КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в Соф

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 31.12.2019
Местоположение: Град София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 Touring 320d 136bhp
Мечтае да кара: E38 750iL
Детайли за колата: скоро закупена

КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в Соф

Мнение от do4kata » 12 Фев 2020, 20:16

Здравейте,

Видях, че няма пусната таква тема заради това реших да е пусна.

[url=https://nova.bg/news/view/2020/02/12/277719/кат-започна-проверки-за-коли-които-замърсяват-въздуха-в-софия-видео/]Тема на Нова телевизия[/url]

Tова за мене е нова пародия на КАТ и община София да замазват очите на хората, че вредният въздух е от колите. Това за боклука на Италия е друга тема.
Както разбрах на полицаите им харесва да спират коли които са с мръсен външен види или по-стари модели. Малко се разрових и единственото нещо като глоба за
вредни емисии което успях да намера е това: Публикувано във факти.бг на 14.05.2019 : Управление на моторно превозно средство с емисии на вредни вещества над нормите или с неизправно шумозаглушително устройство - глоба до 50 лева". Също така полицаят в клипа коментира за спрени от движение автомобили, но не споменава защо са спрени! :roll:

Интересува ме дали се съобразят с това и измерванията се правят при загрят двигател който е в оптимална работна температура, защото доколкото знам една кола докато не влезе в работна температура винаги ще има по-големи вредни емисии. Също така дали зачитат ЕВРО стандарта на автомобила или просто има един за всички. :roll:

Отделно дали трябва да си отпушвам ЕГР клапана или мога спокойно да си го оставя запушен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 644
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от ivanski_2 » 12 Фев 2020, 20:38

И аз това се чудих за егр-а...
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от maxoyn » 12 Фев 2020, 20:44

do4kata написа:Интересува ме дали се съобразят с това и измерванията се правят при загрят двигател който е в оптимална работна температура


Не. Знаеш ли къв кеф е да спрем колата от движение щот можем чуек?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от ceko88 » 13 Фев 2020, 7:26

Има един по статистика за момента които е спрян от движение . По големия въпрос е законо съобразно ли е и от къде на къде лица които нямат нужната компетентност извършват тази глупост .

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от zAcK » 13 Фев 2020, 8:16

Пичове, тия с колите сме много и най-лесни за рекет... Това е всичко... :banghead:
Помните ли колко пъти си сменихме номерата на автомобилите, БЕЗ ДА ИМА НИКАКЪВ СМИСЪЛ :!:
Сега попитайте някой живеещ на границата с Гърция, дали 40-50 годишните гръцки пикапи и автомобили имат регистрационни номера! Нямат! Имат едни табелки написани с боя и си минават през границата без никакви проблеми....... :no: Табелки на 40-50 години, без никакво съответствие с нищо на ЕС.... :bowdown: Евала на гърците. После що са се срамили да се наричат българи едно време... То сега не е ли същото?

Живеем в тотално сбъркана държава, населена предимно с крадци и мишки. Нищо повече :dunno:

Ще постна две снимки и малко текст, че са доста показателни как ни еб.т!!!
Първата е на най-голямото замърсяване в София в неделя в 3:00 часа през нощта, т.е. понеделник сутринта. Автомобилите, а :no: Цяла София тогава миришеше на изгоряла пластмаса...
Втората е замърсяване на ТЕЦ 2. В ляво е как би трябвало да е, в дясно в действителност, без никакви филтри и т.н., позволявано от държавата въпреки всички евро и т.н. норми :!:
Данните са на Софийкса община и на Грийнпийс! Живак, а :dunno: Няма проблеми, не е само това. Да се качи някой катаджия с тая чикия на комина на ТЕЦ-а, да мерне газове, това онова? :banghead: :banghead: :banghead:

Изображение

Изображение

Та платихте ли си данъка за МПС-тата. Аз го направих за 2020 година :banghead: :no: :no: Другия път ще кажа, че не съм знаел, че трябва да го плащам..........

Изпълнитeлният дирeктoр нa "Coфaрмa" Oгнян Дoнeв e нaпълнo oпрaвдaн зa укривaнeтo нa близo 63 млн. лв. дaнъци, тъй кaтo нe притeжaвaл cпeцифичнo oбрaзoвaниe, кoeтo дa му пoзвoли дa изчиcли кoнкрeтния им рaзмeр, a ocвeн тoвa и рeвизия нa НAП нe му e нaпoмнилa, чe ги дължи нa държaвaтa, пишe Прaвeн cвят. Тoвa cтaвa яcнo oт мoтивитe нa бившaтa зaм.-прeдceдaтeлкa нa Coфийcкия грaдcки cъд (CГC) в eкипa нa Кaлoян Тoпaлoв - Дaниeлa Бoриcoвa - към oпрaвдaтeлнитe приcъди нa Дoнeв и нeгoвия cъдружник Бoриc Бoриcoв.

Изпълнитeлният дирeктoр нa "Coфaрмa" e пoдcъдим зa тoвa, чe e прoдaл при ceдeм блoкoви cдeлки гoлямo кoличecтвo aкции нa дружecтвoтo нa cвързaни c нeгo фирми ("Тeлco" AД "Тeлeкoмплeкт" AД, "Coфия" AД, и "Coфcтрoй" AД) извън рeгулирaния пaзaр нa цeнa oт eдин лeв зa aкция, вмecтo нa пaзaрнитe цeни, кoитo ca били oкoлo дeвeт пъти пo-виcoки. Cпoрeд държaвнитe oбвинитeли cдeлкитe ca cключeни прeз прoлeттa нa 2006 г., нo гoдинa пo-къcнo Дoнeв нe ги e дeклaрирaл. Cпoрeд прoкурaтурaтa – Дoнeв e трябвaлo дa дeклaрирa нaд 400 млн. лв., нa кoитo дa плaти близo 63 млн. лв. дaнък, нo нe гo e нaпрaвил.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в Соф

Мнение от bum_bum » 13 Фев 2020, 8:24

Като стана дума за гърци, имах един адвокат там. Трябваше да се срещнем веднъж на границата за едни документи. Тоя имаше някакъв яд с талона и си пътуваше и минаваше границата с някакъв принтиран лист с подпис и печат, който играеше роля на талон.

Иначе на еснафа като му спрат колата от движение вече ще има революция. Той може да плаща 500лв гражданска, 500лв данък ама ако го накараш да сложи ДПФ ще полудее. Защото ДПФ-а преебава 15 годишната турбина, егр-а задръства 15 годишния колектор и колата не може да е 300 коня.

А със замърсяеането от индустрията и от автомобилите борбата трябва да е едновременна, спор няма.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от Don_Diego » 13 Фев 2020, 9:49

Селската ни кметица първо да оправи нещата зависещи от нея, после да се оглежда в другите колко и как замърсяват и да търси начини да санкционира. Нека даде пример на всички какво да направят за да замърсяват по-малко.
Преди 30 минути тръгнах от Горна баня към центъра, когато се включих на околовръстното все едно влязох в пустинна буря :ranting: От търкалянето на гумите на всяка едно мпс се вдигаше облак прах, само за отсечката Горна баня - Любляна където се отклонявам бях натрупал 1 пръст прахоляк върху колата, не ми се мисли за хората по автобусните спирки в отсечката :ranting:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 31.12.2019
Местоположение: Град София
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 Touring 320d 136bhp
Мечтае да кара: E38 750iL
Детайли за колата: скоро закупена

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от do4kata » 13 Фев 2020, 9:54

Та платихте ли си данъка за МПС-тата. Аз го направих за 2020 година :banghead: :no: :no: Другия път ще кажа, че не съм знаел, че трябва да го плащам..........


За 2020-та не съм го платил защото не са ми прехвърлили колата в областа след продажбата, дано остане не прехвърлена. Иначе съм за 2021 да не плащаме данъци и оставиме власта гладна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от ///M Power » 13 Фев 2020, 11:08

Всъщност няма да е лошо да орежат малко колите които видимо пушат, димят и тн. Има много автомибили които буквално праявт облаци зад тях.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от Е.Димитров » 13 Фев 2020, 11:40

Тея акции са само показни, и въобще нямат за цел целта, която се тръби по медиите.
Иначе нещата можеше да изглеждат по-завършени, ако кажем, че проверяват на случаен признак автомобилите (доста комично изглежда, полицай с униформа да се гъзи на автомобилите и да слага сондата в ауспуха, да колиничи и да се цапа, вместо за това да го направят по-представително с един техник с гащеризон, който да върши тая работа) и който автомобил има повече вредни емисии и да кажем е минал преглед преди 3-4-5 месеца, да държат под отговорност и пункта, който го е пуснал да мине прегледа, примерно го запечатват за месец. Тогава няма да има такива автомобили.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 20.03.2007

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от blackgod » 13 Фев 2020, 11:45

Някой знае ли какви са граничните норми на които трябва да отговарят автомобилите от различен тип? Аз не, предполагам само ако някой работи в пункт за ГТП може да има идея.
Дали зеленодрешковците ги знаят? Силно се съмнявам... А и журналистите не питат по въпроса, че да не вземат да се изложат органите..
С 2 уреда ще проверяват в град с над 300 000 коли в движение всекидневно...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от Don_Diego » 13 Фев 2020, 11:52

///M Power написа:Всъщност няма да е лошо да орежат малко колите които видимо пушат, димят и тн. Има много автомибили които буквално праявт облаци зад тях.


Аз нямам против тия акции, колата ми е 2019, бензин с филтър за твърди частици и не ме касаят (ТДС-а се кара доста рядко и основно извън час пик).
Но щом си станал кмет трябва да даваш пример, не само да се чудиш как да симулираш дейност
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от Моджо » 13 Фев 2020, 11:52

Е какъв е проблема, че не схващам ? Емисиите спрямо еврокатегорията си ги потърсете сами колко са.
Ако колите са ви наред какво ви интересува ще проверяват или няма да проверяват? М?
Че е показно то е ясно. Че ефект няма да има особен - пак е ясно поне докато не стане постоянна мярка.
А и доколкото разбрах ще се проверяват очевидно пушещи коли , а не изобщо.
Като това например:
Изображение
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от zvetiko » 13 Фев 2020, 12:13

Когато на място, в което може да живеят нормално 500 000 човека, докараш 2 500 000, с цел огромна печалба, без да се интересуваш от последиците, ако ще колите да са с антигравитационни двигатели, пак ще е мръсно. Така, че някои неща са следствие от други. Другият фактор е горенето на боклуци- ето тук се вижда нещо, онова което дими не е дизелово BMW, отиват, слагат газоанализатора и го затварят:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: КАТ започна проверки за коли, които замърсяват въздуха в

Мнение от TheDriver » 13 Фев 2020, 12:50

Нещата са описани в Наредба Н-32 за периодичните технически прегледи.

https://rta.government.bg/images/Image/ ... a/nH32.pdf

Методиката за мерене би трябвало да е съобразена с тази Евро директива.

https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Le ... 52:BG:HTML

Нормите които колите ви е трябвало да покриват като нови са тези.

https://en.wikipedia.org/wiki/European_ ... _standards

Бензин и газ трябва да се мери с Газанализатор, дизел се мери с димомер.

Моят ТДС от завода уж е излязъл с 0.14-0.18 като показание, нормата му според гореописаните документи е 3.0.

Подобен и даже по-голям е маржът за всички останали. Сещайте се кой няма да покрие нормата........... АКО "проверяващите" имат правилните уреди, и спазват описаната методика.От това което видях като репортажи нито уредите са им правилните, нито методиката. :mhihi:
Лошото е, че тях това не ги интересува и пак до съд трябва да се стигне, за да им докажеш че не са прави.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook