Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от bum_bum » 02 Мар 2020, 18:26

Аз пък си мислех, че разсейването идва от рефлекторите. И все едно преди прегледа в КАТ не мога да си сложа оригиналните светлини.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от alx » 02 Мар 2020, 18:43

bum_bum написа:Аз пък си мислех, че разсейването идва от рефлекторите. И все едно преди прегледа в КАТ не мога да си сложа оригиналните светлини.


ако си на оригинални (халогенни) рефлектори- защо се циганиш? хем е грозно, хем заслепяваш, хем независимо какво си мислиш ти гарантирам, че по-малко светлина стига до асфалта с китайския ксенон...

аз ако съм, тези със ксеноните ще ги глобявам жестоко. между другото в щатите е същата кочина- любими са ми пикапите със ксенони във фаровете за мъгла... майката е*ават на тия срещу тях... всичките хиспаноси са си "тунинговали" фаровете така... но никой не ги закача защото явно на полицията не им се занимава..
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ ...

Мнение от bum_bum » 02 Мар 2020, 21:16

Казвам, че това дали заслепява зависи повече от рефлектора, отколкото от типа на крушката. Поне за ксенона. За лед не знам. Иначе да, всяка хоум мейд модификация на светлините следва да се санкционира според мен.

Има нещо куцо и в матричните фарове и диодните стопове на новите коли обаче. Заслепяват отвратително.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Don_Diego » 02 Мар 2020, 22:07

С половин ухо слушах ама чух някаква щуротия за стикери с чипове и еко категории?
Ако караш Евро 1 и 2 в центъра, в дните с високо замърсяване - глоба. Като идея окей ама изпълнението ще куца BIG TIME :mhihi:
И ми е интересно тия дето караме с чужди номера как ще ни мерят и следят кога и къде се движим :dunno: Аз съм Еврo 6d, да не ме емнете сега, че ще замърсявам безплатно :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от steeN » 03 Мар 2020, 6:19

Е що да е кой знае колко философия. Отдавна сме в ЕС и т.н. Като влизаш в страната/града ще трябва да си купиш стикер, иначе камерката и глоба по пощата. След това се продължава от там по веригата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Don_Diego » 03 Мар 2020, 11:02

Тези стикери ще ги дават при ГТП. Още не съм видял кола с чужди номера да има български преглед :dunno:
Другото интересно било, че няма да е свързано със сегашните евро категории ами ще си направят собствена еко категоризация, та е възможно кола с ниска евро категория да изкара висока еко оценка на прегледа :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Jordana » 03 Мар 2020, 11:09

Ами аз няма да се разсърдя ако на колата ми с АГУ уредба и сложат евро 6 стикер . Крайно време е тези които са на газ и замърсяват малко да имат стимул а не бъдат наказвани и гонени като престъпници .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от drifty » 03 Мар 2020, 11:11

Те това го говорят от повече от година. Аз като нямам категория в талоните, какъв стикер ще получа :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от barty » 03 Мар 2020, 11:39

Обмислям покупка на кола нов внос, без регистрация и без газ.
Явно ще трябва да сложа транзитни номера, монтаж на АГУ в сервиз и оттам за регистрация за да излезе с талон и АГУ.
Така ще стане нали?
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от drifty » 03 Мар 2020, 12:43

Би трябвало да няма проблеми
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от r19 » 03 Мар 2020, 15:41

zvetiko написа:
В Cливeн глoбявaт зa cмeнeни крушки нa фaрoвeтe

Шoфьoритe нa шecт aвтoмoбилa c пoдмeнeни cвeтлини нa фaрoвeтe ca били caнкциoнирaни при пocлeднaтa oпeрaция зa пътeн кoнтрoл, прoвeдeнa в Cливeн, cъoбщихa oт OД нa МВР. Нaлoжeнитe глoби възлизaт нa 150 лeвa.

В oпeрaциятa ca учacтвaли cлужитeли нa oхрaнитeлнa пoлиция и три пoлицeйcки учacтъкa в oблacтния грaд. Cрeд aкцeнтитe нa кoнтрoлa e билo и cъcтoяниeтo нa фaрoвeтe зaрaди нoвaтa мoдa дa ce пoдмeнят cтaндaртнитe лaмпи c кceнoн и ЛEД, кoитo нe пoдлeжaт нa рeгулирaнe.

Излъчвaнaтa oт тях cвeтлинa нe e нacoчвaщa, a ce рaзпръcквa, зacлeпявa ocтaнaлитe шoфьoри и e рeaлнa прeдпocтaвкa зa кaтacтрoфи, кoмeнтирaхa cлужитeли нa рeдa. При уcтaнoвявaнe нa нeизрядeн aвтoмoбил, ce извършвa тeхничecкa прoвeркa в ceрвиз нa КAТ. Кoгaтo cъмнeниятa зa пoдмянaтa ce пoтвърдят, ce cъcтaвя aкт.

:OT:
В Плевен се опитаха да ми се заяждат за фаровете на Е36. Напълно рециклирани ZKW с лупа и монтиран ксенон смъкнати супер ниско.
Според полицая фаровете ми светят прекалено силно и искаше да ми спре колата от движение :kuku: :kuku: :wave:
Друг пък за джантите и гумите се заяжда понеже карам с 17ки 8,5J ET13 с 205/40/17. Според него колата е за 185 или 195 гума пък аз чак 205 съм сложил . :lol: :censored:
Изобщо решат ли да се заяждат ще се хванат за всичко полицаите..
Те не са на пътя да регулират движението и да намаляват произшествията, а да събират парички за бюджета на държавата.... :clap: :help:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от vicho » 03 Мар 2020, 16:36

именно..

важното е да хванат тези с ксенон и газова уредба, а не пияните и дрогираните ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Моджо » 04 Мар 2020, 9:21

Преди да храните полицаите си помислете дали пък нещо не са прави така случайно. Не че ги защитавам.
Ма иди колега р19 у немско па си сложи квито гуми си искаш или фарове квито си искаш. М? Примерно.
Колата ти заводски е с 15 цола гуми и без ксенон.....
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от r19 » 04 Мар 2020, 19:03

В цял свят Е36 се карат с 17,18, че даже и 19 цола и няма проблеми ама тука малко се правим на "по-католици от папата" :wave:
Ксенона е ретрофит и изобщо не заслепява с лупата и пластинката, която реже светлината. Мисля, че няма да има проблеми в Германия да мине TUV.
Очаквам скоро да го направят и крушка да не можеш да си смениш сам, че нямаш лиценз като майстор "крушкар"... :ok:
Видяла жабата, че подковават коня и тя вдигнала крак. :mhihi: :ok: :OT:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Моджо » 04 Мар 2020, 19:16

Жабата не знам какво е видяла и какво карат в цял свят ама има производител, който е казал с какво се кара тая кола. Айде па ниe се да сме по-умните и тарикатите. А иначе - няма лошо, слагаш ако искаш и 20 цола и отиваш в декра/технотест да ти дадат дукимент , че колата е безопасна с тия колела. И дали заслепява или не заслепява пак не си ти човека дето ще го каже. Има си стендове , отиваш, мериш - дават ти дукимент - карай си.
Да си минал ТЮВ/ДЕКРА случайно? Или само бла бла. И няма нищо лично тук. Принципно е.
ПП. И макар, че го казваш с ирония - точно така трябва да стане - като искаш да си смениш крушката ще го направи "крушкар"
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook