Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от BMWPetar » 22 Мар 2020, 1:02

Здравейте, колеги! Знам, че тук има много кучкари, немалка част от които са собственици на бойни породи.
От много време обмислям да си взема куче.

Изискванията бяха няколко - бойна, силна порода, но с добър темперамент, подлежащо на дресировка и най-важното - добро семейно куче. Ще му се обръща внимание, ще получава грижи, тренировки и обучение. Ще живее в апартамент в голямата част от времето.

Тези, а и някои други критерии, разговори с приятели - собственици на питове, стафове, канета и какво ли не, ме доведоха към желание за американски стафордшир.

Бих искал някой с повече опит в материята да отговори на два прости въпроса - първо, правилно ли съм се насочил и второ, но не маловажно - ако се спра на това, откъде да си търся?

Ситуацията в кучешките форуми и групи е ужасна, всеки хвали неговото и плюе “конкуренцията”, градивен съвет не мога да получа отникъде.

Не държа на шоу клас куче за изложби, но бих искал да взема от проверено място, с ясно родословие и възможно най-малко проблеми.

Ще съм благодарен за съдействие, както винаги - снимката е за внимание :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от DLVasilev » 22 Мар 2020, 9:51

Ще стане голямо мазало в апартамента с такъв боец :mhihi: Имам познати с такива и с кане корсо. Няма здраво у тях :mhihi:
Иначе са добри кучета. Аз от личен опит мога да ти кажа, че немската овчарка отговаря на всичко изброено без бойната част. Много умно животно, много пази и много попива като му приказваш. Понякога имам чувството че ще ми проговори и ще ме препсува :mhihi: Много обича децата и въпреки всичко не е за подценяване като пазач
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от bum_bum » 22 Мар 2020, 10:07

Стафът не е бойно куче. Как ще се държи в апартамента е въпрос и на късмет малко. Може и да срине всичко, може и да е по-културно и от котка.

Баш сега не е времето да го взимаш, щото ако свикне да е по цял ден с някой в къщи в момента в който го оставиш само няма да ти се вярва какво ще завариш като се върнеш.

Най-културното куче, което съм имал го взех на 4 месеца, живяло преди това само в клетка в кучкарник.

По отношение на съотношение размер:куче стафът и питбулът за мен са кучетата за апартамент. Хем не е магаре като овчарката, хем е много по куче от нея.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от Kurtov » 22 Мар 2020, 10:18

bum_bum написа:Стафът не е бойно куче. Как ще се държи в апартамента е въпрос и на късмет малко. Може и да срине всичко, може и да е по-културно и от котка.

Баш сега не е времето да го взимаш, щото ако свикне да е по цял ден с някой в къщи в момента в който го оставиш само няма да ти се вярва какво ще завариш като се върнеш.

Най-културното куче, което съм имал го взех на 4 месеца, живяло преди това само в клетка в кучкарник.

По отношение на съотношение размер:куче стафът и питбулът за мен са кучетата за апартамент. Хем не е магаре като овчарката, хем е много по куче от нея.


Защо според теб питбулът, или стафът са "повече" кучета от немската овчарка например ?

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от BMWPetar » 22 Мар 2020, 10:35

bum_bum написа:Стафът не е бойно куче. Как ще се държи в апартамента е въпрос и на късмет малко. Може и да срине всичко, може и да е по-културно и от котка.

Баш сега не е времето да го взимаш, щото ако свикне да е по цял ден с някой в къщи в момента в който го оставиш само няма да ти се вярва какво ще завариш като се върнеш.

Най-културното куче, което съм имал го взех на 4 месеца, живяло преди това само в клетка в кучкарник.

По отношение на съотношение размер:куче стафът и питбулът за мен са кучетата за апартамент. Хем не е магаре като овчарката, хем е много по куче от нея.


Благодаря ти, и аз така мисля, остана и някой да даде съвет за правилен развъдник
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от DLVasilev » 22 Мар 2020, 10:53

Kurtov написа:
bum_bum написа:Стафът не е бойно куче. Как ще се държи в апартамента е въпрос и на късмет малко. Може и да срине всичко, може и да е по-културно и от котка.

Баш сега не е времето да го взимаш, щото ако свикне да е по цял ден с някой в къщи в момента в който го оставиш само няма да ти се вярва какво ще завариш като се върнеш.

Най-културното куче, което съм имал го взех на 4 месеца, живяло преди това само в клетка в кучкарник.

По отношение на съотношение размер:куче стафът и питбулът за мен са кучетата за апартамент. Хем не е магаре като овчарката, хем е много по куче от нея.


Защо според теб питбулът, или стафът са "повече" кучета от немската овчарка например ?

Щото собствениците им в 90 процента от случаите са като голфаджиите или тва или нищо друго :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от bum_bum » 22 Мар 2020, 11:07

Кучето е каквото си го направиш. И овчарка и пекинез можеш да ги научиш да нападат хора и животни.

Разликата конкретно в овчарката и питбула е, че като види дебелия овчарката първо ще се насере, после ако може ще избяга. Докато питбула ще умре, докато маха с опашка.

При добро възпитание питбула е много любвеобилно куче и към хора и към животни. Последното ми куче за 13 години нямаше дори каишка за извеждане.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от choio » 22 Мар 2020, 11:39

Имайте едно на ум, че точно тея кучета може и да ги забранят в един момент,сега всичко се измести към вируса но се прокрадваха и тези идеи,а раздяла с любимец щот некой е приел нещо ще е меко казано тежко. Има страшни идиоти които ползват тея кучета да си избиват комплекси и може да се стигне до там...до автора защо непременно търсиш бойно куче? Каква е идеята,ако ти трябва куче за деца и добро като нрав що не вземеш лабрадор, хубавия лабрадор е доста голямо и хубаво куче...естествено, както казват хората няма лошо куче има кофти стопанин. Успех с избора :yes:

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от BMWPetar » 22 Мар 2020, 12:09

Защото не харесвам лабрадори :) Изборът ми е единствено от були-породите, колебанията са/бяха между амстаф, американски питбул, стафордширски бултериер и американски булдог. И не, кучето няма да види кучешки бой дори по телевизията :)
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от drago_pavlov » 22 Мар 2020, 15:04

BMWPetar написа:Изискванията бяха няколко - бойна, силна порода, но с добър темперамент, подлежащо на дресировка и най-важното - добро семейно куче.

Е това не мога да го разбера :dunno:
Хем да е бойна порода, но да е добро семейно куче и бой нямало да види дори по телевизора... Е защо да е бойна порода тогава?
Хем да е добро вкъши, хем да сме гъзари в парка ли?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от Bogat-Beden » 22 Мар 2020, 15:56

choio написа:Имайте едно на ум, че точно тея кучета може и да ги забранят в един момент,сега всичко се измести към вируса но се прокрадваха и тези идеи
В Дания са забранени, като те налазят властите, вземат песа и имаш срок ти да докажеш, че НЕ е от тая порода, инак..
Мой съвет, без да се дразни автора, вземи си от приют. Аз съм прибирал куче от улицата и съм купувал "породисто". Две различни вселени са. Едното е красиво, представително, беше много енергично, но с ужасен характер. Вярно е ,че не съм кучкар и нямам много опит, но и самата порода си беше тегава за възпитание (самоед) В един момент просто трябваше да го дам на друг (взе го човек с къща с двор) - не беше за мен и не беше за апартамент.
Останах с това от улицата, много добричко и послушно и търпеливо създание :))
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от Exclusive89 » 22 Мар 2020, 16:06

drago_pavlov написа:Е това не мога да го разбера :dunno:

Форумният разбирач от всичко.. веднъж да НЕ разбира :mrgreen: Питбулът и американският булдог са точно такива кучета (и не само) Горе са писали колегите точно и ясно, че зависи как ще се обучава..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от drago_pavlov » 22 Мар 2020, 16:14

Exclusive89 написа:Питбулът и американският булдог са точно такива кучета (и не само) Горе са писали колегите точно и ясно, че зависи как ще се обучава..

Да, те хората 200-300 години селекция правят и накрая зависи как се обучава :winky:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от bum_bum » 22 Мар 2020, 16:53

Питбула е по същество пумяр. Не съм се интересувал отдавна, но породата мисля все още не е призната като такава официално.

А на въпроса защо..? Еми защото може да бъде послушно и добро животно, а в същото време знаеш, че има сърце без аналог в кучешкия свят.

Питбула е БМВ-то на кучетата :mhihi: Нито най-издръжливото, нито най-силното, нито с най-яката захапка, но от всичко има точно толкова, колкото му трябва за да бъде уникален.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Кучешки въпрос - помощ за избор на Стаф

Мнение от b_u_b_o » 22 Мар 2020, 17:06

Моя глиган вече е на 10 месеца. С питбулите е няква каша с породите, аз лично нямам идея моя какъв мелез е. Защото по книга пит-а е 27-8кг възрастен мъжки. Моя е вече 35 кила. Предполагам има някое кане корсо назад в родата. Иначе няма толкова послушно куче, не съм го обучавал колкото ми се иска, но въпреки това много бързо хваща. Командата "място" за него е нещо свещено. Викна ли му я, ляга и докато не му кажа няма да мръдне. Няма значение какво се случва около него. Яденето също не става без команда. Пробвал съм да му оставя паницата с яденето и да не му кажа да яде. Намерих го да седи до нея след 2 часа без да я е пипнал. В началото трепереше до нея и не откъсваше поглед. Вече мога да го накарам да я остави по всяко време, дори и докато яде ако му кажа спира. Като цяло незначителни неща ще каже някой, но самото безусловно подчинение дори в такива моменти за мен са важни за изграждането му като куче. Същевременно няма никаква агресия към нищо живо. Иска да си играе с всички кучета и само скимти около тях, малките породи обаче ги е страх явно и му ръмжат. Повечето големи също...абе не е лесна неговата. Не знам след някой друг месец като го тресне пубертета как ще е и дали няма да почне да им се ребчи и той. Онзи ден буквално един пекинез щеше да го изяде, смотаняка се скри зад мен :mhihi:

Някой спомена осиновяването, другото ми куче е улично. Прибрах го от улицата около 6м преди да взема пит-а, беше го блъснала кола, беше малък още, на 3-4 месеца. Еми помияра си е помияр. Тия няколко месеца няма никога да се заличат от съзнанието му. Далеч по трудно се учи на команди. Пит-а е научен, дворната врата не се прекрачва освен ако не е му е сложен нагръдника и не е сложен повода и пак седи и чака да му кажа за да излезе. Тоя го гоня 3-4 пъти из улиците, как види врата отворена и драсва. На два пъти се случи следното: на тях им е забранено да се качват на терасата(има стълби от двора). Оставил съм им паниците със сипана храна на терасата но още не им е дошло времето за ядене. Излизам и гледам едната паница празна. Първия път си викам глигана(той е много лаком, колкото му дам толкова ще изяде) го е изял. Ама имам камери, викам я да видим кой е все пак. И гледам как пумияра се промъква тихомълком и го изяжда, през това време пит-а седнал на последното стъпало, до където му е разрешено, и не мръдва само лигите му текът.

За гледане в апартамент, аз не бих го гледал така, но всеки си знае. Моите са на двора целогодишно. Направил съм палат, с изолация отвсякъде, даже отопление съм приготвил да сложа ама тая зима така и не се наканих пък тя беше една зима...

снимка

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook