". Вече почват да се разхлабват мерки, скоро може пак да има работа и да има нужда от служители - пак ще има същите проблеми.


И за да се върнем в темата: покрай мен само някакви познати със сватби и сега не знаят какво да правят :lol: Някои организират, на някои им ги отмениха. Едни ги гледах на лайв във фейсбук :mhihi: Някой колега спаси ли го пандемията :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от alekangg » 18 Юни 2020, 9:32

Колегата Васко е интелигентен и свестен като му чета постовете, но има някаква странна представа за другите. Едно, че явно такива си ги назначава, защо не знам, дали пари или условия куцат, след това видно не е доволен от тях, но си ги държи, оплаква се и ходи той да огрее навсякъде, което няма как да стане.
Вероятно и отношението на работниците към него е идентично и си става затворен кръг. Хем се оплаква, хем недоволен от почти всички работници, хем е доволен, че сам си е шеф и прави каквото иска, явно едното е за сметка на другото.

Иначе винаги ми е било много смешно, как винаги се стига да плюнки, кой какво работел и какъв бизнес имал.. Всеки си мисли, че неговата работа и бизнес са най-великите на света и другите са на ниво овчари .. :no:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от b_u_b_o » 18 Юни 2020, 9:45

Ей пак ИТ-тата са ви виновни, тук има няколко човека дето любовника на жена им сигурно е ИТ :mhihi:

Vasko написа: Нищо подобно ,защото аз ще се изправя и ще продължа какво като съм се върнал няколко години назад..


Въпросът според мен е, да направиш така, че следващия път като се случи подобно нещо, да те върне 6 месеца назад, не 2-3 години. Сигурно няма да е лесно, и ще трябва да е за сметка на друго, ама поне аз така бих се опитал да направя ако бех бизнесмен. Ама кво ли разбирам аз, кухото ИТ на заплатка :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от TNT » 18 Юни 2020, 9:55

b_u_b_o написа:Ей пак ИТ-тата са ви виновни, тук има няколко човека дето любовника на жена им сигурно е ИТ :mhihi:

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от grkv » 18 Юни 2020, 10:00

b_u_b_o написа: любовника ... ИТ


Тия две неща в едно изречение могат да стоят само с отрицание.
За която и да е жена.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook