А след COVID-19?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: А след COVID-19?

Мнение от Vasko » 16 Апр 2020, 21:13

Така, нека и аз споделя мнение..
Маска ли ? Ами реално тя няма да Ви спаси от вируса -най-много да ви донесе някоя бактериална инфекция...
Предимството при мен е,че сега съм се преместил тук на едно място,от което гората и Балкана ми е на един хвърлей ..Няма КПП-та, няма декларации.. Просто като ме стегне шапката, слагам маратонките, екипчето и нагоре из гората на чист въздух да слушам песента на птичките,да си пийвам студена водичка от чешмичките...Днес направих 20 000 крачки / около 14.4км по пътечката /:)
Какви маски какво чудо?
Аз избягвам да слагам маска - задушавам се, не ми понася..Като трябва да ходя до магазина -пращам или някой друг или аз оставам отвън в колата -не влизам аз...
Някак си не ми харесва някой да се опитва да ми дава тон в живота и да ми нарежда какво да правя и какво да не правя - нито ми плаща заплата да си стоя вкъщи ,нито ми плаща и данъците и разходите,така че се движа и не ме вълнува кой какви заповеди издава ..Един се беше опитал нещо да ми кажа, но като му казах,че той ли ще ми плаща заплатата и данъците и оня млъкна и се врътна и си тръгна....
Всички тези ,които са глобени за не носене на маска или ,че нарушават някакви разпореждания и минават през градинки - обжалвайте, глобите ще паднат - само трябва да обжалвате - мамицата им !!!!
Относно това, което в момента се случва - това е преразпределение на света - нов световен ред с нови господари ..Иначе хората станаха много претенциозни, с големи изисквания и много лоши ..
Сега ще станат по-бедни, заробени с нови кредити , ипотеки , подтиснати и наплашени ,а това е целта...Така най-лесно се управлява света...
Иначе Тръмп ще напечата няколко трилиона доларчета без покритие и ще изкупи бизнеси , които са на прага на оцеляването за без пари ...Тва е истината...
А колкото до вируса, той просто се използва като някаква причина за да успее да се пренареди света...
И ,да със сигурност нещата след този вирус ще са други - много бизнеси ще фалират, бедните ще станат още по-бедни и ще работят за по-малко пари, а богатите още по-богати ... Вируса ще продължи да го има ,но ние трябва да свикнем с него и живота трябва да продължи да следва хода си ..Не може ноември след като отново ни връхлети някаква епидемия пак да кажем ''стоп'' на цялата икономика и всичко да пратим по дяволите ..
Сега всички ще скочите срещу мен - ще кажете ''виж Италия '' И КАКВО ДА Я ГЛЕДАМ ИТАЛИЯ - СТРАНАТА С НАЙ-ЗАСТАРЯВАЩОТО НАСЕЛЕНИЕ В ЕВРОПА .. Дали от грип или от друго нещо тези хора пак щяха да си умрат , колкото и гадно да звучи ,но в момента всичко се преписва на COVID 19 ,защото така е по-удобно за някои....
Имам позната в СПЕШНАТА - инструктирани са всеки починал от белодробно да ги пишат COVID 19 - няма аутопсия, няма нищо.... И друго - тези пари,които уж ги обещаха на медиците трябва да отговарят на определени изисквания за да ги вземат и едно от тях е да имат по 12 часа прекарани там сред заразените...
Иначе на полицаите , който са на КПП-та им дадоха по 1000 лв към заплатите ....
Отделно с тези КПП-та толкова лични данни се размотават насам и натам , а колко хартия се унищожава , консумативи за принтер , дървета, замърсение на природата...
Този вирус дойде точно в подходящия момент за да ни покаже на хората ,че ТРЯБВА ДА СЕ ВРАЗУМИМ, ДА СЕ СЕ СПРЕМ МАЛКО И ДА ОБЪРНЕМ ВНИМАНИЕ НА СЕМЕЙСТВАТА СИ, НА ДЕЦАТА СИ , ЖЕНИТЕ СИ И ДА СЕ ОПИТАМЕ ДА БЪДЕМ ПОНЕ МЪНИЧКО ПО-ДОБРИ В ОТНОШЕНИЯТА МЕЖДУ ВСИЧКИ НАС.....Най-лошото е, че след като всичко отмине, половината от тези, който уж сега обещават ,че ще се променят, още на втория ден ще са забравили всичко и пак ще си е подкарат по старому ..
ТОВА Е ОТ МЕН ! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ И СВЕТЛИ ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИЦИ !
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: А след COVID-19?

Мнение от Bogat-Beden » 16 Апр 2020, 21:33

Vasko написа:ДА БЪДЕМ ПОНЕ МЪНИЧКО ПО-ДОБРИ В ОТНОШЕНИЯТА МЕЖДУ ВСИЧКИ НАС...
Това е един от най-лошите съвети, които можеш да дадеш на някого :lol: , особено у нас, но и не само...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: А след COVID-19?

Мнение от steeN » 16 Апр 2020, 21:37

Vasko написа:но в момента всичко се преписва на COVID 19 ,защото така е по-удобно за някои....
Имам позната в СПЕШНАТА - инструктирани са всеки починал от белодробно да ги пишат COVID 19 - няма аутопсия, няма нищо....


И един мармот...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: А след COVID-19?

Мнение от Jordana » 16 Апр 2020, 21:54

Що да е мармот ? И в италия самите италианци разправят същото . Пишат всеки умрял в момента - ковид , без значение от какво е умрял .
Последна промяна Jordana на 16 Апр 2020, 23:55, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: А след COVID-19?

Мнение от DLVasilev » 16 Апр 2020, 23:54

А след COVID-19?
COVID-20 :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: А след COVID-19?

Мнение от ARR_ » 17 Апр 2020, 0:45

Темата не е за иконимическата криза, реално не е и за обсъждане на вируса или мерките които се взимат в момента.
Мислете го така - Ноември 2019 седиш си в къщи с дистанционното на живота - цъкаш fast forward, и се озоваваш Ноември 2025. Covid и икономическата криза са далечен спомен, какво обаче се е променило в обществото, бизнеса и отношенията между хората?
В нашата фирма например в момента имаме проблеми с под доставчиците от Индия и Китай и обмисляме да затворим производствения кръг до колкото е възможно, а останалото да е от фирми максимално близки - както като локация така и като законово устройство. Отделно най-много продажби правим онлайн и в момента сме здраво нагоре, но дълго време се опитвахме да се наложим и на офлайн пазара където пък всичко е надоло, та това май повече няма да е приоритет.
От към лична житейска философия още май не съм си направил извод, дали ще оценям малките неща или ще "грабя" от живота с пълни шепи :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: А след COVID-19?

Мнение от steeN » 17 Апр 2020, 18:43

Ще има доста фалирали молове. Този формат на търговия ще почне да замира.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: А след COVID-19?

Мнение от zAcK » 17 Апр 2020, 18:54

steeN написа:Ще има доста фалирали молове. Този формат на търговия ще почне да замира.


Аз в Mall не стъпвам с месеци, та си много прав :ok: Единствено взех понички преди 2 месеца на жената от Парк Център София, докато се разхождах. А предходния път беше юли 2019, да сменя едни пари в Тавекс, че беше късно :mhihi: Това ми е за една година ходенето в Mall :mhihi:

Та почти всичко купуваме онлайн, дори да е от магазин в София. Не ми се разхожда просто, да си губя времето из задръстванията, да се чудя къде да паркирам и т.н. :!: Поръчвам, плащам си на куриера, че той си отделя от времето да обикаля и така :bchug: Смятам, че то ми е по-скъпо, от някакви 10 лева :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: А след COVID-19?

Мнение от barty » 17 Апр 2020, 18:57

steeN написа:Ще има доста фалирали молове. Този формат на търговия ще почне да замира.


Не мисля, имат си свойте предимства + кифли дето пазарЯт
:yes:


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: А след COVID-19?

Мнение от ivoo » 17 Апр 2020, 19:19

barty написа:
steeN написа:Ще има доста фалирали молове. Този формат на търговия ще почне да замира.


Не мисля, имат си свойте предимства + кифли дето пазарЯт

Много кифли обаче ще станат обикновенни баници, или по просто казано обикновенни миндили.Ама от друга страна си е добре. После за 50 лв ще правят това, за което преди им бяха нужни 500.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: А след COVID-19?

Мнение от alx » 17 Апр 2020, 20:09

steeN написа:Ще има доста фалирали молове. Този формат на търговия ще почне да замира.


моловете няма да фалират. просто ще се затрият повечето магазини и ще се превърнат окончателно в място за социализиране на хората. ще има ресторанти, сладкарници, детски кътове и тн.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: А след COVID-19?

Мнение от Вуйчо » 17 Апр 2020, 23:06

D
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:03, променена общо 1 път
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: А след COVID-19?

Мнение от Bogat-Beden » 17 Апр 2020, 23:17

Вуйчо написа: в матрицата, всеки е заникнал в телефона, незабелязващ човека на метър до него.

Имам такъв познат (силно казано приятел, но го познавам от десетилетия). Последният път, когато ме потърси да пием кафе, излязохме двамата и му подметнах пак, че си гледа телефона доста (не е нещо наложително, работа/мацка). Не си взе поука и оттам насетне просто въобще не го отпечатвам, да си излиза с телефона на кафе :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: А след COVID-19?

Мнение от steeN » 18 Апр 2020, 7:23

alx написа:
steeN написа:Ще има доста фалирали молове. Този формат на търговия ще почне да замира.


моловете няма да фалират. просто ще се затрият повечето магазини и ще се превърнат окончателно в място за социализиране на хората. ще има ресторанти, сладкарници, детски кътове и тн.


ok boomer :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: А след COVID-19?

Мнение от bum_bum » 18 Апр 2020, 10:20

Търговската площ на един мол в България е колко, 50 до 100 декара. Ебаси и ресторантите и сладкарниците. То не трябва да остане нищо друго самостоятелно, извън моловете.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook