Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Въпроси за AV Receiver, колони и домашно кино.

Мнение от sambeto » 02 Апр 2020, 9:07

Здравейте, вече съм собственик на AV Receiver Pioneer VSX-934. Обаче имам проблем с който се боря няколко дни, и направо откачам. Как да го накарам тоя ресивър да подкара Dolby Atmos или DTS звук, като пусна филм с такъв звук?
Ресивъра поддържа тия формати, настроен е правилно в режим 5.1.2, връзката ТВ Бокс - ресивър е с подходящ HDMI кабел. От ресивъра пак с HDMI кабел влиза в телевизора в HDMI Arc. Избирам филм със DTS или Atmos звук, сменям от дистанционното всичките възможни опции за звук... обаче греда.
При всички режими свети PCM като Input формат. До колкото разбрах трябва да се смени някак това PCM.
В ръководството за да активирам Dolby Atmos или DTS пише:
To enable transfer of this audio format, connect via an HDMI cable and set
audio output on the player to Bitstream output.

Къде мамa му де'а е тая опция, щото не мога да я намеря?
На ТВ Бокса са зададени всички опции за звук, на Коди плеъра дето пускам филмите, също е настроен режим за многоканален звук, със всичките му там опции, и не става.
Мислех си, че като пусна филм с подходящия звук, всичко ще си тръгне автоматично, ама не, гредите следват една след друга!
Благодаря!

Sent from my HD1913 using Tapatalk
Последна промяна sambeto на 03 Апр 2020, 14:06, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от nero_ » 02 Апр 2020, 9:53

В аудио настройките на Kodi активирай Pass-through. На какъв хардуер и операционна система работи Kodi? Не всички поддържат Atmos pass-through, особено Андоид базираните.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от sambeto » 02 Апр 2020, 11:15

nero_ написа:В аудио настройките на Kodi активирай Pass-through. На какъв хардуер и операционна система работи Kodi? Не всички поддържат Atmos pass-through, особено Андоид базираните.
Активирано е. Андроид 9 е версията.
Vontar X3 е тв бокса.
Вече почвам да мисля, че проблема е в тоя бокс. Като задам Auto Surround, би трябвало автоматично да разпознае звука. Обаче ми го изкарва и разпознава като 2ch. и звучи само от предните две колони.


Sent from my HD1913 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 26.09.2008

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от veskot » 02 Апр 2020, 11:28

провери в сами бокс това дали е пуснато

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от sambeto » 02 Апр 2020, 12:34

veskot написа:провери в сами бокс това дали е пуснато

Изображение
Всичко е пуснато.
Дори и да пусна от YouTube тест на Долби Атмос, пак е същата работа. Това PCM не се променя на ресивъра. Дам ли му на Auto Surround го разпознава като 2 ch.
На ръчен режим мога да сменям режимите, ама нема Dolby Atmos, DTS HD и т.н.
Нема оправия! Изображение

Sent from my HD1913 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от sambeto » 02 Апр 2020, 13:59

Това са настойките в Коди плеъра за звука.
Прави впечатление, че Audio Output Device ми е маркирано по подразбиране, а не мога да го променя. ИзображениеИзображение

Sent from my HD1913 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от sambeto » 02 Апр 2020, 16:58

Еееее най-накрая го разбрах след няколко дена четене и псувни.
Опцията Sync playback to display трябва да е ИЗКЛЮЧЕНА.
Сега при пускане на филма, натискам Auto Surround, и автоматично разпознава и пуска през ресивъра съотвения звук от филма. Изображение

Sent from my HD1913 using Tapatalk

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от alx » 02 Апр 2020, 20:44

sambeto написа:Еееее най-накрая го разбрах след няколко дена четене и псувни.
Опцията Sync playback to display трябва да е ИЗКЛЮЧЕНА.Sent from my HD1913 using Tapatalk


баси... това пък не го бях чувал, че има значение

сега за атмос-а какво ще правиш? говорители в тавана ли ще закопаваш или от предните ляв/ десен ще насочваш говорители към тавана и с отражение?....
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от apexs » 02 Апр 2020, 21:15

Преди години обмислях инвестиране за да ползвам Атмоса, но в домашни условия не си заслуважава като цяло, освен ако нямате супер кино стая :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от alx » 02 Апр 2020, 21:26

apexs написа:Преди години обмислях инвестиране за да ползвам Атмоса, но в домашни условия не си заслуважава като цяло, освен ако нямате супер кино стая :)


бе става и на "полеви" условия... два говорителя сложени върху левия и десния канал отпред и насочени към тавана... и с отражение се чува доста приятно. потърси "atmos ready speakers" и ще видиш за какво става въпрос

разбира се най- добре е да сложиш 2 или 4 говорителя/ колони в тавана ама това както каза- само в специализирано домашно кино...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от sambeto » 02 Апр 2020, 22:02

alx написа:
sambeto написа:Еееее най-накрая го разбрах след няколко дена четене и псувни.
Опцията Sync playback to display трябва да е ИЗКЛЮЧЕНА.Sent from my HD1913 using Tapatalk


баси... това пък не го бях чувал, че има значение

сега за атмос-а какво ще правиш? говорители в тавана ли ще закопаваш или от предните ляв/ десен ще насочваш говорители към тавана и с отражение?....
Те са сложени колонките за Dolby Atmos - Front High. Вдигнал съм ги една идея по-нагоре, а не директно върху големите предни колони. Поне така ми препоръчаха.
Ресивъра ми е 7.2 и затова са само 2 колонки. Би било още по-хубаво да има и още две отзад.... ама там отиваме на Ресивър 9.2. и става дебелина откъм пари.
За съжаление избора за филми с Dolby Atmos не е кой знае колко голям все още.
Тествах с един филм с Dolby Atmos, да видя дали ще се включат, всичко е перфе.
Какво ли не сменях на ТВ Бокса, на Коди, на Ресивъра, кабели други купувах.... и съвсем случайно мернах в някакъв форум, че именно тая опцийка била ключа от бараката.
Сега мисля да инвестирам в още по-хубав ТВ Бокс - Beelink GT King PRO. Изображение

Sent from my HD1913 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от apexs » 02 Апр 2020, 22:21

alx написа:
apexs написа:Преди години обмислях инвестиране за да ползвам Атмоса, но в домашни условия не си заслуважава като цяло, освен ако нямате супер кино стая :)


бе става и на "полеви" условия... два говорителя сложени върху левия и десния канал отпред и насочени към тавана... и с отражение се чува доста приятно. потърси "atmos ready speakers" и ще видиш за какво става въпрос

разбира се най- добре е да сложиш 2 или 4 говорителя/ колони в тавана ама това както каза- само в специализирано домашно кино...



Има интересни предложения определено - няколко на Klipsch и KEF видях на бързо . Може да се заформи интересна тема за домашно кино :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от sambeto » 02 Апр 2020, 22:54

Тия Klipsch като марка ми ги похвалиха доста. Хареса ми това на снимката, ама видях цената....идват на около 8 000 лева. Ако сложиш и един хубав ресивър за 4-5 хилядарки.... става тегаво.
Аз си взех Pioneer VSX-934 в комплект с тия колони, заедно с Dolby Atmos колонки Sony, и субуфер пак на Sony. Всичко ми излезе около 2500 свежи лева. Изображение

Sent from my HD1913 using Tapatalk
ИзображениеИзображение
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от alx » 03 Апр 2020, 0:01

клипш-овете са скъпички. особено за това което предлагат... пък и звука им не е за всяко ухо. повечето имат техния трактикс хорн за високите които е доста остър...

аз ако съм на вас ще си сглобя някакви малки прости колонки с един говорител в подходяща форма кутия (като това сони дето си го показал) и ще ги сложа отгоре на лявата и дясната колона. не трябва да се нещо особено/ скъпо защото атмос-а е предимно за ефекти и тези говорители няма да работят много силно нито се изисква да са особено качествени.

взимаш някакъв 6.5" говорител дето ходи от 1000 херца до 7-10 килохерца и има 10-20 вата рмс примерно и си ти...

аз така бих постъпил.

между другото съм учуден, че не си намерил атмос филми. повечето 4к "големи" филми са със атмос. вярно- по 40-60гб са ама... качеството прави филмите големи.

за стримър - аз лично използвам нвидия шийлд. това е най- добрия стриймър в момента и старата версия (до 2018) може да се намери под $100.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпроси и ограмотяване за AV Receiver

Мнение от sambeto » 03 Апр 2020, 8:11

Честно казано и аз се чудя именно между Beelink GT King Pro и nVidia TV Shield Pro.
250 лв срещу 400 лв.
Дразни ме, че тая nVidia е с вградена памет само 16gb.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ивайло Димов

Последни теми
Facebook