Глоба за забравена лична карта

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Глоба за забравена лична карта

Мнение от klintan66 » 03 Мар 2020, 19:08

Здравейте ,колеги!
Написаха ми протокол, защото не носех лична карта.
Въпроса ми е как известяват за наложеното административно наказание?

Каква точно е процедурата по закон?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от cerberus » 03 Мар 2020, 20:06

Аз се чудя как така се пише каквото и да било, на лице с неизяснена самоличност? Съвсем спокойно ще им кажа че се казвам Пешо Пешев от Долно Нанагорнище Харманлийско, примерно... :mhihi: ... тъй де, щом искат да си упражняват правописа :lol:
П.П. Ако си имал налична шофьорска книжка, тя е достатъчен и легитимен начин да удостовериш самоличността си. Респективно не би следвало да има каквито и да било последствия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от steeN » 03 Мар 2020, 20:22

Обикновенно процедурата е да се ходи до районно да се изяснява самоличността, та е добре да не се правиш на интересен в такава ситуация когато нямаш документи в себе си. Та човека направо си е минал метър ако не са го водили.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Мар 2020, 20:24

Уж ще ти пратят писмо по пощата с глоба от 50 лева. Защо не звънна направо да ме питаш? :mhihi: Утре ако искаш по някое време ми напомни и да звънна да питам с точност.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от klintan66 » 03 Мар 2020, 20:32

Забравих случайно дакументите си. Написаха ми протокол преди 2 месеца...
Вчера ми пишат на вайбър, днес ми звънят за утре да ми дадат известие някъде където да се разберем!

Въпроса ми беше , длъжни ли са да изпратят писмо или известие за писмо или е кой когато се сети да си плати?
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от cerberus » 03 Мар 2020, 20:43

steeN написа:Обикновенно процедурата е да се ходи до районно да се изяснява самоличността...

Точно така. :yes: всичко останало не е по закон, протокол и т.н.


klintan66 написа:Въпроса ми беше , длъжни ли са да изпратят писмо или известие за писмо или е кой когато се сети да си плати?

Не са длъжни нищо, предвид че не са направили това, което са били длъжни.
Какво ще направят е божа работа, според знанията и акъла на този, който ще се заеме със случая. :yes:
Личен съвет - търси ги ти, и се оправяй. В най-лошия случай ще имаш глоба, както казаха колегите по-горе, освен ако не ти се занимава със съдебни дела с неясен изход, в които да пледираш един билюк нарушения, в условията на които ти е бил съставен протокола :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от klintan66 » 03 Мар 2020, 20:58

За мен е странно да ми пише на вайбър полицая, който състави акта и да ме кани по кафенетата да ми даде акта.

Не ми стана ясно ,какво иска и защо го прави?


Глобата каквато и да е не е проблем.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 266
Регистриран на: 9.09.2009
Местоположение: Pleven

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от cerberus » 03 Мар 2020, 21:03

klintan66 написа:За мен е странно да ми пише на вайбър полицая, който състави акта и да ме кани по кафенетата да ми даде акта.

Не ми стана ясно ,какво иска и защо го прави?


Както казах, според акъла и знанията... в тези среди и двете не са в особено големи количества :mhihi:
Напълно са способни и на това да пишат по вайбър... но до сега не го бях срещал :mhihi:
Може и някой по-акълия да се е усетил каква простотия са натворили, и сега да искат да я пооправят без излишна публичност :D
Последна промяна cerberus на 03 Мар 2020, 21:07, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от Nickelback » 03 Мар 2020, 21:06

klintan66 написа:За мен е странно да ми пише на вайбър полицая, който състави акта и да ме кани по кафенетата да ми даде акта.

Не ми стана ясно ,какво иска и защо го прави?


Глобата каквато и да е не е проблем.

И мен ми е странно откога Viber станал официален комуникационен канал на Държавата :ok: Да беше те намерил у Фейса да ти пише у Messenger направо :mhihi:

Иначе те кани на кафе да го почерпиш, колкото си прецениш :mrgreen: За т'ва :mhihi: Може и приятели да станете :ok:
Бах тия мижитурки непрокопсали :banghead: :ranting:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от Borymeckata » 04 Мар 2020, 10:48

klintan66 написа:За мен е странно да ми пише на вайбър полицая, който състави акта и да ме кани по кафенетата да ми даде акта.

Колега, ти сигурен ли си, че именно въпросният полицай те кани "на кафе"? Лично на мен ми изглежда като някаква измама, макар че не си представям как точно да стане... Примерно отиваш на срещата и ти искат 50 лева, за да покрият акта. А после разбираш, че тия нямат нищо общо с МВР... :dunno: :dunno:


Nickelback написа:И мен ми е странно откога Viber станал официален комуникационен канал на Държавата :ok: Да беше те намерил у Фейса да ти пише у Messenger направо :mhihi:

На съобщение в OLX-са е най-сигурно, във фейса може да го блокира... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от BMW_POWER » 04 Мар 2020, 15:30

Китане, какви са тия филми? Ти спря да пишеш за мацки тук в влезе в проблеми.
Има нещо гнило. Иди направо в районното и директно ги питай. Питай и познат адвокат. Ако ще ходиш в кафето, запиши разговора.
Едно време имаха право да те затворят до 72 часа, за изясняване на самоличността. Това, ако нямаш нищо в тебе.
От друга страна, погледни го от добрата част. Кажи, че си рефюджи и за нула време ще те изпратят в Германия...
Майтап естествено.
Драсни после какво е станало.
Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 226
Регистриран на: 15.10.2004

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от GRIPEN » 05 Мар 2020, 4:26

klintan66 написа:Здравейте ,колеги!
Написаха ми протокол, защото не носех лична карта.
Въпроса ми е как известяват за наложеното административно наказание?

Каква точно е процедурата по закон?

И какъв по- точно е протокола? Протокол за предупреждение?
Административно наказание има след съставяне на АУАН (Акт за Установяване на Административно Нарушение), въз основа на който се издава наказателно постановление... Също както и при нарушение на ЗДвП.
Протокол, пък след два месеца пишат по Viber...?!?!?

cerberus написа:Аз се чудя как така се пише каквото и да било, на лице с неизяснена самоличност? Съвсем спокойно ще им кажа че се казвам Пешо Пешев от Долно Нанагорнище Харманлийско, примерно... :mhihi: ... тъй де, щом искат да си упражняват правописа :lol:
П.П. Ако си имал налична шофьорска книжка, тя е достатъчен и легитимен начин да удостовериш самоличността си. Респективно не би следвало да има каквито и да било последствия.

За да кажеш спокойно, че си "Пешо Пешев от Долно Нанагорнище Харманлийско", за начало, трябва добре да знаеш всичките му данни, като: три имена, ЕГН, адрес по лична карта, къде е роден, какъв телефонен номер за връзка е даден при подаване на заявление за издаване на лична карта. После е добре да знаеш и всички роднини на Пешо, защото и те излизат при проверка. Майка, баща, братя, сестри (има ли, няма ли, колко са на брой), евентуално съпруга. Как се казват, кога имат рожден ден. Излиза и кой е жив, и кой починал от тях. Все въпроси.
След това, ако някак уцелиш нещо, на Пешо му излиза снимката при проверка, цветна, не като варианта и на личната карта... Съответно тя може се прати на проверяващия те, да кажем по Viber..... :winky:
Като толкова се закучат нещата :arrow:
BMW_POWER написа:Едно време имаха право да те затворят до 72 часа, за изясняване на самоличността.

24ч.
72ч. затваря прокурор.
Последна промяна GRIPEN на 05 Мар 2020, 15:53, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от Borymeckata » 05 Мар 2020, 8:08

BMW_POWER написа:Китане, какви са тия филми? Ти спря да пишеш за мацки тук в влезе в проблеми.
Има нещо гнило. ...!

Така е, и за сланината нищо не каза. Някой му е хакнал профила, явно... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от hell's angel » 05 Мар 2020, 14:18

То като се качиш в Е65, т'ва си е нормално състояние :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Глоба за забравена лична карта

Мнение от BMW_POWER » 05 Мар 2020, 17:47

hell's angel написа:То като се качиш в Е65, т'ва си е нормално състояние :mhihi: :mhihi: :mhihi:


И аз го видях, че пише само в техническите форуми, ама....
Не знам дали са му хакнли профила. Дано да не са му хакнали телефона.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook