Удостоверение за Евро категория

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от NGneer4eto » 23 Мар 2020, 9:22

bum_bum написа:
NGneer4eto написа:
bum_bum написа:Аз ще ходя по тоя път. Подал съм всички документи за регистриране на ново МПС, а те не са вписали категорията.

Сега ще искам да я впишат и да ми издадат нов талон безплатно, защото грешката не е моя.

Ще видим кога ще се наканя де.


Не са я вписали, защото не си им дал документ. И ще ти сменят талона безплатно, когато цъфнат налъмите. Щом вече са ти издали талона, освен да хванеш вирус, друго не може да стане.


Говорим за чисто ново МПС за което вносителя потвърди, че сертификата за екологична категория е част от представените документи за регистрация. И същия този документ е все още в КАТ, заедно с останалите, представени за регистрацията.


Извинявай, не съм разбрал че под "ново МПС" имаш предвид чисто ново! Има такива случаи, в които не вписват категорията в талона, въпреки документа, но доколкото знам това трябва да се гледа, докато си го взимаш талона и мен ме предупредиха. Там на място все още има какво да направиш. Ако си си тръгнал и после след дни тръгнеш да се разправяш мисля, че няма много да се трогнат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Удостоверение за Евро категория

Мнение от bum_bum » 23 Мар 2020, 9:42

То тогава нямаше никакво значение тая категория. За това не съм гледал. Пък и там не е като в паспортното- взимат документите и отиваш да чакаш за талона. Никой не ми е давал да сверявам данните. Отговорността за това е тяхна. Документите с номера на рама и мотор остават остават в тях. Аз няма как да ги сверя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от Exclusive89 » 23 Мар 2020, 9:49

Киселяците от КАТ не стига, че не са написали евро категорията на моята кола, ами са писали, че е бензин вместо кюмюр :ok: и така стоят нещата 530D Бензин :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от (h)aman » 23 Мар 2020, 9:55

mr_petroff написа:А пък аз се чудя , защо аз трябва да доказвам в КАТ каква еко категория ми е автомобила . Първо това си е тяхна работа и това ,че не са ти вписали в талона категорията при регистрацията си е тяхна техническа грешка .
Най лесно е да си извадят таблица кой автомобил какво евро има , или пък да си направят справка в чичо Гугъл . А и данъчното директно могат да си я свършат тази работа .
Поредното малоумие се получава - този който ще плаща да доказва колко трябва да плати.
При мен в частност на две от колите категорията е вписана , но на едната която е евро 5 , а другата евро 4 не е.Разликата в данъка за година при едната е 90 лева ,а при другата 40.И сега аз трябва да си губя времето и да дам 240 лв. за да им вадя документ и после смяна на талон,още време и пари и :bang:
Идиотия отвсякъде .
Държавата трябва да си свърши работата , обаче и ние си мълчим като агнета на заколение .


Точно това си мислех и аз. Защо ние трябва да доказваме нещо, след като те като "компетентни лица" трябва да го определят.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.02.2007
Местоположение: Plovdiv

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от n_dinkov » 08 Апр 2020, 22:56

Здравейте колеги,
да ви споделя при мен как стоят нещата. Става въпрос за гр. Пловдив и съответно КАТ Пловдив :lol:
преди 2 г. и 10м. регистрирах х5 е53 3.0i. Колата беше нов внос от Италия.
Тогава още ги нямаше нещата с евро категориите. Съответно, след увеличението от тази и миналата година,
данък е 100 лв. по-скъп от както я регистрирах.Открих, че имам копие от италянският талон, в който пише, че
колата е евро 3. Миналият четвъртък бях в КАТ Пловдив, като погледнаха талона ми казаха, че категорията я пише
с директива /пише например: 2003/76/СЕ/, а те имали заповед и не работят с "директиви". В талона трябвало да пише примерно ЕВРО3.
Като им казах, че до сега, всички италиански талони, които съм виждам, винаги ги пише с "директиви", ми отговориха, че не било така.
Съответно, процедурата е - документ от представителство на марката - М КАР - 120 лв.
При вписване на евро категорията, колата минава канал. Мислих, че ще мерят газове, проверяват дали има катализатор и т.н.
Оказа се, че сверяват номерата на шасито /може и на двигателя, но в моят случай се води БЕЗ НОМЕР/.
Като цяло, КАТ, какво да ви кажа :lol: Винаги си виновен и винаги е за твоя сметка :lol:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от zAcK » 08 Апр 2020, 23:15

n_dinkov написа: Миналият четвъртък бях в КАТ Пловдив, като погледнаха талона ми казаха, че категорията я пише
с директива /пише например: 2003/76/СЕ/, а те имали заповед и не работят с "директиви". В талона трябвало да пише примерно ЕВРО3.
Като им казах, че до сега, всички италиански талони, които съм виждам, винаги ги пише с "директиви", ми отговориха, че не било така.


Тия яко са те излъгали :!:

Регистрирахме едно Субару на баща ми преди 2 месеца в КАТ Хасково. В талона от Италия пишеше само някаква такава директива. Дори помня, че проверявах в Google на кой Евро стандарт отговаря. В КАТ лелката каза, че това се гледа и си отговаря на стандарта. Записа го Евро 4 и всичко беше точно :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 1.02.2007
Местоположение: Plovdiv

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от n_dinkov » 08 Апр 2020, 23:59

колега, да не би да не си на ясно, че всеки КАТ е държава в държавата? :lol:
Иначе, както имам приятели, на които е вписана категорията от италианският талон, така и на всички останали познати,
в последните месеци, не им приемат писаното в талона и искат документ от представителство.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от (h)aman » 09 Апр 2020, 7:30

n_dinkov написа:колега, да не би да не си на ясно, че всеки КАТ е държава в държавата? :lol:
Иначе, както имам приятели, на които е вписана категорията от италианският талон, така и на всички останали познати,
в последните месеци, не им приемат писаното в талона и искат документ от представителство.


Познайте кой е в схемата. :lol:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от zAcK » 09 Апр 2020, 10:46

(h)aman написа:
n_dinkov написа:колега, да не би да не си на ясно, че всеки КАТ е държава в държавата? :lol:
Иначе, както имам приятели, на които е вписана категорията от италианският талон, така и на всички останали познати,
в последните месеци, не им приемат писаното в талона и искат документ от представителство.


Познайте кой е в схемата. :lol:


Измислят си и на 99% това е незаконно :!: Ако беше нормална държава вероятно щяха да са осъдени и без работа :dunno:
Европейските директиви са си ясни. Това, че някакъв шибаняк искал да ощетява умишлено гражданите,
да му пише Евро нещо си, не значи, че ти нямаш напълно изряден документ :dunno:
Ти си имаш документ, който е издаден от компетентни органи в съответната държава и с неприемането му те те ощетяват.
Това си е за съд директно, ама не зная защо никой не се наема :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3903
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от Kroki » 09 Апр 2020, 15:19

Още като я регистрирах май месец 2019, се опитах да покажа на жената, че колата излиза ЕВРО 4, но каза, че без официален документ, няма как да стане.

Изкарах си сертификат от ДАРУ КАР, който струваше 120лв и така си остана. Декември месец, колата трябваше да мине технически преглед и за да се случи това, трябваше да се плати данъка за 6-те месеца от датата на придобиване до края на 2019. Сумата беше 160лв.

Намерих време и преди няколко дена отидох да сменя талоните и да въведа ЕВРО категорията. Трябва да се носят талоните, Гражданската и документа. Платих през пос терминал на момента таксата, нещо от рода на 20лв беше и ме изпратиха в халето, където свалят/слагат номерата и дават талоните. Казаха ми, че няма нужда да ходя с колата, а само с документи. След 10м ми дадоха новите талони. След това минах в данъчното и с документа от ДАРУ и големия талон, смених информацията и в системата. Навсякъде записваха номера на документа. Става на въпрос за гр. Плевен ИИИ НАААЙ-хубавото,

днес платих данъка за цялата година и беше 100лв. :)

Тоест 260лв по-малко :)

Колата е Е46 320D и е евро 4 :))
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 642
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ivanski_2 » 09 Апр 2020, 15:40

А коя година е колата колега, защото при мен 2003- евро3
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3903
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от Kroki » 09 Апр 2020, 16:22

10.2005 :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от TNT » 09 Апр 2020, 16:32

Много модерни коли имате :mhihi: Аз го сметнах, че не си заслужава 120лв + талони + отпуска + бензин. Повече ще спестя, ако се регистрирам в друга община. Като гледаме и в другата тема на какви цени има къщи по селата, то си е направо идея за обмисляне :lol:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3903
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от Kroki » 09 Апр 2020, 16:37

TNT написа:Много модерни коли имате :mhihi: Аз го сметнах, че не си заслужава 120лв + талони + отпуска + бензин. Повече ще спестя, ако се регистрирам в друга община. Като гледаме и в другата тема на какви цени има къщи по селата, то си е направо идея за обмисляне :lol:


И аз така си виках, то ще са по 30лв разлика, трябват 3 години поне да се избие, после реших майната му и останах приятно изненадан. :D
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Удостоверение за Евро категория

Мнение от ildivvy » 09 Апр 2020, 19:52

КАТ-Пловдив е една отвратителна 'дупка', където си правят каквото си искат! За тях, общите правила и закони в държавата не важат! Те са над тях... Нещо може да се промени, само ако 'ядосат' някой адвокат и да им 'пръсне шортите' по инстанциите :banghead: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Моджо

Последни теми
Facebook