Електрони книги vs. Истински книги

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от Bokrael » 04 Апр 2020, 16:47

Обмислям покупката на електронен четец за книги или както там се води. Не съм имал и не мога да преценя дали си заслужава. Гледам, че са по 150лв, но пък за тях сигурно има безплатни, така че ще се избие. Кое ли повече щади зрението? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от bum_bum » 04 Апр 2020, 17:23

Май имаше тема за електронни книги.

Първата си книга отворих в 4- ти клас. От там нататък няма божи ден в който да не съм чел поне час,два. В най-най-лошия случай, навремето като се прибера сабале от дискотека пак преди да заспя чета, ако ще 5 мин да е. Навик..

От 3-4 години имам електронна книга. По зрение мога да засрямя всеки орел. Тъй, че ако имаш ядове с очите надали ще да е от книгите точно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от TNT » 04 Апр 2020, 17:47

Няма проблем с очите. Хартиена книга е по-приятно като усещане, но ценово наистина електронната излиза по-евтино. Зависи какви жанрове четеш обаче... на български има повече художествена литература. Аз поне чета основно на английски, понеже книгите, които чета... не ги намирам на български. Друг плюс е, че като отидеш на море... не мъкнеш 3 книги с теб, а нещо между телефон и таблет, но по-леко.

Ако не си избрал - взимай някакъв Киндъл. Най-евтино излиза от чужбина - тук им искат някакви абсурдни цени. Ако не бързаш, редовно има оферти по 50 паунда в Амазон. Като вземеш цена на книга и цена на четец... излиза, че 1 четец = 5 книги. Ако никога не си чел "електронно", свали си Kindle App на телефона и пробвай някоя книга. Разликата с четец е точно изморяването на очите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от Nukem » 04 Апр 2020, 17:54

Аз взех първия си kindle 2012-та година мисля, дотогава бях събрал собствена библиотека над 1000 заглавия по 20лв, полвин малко апартмаментче в софия дет се вика по ония цени, от тогава постепенно спрях да купувам книги и вече 8 години си чета на kindlе-а, като го сметна, че нямам много време вече и чета само по 1 книга на седмица 4*12*8*20лв 7-8к ми е спестил. Има и друго предимство, ако четеш на английски загалвията ги има в нета на другия ден след световната премиера, няма да чакаш да го издадат тука след 1 година и да те изшият 30лв, за нещо което ще прочетеш за няколко дни.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от TNT » 04 Апр 2020, 17:56

И имаш речник с едно задържане :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от b_u_b_o » 04 Апр 2020, 17:57

Първо имах киндъл, един приятел ми го беше носил от сащ, ама го счупих. После си взех tolino от алиекспрес за 50$. По нищо не отстъпва на киндъла, а е поне 2 пъти по евтин. Не съм чел хартиена книга от едно 10 години. Аа не излъгах, имах едно гадже дето ме прикотка да прочета няква боза "планината помежду ни" май беше...даже се разделихме после и тая тухла си остана в мене, ама само да подпирам вратата става :mhihi: За мен е много по-удобно в електронен вид, за очите е все едно, освен ако не четеш с подсветка. Преди четях много като пътувах повече с градския транспорт, сега се возя 10 мин с метро за което даже не си струва да вадя книгата от раницата...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от Моджо » 04 Апр 2020, 18:00

Мииии над 1000 са ми книгите. Чета всеки ден. За съжаление повечето са в чували поради липса на място. Лека полека се научих да чета на таблета. Все още мисля, че да си хванеш книгата е повече кеф, но му свикнах и го ползвам редовно вече. Що да е киндъл? Таблет не става ли? Плюс че и други работи може да прави.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от b_u_b_o » 04 Апр 2020, 18:03

Щото таблета ти ебава очите, тоя екран дето ти свети постоянно и от сравнително близо не е гот. Аз лично по цял ден гледам монитор, искам поне докато чета да не натоварвам очите така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от Моджо » 04 Апр 2020, 18:08

Че не можеш си го регулираш или какво? Мога и черно бяло да го направя ако искам. Онова не е екран, извънземно е.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от TNT » 04 Апр 2020, 18:13

Ако беше същото, нямаше да има четци.
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от b_u_b_o » 04 Апр 2020, 18:15

Не можеш, просто така работи lcd екрана, за да изкара образ трябва отзад да свети. Докато екрана на ел книгите е така нареченияата електронна хартия(e ink), на него не му трябва да свети за да се вижда.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от Моджо » 04 Апр 2020, 18:15

Четци има от като таблетите бяха екзотика и нямаше големи екрани. По спомен. Иначе ОК де, който иска четец да си взима, лошо нема. Аз така ил8 иначе предпочитам истинска книга ))
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 29.08.2006
Местоположение: Горно Уйно
Пол: Мъж
Кара: сивушка на нафта

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от Zapa » 04 Апр 2020, 23:39

ако имах финансова възможност, не бих сменил миризмата на нова книга с четец 8) Ама пусто вече една книга е 20 кинта, прочетеш я един път и айде на някой рафт да пожълтява. Иначе в четеца набухаш десетки книги, избираш си каквото искаш, носиш си навсякъде, теглиш и четеш илигъл :lol:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от c04 » 04 Апр 2020, 23:50

Че електронния е по-удобен, така е... но просто няма място за сравнение с истинска хартиена книга.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Електрони книги vs. Истински книги

Мнение от 3186 » 05 Апр 2020, 0:31

Привърженик съм на доста конвенционални неща, сравнени с модерните(дигиталните) им аналози, но електронните четци са адско улеснение и хартиени книги вече си купувам само по намаления.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook