Икономическа тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от zAcK » 25 Мар 2020, 22:27

Мога, ама не съм тийнейджър вече :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Сега се сетих за едни доста декари лозови масиви. Преди 6-7 години ЕС ги финансираха по програма, насадиха ги, гледаха ги и точно взеха да дават като хората и...
И миналата ЕС плати да ги изкоренят и после пак ЕС програмата плати пак да ги насадят отново :banghead: :banghead: :banghead:
МАЛОУМНА ОРГАНИЗАЦИЯ! Това в СИВ дори не се е случвало! Мога да ги снимам, ако някой не ми вярва. И да му дам данни от кадастра, да си ги провери... ЕС :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от N.Mihaylovski » 25 Мар 2020, 23:04

zAcK написа:Мога, ама не съм тийнейджър вече :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Сега се сетих за едни доста декари лозови масиви. Преди 6-7 години ЕС ги финансираха по програма, насадиха ги, гледаха ги и точно взеха да дават като хората и...
И миналата ЕС плати да ги изкоренят и после пак ЕС програмата плати пак да ги насадят отново :banghead: :banghead: :banghead:
МАЛОУМНА ОРГАНИЗАЦИЯ! Това в СИВ дори не се е случвало! Мога да ги снимам, ако някой не ми вярва. И да му дам данни от кадастра, да си ги провери... ЕС :banghead:

Кажи какво ти се гледа, аз се заниамвам със земеделие и различни култури.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от zAcK » 25 Мар 2020, 23:15

N.Mihaylovski написа:Кажи какво ти се гледа, аз се заниамвам със земеделие и различни култури.


Смокини и за удоволствие - малко маслини :mrgreen: Аз съм имам вече 35 маслини за удоволствие и доста смокини, но ми се искаше да засадя доста повече с цел производство и продажба, но не може къде да е :dunno: И вече се отказах. Та ще си ги гледам за кеф тези + още известно количество :mhihi: Както и малко бадеми, орехи и т.н. :lalala: Зимата е доста добре, като си имаме до пролетта истински сушени смокини, домашно киви, истински ядки и т.н. :ok: А, да. И бидончета с маслини :mhihi: :mhihi: :mhihi:

P.S. хОй за ЕС :censored: Ще финансират 3 пъти едно и също лозе, да го чакат 10 години да произведе нещо... Няма такава лайнарска бюрократска шибания като тоя говнян съюз... Видя се най-добре в тая криза в момента...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от N.Mihaylovski » 25 Мар 2020, 23:50

zAcK написа:
N.Mihaylovski написа:Кажи какво ти се гледа, аз се заниамвам със земеделие и различни култури.


Смокини и за удоволствие - малко маслини :mrgreen: Аз съм имам вече 35 маслини за удоволствие и доста смокини, но ми се искаше да засадя доста повече с цел производство и продажба, но не може къде да е :dunno: И вече се отказах. Та ще си ги гледам за кеф тези + още известно количество :mhihi: Както и малко бадеми, орехи и т.н. :lalala: Зимата е доста добре, като си имаме до пролетта истински сушени смокини, домашно киви, истински ядки и т.н. :ok: А, да. И бидончета с маслини :mhihi: :mhihi: :mhihi:

P.S. хОй за ЕС :censored: Ще финансират 3 пъти едно и също лозе, да го чакат 10 години да произведе нещо... Няма такава лайнарска бюрократска шибания като тоя говнян съюз... Видя се най-добре в тая криза в момента...

Да не спамим.....


за това което гледаш, ако не ториш и не правиш почвени проби, си късметлия голям, за сега....
И мен ме влече смокинята ;)

За ЕС то е ясно, последно ни забраниха нови насаждения лозови масиви заради факта, че сме им конкуренция и не ги кефи :shock: :shock: :shock: :shock: в прав текст го написаха, дали им дреме за нас изобщо ????????



за смокините на ЛС
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от alekangg » 25 Мар 2020, 23:59

ама как, ще им вземем пазарите, ние произвеждаме 50+ ПЪТИ по-малко от топ производителите в Европа, а те са поне 3 с подобни показатели, как няма да ги е страх. На фона само на европейските производители сме под 1% от общото производство, страшна работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Jordana » 26 Мар 2020, 0:11

Със гроздата не е така , доста сериозен производител сме . Те тия серсеми още преди 20 години изрично настояваха да се изкоренят българските сортове лозя , защото са с висока захарност и адаптирани към местния климат . Целта вероятно е да се обсеби тоя бранш от европейски производители които си идват със сортовете и произвеждат за европа . Не знам какво е положението в момента но не вярвам да е много розово .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от ogata » 26 Мар 2020, 0:27

acidburn-525tds написа:Добре тогава да си задам въпроса по друг начин. В какво да инвестирам, така че ако има инфлация да имам нещо насреща тези пари, а не да ми останат хартийки за рисуване.


Купувайте земя. Вече не я пройзвеждат.
- Марк Твен

;)
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от acidburn-525tds » 26 Мар 2020, 0:37

ogata написа:
acidburn-525tds написа:Добре тогава да си задам въпроса по друг начин. В какво да инвестирам, така че ако има инфлация да имам нещо насреща тези пари, а не да ми останат хартийки за рисуване.


Купувайте земя. Вече не я пройзвеждат.
- Марк Твен

;)

Много е скъпа в нашия край(2000+), а никой не продава под 10 дка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от ogata » 26 Мар 2020, 0:44

acidburn-525tds написа:
ogata написа:
acidburn-525tds написа:Добре тогава да си задам въпроса по друг начин. В какво да инвестирам, така че ако има инфлация да имам нещо насреща тези пари, а не да ми останат хартийки за рисуване.


Купувайте земя. Вече не я пройзвеждат.
- Марк Твен

;)

Много е скъпа в нашия край(2000+), а никой не продава под 10 дка.


Аз лично винаги инвестирам парите си в машини (около 60%) и останалите 40% в ликвидни стоки.
Машината се амортизира, но не губи стойността си. Тя ти позволява да работиш във всякакви икономически условия (разбира се ако избереш правилният отрасъл), което ти позволява един постоянен приток от средства. Може да не са десетки хиляди левове, но важното е да са достатъчни за да си покриваш "производствените" разходи и да осигуриш нормален живот на семейството ти.

Като под нормален живот разбирам: Разнообразна храна, сметки, общи разходи, гориво и някакви лиготии 4 пъти в месеца - през уикенда + гарантиран резерв за същото за поне 3 месеца напред за случаи като този. Този резерв е индивидуален за всяко домакинство съобразно нуждите му и като цяло се постига с икономии и ограничаване на импулсивните покупки без възвръщаема стойност. 2/3ти от мози резерв много внимателно могат да бъдат ползвани за реинвестиция в някакъв момент, защото както всички знаем - спестените пари не са спечелени пари.

Ликвидните стоки вероятно знаеш какво са. Не визирам ценни метали (пък и за тях вече е късно, защото им скочи цената)
Общо взето може да помислиш. Спазвай кривата "инвестмънт/ефърт" . Тоест дали занимавката си заслужава за маржа, който ще направиш - когато ще го правиш, щото ако е за некви двуцифрени или трицифрени суми - може изобщо да няма смисъл.

И като цяло не възприемай кризата винаги от страната на губещите. Това е възможно най-грешният подход.
Такива кризи са уникални възможности за различни видове опортюнисти, които вероятно накрая варират от "добре възползвали се" до "неприлично много забогатяли".
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от steeN » 26 Мар 2020, 1:09

M-coupe написа:
steeN написа:Могат го. Пазара на акции на публични компании е... публичен. Всеки го може, но само с ядене не става, трябва и акъл.
Щото псевдобъфетчетата купуваха до сега. В момента се подготвят да купуват истинските бъфетчета, след като още малко се разсее прахоляка от срива на пазарите.

Нали не мислиш, че тия хора са си направили парите от уникалните им знания по търгуване и успешни сделки? Според мен толкова пари се правят с манипулиране на пазара от хората имащи властта да го правят и информация, която ние простосмъртните я нямаме :yes:


Докато станеш достатъчно влиятелен да манипулираш каквото и да било първо трябва да се издигнеш и това става специално в тази държава където са те само с труд и умения. Това с манипулацията е малко извинение и може би изкривяване, на което сме свикнали от нашата реалност. А и не е случайно, че тези хора се броят на пръстите на една ръка в света. Просто много малко хора могат да го правят това. Все пак всеки си има и дадености.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от DigitalExile » 26 Мар 2020, 1:26

Дали ще я докараме до хиперинфлация как мислите? С тия трилиони дето печатат в Америка?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от ogata » 26 Мар 2020, 1:46

DigitalExile написа:Дали ще я докараме до хиперинфлация как мислите? С тия трилиони дето печатат в Америка?

По-скоро ще я докараме до нещо много по-рядко, но по-опасно - стагнация.
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от N.Mihaylovski » 26 Мар 2020, 2:04

Jordana написа:Със гроздата не е така , доста сериозен производител сме . Те тия серсеми още преди 20 години изрично настояваха да се изкоренят българските сортове лозя , защото са с висока захарност и адаптирани към местния климат . Целта вероятно е да се обсеби тоя бранш от европейски производители които си идват със сортовете и произвеждат за европа . Не знам какво е положението в момента но не вярвам да е много розово .

Изкореняване да за да не произвеждаме, но пак има много, изкоренихме масивите заради търсенето, европейските сортове се хибридизират спрямо масива и климата и всичко е точно, но в последно време искат и забраняват нови масиви и пренасаждане, заради факта, че сме голям производител и това не ги кефи, тук трябва само да се консумира, но пари от къде ба ли го....
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от Stoqnov_1979 » 26 Мар 2020, 2:44

N.Mihaylovski написа:
Jordana написа:Със гроздата не е така , доста сериозен производител сме . Те тия серсеми още преди 20 години изрично настояваха да се изкоренят българските сортове лозя , защото са с висока захарност и адаптирани към местния климат . Целта вероятно е да се обсеби тоя бранш от европейски производители които си идват със сортовете и произвеждат за европа . Не знам какво е положението в момента но не вярвам да е много розово .

Изкореняване да за да не произвеждаме, но пак има много, изкоренихме масивите заради търсенето, европейските сортове се хибридизират спрямо масива и климата и всичко е точно, но в последно време искат и забраняват нови масиви и пренасаждане, заради факта, че сме голям производител и това не ги кефи, тук трябва само да се консумира, но пари от къде ба ли го....

В момента живея в лозарски край в БГ. И аз се занимавам с малко лозя.
Не знам какви забрани има за нови масиви,но постоянно се сади от едни и същи хора по най-различни програмки и т.н. В землището на селото имаше 2000 дка лозя и след забрани уж и тем подобни вече има 3000 дка. Садят и после реват че нямало пазар,а всичко стана заради тези 2-3 човека от землище,защото тук във всяко село ги има такива приближени. Конверсии и други програмки

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Икономическата криза 2020

Мнение от ARR_ » 26 Мар 2020, 2:55

zAcK написа:
N.Mihaylovski написа:Кажи какво ти се гледа, аз се заниамвам със земеделие и различни култури.


Смокини и за удоволствие - малко маслини :mrgreen: Аз съм имам вече 35 маслини за удоволствие и доста смокини, но ми се искаше да засадя доста повече с цел производство и продажба, но не може къде да е :dunno: И вече се отказах. Та ще си ги гледам за кеф тези + още известно количество :mhihi: Както и малко бадеми, орехи и т.н. :lalala: Зимата е доста добре, като си имаме до пролетта истински сушени смокини, домашно киви, истински ядки и т.н. :ok: А, да. И бидончета с маслини :mhihi: :mhihi: :mhihi:

P.S. хОй за ЕС :censored: Ще финансират 3 пъти едно и също лозе, да го чакат 10 години да произведе нещо... Няма такава лайнарска бюрократска шибания като тоя говнян съюз... Видя се най-добре в тая криза в момента...


Относно маслините, помня 2009 работех в една местна ТВ и ходихме да заснемаме тестови насаждения с маслини между Кърджали и Момчилград.
Имаше някакъв земеделски колеж който се беше наел с това и декана твърдеше че климата и почвите са подходящи, а маслините могат да са заместител на тютюна в тази област. Честно казано незнам какво се случи в последствие.

Колкото до кризата, мисля че ще отрази на доста българи тежко. Първо че държавата няма пари за допълнителни помощи, второ че не е ясно дали социалната система може да издържи ако голяма част от хората излезнат на борсата и трето тези хора масово са осигурявани под реалното им възнаграждение и сумите които биха получавали от БТ (това важи и за болничните) ще са крайно недостатъчни.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook