Странни неща в "нормални" хора

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от c04 » 02 Мар 2020, 0:21

Аз все още си мисля, че имам приятели /няколко човека/ :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от theraven_nz » 02 Мар 2020, 1:22

Как се извъртя темата... :) Приятели имам точно четирима, и по-точно приятели сме и помежду си, всеки може да разчита на всеки по всяко време за всичко. Пари, инструмент, работа да се свърши, коли (за колите е малко деликатно, понеже покрай мен всички минаха на БМВ-та и сега ми сипват доволно, като гръмне нещо, но такава е играта :mhihi: ). Жени няма как да въртим, понеже 3-ма вече имат деца, другите 2-ма сме в 8-месец, така че само коментираме чуждите :mhihi:

По темата - всеки ден излизам от къщи с десния крак и гледам свети ли суича в площадката на етажа. Винаги светвам лампата на стълбищното осветление и след това гася лампата в антрето, дори и през деня. :kuku: :kuku: :kuku:
---

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от drifty » 02 Мар 2020, 8:46

Изпитвам някакво много странно усещане, ако се влача и зад мен шофира някой - когато се е случвало да пъпля с технически проблем, или колата е студена, или пък карам по лош път / паваж. Случва ми се дори когато играя на компютъра. Едно много странно усещане за неспокойствие в стомаха. Преди го нямаше това, ама от известно време постоянно е така :dunno:

Иначе пари доста съм давал. Двама не ми върна крупната сума от съответно 30 и 50лв. Единия замина за Англия мисля и нямаше пари за билет, та от не знам колко хора взе по 20-30лв да си го плати. По някое време се върна, работи тук, купи си къща и така. Вторият ми поиска 100, дадох му 50 и повече не съм го чувал, но гледам постоянно, че внася коли и то стабилно. Един трети ми върна парите, но пък след разигралата се история, вече не съществува за мен. Бяхме съученици и близки приятели, докато не започна всеки месец да ми звъни само за да ми иска пари. За нищо друго не ми звънеше. А работехме в една фирма и заплатата му беше по-висока от моята и не живееше под наем. Имаше богат репертоар от лъжи и измислици защо не му стигат кинтите.

Такива моменти отварят очите. С колата нещата се получиха по същия начин, два пъти съм си давал колата и двата пъти за малко да я унищожат или поне сериозно да се повреди. Та затова кола, пари и инструменти давам на най-близките си приятели, които винаги са били насреща, когато имам нужда, съответно и аз така за тях
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от NGneer4eto » 03 Мар 2020, 9:19

Темата за парите е стара като света. В момента, в който се озовеш малко по-добре финансово и започват роднини, приятели да те подпитват. И това повечето хора, които нямат пари не могат да разберат колко е тежко. Ако не дадеш - си най-голямата скръндза и ти излиза име навсякъде. Ако дадеш, трябва да ги прежалиш. Най-тежко е с роднините. Не съм го изпитвал, но имам много близки наблюдения по въпроса. От родата оставаш да общуваш с много малко хора. Другите, които вземат заем спират сами да се обаждат. За приятелите - там е лесно, защото е лесно да спреш взаимоотношенията.
Принципно за мен правилото е ако даваш на заем, дай толкова, колкото можеш да си позволиш да прежалиш! Имам няколко души, на които бих дал средства, за да им помогна и няма да чакам да ми ги върнат. Просто, защото го заслужават. Просто си мисля, че ако аз сега съм добре и мога да помогна, по-добре да го направя, защото не ми струва кой-знае какво. Но не се знае след години дали няма аз да имам нужда, а съдбата си знае работата. Знам, че звучи някак си лигаво и прекалено принципно, но наистина го мисля и много хора е добре да се замислят над това. През скромния си живот съм виждал доста обрати сред познати хора.
Но има и друго - никога не давайте или помагайте, ако не ви го поискат или не видите, че човекът няма на къде повече! Това може да ви създаде по-големи врагове, отколкото длъжниците. Това вече от опит го знам. То си е казано в книгите: Не прави непоискано добро! Не пречи да предложиш, но да помагаш без да питаш може да бъде пагубно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Pisobella » 07 Мар 2020, 0:05

Сега се сетих, че обичам да светна лампите навсякъде, че да ми е светло. Не обичам да ми е мрачно или притъмнено или да свети няква нещастна лампичка някъде. Влизам - светкам всичко! НЕКА БЪДЕ СВЕТЛИНА! :mrgreen:
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook