Удостоверение за Евро категория

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 1.03.2008
Местоположение: област Монтана
Пол: Мъж
Кара: '99 BMW 523I M52TU Sedan
Мечтае да кара: само BMW

Удостоверение за Евро категория

Мнение от Ivan_BMW » 07 Мар 2020, 17:12

Здравейте колеги искам да попитам някой вадил ли си е удостоверение за Евро категория от БМВ и каква цена излиза. Защото днес ходих в Кат да ми сменят талоните и да допишат какво Евро е колата и ми искаха такова удостоверение.И има ли някой който може да направи такова удостоверение. Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от zvetiko » 07 Мар 2020, 17:36

Наскоро един колега ми спомена. Отишъл в Дару Кар- подава се заявление, те правят запитване до централата, чака се 2-3 седмици, защото в момента имало доста желаещи. Мисля, че ми каза, че вземали 120лв за услугата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ekalchev » 07 Мар 2020, 19:11

Пиши на този адрес на английски kundenbetreuung@bmw.de и ги питай за такъв документ и ще те насочат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от pinko_23 » 07 Мар 2020, 23:38

писах да видиме дали ще има отговор
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от NGneer4eto » 08 Мар 2020, 17:33

Аз миналата година си извадих по телефона от МКар-Пловдив. Само продиктувах рамата и дадох поръчка. Мисля, че цената беше 120лв с ДДС. После ти пращат документа по куриер или отиваш да си го вземеш. Аз си го взех,тъй като имах ходене до там. Лошото е, че се чака няколко дена и ако бързаш и регистрираш колата, после трябва да сменяш пак талона, а тя отива в данъчното с първия талон и после не се знае в какъв филм може да се влезне с новия талон и данъчното.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от bum_bum » 08 Мар 2020, 17:43

Преглед и тест на пратката има ли? Че те както вдигнаха на 120лв тая услуга ми дойде на ум едно лечение за тая им наглост. :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от NGneer4eto » 08 Мар 2020, 18:12

bum_bum написа:Преглед и тест на пратката има ли? Че те както вдигнаха на 120лв тая услуга ми дойде на ум едно лечение за тая им наглост. :mhihi:

Не знам, но като е с наложен платеж, може да го върнеш без да платиш, но въпросът е след това какво ще правиш, за да се сдобиеш с документа или ако ти се наложи да пазариш от там?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ivanski_2 » 08 Мар 2020, 18:50

bum_bum написа:Преглед и тест на пратката има ли? Че те както вдигнаха на 120лв тая услуга ми дойде на ум едно лечение за тая им наглост. :mhihi:


Аз извадих същия документ преди година за 90лв, какъв е този начин че ми стана любопитно:mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от bum_bum » 08 Мар 2020, 19:11

Сканираш с телефона и носиш в КАТ. Не е необходимо да носиш оригинал.

Ако после искаш да пазаруваш няма основание да ти откажат обслужване. Можеш да поръчваш и връщаш пратки, колкото си искаш пъти. Законът пази най-вече потребителя (не ме питай аз като търговец колко пъти съм го ял).

По принцип подобни селски номера са ми крайно неприятни, но да удвоиш цената на една елементарна услуга, която ако не се лъжа по принцип в белия свят е и безплатна заради това, че КЛИЕНТИТЕ ти са на зор е вече пълна цигания, която трябва при възможност да бъде наказана от потребителя.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от mr_petroff » 21 Мар 2020, 8:20

А пък аз се чудя , защо аз трябва да доказвам в КАТ каква еко категория ми е автомобила . Първо това си е тяхна работа и това ,че не са ти вписали в талона категорията при регистрацията си е тяхна техническа грешка .
Най лесно е да си извадят таблица кой автомобил какво евро има , или пък да си направят справка в чичо Гугъл . А и данъчното директно могат да си я свършат тази работа .
Поредното малоумие се получава - този който ще плаща да доказва колко трябва да плати.
При мен в частност на две от колите категорията е вписана , но на едната която е евро 5 , а другата евро 4 не е.Разликата в данъка за година при едната е 90 лева ,а при другата 40.И сега аз трябва да си губя времето и да дам 240 лв. за да им вадя документ и после смяна на талон,още време и пари и :bang:
Идиотия отвсякъде .
Държавата трябва да си свърши работата , обаче и ние си мълчим като агнета на заколение .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от bum_bum » 21 Мар 2020, 10:42

Аз ще ходя по тоя път. Подал съм всички документи за регистриране на ново МПС, а те не са вписали категорията.

Сега ще искам да я впишат и да ми издадат нов талон безплатно, защото грешката не е моя.

Ще видим кога ще се наканя де.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от NGneer4eto » 21 Мар 2020, 21:45

bum_bum написа:Аз ще ходя по тоя път. Подал съм всички документи за регистриране на ново МПС, а те не са вписали категорията.

Сега ще искам да я впишат и да ми издадат нов талон безплатно, защото грешката не е моя.

Ще видим кога ще се наканя де.


Не са я вписали, защото не си им дал документ. И ще ти сменят талона безплатно, когато цъфнат налъмите. Щом вече са ти издали талона, освен да хванеш вирус, друго не може да стане.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от In_Memoriam » 21 Мар 2020, 21:50

NGneer4eto написа:
bum_bum написа:Аз ще ходя по тоя път. Подал съм всички документи за регистриране на ново МПС, а те не са вписали категорията.

Сега ще искам да я впишат и да ми издадат нов талон безплатно, защото грешката не е моя.

Ще видим кога ще се наканя де.


Не са я вписали, защото не си им дал документ. И ще ти сменят талона безплатно, когато цъфнат налъмите. Щом вече са ти издали талона, освен да хванеш вирус, друго не може да стане.

Малко да те шокирам - има чисто нови коли, при регистрацията на които пак не е вписана категория в талона. И за тях ли не е представен документ? :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от bum_bum » 21 Мар 2020, 22:02

NGneer4eto написа:
bum_bum написа:Аз ще ходя по тоя път. Подал съм всички документи за регистриране на ново МПС, а те не са вписали категорията.

Сега ще искам да я впишат и да ми издадат нов талон безплатно, защото грешката не е моя.

Ще видим кога ще се наканя де.


Не са я вписали, защото не си им дал документ. И ще ти сменят талона безплатно, когато цъфнат налъмите. Щом вече са ти издали талона, освен да хванеш вирус, друго не може да стане.


Говорим за чисто ново МПС за което вносителя потвърди, че сертификата за екологична категория е част от представените документи за регистрация. И същия този документ е все още в КАТ, заедно с останалите, представени за регистрацията.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от magareto_yori » 22 Мар 2020, 8:18

Тия не са хора :censored:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook