Ядосвате ли се?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 1.09.2007

Ядосвате ли се?

Мнение от SK » 05 Мар 2020, 11:07

Ядосвате ли се на работа? Как се справяте със идиотите, напрежението, стреса?
Знам че не си заслужава, знам че е най-добре да работим това което наистина ни носи удоволствие, но все пак на някой ни се налага да работим при други обстоятелства.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от Моджо » 05 Мар 2020, 19:09

Псувам като каруцар :)) Ма ми минава бързо :)) Затова пък спрях да се ядосвам в колата...карай си бавно, с кеф, перфе.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от zAcK » 05 Мар 2020, 19:19

От точно седмица съм си поставил за цел да не се ядосвам :!: Водя си дори дневник. Записвам си какво ме е накарало да се чувствам спокоен. Като карам, вече почти не псувам дори на ум, а като го направя си казвам, че няма смисъл и се мъча да мисля за друго. И в работата така. Решил съм, да не се ядосвам за глупости и неща, които не зависят от мен. Както и да обръщам внимание само на истински важните неща за мен. И да се сещам за близките си, преди да направя нещо. И такива работи.

А стигнах до тук, щото от нерви ме болеше главата. Исках да блъскам всеки малоумник, които се прави на тарикат. И всякакви такива тъпотии. Няма смисъл. Надявам се да стигна левъл на будистки монах и да не ми дреме за нищо и за почти никой, и те така :bchug: Ай наздраве, че стана време за вино :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от Don_Diego » 05 Мар 2020, 19:40

Псувам много, особено като шофирам сам...акъла не ми го побира как болшинството са взели книжка като им гледам маневрите и маниера на шофиране.
За капак и съм с нова хубава кола дето трябва да я пазя. Релаксирам като си седя вкъщи и чета книга или гледам някое интересно предаване (Изковани в огъня, Мегаструктури и подобни), най-много ми помага да си мия колата - редовно откарвам 3-4 и повече часове. Все повече обичам и оценявам тишината, колкото по-малко излишен шум, толкова по-добре.
Друго което ме нервира са някакви повярвали си хора с мега високо самочувствие без грам покритие и космически претенции... забелязвам, че все повече хора не са гледали филма "Усещане" и изпадат в комични за тях ситуации...не знам дали има значение (не искам и да започвам този спор), но 99.9% са от провинцията
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Мар 2020, 20:08

Don_Diego написа: забелязвам, че все повече хора не са гледали филма "Усещане" и изпадат в комични за тях ситуации...не знам дали има значение (не искам и да започвам този спор), но 99.9% са от провинцията

Живял съм половин живот в Сф и половин живот в снизходително наричната от хората със синя(столична) :mhihi: кръв "провинция" и съм с точно обратното впечатление..
Но просто процентът, който аз бих дал е по-нисък.. А, понеже съм обективен, ще кажа и че най-добрите хора, с които съм се запознавал, са пак от София. Но са точно колкото пръстите на едната ми ръка..
Енивай..
Мислех и аз да пускам подобна тема, защото ми е "болна"
Не понасям да работя с хора, било то клиенти, колеги, шефове , най-вече последните..
От доста време си действам от вкъщи по задачки и съм ограничил контактите до санитарен минимум, но през ден макс се намира кой да ме изнерви. Вчера за 5 минутки в Спийди една кокошка ме изкара извън релси, като се замисля за пълна глупост, но просто не мога да не се вързвам на арогантност и лошо възпитание/простотия.
Това е моята страна на проблема, че прекалено голямо значение отдавам на отношение, любезност, принципи, морал, реципрочност и всякакви други въздушни понятия, с които си затруднявам живота до краен предел..
Инак в моя защита, ще кажа, че медитирам близо по час (един час) всеки ден, което никак не е малко..
Но пак не помага особено..
Има един ФБ лаф, че да си приспособен към болно общество не е признак на добро здраве, ама с афоризми и сентенции не се живее.. Да си асоциален и/ или постоянно ядосан е много вредно и в чисто здравен аспект, за социалния и икономически ефект е ясно..
Рецептата аз не я знам, "вдигнал съм ръце" и си мисля само как още даже да ограничавам контактите си с масата, която за съжаление си е примати и безпринципни скотове. Жал ми е за малкото добри и възпитани хора, просто не знам те как се оправят в живота.. :dunno: :|
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от barty » 05 Мар 2020, 20:31

Вече не се ядосвам.
Живота е прекалено кратък за да се ядосвам за излишни неща.
:yes:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от zAcK » 05 Мар 2020, 20:54

Почвате пак с глупостите и ще развалим и тази хубава тема. Произходът не е мерило за възпитание, ценности, морал и т.н. :!: :bchug:

По темата, аз лично няма да издържа още много години в София, нито в който и да е друг по-голям град. 20+ години ми стигат. Нагледах се на какво ли не и се убедих, че положението няма да става по-добро. Из цяла София продължават безразборните строежи, инфраструктурата е никаква, дори по-зле. Това, което в момента се причинява на града не може да бъде поправено и не виждам как ще има промяна към по-добро в поведението на хората. Кофти сгради - жилищни и бизнес, липса на паркоместа и нормални улици, липса на каквото и да е от инфраструктура гледна точка - дори тротоари няма. Да не говорим за по-важните неща. Хората живеят нагъчкани в долнопробни жилища ново строителство, карат се, или просто мразят съседите си. Все нещо не могат да се разберат - за общите части, за парите на ЕС, за това на кой му дрънчи климатика без тампони, кой на кой мястото е спрял. Работят в халета тип опън спейс и там изперкват и т.н. Като трябва да получат някоя услуга я получават по най-гнусния и изнервящ начин, и т.н. Та всичко това води до прилични нива на стрес и се отразява на всичко и на всички. Неизбежно е.

Трябва да си зомби будист за да не се изнервиш в цялата тая обстановка. Като ходя в офиса тръгвам в 7:00 часа и пак има сума камикадзета, които да се опитат да ме блъснат, примерно на кръговото на Драгалевци, защото не знаят как се влиза и напуска кръгово :banghead: Да спра, че ще се изнервя. The sound of inevitability... :no:

Та плановете ми са за къща с огромна градина някъде, където няма много хора. А огромна градина, да не може някой да построи нещо за много хора близо до къщата. Като гледам, че и в селата и вилните зони на София са почнали многофамилни грозотии на ръба или извън закона, до границите на парцелите с комшиите и почва да ми се драйфа... Та мисля си за 5+ декара парцел, в който да си построя къща, която да не е близо до околните.

Като се замисля, нито искам да виждам хора, нито да ги чувам. През живота си съм помагал на кой ли не, на никой лошо не съм правил, накрая все гледат да ме прекарат. Айде няма нужда. Вече не вярвам на никой, освен на най-близките си и не искам да виждам друг освен тях и няколко истински приятели. Искам да си гледам градината и да си практикувам хобитата, които не са малко, но не включват много хора и не искам да виждам задръствания, молове, бетон и т.н. :no: Пък и вече мобилността в на съвсем различни нива, информационните технологии правят всичко достъпно, та не е нужно да си заврян сред изнервени хора, а просто да можеш да стигнеш бързо до някъде, когато ти е нужно :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Мар 2020, 20:55

barty написа:Вече не се ядосвам.
Казвай рецептата, докато не съм се ядосал! :lol: :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Мар 2020, 21:02

zAcK написа:Почвате пак с глупостите и ще развалим и тази хубава тема. Произходът не е мерило за възпитание, ценности, морал и т.н.
Тигър, ти пак се изказа като последна истанция май :lol:
не знам колко си живял в Сф, но колкото и ти да си мислиш, че не делиш хората, страшно много хора го правят
Нали си ФБ почитател, влез във Видяно във Сф или друга подобна и брой обидите на "селянин" , "мйекащ" и т.н.
Та давай си мнението свободно, но не давай наклон на чуждия клон ;)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от Don_Diego » 05 Мар 2020, 21:04

Аз изрично казах, че не искам да започвам този спор, нито упреквам някой в нещо, просто наблюденията ми напоследък са точно такива: някой от "село", стигнал до прилична позиция с добра заплата започва да се изживява прекалено на сериозно и да се изказва неподготвен и да раздава квалификации наляво-надясно (пак казвам визирам само и единствено конкретни примери, които наблюдавам отблизо от известно време насам).

Като споменах гледането на телевизия забравих да спомена най-доброто от всички предавания - Tom & Jerry :lalala:
Във "видеотеката" към телевизията ми наскоро открих техни филми - в момента има налични 12 компилации, час и половина всяка. КЕФ!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от barty » 05 Мар 2020, 21:10

Bogat-Beden написа:
barty написа:Вече не се ядосвам.
Казвай рецептата, докато не съм се ядосал! :lol: :lol:

Започнах хапчета и не искам да ги увеличавам.
:yes:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от K_Ilkov » 05 Мар 2020, 21:18

Bogat-Beden написа:хората със синя(столична) кръв

Тва са тия дето живеят в синя зона, налЕ :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от Bogat-Beden » 05 Мар 2020, 21:29

Не знам, аз идвам само за малко, снимам сА пред Цума, прескачам някоя друга трамвайна релса заради тока и те така :'(
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от Вуйчо » 05 Мар 2020, 21:34

A
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:05, променена общо 1 път
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.02.2020
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: БМВ
Мечтае да кара: Е46 тип "оууу тая печка ли точно?"

Re: Ядосвате ли се?

Мнение от Mbat » 05 Мар 2020, 21:59

От както почнах да работя като продавач във ВиК магазин си е направо голям лукс да не се ядосам(по-принцип съм свикнал някак си)като ти дойде някой си който незнае за какво е дошъл е те тогава си е зор заман докъде се "маиня" от магазинът
Карал съм 'кочини' 'сгоревини' ама не и кола седнах у БМВ и вече съм във "кенеф" как ми вика един познат ама кенефа е много по удобен от старите ми коли....

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook