Избор Летни Гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1308
Регистриран на: 12.02.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: харабийската
Мечтае да кара: Е36 М3 Cabrio, E93 M3
Детайли за колата: Пълно шукаритети!

Избор Летни Гуми

Мнение от Richmond » 25 Апр 2020, 9:37

Колеги здравейте, имам тежката дилема какви гуми да избера за колата си, но поне има много различна информация , та ще ми е интересно и тук какво ще се каже по въпроса.Спрял съм се на следните гуми става въпрос за 245/40/18:
1.PIRELLI P ZERO PZ4

2. UNIROYAL RainSport5

3. FULDA SportControl2

Основното нещо е искам да са тихи, тези всичките модели ги дават клас А за мокро като знам, че Унирояла е най-добър от всички, но били шумни. Някой да сподели впечатление , дори приемам нови предложения с аргументи :lalala: :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от empar » 25 Апр 2020, 10:38

UNI-то съм го имал и е наистина страхотно на мокро, НО на сухо поведието им е крайно незадоволително, поне за мен. За шум - шумни са!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от Z3Ro* » 25 Апр 2020, 10:57

Аз мога да препоръчам vredestein ultrac satin - приятел ги кара на едно Ево 10 три години. Бордовете са здрави, на мокро и на сухо гумата е перфектна. По-тихи ги дават от Пирели и Унироял, но по-шумни от Фулда. С последните имах проблем с един комплект на размер 195/55/15 на едно Пежо - всяка пролет трябваше да се балансират, щото биеха, а си имаха джанти. Отделно свършиха на края на втората година.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от maxpower » 25 Апр 2020, 11:45

Richmond написа:Колеги здравейте, имам тежката дилема какви гуми да избера за колата си, но поне има много различна информация , та ще ми е интересно и тук какво ще се каже по въпроса.Спрял съм се на следните гуми става въпрос за 245/40/18:
1.PIRELLI P ZERO PZ4

2. UNIROYAL RainSport5

3. FULDA SportControl2

Основното нещо е искам да са тихи, тези всичките модели ги дават клас А за мокро като знам, че Унирояла е най-добър от всички, но били шумни. Някой да сподели впечатление , дори приемам нови предложения с аргументи :lalala: :mhihi:

Имал съм Фулдата 225/50/16 и Унито 205/55/16 на моята, чисто нови съм ги купувал. Аз не усетих да са по шумни Унирояла от Фулдата. Като сцепление Унирояла се предтставяше по добре на Люлинския асфалт спрямо Фулдата. На хубав грапав асфалт и двете се държаха еднакво. На морко Унито беше по добро определено. Като износване не мога да кажа, понече продадох колата. Подозирам, че Фулдата се износва по бавно.
Размера има голямо значение, то се вижда и по тестовете на гуми - в един размер може да са на челните места даден модел в друг да са на 15то място примерно.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от barty » 25 Апр 2020, 12:42

Карал Унироял Рейн Спорт 3 на джанти 18-ки, нямам забележки. С другите не съм имал възможност да ги карам.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 21.11.2018
Кара: E60 535d LCI

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от kkashev » 25 Апр 2020, 12:57

Препоръчвам Сава, цена/качество нямат алтернатива. Изклпчително тихи, клас А на мокро.

На две коли купувам този размер, сложих си на БМВ-то нови за този сезон, много доволен :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от mopasan » 25 Апр 2020, 15:50

Само незнам как сте карали Uniroyal Rainsport 5 и давате мнения за него, като модела е от тази година и е в продажба от един месец :mhihi:

Иначе, Пирелито е премиум клас , а другите две са среден клас гуми- тоест под марки съответно на Continental и Goodyear.
Разликата в цените им е малка, но аз лично бих взел Пирели от трите гуми. Между другото този модел има две версии - luxury saloon and sports car. Едната е по-комфортна и по-тиха. Незнам за твоя размер коя версия е . Провери в сайта им.
https://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Pire ... rsions.jpg
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Избор Летни Гуми

Мнение от bum_bum » 25 Апр 2020, 16:31

Аз от Пирели имам следното впечатление, първия сезон - топ премиум гума, втория вече среден клас, третия- чист китаец.

Адски нелинейно поведение имат при остаряване.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от Kroki » 25 Апр 2020, 18:11

Карал съм унироял 2,3 и вече 5 за този сезон. Изключително съм доволен от модела. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 525d

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от kikko » 25 Апр 2020, 18:50

bum_bum написа:Аз от Пирели имам следното впечатление, първия сезон - топ премиум гума, втория вече среден клас, третия- чист китаец.

Адски нелинейно поведение имат при остаряване.


Абсолютно съм съгласен за Пирелито. Унирояла ги харесвам много и бих ги препоръчал.
E60 M57TUD25 Sedan Silbergrau metallic
E87 M47D20 Hatch Sparkling Graphite metallic
E65 M67TUD44 Sedan Black Sapphire metallic
E34 M50B20 Sedan Calypsorot metallic

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от SpeedyMan » 25 Апр 2020, 21:18

Nexen - доста тихи, колата вози по-твърдо от зимните, защото изглеждат с по-твърди бордове.
Лесно се балансираха с малки баланси.
Сложих ги преди 2 седмици и съм минал около хиляда км.
Сцеплението го дават да не е най-доброто, клас B, но за момента смятам, че е достатъчно добро. Надявам се поведението и качеството да не се влошава с течение на времето (както беше при Фулдата... втория сезон беше друга гума).

За малко повече пари се взема и клас А на мокро:
KLEBER/BF Goodrich (клас A и най-тиха по етикет)
Следва VREDESTEIN и FIRESTONE (клас A и двете, за предпочитане като че ли е FIRESTONE)
След това са и UNIROYAL ,(клас A) който е нов модел и не видях никъде тестове, вероятно най-добра на дъжд и аквапланинг.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от ka4i » 26 Апр 2020, 13:20

Аз съм втори сезон с FULDA SportControl 2 . 225/45/17 и 245/40/17, никакви забележки :driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от grkv » 28 Апр 2020, 9:28

Pirelli P Zero рънфлет дот 19та като сцепление са топ, но за мен са си шумни гуми... на ф01 усилвам музиката при магистрални скорости.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от AGD » 28 Апр 2020, 10:06

https://www.auto-motor-und-sport.de/ver ... telklasse/
Този тест го има на български в априлския брой на списанието auto, motor und sport.
Гудиър-а печели.
В списанието има и таблица с оценки - за шум пак Гудиър-а е на първо място.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Избор Летни Гуми

Мнение от ivanski_2 » 28 Апр 2020, 15:19

SpeedyMan написа:Nexen - доста тихи, колата вози по-твърдо от зимните, защото изглеждат с по-твърди бордове.
Лесно се балансираха с малки баланси.
Сложих ги преди 2 седмици и съм минал около хиляда км.
Сцеплението го дават да не е най-доброто, клас B, но за момента смятам, че е достатъчно добро. Надявам се поведението и качеството да не се влошава с течение на времето (както беше при Фулдата... втория сезон беше друга гума).

За малко повече пари се взема и клас А на мокро:
KLEBER/BF Goodrich (клас A и най-тиха по етикет)
Следва VREDESTEIN и FIRESTONE (клас A и двете, за предпочитане като че ли е FIRESTONE)
След това са и UNIROYAL ,(клас A) който е нов модел и не видях никъде тестове, вероятно най-добра на дъжд и аквапланинг.


За кой модел на nexen става въпрос аз взех nexen n fera su1 225/45 r17 , те са клас А за спиране на мокро и съм супер ама супер доволен, колата в завой стои като залепене , дано наистина и другата година са така.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook