Как ви се отрази карантината ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от sub_eleven » 21 Юни 2020, 13:01

steeN написа:... за която може би вие сега разбирате...

Ти за големи аматьори ни мислиш май

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от steeN » 21 Юни 2020, 16:52

Явно сте, щом държите резервите на фирмата в касата. Или си говорим сериозни неща или...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Jordana » 21 Юни 2020, 18:07

Че той премиера си държи златото и валутните резерви в нощното шкафче , тука за малкия и среден бизнес се кахърите че пренебрегнали банките ???!! :shock:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от sub_eleven » 21 Юни 2020, 20:11

steeN написа:Явно сте, щом държите резервите на фирмата в касата.

Кой ти е казал такова нещо?

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от N.Mihaylovski » 21 Юни 2020, 21:26

Стиинка.

Ако не знаеш да ти кажа, касова наличност е само и единствено парите който се приема, че имаш някъде в офиса, с голяма наличност идва ревизия, заради това плащащ 5% данък дивидент и държавата резко губи интерес към твоята фирма.

Имам предложение ще ти давам по 10 000 долара на месец заплата да дойдеш да работиш за мен, от всичко разбираш ще ударя кьоравото с тебе.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от steeN » 21 Юни 2020, 21:58

Не ми трябва да работя за някой, който очевидно има проблеми с дисциплината четене с разбиране... а защо е измама в 99% от случаите нужно ли е да ти разяснявам?
3ма се изредихте да спорите за да спорите. :bowdown: И нещо друго да те светна, разплащателните сметки и краткосрочните депозити са КЕШ по всички възможни дефиниции.

https://www.cnbc.com/2020/04/30/apple-q ... -hand.html

Apple now has $192.8 billion cash on hand, according to the company’s fiscal second-quarter earnings report released Thursday.


$192.8 милиарда Apple в касата си ги държат според вас големите практици :mhihi:

steeN написа:Айде пак големите практици ме нападнаха... Това е само ако ги държиш в касата, а не в банка обаче. Което 99% от случаите е измама, която всеки практикуваше до преди няколко години... за която може би вие сега разбирате, защото почна да се върти в общественото пространство заради това, че НАП реши да я прекрати.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от sub_eleven » 22 Юни 2020, 5:58

N.Mihaylovski написа:Имам предложение ще ти давам по 10 000 долара на месец заплата да дойдеш да работиш за мен, от всичко разбираш ще ударя кьоравото с тебе.

Имах един такъв при мен. Почти всеки път като му кажа да свърши нещо еди как си, се започваха едни спорове, ама това защо, ама това как ще стане и всеки път трябваше да му обяснявам всичко, което съм премислил и съобразил... И накрая "ааа, добре".

Не ти трябва такъв теоретик за работник, дори той да ти плаща да работи за теб. Ако нещо ще го правиш съдружник, друг е въпроса :mhihi:

Сега върнах да прочета, Steen си говори за кеш, но под кеш в Щатите явно се разбира всичко, което до една година би могло да бъде обърнато в пари в брой. Доста условно понятие.
При нас под кеш(в брой, на ръка) се разбира касова наличност. И ако не го знаеш, не знам къде живееш въобще. Както казах, с теоретици само можеш да се обясняваш и да си губите времето взаимно(за което те нямат нищо против, това е същността на живота им).

И да се върнем на темата, ти след карантината ли стана такъв, или такъв си беше? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от peshehodetz » 22 Юни 2020, 7:49

Не е само това, доста обширно понятие е. Например отиваш при дилър да си купуваш кола и те пита как ще я взимаш - на лизинг, с финансиране или кеш. Естествено ако е кеш няма да носиш $30-50к а най-често става със сертифициран чек от банката където ти е сметката. Те повечето сериозни дилъри няма и да ти приемат пари в брой ако сумата е над $10к.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от TheDriver » 22 Юни 2020, 11:45

sub_eleven написа:Имах един такъв при мен. Почти всеки път като му кажа да свърши нещо еди как си, се започваха едни спорове, ама това защо, ама това как ще стане и всеки път трябваше да му обяснявам всичко, което съм премислил и съобразил... И накрая "ааа, добре".

Не ти трябва такъв теоретик за работник, дори той да ти плаща да работи за теб.


А някога пробвал ли си вместо да му кажеш как да стане "еди как си" , да му кажеш какво трябва да постигне/какъв да е крайния резултат, пък той да реши как да го направи?

Може пък въпросният "теоритик" да вземе да измисли нещо по-добро, да ти спести разходи, да ти изкара повече пари :dunno:


Монетата винаги има две страни ... въпросният работник може да е много продуктивен и полезен ако е менажиран правилно, но пък може и да е просто дървен философ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от sub_eleven » 22 Юни 2020, 14:03

TheDriver написа:А някога пробвал ли си вместо да му кажеш как да стане "еди как си" , да му кажеш какво трябва да постигне/какъв да е крайния резултат, пък той да реши как да го направи?
.

Разбира се, че в началото му беше дадена свобода да движи неща сам, която му беше отнета впоследствие. Не всеки иска да поема отговорности, особено теоретиците.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от TNT » 22 Юни 2020, 14:46

Не знам за какво спорите, като едното не върви без другото :dunno: Примери за теоретици, дето нищо не могат да правят - бол. Примери за смотани практици, дето акъл не взимат за нищо - също.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Bogat-Beden » 22 Юни 2020, 15:21

Абе в един цирк играем, знаем си номерата :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от zAcK » 23 Юли 2020, 14:59

Аз да попитам, че още не съм стъпвал в офиса, а останалите от моя екип и те почти не са, или не са, та как е при вас :mhihi: При нас има доста хора, които не искат да стъпват повече в офис, а работата си върви. Има ли такава тенденция при вас и ще виждам ли още много офис сгради в София с табели "Дава се под наем" :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от TNT » 23 Юли 2020, 15:13

Аз също не съм стъпвал в офиса от 13 март. Вече даже не се говори скоро да се връщаме в офисите. Особено и след случаи на заразени (вече за радост и излекувани) от вируса, скоро няма да ни върнат. А като стане - ще има многоо хоум офис 100%. На който му трябва офиса си ходи за няколко часа и се връща. Така ми е рай. Минуса е, че съм сравнително нов и като трябва някой нещо да ми обясни и става ебаси зора. Всичко друго е само плюсове. Ако знам, че постоянно ще е така - веднага си бия шута от София.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Как ви се отрази карантината ?

Мнение от Bogat-Beden » 23 Юли 2020, 15:29

Аз отскоро почнах работа от вкъщи. Докато работя и наглеждам слака, мога да си подомакинствам :lol:
Кофти е, че не съм с наше работно време, ама няма пълно щастие :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook