Странни неща в "нормални" хора

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Borymeckata » 01 Мар 2020, 8:39

Аз от години работя с чужденци и съм им свикнал на обръщенията. И аз също не им викам Дейвиде, Кевине... Да не говорим, че баш-шефът ми се казва Хесус, как да му викам - Господи? :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Jordana » 01 Мар 2020, 10:34

Викай му на български - джизъс :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от ogata » 01 Мар 2020, 11:44

По принцип доста често задгърбвам некви неволи и ми е все тая, и ето че днес мога да се включа.

Общо взето ме боли факса за почти всичко и слабо ме грее каквото и да се случи - всяко чудо за 3 дена, всичко се оправя и т.н

Но .. завчера един познат го беше закъсал и в 3 сутринта търсеше компресор за помпене на гуми. Пренебрегнах принципа "Имам, защото не давам" и се отзовах. Уговорката беше вчера да ми го върне. Вчера вечерта го потърсих и ми се оправда, че късно се събудил, на маса бил .. утре. Днеска обяд стана - пак ни вест, ни кост докато аз не го потърсих пак.

Не съм дребнав, все ми е тая и за компресора и за 40те лева.
Ако е нещо друго - автомобил, телефон, пари ... все ми е тая дали ще ми ги върне в срок или не.

Въпроса е, че като е инструмент, който знам че имам, а го нямам защото някой не си е направил труда да ми го върне след като съм му го заел - веднага поставя въпросният човек в един "черен списък".

:kuku:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от ildivvy » 01 Мар 2020, 11:58

ogata написа:По принцип доста често задгърбвам некви неволи и ми е все тая, и ето че днес мога да се включа.

Общо взето ме боли факса за почти всичко и слабо ме грее каквото и да се случи - всяко чудо за 3 дена, всичко се оправя и т.н

Но .. завчера един познат го беше закъсал и в 3 сутринта търсеше компресор за помпене на гуми. Пренебрегнах принципа "Имам, защото не давам" и се отзовах. Уговорката беше вчера да ми го върне. Вчера вечерта го потърсих и ми се оправда, че късно се събудил, на маса бил .. утре. Днеска обяд стана - пак ни вест, ни кост докато аз не го потърсих пак.

Не съм дребнав, все ми е тая и за компресора и за 40те лева.
Ако е нещо друго - автомобил, телефон, пари ... все ми е тая дали ще ми ги върне в срок или не.

Въпроса е, че като е инструмент, който знам че имам, а го нямам защото някой не си е направил труда да ми го върне след като съм му го заел - веднага поставя въпросният човек в един "черен списък".

:kuku:


Тази 'ситуация' и аз я мразя много! Значи 'скапаняка' може да ме търси в 3 сутринта,защото има проблем,но после не може да 'довърши' нещата и то в удобно за мен време? Ето затова ти е много правилен принципа,колкото и криво да звучи!

П.П. Сега очаквай да ти каже: "Ти за един компресор орева света!", забравяйки кой е 'ревал' в 3 сутринта за същия компресор :banghead: ...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Nickelback » 01 Мар 2020, 17:25

Аз за т'ва просто... не давам! :ok: Всъщност давам, но само на много, много, ама много близки и сериозни хора около мен. Ще дам на брат ми, баща ми, чичо ми. На двамата ми най-добри приятели (даже само на единия :mhihi: ) ще дам. Ама на друг - няма начин просто :nono: Още си чакам от двама-трима било то ценни инструменти, книги или подобни неща, било то друго. Та достатъчно съм се наиграл с несериозници :wave: Неведнъж се е случвало да си купя втори комплект или пък единично пособие, щото съм го отписАл в момента на даване още :ok: :mhihi: Човекът първо трябва да ми спечели доверието с къде-къде по тривиални, но неявни действия и намерения, па тогава ще преценя дали да давам. То си личи ;)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от alekangg » 01 Мар 2020, 18:02

А как сте с даването на пари на заем или пък взимане?

Имам чувството, че няма човек, който да няма случай с дадени и не върнати повече пари, а някои с много такива.

Аз лично като ме питат за такова нещо, им казвам директно, че пари на заем не давам, все ми е едно дали някой ще се сърди или не и какво ще каже.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Jordana » 01 Мар 2020, 18:17

Древните са го формулирали вече това с парите . Малките суми на заем създават приятели , големите - врагове . Инструменти също не давам на заем, още като поискат и са ми в черния списък . Но човек не трябва да е скъперник в тоя живот , затова акъл давам без да чакам да го върнат :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Nickelback » 01 Мар 2020, 18:18

alekangg написа:А как сте с даването на пари на заем или пък взимане?

Сега - по същия начин като с вещите :mhihi: :ok: Само на много близки хора :yes:
Преди - ако е на някой друг, давам малки суми къси заеми и го тествам, доколко и кога ще ми ги върне. Ако иска по-голяма сума пари на един път, никога не давам цялата сума, а някакъв процент. Така пак тествам. Ако се усере с връщането и след време пак поиска, само припомням колко е сериозен и да си мисли :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от alekangg » 01 Мар 2020, 19:04

Точно като мен. Давам и бих дал на 1-2-3 човека, като тях, както и други преди време съм ги тествал.
Много се чудя, на хора дали, чакали с години и не си ги търсят, дори ги отписват, като често който има да дава е сърдит.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от ogata » 01 Мар 2020, 19:07

Не давам пари на заем. Подарявам 1/10 от сумата ако имам възможност и повече не я мисля :)
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Don_Diego » 01 Мар 2020, 19:20

Доста често започнаха да ми искат пари на заем за щяло и нещяло. Според зависи от човека - давам различно. Гледам дали има вариант и по-друг начин да ми ги върнат (части, труд, услуга или друго). До сега работи безотказно, но и не давам големи суми (500 таван като ако го достигнат не давам и стотинка повече преди да върнат всичките взети до момента). Единствено чакам едни 300 от уж близък приятел, който се оказа с проблеми с хазарт, та тях съм ги отписал, приятеля също
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Nickelback » 01 Мар 2020, 19:23

Минахме инструменти, пари... ред е на коли и жени дали даваме :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Exclusive89 » 01 Мар 2020, 20:34

Don_Diego написа:Единствено чакам едни 300 от уж близък

И аз чакам едни 300 :mhihi: обаче не ми е много близък, просто тогава, когато му ги дадох излизахме често заедно (приятелките ни бяха братовчедки) След като му дадох кинтите минаха 3-4 месеца, (уж щеше да ги върне следващата седмица) :lol: съвсем човешки го попитах какво стана... е и се оказах виновен, че си търся парите. Както и да е викам си майната на парите.. след като мина повече от година и половина съвсем случайно го срещнах в едно кафена и така хубуу го изложих пред приятелите му, направо няАм думи :ok: Иначе имам 4-5 човека на тях винаги мога да им дам кинти на заем. Даже на един от тях оставям ключовете на къщата, гаража и колата, докато съм извън страната, той ми е като брат :bowdown: На всички пожелавам такива приятели!
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Bogat-Beden » 01 Мар 2020, 20:36

Колата си съм я давал няколко пъти и не съжалявам, даже винаги аз я предлагам.
Винаги са ми я връщали с гориво очевидно в повече, а често и изкъпана.
Жените сигурно сами са се давали, ама не ми се мисли по въпроса :mhihi:

П.С. Аз ви се учудвам как имате приятели на тази възраст (ако сте над 30), при мен къде от дистанция, къде от "липса на време" (най-омразното ми от всички оправдания) се отчуждихме. Най-вече ни се разминаха интересите и възгледите върху живота, на 95 процента от тия, които ме търсят (скоро ще спрат), им отказвам, щото знам как ще протече срещата ни.. В единия случай те сигурно ми се сърдят, ама иначе аз се сърдя на себе си..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Странни неща в "нормални" хора

Мнение от Don_Diego » 01 Мар 2020, 21:01

Аз нямам приятели, всички вече са познати: едни по-близки, други не, но категорично приятели няма. Точно покрай пари им лъснаха задниците на всички :lol:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575

Последни теми
Facebook