Търся две лекарства

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Търся две лекарства

Мнение от BMW_POWER » 14 Мар 2020, 1:40

Привет Колеги! Няма да влизам в подробности, има теми бол. Та на един възрастен човек (+80г) му се налага извънредно да остане в Щатите. Има си болежките и е планирал прибиране към бг-то другата седмица. За съжаление нещата се променят и се оказва, че лекарствата му свършват. Търся помощ за намиране на
ДУОДАРТ - 6 опаковки
МЕТФОДИАБ - 1000mg 3 опаковки
Има ли някой в аптекарския бизнес или човек с добри контакти. Нямам идея, дали се иска рецепта за тези лекарства. Контакти тук или на ЛС.
Огромно БЛАГОДАРЯ за всяка помощ!

p.s. Знам, че някой ще си помисли, "къде се е помъкнал тоя старец?". Дядото е толкова с акъла си, че ако се абстрахирате от външния му вид, няма да му дадете и 1/2 от годините. Работил е в областта на образованието и е мнооого напред с материала. Умственият имам впредвид. Два пъти годишно лети сам до Щатите и отделно по не знам колко пъти между Щатите и Канада. Просто едната му дъщеря е там, другата тук.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Търся две лекарства

Мнение от expl0de » 14 Мар 2020, 9:15

Тези лекарства има ли как да се изпратят до там в моментната ситуация?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Търся две лекарства

Мнение от magareto_yori » 14 Мар 2020, 9:20

Тези лекарства ще са с рецепта във всяка бяла държава. Бих ги купил и пратил,но няма как да стане без рецепта. Какъв е проблема да иде дядото на лекар и да му ги изпишат? Диабетик ли е? Ще звънна до БГ да питам,имам приятел аптекар.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Търся две лекарства

Мнение от madafaka_donkele » 14 Мар 2020, 10:03

Дуодарта, за простатата не би трябвало да е с рецепта. В щатите се казва дутастерид - https://en.wikipedia.org/wiki/Dutasteride (дуодарт=дутастерид+тамсулозин) 6-7$ пише, че струва.
Метфодиаба, за диабет е доста вероятно да е с рецепта. В щатите е метформин или метформин хидрохлорид - https://www.drugs.com/international/metformin.html https://pillintrip.com/medicine/metfodiab 40-50$ пише, че струва.
Най-добре с празните кутийки/блистери в местната щатска аптека и да се консултира правилния заместител, кое с рецепта и кое не. Щом ще си идва другата седмица няма време някой тепърва да го купува и изпраща до щатите. Просто ще отнеме седмица минимум с някакъв супер експресен въздушен шипинг и пак не се знае дали изобщо ще иде с тръмпския бан за европейски полети. Знам, че по принцип е само за европейски граждани, ама...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Търся две лекарства

Мнение от magareto_yori » 14 Мар 2020, 10:58

Опитах се да пратя лс,ама ми дава грешка.Намерих кой да прати хаповете от Бг.Ако кажеш пращат :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Търся две лекарства

Мнение от drago_pavlov » 14 Мар 2020, 14:03

madafaka_donkele написа:Просто ще отнеме седмица минимум с някакъв супер експресен въздушен шипинг

Какъв е тоя супер експресен шипинг за една седмица...
Преди две години пращах документи до Сирия, когато се пуцаха здраво. С dhl го пращаш днес до 19 ч. и на следващия ден е в Дамаск в 9 сутринта.
До щатите макс. 36 часа ще е, ако е до голям град с международно летище, но чак пък седмица...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Търся две лекарства

Мнение от BMW_POWER » 14 Мар 2020, 14:54

Дядото трябваше да се прибира, но се налага да остане. Затова и му трябват лекарствата. Дъщеря му и зет му са рядко точни хора и изпаднаха малко във висящо положение. Свършват му лекарствата. Той е в Щатите при другата си дъщеря в момента. Всяка зима е в Америка, лятото в бг. Не знам за аналози с местни лекартства и дали и как могат да се намерят. Явно не става, не знам. Попитаха и аз поех ангажимента да проверя. Ако някой ги намери, ще дам адрес за доставка. Тук или в САЩ, ще питам допълнително.
Дядото е тотално с акъла си. Бяха тук за Коледа и говорихме с него на дълго и на широко. Няма ядове с придвижване или каквото и да е. Затваряте си очите и трудно може да се свърже лицето с начина на комуникация. Сам си лети, единстеният проблем са му тези лекартва. Дай Боже всеки му, на тези години да има толкова акъл в главата си!
Благодаря Ви за всяка помощ :bowdown:

magareto_yori написа:Опитах се да пратя лс,ама ми дава грешка.Намерих кой да прати хаповете от Бг.Ако кажеш пращат :yes:


Колега, имаш ЛС. Ако не си го получил, ще ти пиша тук.
Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Търся две лекарства

Мнение от expl0de » 14 Мар 2020, 15:02

Най-разумното е да иде на лекар там, щом има и рода, която е наясно с процедурата. Тези лекарства ги има в цял свят. Тук могат да се купят с рецепта или с карта, която доказва,че си лекар. Това за простатата няма да му стане нищо ако не го пие 2 седмици, но за диабета не може без лечение.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Търся две лекарства

Мнение от BMW_POWER » 14 Мар 2020, 17:03

Проблемът е уреден. БЛАГОДАРЯ на колегата magareto_yori!!!

Баси, може да се дрънкаме за глупости понякога, но това е истинската сила на този форум. Питане от Канада, отговор от Норвегия. И лекарства за бг тръгват за САЩ :shock:

Благодаря на всички отзовали се!
Поклон!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Търся две лекарства

Мнение от Фидел Кастро » 14 Мар 2020, 17:42

magareto_yori написа:Тези лекарства ще са с рецепта във всяка бяла държава. Бих ги купил и пратил,но няма как да стане без рецепта. Какъв е проблема да иде дядото на лекар и да му ги изпишат? Диабетик ли е? Ще звънна до БГ да питам,имам приятел аптекар.

Поздравления за изключително човешката и колегиална постъпка! :yes:
В случая е било много важно с какъв вид рецепта се продават въпросните лекарства. Има едни "специфични цветни" рецепти и там трябва до имаш познат "от лъв нагоре" за да ти я изпише дори и с фиктивно име. Ще се досетите за какви лекарства става въпрос.
На баща ми лекарствата също са с рецепта, но не са от специфичните и без проблем ги купувам или с копие на епикризата или дори само със снимката на опаковката.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Търся две лекарства

Мнение от steeN » 14 Мар 2020, 20:45

madafaka_donkele написа:Дуодарта, за простатата не би трябвало да е с рецепта. В щатите се казва дутастерид - https://en.wikipedia.org/wiki/Dutasteride (дуодарт=дутастерид+тамсулозин) 6-7$ пише, че струва.
Метфодиаба, за диабет е доста вероятно да е с рецепта. В щатите е метформин или метформин хидрохлорид - https://www.drugs.com/international/metformin.html https://pillintrip.com/medicine/metfodiab 40-50$ пише, че струва.
Най-добре с празните кутийки/блистери в местната щатска аптека и да се консултира правилния заместител, кое с рецепта и кое не. Щом ще си идва другата седмица няма време някой тепърва да го купува и изпраща до щатите. Просто ще отнеме седмица минимум с някакъв супер експресен въздушен шипинг и пак не се знае дали изобщо ще иде с тръмпския бан за европейски полети. Знам, че по принцип е само за европейски граждани, ама...


Ако става въпрос за dutasteride и metformin, то всеки общо практикуващ лекар може да ги предпише в САЩ. Това са страшно масови лекарства.
Не знам защо така си играете с човека, а не го закарате на лекар.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Търся две лекарства

Мнение от BMW_POWER » 15 Мар 2020, 0:37

steeN написа:
madafaka_donkele написа:Дуодарта, за простатата не би трябвало да е с рецепта. В щатите се казва дутастерид - https://en.wikipedia.org/wiki/Dutasteride (дуодарт=дутастерид+тамсулозин) 6-7$ пише, че струва.
Метфодиаба, за диабет е доста вероятно да е с рецепта. В щатите е метформин или метформин хидрохлорид - https://www.drugs.com/international/metformin.html https://pillintrip.com/medicine/metfodiab 40-50$ пише, че струва.
Най-добре с празните кутийки/блистери в местната щатска аптека и да се консултира правилния заместител, кое с рецепта и кое не. Щом ще си идва другата седмица няма време някой тепърва да го купува и изпраща до щатите. Просто ще отнеме седмица минимум с някакъв супер експресен въздушен шипинг и пак не се знае дали изобщо ще иде с тръмпския бан за европейски полети. Знам, че по принцип е само за европейски граждани, ама...


Ако става въпрос за dutasteride и metformin, то всеки общо практикуващ лекар може да ги предпише в САЩ. Това са страшно масови лекарства.
Не знам защо така си играете с човека, а не го закарате на лекар.


Попитаха за помощ и аз се отзовах. Затова и пуснах темата. Нямам идея как стои и колко струва ходенето на преглед в Щатите. Нямам идея от цени и т.н. Особенно на човек, който е с туристическа виза там. Нещата с този грип тук се развиват с часове. Може и да не искат да го влачат по доктори и болници. Може да има риск, едно да поправиш, друго да развалиш. Поне тук си е истерия навсякъде.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook