Нещо седемместно

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Нещо седемместно

Мнение от Пинтев » 21 Апр 2020, 20:52

VW Каравеле...е идеалното нещо...с приятели наехме едно за ски във Франция и много добре пътувахме и разхода беше добър. :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нещо седемместно

Мнение от TNT » 21 Апр 2020, 21:03

С твоите изисквания, директно минавам на варианта различни коли.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Нещо седемместно

Мнение от alx » 21 Апр 2020, 21:04

При така зададената задача гл-а е единственото дето бих си купил- дори и малко да надуя бюджета. Р- класата също е оферта но то си е Крайслер Пасифика миниван- лошо няма, но ако ще си возя семейството ще наблегна на сигурноста е гл- а е като крепост. За цените- аз моя го продадох в изрядно състояние на 150к мили за $7к преди 3 години. Сега ясно, че в родината са по- скъпи, но веднъж се купува- нали? Като казах Крайслер - ако може да се намери от новите Додж дюранго което си е гл но с американски двигател и по- постно изпълнение... не зная как вървят по нашите ширини като цени...

Мой си размисли де- не бих си позволил компромиси с разни недомислици. Секвоята също е оферта, но са им слаби диференциалните и раздатката- $$$$
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Нещо седемместно

Мнение от MapkoB » 21 Апр 2020, 21:08

Сега ще избухна с предложение :!: Fiat Multipla. Най-новата, която можеш да намериш.
В бюджета се вместват 2-3.
Доказано надеждни дизелови мотори. Някои бензинови идват със заводска газова.
6 човека пътуват комфортно.
На мен лично фейслифта ми е доста симпатичен.
Аз съм бивш ползвател на Bravo от тия години, което още е в семейството - купено ново, за 9 години е влизало в бокса единствено за сервизиране и боядисване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нещо седемместно

Мнение от Don_Diego » 21 Апр 2020, 21:51

Кой знае къде си гледал за бус под наем, че да изядеш такова дърво :mhihi:

https://rentavan.bg
Ето ти го решението за бус под наем - супер точни и коректни. Гъвкави са и правят всякакви гимнастики за да са доволни всички. Единствено ти остава идването до София за да го вземеш, но пък имат охраняем паркинг където да си оставиш твойта кола. Аз миналата година взех най-големия товарен за 4к км пътуване (София - Кьолн - София) - 500лв ми беше наема :lalala:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Нещо седемместно

Мнение от Zubcho » 21 Апр 2020, 22:03

Don_Diego написа:Кой знае къде си гледал за бус под наем, че да изядеш такова дърво :mhihi:

https://rentavan.bg
Ето ти го решението за бус под наем - супер точни и коректни. Гъвкави са и правят всякакви гимнастики за да са доволни всички. Единствено ти остава идването до София за да го вземеш, но пък имат охраняем паркинг където да си оставиш твойта кола. Аз миналата година взех най-големия товарен за 4к км пътуване (София - Кьолн - София) - 500лв ми беше наема :lalala:
Съгласен съм с теб. Това е най-евтините решение.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Нещо седемместно

Мнение от K_Ilkov » 21 Апр 2020, 22:30

ukelichko написа:Ще ми се да е повече кола, отколкото бус,

Това ме подсети за Митсубиши Грандис

https://m.mobile.bg/details/11547739030725289

Не съм карал и нямам идея как са като проблеми и ремонти, но са ми били интересни винаги
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Нещо седемместно

Мнение от shlosera » 21 Апр 2020, 22:51

Дълго Vito 2006-2010, това нещо е неразрушимо. Поне 111cdi или v6 150 коня от по-късните. Окачване брутално здраво и евтино 300-400лв шарнири, накрайници биалетки тампони на стабилизираща щанга (мейле). Автоматите са им доста здрави, но леко глупави. V6 мотора върви доста прилично. За возия здравина и всичко останало да се сравняват с виваро и трафик е абсурдно. Късо вито (compact) вози доста по зле от дългото. Отпред, ако се возят повече от 2ма души (шофьора + още двама) повече от 30мин е ужас. Разхода на 111 cdi автомат е 8-10, на ръчка литър надолу при смесено каране.

Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Нещо седемместно

Мнение от немо » 21 Апр 2020, 22:56

shlosera написа:Дълго Vito 2006-2010, това нещо е неразрушимо.

Кафявата чума не е съгласна,че е неразрушимо :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Нещо седемместно

Мнение от shlosera » 21 Апр 2020, 22:58

немо написа:
shlosera написа:Дълго Vito 2006-2010, това нещо е неразрушимо.

Кафявата чума не е съгласна,че е неразрушимо :lol:
То кафявата чума каквото и да пипне го мори...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Нещо седемместно

Мнение от Z3Ro* » 22 Апр 2020, 1:23

В този бюджет спокойно се взима Соренто 7 места с 2.2 дизел 197 коня и автомат. Приятел караше такава, произведена 2011 година. И той с две деца, и горе-долу със същото приложение я ползваше. Не се е оплаквал никога, даже след нея наскоро си взе следващия модел и пак е доволен. Каза, че поддръжката не е нещо особено, а щом я ползва в София и разходът го устройва. Намират се по 15-17 хиляди...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Нещо седемместно

Мнение от grkv » 22 Апр 2020, 7:07

С риск да ме наплюят - +1 за най-евтиния ГЛ, който намериш.
Сега отворих - почват от 17к и можеш и по цвят да си ги избираш.
От няколко години съм сменил стратегията с автомобилите и напук на всичко взимам най-евтиното от модела, ако се продава заради някакъв проблем - още по-добре.

Конкретно при ГЛ-а - 3.2 мерцедесов дизел който се слага на всичко, от Ц до Ес класа, части бол навсякъде. Здрав е и кара много.
Кутия - 7г, аз не я харесвам като поведение, мудна ми е при кикдаун, но пък носи на пробег. Имат драми с ''мозък'' (така си му казват майсторите...), навсякъде ще ти цитират цени от 1 до 2к. Може и да са поевтинели вече нещата, но до преди няколко години бяха такива цифрите. Ремонтът е 0.50ст за калай, не се оставяй да те пързалят.
Въздушното - възглавниците вече са по 350лв рециклирани и карат много, даже не го броя за компромис.
Двигател, кутия, окачване ... какво друго остана за износване по тоя варел, дето да струва пари?
Пазари си един за 16, предвиди 2-3-4 от начало да го обиколиш от всякъде и да смениш каквото не ти хареса и си патрон.
Като съживиш основните възли на колата, шансът да думне нещо от ел.модули и т.н. е точно толкова, колкото при същата, ама купена за над 30к.
Салони също се съживяват успешно, ако е леш. Друг от ударен също е вариант.
Не е за всеки тоя неотъпкан път, но в момента търкалям ф01, което като тегля чертата не е минало 17к със всичко, докато мой приятел с една скъпо купена по начало А4 Б8 3.0тди вече гони 30к, а я има от 3 месеца.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Нещо седемместно

Мнение от magareto_yori » 22 Апр 2020, 22:08

Семейната ми кола е т5 Караве дълга база с 2.5 130кс. Много удобна кола за пътуване.Автомата е хубав,до към 300к,после иска ремонт.Моя беше поломен и ремонта ми излезе 2500 ойро в Полша.В Норвегия искаха 5300 :mhihi: На дълго гори около 8,ама аз карам като пенсионер.По магистралата реядко вдигам повече от 130 и то ако карам в Германия примерно :D Има много опции за тунинг и допълнително оборудване. Ако бюджета стига търсиш т5 Мултиван.
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook