Сглобяеми/модулни къщи?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от BMW_POWER » 19 Мар 2020, 0:47

theraven_nz написа:... Времената се менят, ние също.


Само панелите остават вечно :OT:

Тръгнахме от лека къща, минахме през какво ли не и аз ненапразно предложих бункер. Ето интереса статия.

https://stroimedia.bg/2013/05/28/%D0%BF ... %B7%D0%BD/

Цената в бг ще е различна, защото няма филтриращи елементи и т.н. От бункера най-голямата далавера е, че не губиш площ от терена. Живееш отдолу, отгоре виреят домати и кукуруз. Добра изолация и безпроблемна при торнадо или силна буря. Само иска добър дренаж.

Какви са тия приказки, да не строим, защото след 50г щело да е морално остаряло :shock: :shock: :shock:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от zAcK » 19 Мар 2020, 0:52

Решихте проблемът според мен. Бункер с вътрешно разпределение от гипсокартон и много звукоизолация, а отгоре ряпа и боб, да се грееш при обсада зимата, или продължителни снежни бури :yes: След 10 години преразпределяте съгласно модните трендове и фън-х@й и така на всяка декада, докато нагъвате боб с наденица и салата от ряпа! :bowdown: И да не забравя! Може да му пернете едно дюшеме за разкош :smoke:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от theraven_nz » 19 Мар 2020, 0:56

BMW_POWER написа:
Какви са тия приказки, да не строим, защото след 50г щело да е морално остаряло :shock: :shock: :shock:


Уууу напротив! Нека се строи! Но според това, което ти трябва сега, а не с размах да си събереш децата, зетьовете и сватовете след време :mhihi:

Иначе за ряпа и боб не знам, но за маруля и репички винаги ще намеря място :)
---

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от b_u_b_o » 19 Мар 2020, 1:31

Бункера и на земетръс ще държи предполагам...общо взето единствения недостатък ми изглежда слънцето. Ама ще наслага телевизори по стените(те и без тва са по-евтини от джамове) дето ще си пуска кеф ти плаж, кеф ти планина :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от Bogat-Beden » 19 Мар 2020, 10:26

Screenshot_2020-03-19 The Ultimate Guide to Turf Houses in Iceland(1).png
Screenshot_2020-03-19 The Ultimate Guide to Turf Houses in Iceland.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от steeN » 19 Мар 2020, 13:56

Това освен за килер за вино не знам за какво друго може да стане :shock:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от Borymeckata » 19 Мар 2020, 14:21

Бях се зарекъл да не се включвам в "строителни" теми, ни нещо не схващам накъде отива дискусията. Сглобяема къща означва от готови (предварително изпълнени) елементи, не от тухли или каменни блокове... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от slatanic » 19 Мар 2020, 14:33

Borymeckata написа:Бях се зарекъл да не се включвам в "строителни" теми, ни нещо не схващам накъде отива дискусията. Сглобяема къща означва от готови (предварително изпълнени) елементи, не от тухли или каменни блокове... :mhihi: :mhihi:

Не разваляй темата на "строителите" де... :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от BMW_POWER » 19 Мар 2020, 15:29

Bogat-Beden написа:
Screenshot_2020-03-19 The Ultimate Guide to Turf Houses in Iceland(1).png
Screenshot_2020-03-19 The Ultimate Guide to Turf Houses in Iceland.png



Друго си е, като се включи професионалиста :yes: Сега обаче идва другия проблем. Какво да прави авторът на темата с едни излишни 650-700м3 земна маса :roll: Смятам 10х20м кръгло. Може да иде малко + или - , според зависи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от ildivvy » 19 Мар 2020, 15:50

Borymeckata написа:Бях се зарекъл да не се включвам в "строителни" теми, ни нещо не схващам накъде отива дискусията. Сглобяема къща означва от готови (предварително изпълнени) елементи, не от тухли или каменни блокове... :mhihi: :mhihi:


'Панела' чудесно се описва от това 'определение' :mhihi: :mhihi: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от Borymeckata » 20 Мар 2020, 9:07

Действително, дефиницията за "сглобеяма къща" не е много ясна, аз поне не съм срещал такава... Може би трябва да се разбира постройка от предварително изготвени, многокомпонентни, не универсални (а уникални, изготвени специално за тази постройка) елементи. Друго условие (може би...) е постройката да може да бъде разглобена и сглобена поовторно... Може да се каже и да няма мокри процеси, но това за стоманобетонните сглобеями конструкции не е вярно...

Ако приемем тази дефиниция, тухлената или каменната къща може да бъде построена и разглобена, но не е "сглобяема" (защото е от еднокомпонентни универсални елементи). Дървената къща би била сглобеяма, ако се монтира на място от едроразмерни елементи (панели), а не от отделни дървени греди и дъски. Стоманена конструкция... на болтове е сглобеяма, заварена - не (пак е условно...). За панелите - да, сглобемо строителство са, защото самите панели са съставени от няколко компонента (бетон, армировка, изолация, мазилка, дограма, инсталации...). Също и стоманобетонните промишлени халета (с готови единични фундаменти, колони, греди, ферми, виренделови греди, пространствено укрепване и панели).
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от nickstorm » 20 Мар 2020, 11:05

Borymeckata написа:Бях се зарекъл да не се включвам в "строителни" теми, ни нещо не схващам накъде отива дискусията. Сглобяема къща означва от готови (предварително изпълнени) елементи, не от тухли или каменни блокове... :mhihi: :mhihi:


Покрай Дегендорф има една фабрика (вижда се добре от магистралата), която се занимава с изграждане на тухлени стени по поръчка. Гледам, че си имат и специални камиони за доставка, доста често ги засичам по-пътищата. Фирмата се казва Redbloc :arrow: https://www.redbloc-elemente.de/
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от Borymeckata » 20 Мар 2020, 11:13

Тухлени панели - не бях чувал... Сега четох и за някакви блокове от фибростъкло, та всичко е възможно... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от bum_bum » 20 Мар 2020, 15:06

Какъв е смисъла? То зидането е един от най-бързите етапи в един строеж.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Сглобяеми/модулни къщи?

Мнение от nickstorm » 20 Мар 2020, 15:34

Щом го правят явно има смисъл, поне в Германия. Идеално прави и равни стени. Мисля, че се използват предимно при строителството на еднофамилни къщи. Предполагам, че и във фабриката се зидат от машини. Дебелината на тухлата впечатлява-поне 40 см, ако не и повече. Освен това сигурно е и по-бързо, къщата е на плоча а стените вече са готови и чакат на склад :dunno:
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook