А след COVID-19?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

А след COVID-19?

Мнение от ARR_ » 16 Апр 2020, 1:50

Имаме си тема за корона вируса, имаме си тема и за това как прекарваме ИП/карантината, има и такава за иконимическата криза, но аз се чудя какви ще са дългосрочните последици. От много хора чувам "много неща ще са различни след като отмине вируса". СЗО наскоро обявиха че най-вероятно носенето на маски ще бъде нещо нормално за в бъдеще, Япония ще финансира фирми да местят производство от Китай, чуват се гласове за безусловен базов доход.
Вируса и кризата ще отминат, но ми интересно какво мислите ще се промени в дългосрочен план след COVID-19 и всичките последствия от него? Дали работата от вкъщи ще стане нещо масово? Дали някой бизнеси като онлайн търговията и gig услугите ще конкурират или дори задминат "стандартните" такива , а дали пък други индустрии като например круизните кораби и старческите домове ще загубят своята популярност ?
Като цяло как виждате промените върху обществото и бизнеса след да речем след 3+ години?


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: А след COVID-19?

Мнение от ivoo » 16 Апр 2020, 2:58

Ще стане ей това https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%93% ... 0%B8%D1%8F с тая разлика че началото ще е от Китай
P.S 1 месец мина , и още не мога да си обясня малоумните мерки заради тая китайска кашлица :dunno: За мен зад тоя вирОс се крие нещо друго.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: А след COVID-19?

Мнение от BMW_POWER » 16 Апр 2020, 4:01

Мечтая за момента, когато ще пусна телевизора, ще включа радиото, ще вляза във форума, ще изляза навън, ще награбя някоя клиентка и няма да чувам думите ГРИП, КОВИД 19, КАРАНТИНА, ДИСТАНЦИЯ ....

Уморих се от изкуствени драми и турски сериали. В понеделник (на 20-ти) ми пропадна ваканцията на юг. Искам да имам пак нормалния си живот, без разни изкуствени драми и измислени трагедии. Този грип или ще се изучава в училище след време, или ще е една невинна репетиция за очакващото ни в бъдеще.

Колеги, аре стига повече теми за грипа, а?

Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: А след COVID-19?

Мнение от Jordana » 16 Апр 2020, 7:26

Земята е "платформата" , на всеки 30 дни сменяш етажа . От рая на изобилието може да пропаднеш в рая на мизерията който цари в долните нива . Ако попаднеш на горните нива използвай шанса си , плюскай и сери върху другите ...утре всичко свършва а в гроба няма да отнесеш нищо - такива са правилата . Ресурсите стигат за всички но реално се съсипват от първите етажи обитатели на "платформата " - богатите презадоволени общества . Имаме всичко което поискаме от природата , която като виртуозен кулинар задоволява прищевките ни ...но само горните нива живеят в охолен излишък . Надолу имат достъп само до боклуци и фекалии които богатите им пускат щедро отгоре. От време на време някой се сеща че може да има и друг ред , решава да въдвори нов порядък с цената на живота си но разбира че спасение няма . Единствено едно нова начало "на чисто " не обременено поколение може да спаси човечеството от тази клоака в която само се е поставило .
Какво ще има след ковид ? Същото каквото е имало и преди него , светът се променя и не е спирал да го прави никога . Борба за изкачване към горните етажи на "платформата " . Явно идва 30ия ден , настъпило е време е да се разместят обитателите на етажите :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: А след COVID-19?

Мнение от TNT » 16 Апр 2020, 8:20

Аз мисля, че няма нужда от още една тема и мненията може да се преместят в икономическата - аз виждам основно икономически промени.

Това с маските е наистина възможно да трябва да свикваме. Не за цял живот, но за година ми е реалистично. Само имунитет не става. Всички сме карали грип през живота си. Колко хора не са повтаряли ? Ваксините против грип работят, ама не както ни се иска. Пак има разболяване - просто минава по-леко. За мен ще се върнем към старият ни начин на живот след комбинацията имунитет (без значение дали по естествен път или чрез ваксина) + ефективно лекарство за лечение. Вече откриха лекарства, които в епруветка убиват напълно вируса за 48ч - ако го направят така да работи и върху хора - супер.

Че бизнесите лека-полека ще се изнесат онлайн - разбира се. То и без вируса се случваше, той просто ускори нещата.

Ще има цялостна промяна в производство и верига за доставки. Няма да оставят всичко да е в Китай и да секне при подобна криза. Ще има по-големи запаси, особено от стоки, които биха били необходими при нещо повторно. За себе си знам, че вече до живот ще имам 2 пакета маски N95 + 2 пакета ръкавици в шкафа :lol:

Аз и преди си имах мечта да живея на 5-15км от голям град в къща с гаражче и двор.. Сега ще стане мечта на много хора. Влезнал съм в една група във фейсбук за имот от собственик във и около Пловдив. Всеки ден някой пише, че купува къща/вила на 15-50км от града.

Много хора ще научат нови знания. Много хора ще потърсят 2 и 3-ти източник на доходи.

Прогнозирам и влошаване на здравето на населението. Вече освен алкохол, цигари и дюнерче - МНОГО заседнал начин на живот. Ако карантината продължи повече от 3 месеца, към края на годината доста хора ще има с нови проблеми тип високо кръвно, висока захар и т.н.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1673
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: А след COVID-19?

Мнение от Biogame » 16 Апр 2020, 8:20

След измисления вирус ще има глад,кражби,сивия сектор ще работи на пълна пара.
Ей това ще стане,обикновения българин ще се чуди как да оцелява.
п.с На улицата която живея една Е39-тка остана без предна броня вече.
Започва се
:driving: :dunno: :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: А след COVID-19?

Мнение от zvetiko » 16 Апр 2020, 12:31

TNT написа:
Това с маските е наистина възможно да трябва да свикваме. Не за цял живот, но за година ми е реалистично. Само имунитет не става. Всички сме карали грип през живота си. Колко хора не са повтаряли ?

Прогнозирам и влошаване на здравето на населението. Вече освен алкохол, цигари и дюнерче - МНОГО заседнал начин на живот. Ако карантината продължи повече от 3 месеца, към края на годината доста хора ще има с нови проблеми тип високо кръвно, висока захар и т.н.


Кой носи маски- почти никой в смисъл да изпълнява някаква защитна функция, като се започне от премиера, хората около него, видях и президента на една снимка. При над 80-90% от хората е или на брадата или носа е открит. Като се добави и колко ги сменят през два часа, % от смисълът им може да отиде към 0. Но важен е символът.

Здравето на населението задължително ще се влоши- без това сме първи по смъртност в EС.
След някоя и друга година населението няма да има и кой да го лекува, по-точно резултата от лечението ще бъде като резултата от маските в момента. Храните, които ще се консумират ще бъдат вносни, с лошо качество и висока цена. В "биомагазаните" ще бъде същото, но на 3 пъти по-висока цена, за да може някои хора да се радват.

Поставената задача за унищожаване на почти несъществуващата средна класа успешно се изпълнява- въпроса е като фалира дали ще отиде да работи за 800лв. в някоя верига- каквато е целта или ще поиска смяна на системата с не много мирни средства или просто ще поеме с лекарите и сестрите към някой нормална страна, където да гради бъдещето си и най-вече бъдещето на децата си.
В България ще останат усвоителите, източвачите и "калинките", които ще живеят в една изпростяла и некадърна среда, която ще става все по-агресивна към тях. В един момент, очаквам да започнат и да се самоизяждат.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: А след COVID-19?

Мнение от steeN » 16 Апр 2020, 12:48

Лъсна всичко. Бойко Борисов е част от билдербергите :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: А след COVID-19?

Мнение от Bogat-Beden » 16 Апр 2020, 13:39

Страхотна темичка!
Според мен също огромна част от бизнесите ще почнат поетапно да пускат народа да си работи от вкъщи.
За другото нямам идея какво ще стане, но ще чета тази тема с интерес
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: А след COVID-19?

Мнение от zAcK » 16 Апр 2020, 15:45

Туй за дигиталната трансформация, дето се бави вече толкова години е вярно - в момента всички работят яко в тази посока и неща, които са се бавили с години се случват за седмици :ok: Ама вече има зелена светлина, че и push от C-нивата, та е друго. Преди беше просто поредното модерно нещо, сега е жизненоважна необходимост :ok:

Като цяло този Ковид ще доведе до безброй положителни неща :idea:

За работата от вкъщи, това също е много много добре. Дори само фактът, че на доста хора ще им е по-лесно да се изнесат малко по-далеч от големия град е достатъчен, че навсякъде градовете се задъхват. Да не говорим за България, където инфраструктурата е тотал щета дори и в София. Ние например вече сериозно обмисляме вариант, при който живеем далеч от София и ще се радвам, ако ни се получи :bchug: Да видим.

Относно икономиката, още никой не може да каже в дългосрочен план, дали ще е по-зле, или по-добре. Има доста разсъждения и в двете посоки, та ще видим :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: А след COVID-19?

Мнение от alx » 16 Апр 2020, 16:01

zvetiko написа:В България ще останат усвоителите, източвачите и "калинките", които ще живеят в една изпростяла и некадърна среда, която ще става все по-агресивна към тях. В един момент, очаквам да започнат и да се самоизяждат.


"ще"? мисля, че в родината много отдавна почти не са останали (процентно погледнато) друг тип инициативни хора. затова и сме на този хал 30 години вече.


по темата- всичко зависи от това колко ще успееме да подтиснеме вируса със стаден имунитет, ваксини или нужния брой вентилатори. от това ще зависи дали ще се върнеме 100% към нормалното предишно или ще сме всичките на социално дистанциране и ще излизаме само с документи... или някъде между тези двете крайности.

мисля, че в момента без горната информация (която в момента никой я няма) няма начин да предвидиме как ще се развият нещата.
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: А след COVID-19?

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Апр 2020, 17:15

За какво ни е още една тема за Коронавируса след като спокойно може това да се обсъжда в нея? :shock:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: А след COVID-19?

Мнение от blacksapphire » 16 Апр 2020, 17:20

По-надолу вече заключиха една такава на топ спамъра, сега отново нова. Да не говорим, че 80% от нещата се пускат многократно просто защото никой не чете какво са писали колегите и е мазало от спам. Чукча писател. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: А след COVID-19?

Мнение от Benord » 16 Апр 2020, 18:38

Всяко чудо за три дни! Колеги, ще ми е интересно само след една година,какви ще са ви спомените за това,което се случва сега. Пак ще се случват абсолютни небивалици,които няма как да знам докъде ще достигнат в зомбирането на стадото.Но вярвам,че ще са само откъслечни. Вярно,вързаха ни яка тенекия за бронята. Хората си умират,разберете го! На никой не му е лесно, особено управляван от загрижени тъпанари. Този вирус-слон-тигър,който ходи невидим по улиците и буквално яде хората където ги свари е поредното доказателство,че някой-някъде не само не си е свършил работата,но и няма как да я свърши с умственият си багаж между ушите.Дано не съм ядосал някого,но нека има граници в отношението и,аджеба,какво е това демокрация.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: А след COVID-19?

Мнение от Jordana » 16 Апр 2020, 19:38

Политиците сътвориха истински кошмар за възрастните хора по цял свят . Дори не могат да си отидат от тоя свят на спокойствие , а трябва да стане в мъки и ужас от измисления бацил . 80 годишни старци имат право да умират когато си поискат , време е да го разберат това някои хора . Истинския вирус който порази света се нарича либерастия а не ковид .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook