Лесни пари

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Лесни пари

Мнение от BMW_POWER » 17 Юни 2020, 20:13

arnold написа:
Jordana написа:Няма се оплаквате , да сте тренирали за премиери като е требвало да учите . :mhihi:
boyko_borisov_premier.jpg

Ема той даже не е учил. Сам си казва
-Мен ми е лесно щот съм прост. :mhihi:


Бе вие се подигравате, щото имате до един IQ >100. Aма да сте чули овчар да умре от инсулт или инфаркт на 45-50г? Ми дръжте си дипломите и знанията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Лесни пари

Мнение от Borymeckata » 18 Юни 2020, 7:33

Ние се майтапим с "лесните пари", но явно доста хора ги приемат сериозно. Имаше преди време една поредица "Изтински измамници" по някой от научните канали - показваха и обясняваха най-разпространените измами в света. Беше интересно, че всички схеми се основаваха на хорската алчност и мерак за бързо и лесно забогатяване. Например, сядат двама в някакво заведение и започват да се разправят каква невиждана далавера се задала, ама пусти късмет - трябват едни хиляди долари, дето ги нямат в момента. Обаче ако могат да ги намерят отнякъде до два часа - само гледай какви пари ше паднат! И някакъв от съседната маса веднага надава ухо - да не изпусне далаверата...

Също и тия далавери по интернет - аз редовно печелех някакви лотарии, дето не съм и чул за тях, богати вдовици си търсят серизен мъж (е, тук не може да им се отрече - правилно са се насочили към мен, сериозен съм... :mhihi: :mhihi: ) да им управлява финансите, някакви принцове и принцеси се чудят на кого да изпратят едни милиони... Беше ми писал един от някаква банка - имал клиент с голям депозит, който умрял и сега няма кой да изтегли парите, така си седят милионите. Обаче за късмет, оня се казвал ТОЧНО като мен, същите имена сме имали. Ти да видиш... :shock: :shock:
Та трябва само да дойда и да изтегля ония милиони, после ще ги делим и - кой откъде е. На мен далаверата много ми хареса - като се замислиш, съвсем логично е друг Стефан Георгиев Първанов (примерно), със същия адрес, ЕГН, номер на ЛК и другите лични данни същите като моите, да е набутал няколко милиона в някоя тайландска банка и после да е пукнал, без да остави наследници. Веднага му писах на банкера да каже как точно се е казвал оня човек, да сверим имената, щото нали ако една буква се разминава - и край! Ама оня не писа повече, сигурно си е намерил друг адаш на починалия богаташ.
Като се замислиш - има смисъл да кръстиш сина си Илон Мъск - може след няколко години да намаже, по същата схема. Въпреки, че оня, истинския Мъск вероятно има наследници... :dunno: :dunno:


Та мисълта ми беше: явно доста хора искрено вярват в "лесните пари", щом толкова успешно ги използват като примамка (за балъци)... :dunno: :dunno:
Как пък никой не измисли таква измама: "Пичове, имам 3 декара двор в едно село. Елате да го прекопаем и да насадим всякави зеленчуци, имам помпа за поливане и всякакъв необходим инвентар. Ще копаем, ще пръскаме и ще плевим цяло лято, ама накрая като извадим картофите и оберем пипера - ще делим по равно и ще пипнем яко от кеш-а!". Колко хора ще клъвнат, според вас?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лесни пари

Мнение от Jordana » 18 Юни 2020, 8:33

Колко хора ще клъвнат, според вас?
Стартъпа ти е добър , но няма да сработи без измама и да вкараш лесни пари в схемата . В твоя конкретен случай може да споделиш уж случайно че има закопано гърне с жълтици в тая нива , и ще "клъвнат" доста че може и без пари да прекопаят парцела :mhihi:
Бая народ си горят постоянно с такива безнес идеи , минаха бая за гледане на охлюви билки и изобщо на екзотични схеми дето парите капят от небето. Така че хората не че не им се копа , копа им се просто кирията не си заслужава :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Лесни пари

Мнение от peshehodetz » 18 Юни 2020, 9:06

Аз пък като гледам ю-тубе често ми излизат едни такива реклами предимно някакви юнаци, понякога и девойки най-често снимани с ламборинита има тук там някой с ферари или бентли и къщи с басейни. Та въпросните обясняват как са зарязали работата и с лекота изкарват едни $ 50-60к че има и такива с по 200-300к на месец. Обикновено се занимават с дропшипинг, афилиейтинг маркетинг, хай тикет клозъри, и-комерс гурута и всякакви знайни и незнайни герои. Целия замисъл на подобни реклами е че гореописаните ни предлагат техните курсове и семинари да ни научат как и ние да забогатеем като тях. Та не знам дали да някои от тези наистина е направил кинтите си от изброените дейности обаче има много такива които наистина им се връзват, като им купуват курсовете и пълнят залите посещавайки така наречените им семинари. Има един юнак на име Спенсър Корнелиа, който има канал в ю-тубе като целта му е да разобличава подобни измамници, та в едно от видеата си интервюираше някакъв пич който беше дал на $ 26000 на някакъв такъв който уж да го научи на бизнес методите си.
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Лесни пари

Мнение от bioz » 18 Юни 2020, 9:14

peshehodetz написа:Аз пък като гледам ю-тубе често ми излизат едни такива реклами предимно някакви юнаци, понякога и девойки най-често снимани с ламборинита има тук там някой с ферари или бентли и къщи с басейни. Та въпросните обясняват как са зарязали работата и с лекота изкарват едни $ 50-60к че има и такива с по 200-300к на месец. Обикновено се занимават с дропшипинг, афилиейтинг маркетинг, хай тикет клозъри, и-комерс гурута и всякакви знайни и незнайни герои. Целия замисъл на подобни реклами е че гореописаните ни предлагат техните курсове и семинари да ни научат как и ние да забогатеем като тях. Та не знам дали да някои от тези наистина е направил кинтите си от изброените дейности обаче има много такива които наистина им се връзват, като им купуват курсовете и пълнят залите посещавайки така наречените им семинари. Има един юнак на име Спенсър Корнелиа, който има канал в ю-тубе като целта му е да разобличава подобни измамници, та в едно от видеата си интервюираше някакъв пич който беше дал на $ 26000 на някакъв такъв който уж да го научи на бизнес методите си.
По лесно е да продаваш карта за златото отколкото да го копаеш. Иначе тия юнаци освен курсове винаги има някои друг афилиейт линк..

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Лесни пари

Мнение от TNT » 18 Юни 2020, 9:54

От тези има само един, който съм сигурен, че така си е направил парите. И наистина е с Ламбота :mhihi: А съм сигурен, защото съм гледал как общува с други такива мултимилионерчета, които и книги пишат. А и сам си казва, че просто е хванал "вълната" навреме и вече просто е завъртял парите. Останалите са по-скоро измамници :mhihi: Масовото хора, предлагащи подобни неща... съм сигурен, че изкарват пари от това, но не и такива, каквито разправят. Просто са един вид по-посредствени, а това е един нов начин за изкарване на пари за тях - образование. Даже съм сигурен, че изкарват повече пари от курсовете, отколкото от дропшипинг примерно.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Лесни пари

Мнение от Borymeckata » 18 Юни 2020, 10:30

Семинар на тема - "Как да изкараме 100 хиляди лева за 5 минути."
Залата е с 2000 места. Цена на билета: 50 лева! Очакваме Ви!

:mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Лесни пари

Мнение от barty » 18 Юни 2020, 10:39

Borymeckata написа:Семинар на тема - "Как да изкараме 100 хиляди лева за 5 минути."
Залата е с 2000 места. Цена на билета: 50 лева! Очакваме Ви!

:mhihi: :mhihi:


Играч си :mhihi:
:yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Лесни пари

Мнение от Borymeckata » 18 Юни 2020, 11:33

Не съм бе, това е виц... :dunno: :dunno:
Но и тази измама е точно за "играчи" и мераклии за лесна печалба. Аз само като видя, че ще се изкарват хиляди левове за 5 минути, даже няма и да чета натам.

По нашия край има един лаф, че само плувци се давят в Дунава. Който не знае да плува изобщо не влиза във водата и съответно - няма да се удави. Та и с далаверите явно е така - само "играчи" изгарят... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Лесни пари

Мнение от TNT » 18 Юни 2020, 11:36

Сетих се за ония Юли Тонкин :mhihi: Гледал съм му няколко клипа в интернет още преди години, преди да нашуми. Еми все едно е прочел всичките книги на Робърт Кийосаки и ги преразказва. Не, че са лоши книгите, даже са много добри. Ама по-добре да си прочетеш книгите и да "напаснеш" логиката към българската действителност, отколкото на тоя плешивия да даваш по 100-200лв за събитие :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Лесни пари

Мнение от Jordana » 18 Юни 2020, 13:36

Те тия книги всичките са от същия стартъп ...как да забогатея от продажба на книги с рецепти за несметни богатства . Обаче много малко се усещат каква е уловката :mhihi: Оня Адам Смит от него тръгват тия неща , последните години всеки който може да навърже две думи на кръст пише такива книги с рецепти . Всевъзможни рецепти които трябва да си купиш иначе оставаш беден нещастен необразован задръстен и всичко най лошо което може ти се случва . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Лесни пари

Мнение от TNT » 18 Юни 2020, 13:54

Миии не. Кийосаки е направил гоУемата пара от недвижими имоти. Освен книги, има и други "способия" за образование. Играта му е интересна. Има я настолна, има я и онлайн. Организират се и игри на живо. Дори и в България е имало, сега не знам.

Това е просто разширяване на бизнеса в друга насока. Обсъжданите в темата реално не са направили пари от друго, а направо са минали на раздаване на акъл :lol: :mhihi: Между другото за мен един от основните проблеми в нашето образование е, че 80% от преподавателите в университетите са същите. Училище --> университет --> асистент --> професор и т.н.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Лесни пари

Мнение от DLVasilev » 18 Юни 2020, 20:08

Borymeckata написа:Семинар на тема - "Как да изкараме 100 хиляди лева за 5 минути."
Залата е с 2000 места. Цена на билета: 50 лева! Очакваме Ви!

:mhihi: :mhihi:

Ми не знам :dunno: Извинявайте, че се видяхме :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Лесни пари

Мнение от BMW_POWER » 18 Юни 2020, 21:06

TNT написа:Между другото за мен един от основните проблеми в нашето образование е, че 80% от преподавателите в университетите са същите. Училище --> университет --> асистент --> професор и т.н.


Изображение

Като го видиш тоя "преподавател" в УНСС, темата за кризата получава много обяснения.

Иначе, ето лесни пари :ok:

https://thepostmillennial.com/bombardie ... Hv0S2BZfqc

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook