DS

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

DS

Мнение от Вуйчо » 10 Мар 2020, 20:52

D
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:04, променена общо 1 път
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от alx » 10 Мар 2020, 21:43

измий я хубавичко със сода бикарбонат...

също така всичко дето е тлеяло, разтопено и тн трябва да се махне щото пластмаса дето е горяла/ топила се е няма отмирисване
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от MMG » 10 Мар 2020, 23:00

Освен препоръката на колегата alx, знам че миризми се отстраняват с озон. Доколко ще има условията да си го направи сам е друг въпрос.

https://youtu.be/K8FYXEHFhqI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от Borymeckata » 11 Мар 2020, 8:00

Времето оправя всичко... И аз мислех, че колата ми вечно ще мирише на пушена сланина (след като карах няколко дни 20 кила в багажника), но вече почти не я усещам. Може и да съм свикнал, кой знае...

Остави колата някъде навън (да има вятър) с всички врати отворени - да се проветри хубаво. Ако няма ефект, поне и вреда няма да има... :dunno: :dunno:

Само от любопитсво - каква е тая кола, дето се е запалила така баламски? Хондa?
Ама и твоят човек верно е чешит - не дава на непознати да му пипат колата, пък тя сама се запалила... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от zvetiko » 11 Мар 2020, 9:34

Няма да може да я отстрани. Един приятел с Волво даде да я изперат, сменя облицовки на пода с нови по 800лв., слага по 10 ароматизатора, накрая я продаде...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от Е.Димитров » 11 Мар 2020, 9:38

MMG написа:Освен препоръката на колегата alx, знам че миризми се отстраняват с озон. Доколко ще има условията да си го направи сам е друг въпрос.

https://youtu.be/K8FYXEHFhqI

Точно това щях да му препоръчам.
Купува си един озонатор и в период от няколко дена, всеки ден го пуска в колата за по 10-15 минути (в зависимост от това, колко е мощен озонатора) и би трябвало да изчезнат всички миризми, като бонус, ще избие всички микроби, бацили и всякакви неща, дето се лепят за климатика.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от datchko » 11 Мар 2020, 10:12

Е.Димитров написа:
MMG написа:Освен препоръката на колегата alx, знам че миризми се отстраняват с озон. Доколко ще има условията да си го направи сам е друг въпрос.

https://youtu.be/K8FYXEHFhqI

Точно това щях да му препоръчам.
Купува си един озонатор и в период от няколко дена, всеки ден го пуска в колата за по 10-15 минути (в зависимост от това, колко е мощен озонатора) и би трябвало да изчезнат всички миризми, като бонус, ще избие всички микроби, бацили и всякакви неща, дето се лепят за климатика.

Озонът действа много добре. Но не влияе ли зле на алуминиевите части - тоест не окислява ли радиаторчето на парното, на климатика?

Иначе със сода бикарбонат действа много добре също, сипва се обилно и се оставя за няколко часа, може и ден-два. После се изсмуква с прахосмукачка и може да се изпере, ако иска.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от Е.Димитров » 11 Мар 2020, 10:34

По принцип, при разпад на озона, едната молекула се чуди къде да се хване, и се хваща по гумени уплътнения и метал.
Уврежда гумените уплътнения и металите корозират, но за да се стигне до там, трябва бая концентрация на озон.
По принцип в някой дни има по-голямо съдържание на озон във въздуха и препоръчват хора с дихателни проблеми да си стоят в къщи.
Но както виждаме при колите, при такива дни, автомобилите са си на вън и гумата старее с години.
Ето и една статия, мисля, че там е обяснено това онова.
http://www.guga92.com/index.php/3/ozone-at-home

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от ивчо » 11 Мар 2020, 11:05

datchko написа:Озонът действа много добре. Но не влияе ли зле на алуминиевите части - тоест не окислява ли радиаторчето на парното, на климатика?

Мхммм, ама това никой не го казва . И не. не му трябва много на алуминия да стане на гъз .
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от bum_bum » 11 Мар 2020, 11:31

Аз съм го ял това с горялата кола. Пране на всичко вътре, чистене на всички пластмаси и няма грижи. След като изсъхна при мен не остана никаква миризма. Дори имах и останали някои леко разтопени и изкривени пластмаси в багажника, че по онова време тоя модел кола беше много кът и нямаше как да се намерят и пак нямаше миризма.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от alx » 11 Мар 2020, 23:02

Е.Димитров написа:
MMG написа:Освен препоръката на колегата alx, знам че миризми се отстраняват с озон. Доколко ще има условията да си го направи сам е друг въпрос.

https://youtu.be/K8FYXEHFhqI

Точно това щях да му препоръчам.
Купува си един озонатор и в период от няколко дена, всеки ден го пуска в колата за по 10-15 минути (в зависимост от това, колко е мощен озонатора) и би трябвало да изчезнат всички миризми, като бонус...


като бонус ще разруши всички пластмаси с високо съдържание на ненаситени полимери (гуми)... които са в изобилие в купето... питай ме как знам...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от BMW_POWER » 12 Мар 2020, 5:00

alx написа:
Е.Димитров написа:
MMG написа:Освен препоръката на колегата alx, знам че миризми се отстраняват с озон. Доколко ще има условията да си го направи сам е друг въпрос.

https://youtu.be/K8FYXEHFhqI

Точно това щях да му препоръчам.
Купува си един озонатор и в период от няколко дена, всеки ден го пуска в колата за по 10-15 минути (в зависимост от това, колко е мощен озонатора) и би трябвало да изчезнат всички миризми, като бонус...


като бонус ще разруши всички пластмаси с високо съдържание на ненаситени полимери (гуми)... които са в изобилие в купето... питай ме как знам...


Аз те питам, защото не си го споделял.

Пали ми се Фордчето преди 100години. Застраховката пое всичко. Таблото нагоря малко и се отмириса от само себе си. Друг е въпросът, че всяка кола има различни пластмаси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от hell's angel » 12 Мар 2020, 19:00

Не случайно филтрите на купето са с активен въглен. По-бабешки методи, освен содата - 3 части вода и 1 част оцетна киселина и цикате; кафе или ако ви свиди :mrgreen: - утайка от кафе. За забърсване на разни части - содата може да я смесите с оцет или с 3%-ва кислородна вода. От достъпните химии - амоняк, оставяте го на няколко места в колата или пак пръскане с воден разтвор.
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от Jordana » 12 Мар 2020, 20:04

Аз бих подходил по безотговорно при такъв проблем , бих запалил няколко от ония китайските ароматни клечки . Като окадят хубаво купето отвътре пак ще мирише на пушек но поне няма да е на изгоряло . Клин клини избива , втория остава но в случая върши работа по простата причина че обонятелните рецептори в назалната област реагират на по силния дразнител . Тоест на кадежа от китайските клечки , и освен това има богат избор от аромати а не само един както сега на пърлена котка :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Горяла кола - лоша миризма и справянето с нея

Мнение от Е.Димитров » 13 Мар 2020, 10:59

alx написа:
Е.Димитров написа:
MMG написа:Освен препоръката на колегата alx, знам че миризми се отстраняват с озон. Доколко ще има условията да си го направи сам е друг въпрос.

https://youtu.be/K8FYXEHFhqI

Точно това щях да му препоръчам.
Купува си един озонатор и в период от няколко дена, всеки ден го пуска в колата за по 10-15 минути (в зависимост от това, колко е мощен озонатора) и би трябвало да изчезнат всички миризми, като бонус...


като бонус ще разруши всички пластмаси с високо съдържание на ненаситени полимери (гуми)... които са в изобилие в купето... питай ме как знам...

Така е,
ако всеки ден го пуска по 2 часа в продължение на 2-3 месеца.
Ако е за премахване на миризми и убиване на мухъл се пуска 1-2 пъти за по 2-3 минути за месец и това е всичко. Дори може да се повтори след 2-3 месеца.
Но както казаха колегите, има и много други алтернативи.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TheDriver, Владо, Ивайло Димов

Последни теми
Facebook