Различни гуми отпред и отзад?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 12.04.2013
Пол: Мъж

Re: Различни гуми отпред и отзад?

Мнение от jekich » 30 Апр 2020, 21:22

Точно на Тракия съм правил аквапланинг в дясна лента с нови гуми uniroyal rainsport, 4 човека в колата и пълен багажник :mrgreen: :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Различни гуми отпред и отзад?

Мнение от steeN » 30 Апр 2020, 21:50

Всеки е правил аквапланинг. Въпроса е, че ако си с походящата скорост просто колата олеква за малко или дръпва малко на някъде и толкоз. Това да се въртиш заради локва, хич не става съвсем случайно.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Различни гуми отпред и отзад?

Мнение от alx » 30 Апр 2020, 23:25

steeN написа:Всеки е правил аквапланинг. Въпроса е, че ако си с походящата скорост просто колата олеква за малко или дръпва малко на някъде и толкrоз. Това да се въртиш заради локва, хич не става съвсем случайно.


Проблема не е аквапланинга... проблема е. Че като рипнеш само с левите гуми в локвата със 120 и така дръпва, че завъртането е на един памперс разстояние :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Различни гуми отпред и отзад?

Мнение от grkv » 01 Май 2020, 6:04

alx написа:проблема е. Че като рипнеш само с левите гуми в локвата със 120 и така дръпва, че завъртането е на един памперс място...


Дайте да задълбаем малко в тая тема, че ми е интересно.
Аз винаги се старая да ''удрям'' локвите само с леви или само с десни с цел да ми остане ''здрава'' основа поне на половината гуми и колата да не мърда в ляво или в дясно и изненади със силно дръпване настрани май не съм имал :roll:
''Изненади'' е имало когато влеза в езерце ол ин, колата се вдигне и кацне след достатъчно дълго време, че посоката на движение да не е точно в един ъгъл с гумите и усещам един камшик, както когато стъпиш от сняг на асфалт при дрифтаджийски истории. Ясно е, че тоя камшик дали ще го усетиш или просто ще продължиш да си се въртиш зависи от сто неща, ама на първия въпрос, когато има избор - с две или с четири гуми да се бием във вълните?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Различни гуми отпред и отзад?

Мнение от Jordana » 01 Май 2020, 7:32

Държиш здраво волана като усетиш че идва водата , коригираш със съвсем къси движения ако почне да се завърта . С предно може да изтеглиш с газ и също да коригираш , със задно е добре да отнемеш малко газта . Ужаса че се пързаля и инстинктивната реакция да въртиш волана почти сигурно води до завъртане , камшици , по таван и всякакви подобни каскади . Основното е да не пада сърцето в гащите :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Различни гуми отпред и отзад?

Мнение от steeN » 01 Май 2020, 7:59

Ми честно да ти кажа 120 е много за американските магистрали, по които аз съм карал в наистина силен дъжд, но за българските е на ръба на подходящата скорост. 75 мили в час (което е 120 км/ч) освен всичко останало е над ограничението на повечето места стабилно, та не знам какво се оплакваш :) Също тая локва като я видиш пускаш газта преди нея... това е достатъчно, защото прехвърля тегло върху предните гуми... такива лигавщини да газиш без да ти дреме в локвите аз лично си позволявам единствено само с градски скорости. Стигне ли се до нещо повече от това да ти олекне волана или водата да ти го дръпне... значи си много над скоростта, с която трябва да си. Тука не е въпрос на майсторство да овладяваш колата, въпроса е да си с такава скорост, че да си караш без никаква драма през водата. Знам, че това не пасва на цялостния тон на форума където всички са почти толкова добри колкото Шумахер на мокро :lol: .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Различни гуми отпред и отзад?

Мнение от немо » 01 Май 2020, 10:14

grkv написа:Дайте да задълбаем малко в тая тема, че ми е интересно.
Аз винаги се старая да ''удрям'' локвите само с леви или само с десни с цел да ми остане ''здрава'' основа поне на половината гуми и колата да не мърда в ляво или в дясно и изненади със силно дръпване настрани май не съм имал :roll:

Навлизането в локва със само леви или само десни гуми води до рязко повишаване на съпротивлението,което изпитват при търкаляне колелата от съответната страна,което пък е предпоставка за завъртане на автомобила в посока,съответстваща на страната,където са колелата в локвата.
Тоест десни гуми в локва->колата тръгва надясно!
По такъв начин завиват верижните машини->спирачка на дясна верига=завой надясно!

Препоръките в такъв случай са:Първо,разбира се,да се кара със съобразена скорост,второ-пуска се газта,без да се пипа спирачка и трето: воланът се държи здраво с готовност да се коригира леко в посока,противоположна на локвата.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook