Котел на пелети?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Котел на пелети?

Мнение от Моджо » 05 Юли 2020, 5:28

Ами ...добра цена или добри пелети ? Нашите са 380 лв/тон нещо такова беше, но са хубави.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Котел на пелети?

Мнение от drevnia » 07 Юли 2020, 18:31

Моджо написа:Ами ...добра цена или добри пелети ? Нашите са 380 лв/тон нещо такова беше, но са хубави.


ама от дека ги зе ако нее тайна че и на мене ми требувааа 2-3 тона

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Котел на пелети?

Мнение от Моджо » 07 Юли 2020, 18:56

Е то там ку нема, балканстрой ле направаа? Моите са софийсчи.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Котел на пелети?

Мнение от Моджо » 02 Окт 2020, 9:05

Докладвам. Вчера я запалих към 14.30. Изгасих я днес в 9 часа. Според контролера, а и на око е изгорила 12.5 кг. пелети. Почти през цялото време работеше на минимална мощност и навсякъде по стаите си държеше темп 24 градуса + лирата и бойлера. Верно че не беше много студено навън, но пак е ориентир. Засега-доволен съм.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Котел на пелети?

Мнение от Фидел Кастро » 03 Окт 2020, 14:33

Моджо написа:Докладвам. Вчера я запалих към 14.30. Изгасих я днес в 9 часа. Според контролера, а и на око е изгорила 12.5 кг. пелети.

Ако не си против укажи местоположението (само населено място) и колко струват въпросните 12.5 кг пелети?
Отдавна не бях влизал в темата и ми стана интересно що за "магически" са тези икономични климатици и колко бързо се изкупуват вложените значителни суми?
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Котел на пелети?

Мнение от Моджо » 03 Окт 2020, 15:48

Горна Малина. Колко струват 12.5 кг пелети треа сметам. 1 тон е 380 лв.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Котел на пелети?

Мнение от Фидел Кастро » 03 Окт 2020, 19:29

Моджо написа:Горна Малина.

Почти комшии - вилата е в Макоцево. Вече вечерите в този район са студени.
Преди години гледах хотел в Банско с пелетно отопление и пълна механизация на подаването от бункера към котлите. Без нея ще е нещо подобно на огнярите в Титаник.
Аз сметнах - 4.75 лв, но добави разходи по доставка и хамалогията. :roll:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Котел на пелети?

Мнение от N.Mihaylovski » 03 Окт 2020, 19:40

Фидел Кастро написа:
Моджо написа:Горна Малина.

Почти комшии - вилата е в Макоцево. Вече вечерите в този район са студени.
Преди години гледах хотел в Банско с пелетно отопление и пълна механизация на подаването от бункера към котлите. Без нея ще е нещо подобно на огнярите в Титаник.
Аз сметнах - 4.75 лв, но добави разходи по доставка и хамалогията. :roll:

Аз имам къща в Чеканчево, а в Макоцево 3-4-5 имота, си направим една сбирка :)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Котел на пелети?

Мнение от bum_bum » 03 Окт 2020, 19:57

Фидел Кастро написа:
Моджо написа:Горна Малина.

Почти комшии - вилата е в Макоцево. Вече вечерите в този район са студени.
Преди години гледах хотел в Банско с пелетно отопление и пълна механизация на подаването от бункера към котлите. Без нея ще е нещо подобно на огнярите в Титаник.
Аз сметнах - 4.75 лв, но добави разходи по доставка и хамалогията. :roll:


Мен 5лв в това топло време за 18 часа ми се виждат твърде много. А относно механизацията има начин и за къщи така да се направи, че да не барваш нищо.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Котел на пелети?

Мнение от Фидел Кастро » 03 Окт 2020, 19:58

N.Mihaylovski написа:Аз имам къща в Чеканчево, а в Макоцево 3-4-5 имота, си направим една сбирка :)

Може да излезеш роднина със съпругата. В момента довършва един ремонт и при първа възможност ще ти пиша на лично.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Котел на пелети?

Мнение от Моджо » 03 Окт 2020, 20:45

Ами да си направим, колко му е.
Хамалогия в сравнение с досегашните дРъвЯ няма. Карат ти ги на палета, транспорта си е в цената, редиш си ги и тва е. Бункера на нещото събира 40 кила. Е, чисти се 1 път на 24 часа. Това му е хамалогията. И не ставаш през два часа са метнеш некое дърво)).
Със сигурност не е по-евтино от на дървета, но компенсира с (почти) липсата на хамалогията.
Запасили сме се с 5 тона, може и с 4 да минем. Ще видим. В къщата винаги има хора и топлото не се спира нито за миг. А ако не мога да съм по гащи(само) в стаята, значи не е топло. Под 23 градуса ми е студено вече.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Котел на пелети?

Мнение от Е.Димитров » 04 Окт 2020, 11:01

Как така се чисти на 24 часа?!
Аз моят зимата, когато работи активно го чистя на 2-3 дена.
И понеже имам вече опит в тея неща (почистване на котела) ще си позволя да дам няколко ценни (според мен) съвета за почистването.
Необходимо е да се вземе една стара , но добра прахосмукачка, най-добре от олх или някой подобен сайта за втора употреба.
Добре е да е с торбичка , която торбичка лесно се намира по магазините. Щото ако си вземете някаква екзотика, приспособяване на торбичките е малко тегаво.
Една добра такава прахосмукачка не трябва да струва повече от 40-50 лева, предлагам и толкова да е бюджета.
Прахосмукачки, които ги дават за пепел и камини и тн , НЕ СТАВАТ!!!
Не стават, защото като засмучеш прахоляка, тея нямат такъв надежден филтър или имат филтър, но той така се набива с тая финна пепел, че филтъра нищо може да го изчистиш, нито да го переш и е за хвърляне! А директно се набива във филтъра, защото те нямат торбички, които да събират. Абе гадна работа.
Торбичката за прахосмукачка след 10 или повече почиствания се събира и хвърля.
Прахосмукачката е САМО за финото обиране на пепелта, не е за основната пепел!
За основната пепел се взима една кофа, около 10-15 литрова , сипват се около 3-4 литра вода и се взима и една лопатка.
Внимателно се изсипва пепелта в кофата и с лопатката се обира около камината пепелта.
Добре е, при такава операция да пуснете котела на "почистване", така се активира вентилатора и самият котел засмуква праха, който се вдига при тая операция.
След кофата се минава с прахосмукачката да се дообере останалият прах/пепел и пепелта в кофата се изхвърля в някоя канавка. Тя е толкова фина, че въобще не задръства нищо.
Задължително си купете и маска с филтър , защото доста прах се отделя при почистване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Котел на пелети?

Мнение от Моджо » 04 Окт 2020, 11:09

Ами веднъж на ден в щото не е котел, а камина. Прахосмукачки има три, та нема грижа)). Казали са ни веднъж на ден и така я чистим. Възможно е и повече да може да изкара. Всъщност не съм забелязал да има някакви огромни пепели и прах. То и уж се дигало прахоляк като сипеш пелети в бункера ама кат си ги сипнеш леко никва прах нема
Последна промяна Моджо на 04 Окт 2020, 15:44, променена общо 1 път
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Котел на пелети?

Мнение от Е.Димитров » 04 Окт 2020, 13:14

Извинявам се, не съм разбрал, вероятно при камината е по-различно. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Котел на пелети?

Мнение от slatanic » 04 Окт 2020, 13:47

Пепелника е малък там. Та затова.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook