Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от bum_bum » 17 Фев 2020, 22:11

Тая наредба не е от вчера бе дали. Пише черно на бяло, че монтирането а АГУ е изменение в конструкцията и подлежи на регистрация. В сила е от 2013 и сега изведнъж като се сетиха да я прилагат стана “кой ми сра в гащите”..


https://www.lex.bg/bg/mobile/ldoc/2136303150
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от kiko » 17 Фев 2020, 22:14

Понеже досега в КАТ беше адски спокойно и бързо си минаваш навсякъде,представям си кво ще е при гишетата за смяна на талона като се изсипят и тея с газовите :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Tenata » 17 Фев 2020, 22:17

bum_bum написа:Тая наредба не е от вчера бе дали. Пише черно на бяло, че монтирането а АГУ е изменение в конструкцията и подлежи на регистрация. В сила е от 2013 и сега изведнъж като се сетиха да я прилагат стана “кой ми сра в гащите”..


https://www.lex.bg/bg/mobile/ldoc/2136303150

Я се успокой бе дали. Като нема ко да кажеш, него цвъкай. Мен не ме мисли.
А в кои гащи е срано незнам.
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Club BMW » 17 Фев 2020, 22:38

Пише ясно ...

Чл. 3. (1) Изменение в конструкцията на ППС е:
1. всяка процедура по промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за регистрация или в конструктивни или технически характеристики на ППС, които са заложени от производителя по време на неговото производство или които са били одобрени по реда на наредбата;
2. добавянето на системи, компоненти, отделни технически възли и оборудване.
(2) Не е изменение в конструкцията на ППС:
1. промяната на цвета му;
2. смяната на двигателя му с двигател от същия тип, марка, модел и код - когато има и неизменено окачване.

ЗДвП

Чл. 178. (1) Наказва се с глоба от 2000 до 7000 лв.:
2. който, без да спазва установения ред, комплектува с основни агрегати от различни модели или изменя конструкцията на моторно превозно средство

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от bum_bum » 17 Фев 2020, 23:50

Tenata написа:
bum_bum написа:Тая наредба не е от вчера бе дали. Пише черно на бяло, че монтирането а АГУ е изменение в конструкцията и подлежи на регистрация. В сила е от 2013 и сега изведнъж като се сетиха да я прилагат стана “кой ми сра в гащите”..


https://www.lex.bg/bg/mobile/ldoc/2136303150

Я се успокой бе дали. Като нема ко да кажеш, него цвъкай. Мен не ме мисли.
А в кои гащи е срано незнам.


Пускам ти линк към наредба в сила от 7 години вече, която се отнася пряко до теб и за която ти и идея нямаш до тоя момент и ти викаш “като няма кво да кажеш”.. :mhihi:

Да е хой да го набиеш, ама то акъл..

Пали една свещ, че са се спрели на глоба от 150лв, вместо на споменатите там 2-7к и оди я регистрирай.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Jordana » 18 Фев 2020, 8:28

Има такава наредба наистина , но не съм убеден че и 20% от колите са сменили талон заради тая работа . Процедурата е формалност , но пак е грижа за гражданите . И хранилка за ГТП пунктовете и фирмите за преглед на АГУ . Цялата работа вероятно идва от прегледите , получава се пълна каша . За да минеш преглед с АГУ , уредбата трябва да е минала преглед във фирма оторизарана за проверка на АГУ . Трябва да е сменен талона и уредбата да е вписана . Иначе на тия които им вземат пари при ГТП за проверка на не вписана АГУ просто плащат без никакъв смисъл . Това не се отразява никъде , защото автомобила фигурира в системата като без АГУ . Ако има монтирана АГУ уредба и не е писана в талона , реално ГТП не може да се извърши затова пишат без АГУ а тия пари ако на някой са му взели не знам за какво са . :dunno:
Като гръмнат някъде подред две три коли с АГУ и се завърти новината по медиите , ушевите се сещат за проверките и правят акция "газ" или там както е кодовото название на тая простотия :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Моджо » 18 Фев 2020, 9:13

Ако дилърите не знаят как да си регистрират колите бах ги у д-то. Иначе наредбата я знам, ама като повечето неща - не се спазва и по-лошото никой не следи да се спазва. В такава ситуация или наредбата е излишна или некой го мързи, а в период, когато треа да има ПР си го правим без особени последствия за народонаселението като цяло ;) То и за гумите всяка есен квичат по тв как требвало да имаме зимни гуми, щели да ни глобяват, само дето такова понятие /зимна гума/ в закона нема.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от AGD » 18 Фев 2020, 9:26

cerberus написа:Очаквам следващата глупост за промяна в конструкцията на автомобила да се приеме добавянето на тасове или афтърмаркет джанти :mhihi:

"Не викай мецо..."
Моята кола дойде от Германия с документ от TUV, че се разрешава да и се монтират 17-ки и то не афтърмаркет, а фирмени, с които излизат моделите с по-големите мотори. Моята заводски е с 15-ки.
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от ID A » 18 Фев 2020, 9:45

Моджо написа:Ми на моя не пише. А колата си е с газово купена от дилъра. Не съм го аз слагал.


Само един двигател излиза(ше) от завода с фабрично газово и при него стрелката за температура е стрелка за нивото на газта, плюс бутона си е фабричен и борда показва и двата разхода, от бензин и газ. От друга страна, дилъра предлагаше монтаж на газова, дори за двигатели и модели без да имат фабрична газова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от TheDriver » 18 Фев 2020, 10:14

Около година след като влезе въпросната наредва в сила регистрирах кола с газова уредба в КАТ( не в София).

Тогава още се въртяха новините за това нещо и посиках да впишат, че колата е бензин/газ както е по новата наредба. На първото гише изобщо нямаха представа, че такава наредба съществува, на тези постове на които знаеха се овъртаха и се чудят каква е точно процедурата, за да се впише така кола. Накрая стигнахме до "за да ти я впишем така трябва технотест" :mhihi:, накрая просто се отказах и си я регистрирах по "стандартния начин".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Моджо » 18 Фев 2020, 10:27

ID A написа:
Моджо написа:Ми на моя не пише. А колата си е с газово купена от дилъра. Не съм го аз слагал.


Само един двигател излиза(ше) от завода с фабрично газово и при него стрелката за температура е стрелка за нивото на газта, плюс бутона си е фабричен и борда показва и двата разхода, от бензин и газ. От друга страна, дилъра предлагаше монтаж на газова, дори за двигатели и модели без да имат фабрична газова.

Да де, тя не е фабрична, дилъра я е монтирал, ама и той е изкарал талоните. Аз колата съм я взел с талони и монтиран ГИ. И ако някой е трябвало да я регистрира така щото в талона да пише и ГАЗ това не съм аз.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от speeder88 » 18 Фев 2020, 15:42

AGD написа:
cerberus написа:Очаквам следващата глупост за промяна в конструкцията на автомобила да се приеме добавянето на тасове или афтърмаркет джанти :mhihi:

"Не викай мецо..."
Моята кола дойде от Германия с документ от TUV, че се разрешава да и се монтират 17-ки и то не афтърмаркет, а фирмени, с които излизат моделите с по-големите мотори. Моята заводски е с 15-ки.

Доколкото знам в Израел също се вписва размера на джантите и ако слагаш други е проблем!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от kiko » 18 Фев 2020, 18:52

"От днес до края на седмицата започват засилени проверки на превозни средства с уредби, позволяващи работа на двигателя с втечнен нефтен газ или сгъстен природен газ.
Контролът над водачите ще бъде с цел да се установи дали е спазено изискването при изменение в конструкцията на превозното средство – монтиране на уредба да бъде заявено в Пътна полиция.

Промяната на данните за вида на горивото се заявява от собственика на превозното средство при извършване на първата промяна в регистрацията не по-късно от 3 години от първоначалната проверка на уредбата по реда на наредбата по чл. 148 ал. 1 от Закона за движение по пътищaта

Съгласно чл. 179 ал. 1 т.3 от Закона за движение по пътищата собственик или длъжностно лице, което допуска в движение по пътищата пътно превозно средство, чиято конструкция е изменена без съответно разрешение се наказва с глоба в размер на 150 лева.'''
Това с 3те години не го разбрах.Ако са повече ко прайм?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Jordana » 18 Фев 2020, 19:52

Някакъв актуален линк към конкретния текст в закона и правилника дали ще е възможно ? :roll:
Твърде ме съмнява цитираните от журналисите като под индиго членове от правилника и закона да съдържат написаното . Истината както винаги е на заден план . 3 годишния период е за нови автомобили с АГУ , тъй като при тях прегледа е първия тогава . За другите с АГУ монтирана след 2014 е задължително минаването преглед в специализиран сервиз преди следващия ГТП . Преди 2014 нямат срок за смяна на талона . Смяна на талона до 3 години след този преглед . Тоест при добро стечение на датите може да станат и 4 години преди смяната на талона . Тука възниква резонния въпрос - ако автомобила не е минал този първоначален специализиран преглед то той не попада в този 3 годишен прозорец но пък е минал ГТО и е изправен . Реално няма как санкцията да е за промяна в конструкцията на МПС , редно е санкцията да е за неизвършен специализиран преглед на АГУ . И понеже ушевите са решили че така е по лесно се тиражират разни страшилки :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Нова акция на КАТ:Глобяват всички шофьори на коли на газ

Мнение от Club BMW » 18 Фев 2020, 23:25

Чл. 3, чл. 20, Раздел II ...

Наредба за изменение и допълнение на Наредба № Н-3 от 2013 г. за изменение в конструкцията на регистрираните пътни превозни средства и индивидуално одобряване на пътни превозни средства, регистрирани извън държавите – членки на Европейския съюз, или друга държава – страна по Споразумението за Европейското икономическо пространство (ДВ, бр. 21 от 2013 г.)

Чл. 35. Когато изменението в конструкцията на ППС води до промяна в данните, посочени в свидетелството за регистрация, се прилагат изискванията на глава втора, раздел II от Наредба No I-45 от 2000 г. за регистриране, отчет, пускане в движение и спиране от движение на моторните превозни средства и ремаркетата, теглени от тях, и реда за предоставяне на данни за регистрираните пътни превозни средства (обн., ДВ, бр. 31 от 2000 г.; посл. изм., бр. 67 от 2012 г.).

НАРЕДБА № I-45 ОТ 24 МАРТ 2000 Г. ЗА РЕГИСТРИРАНЕ, ОТЧЕТ, СПИРАНЕ ОТ ДВИЖЕНИЕ И ПУСКАНЕ В ДВИЖЕНИЕ, ВРЕМЕННО ОТНЕМАНЕ, ПРЕКРАТЯВАНЕ И ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА РЕГИСТРАЦИЯТА НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И РЕМАРКЕТА, ТЕГЛЕНИ ОТ ТЯХ, И РЕДА ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА ДАННИ ЗА РЕГИСТРИРАНИТЕ ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА (ЗАГЛ. ИЗМ. И ДОП. - ДВ, БР. 105 ОТ 2002 Г., ИЗМ. - ДВ, БР. 67 ОТ 2012 Г., ИЗМ. - ДВ, БР. 20 ОТ 2018 Г.)

НАРЕДБА № I-45

(5) (Нова - ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г.) Разпоредбата на ал. 4 не се прилага при промяна на данните за вида на горивото в свидетелството за регистрация. Промяната на данните за вида на горивото се заявява от собственика на превозното средство при извършване на първата промяна в регистрацията по чл. 14, настъпила след монтирането на уредба в ПС, позволяваща работата на двигателя с втечнен нефтен газ или сгъстен природен газ, но не по-късно от 3 години от първоначалната проверка на уредбата по реда на наредбата по чл. 148, ал. 1 от Закона за движението по пътищата.
Последна промяна Club BMW на 22 Фев 2020, 1:54, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook