Купих откраднато БМВ.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от 100imenov » 21 Яну 2020, 10:49

zAcK написа:
100imenov написа:Хууу де, колегата пише за бренабит номер на мотора, не на рамата. Може да е имал проблем и да е сменен мотора с друг и тогава да е направена неква шашма. Кой и как стига до заключението че е крадена колата? :dunno:


Пренабит номер и друг номер на двигател са две доста различни неща :!: Пренабиват ги за да съвпаднат с тия в талона :!:

Ако е сменял двигател ще има някакъв документ и няма да пренабива номерата на двигателя :!: Работата е много съмнителна, щото трябва и с рамата да е мазало, та има някаква простотия с тая кола, ама кой я е правил не е ясно :!:

Скоро продадох двигателя от 540-ката, човека си го взе, прехвърлихме му двигателя с договор, отиде в КАТ и защото е същия двигател само смени талона. Та щом нещо са пренабивали, тая кола е мазало... :no:

empar написа:Несъответсващ номер на ДВГ въобще не означава крадена кола. :conf:


За всеки един двигател има документи и няма драма със смяната :!: :!: :!: Само за крадените двигатели и т.н. няма документи, та куките лесно да се сетят, че е крадена :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Това което си написал е така, но ако се прави по каналния ред. Аз съм го играл номера преди години, като уж тряваше да е всичко изрядно, но в последствие се оказа, че не намират документите на донора. При продажбата на колата и новата регистрация имаше драма, но не ставало въпрос за кражба или нещо такова. Или автора не се изказва правилно или има друга схема, до колкото знам за кражба рамата е определяща.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от zAcK » 21 Яну 2020, 10:59

100imenov написа:Това което си написал е така, но ако се прави по каналния ред. Аз съм го играл номера преди години, като уж тряваше да е всичко изрядно, но в последствие се оказа, че не намират документите на донора. При продажбата на колата и новата регистрация имаше драма, но не ставало въпрос за кражба или нещо такова. Или автора не се изказва правилно или има друга схема, до колкото знам за кражба рамата е определяща.


Какво да й е определящо на рамата :mhihi: :mhihi: :mhihi: Крадат кола, разглобяват на части, купето за скрап, а двигателя се продава и му пренабиват номерата :mhihi: Рама та рама :mhihi: :mhihi: :mhihi:

И това с документите ако е регистрирана в България колата не е проблем. Всички талони, номера и т.н. се пазят и в общинските администрации, и в КАТ, и т.н. :bchug:

Ако е от чужбина и няма номера на ДВГ в документите, тогава няма да пренабиват нищо ако сменят двигателя преди регистрация и не е краден. Слагаш новия и при регистрация ти вписват текущия номер. Ако е краден вероятно няма да могат да я регнат с този номер, щото го има в системата на КАТ и т.н.

Щом е пренабит нещо тука са правили магарии :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от DLVasilev » 21 Яну 2020, 11:04

PSMozak написа:Здравейте, преди няколко месеца се прибрах от чужбина и реших, че ще остана в България известно време.Купих си едно БМВ от един човек от съседният град и го карах около месец, но реших отново да замина за чужбина и да продам бмв-то.Та продадох го на едно момче и след 2 седмици ми казва, че като е отишъл да сменява регистрацията са видяли, че двигателя е с пренабити номера и сигурно е крадено. Аз съм сигурен, че човекът от който го купих е знаел защото се занимава с внос на коли. Та сега искат да ме съдят.. някой да се е сблъсквал с нещо подобно?

Я ми обясни как точно установиха, че номера на мотора е пренабити? Минал ли е рентген? Щото купетата така ги проверяват. Ако мотора е минал рентген главата читава ли му е :mhihi:
Това в кръга на шегата, но наистина ми стана интересно дали са го гледали като хората или някой просто е решил да се заяжда
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от Georgi_G » 21 Яну 2020, 11:06

Несъответстващ.... Много относително.

Преди години ядох подобен с един голф. Митничаря видял последната цифра на двигателя 3, а оня специалист в кат, като зачистих номера, я видя 8.
Ебаси проблема беше. Не ми се сеща....

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от c04 » 21 Яну 2020, 11:44

нЕкой е сменял мАтора и не му се е занимавало със смяна на талони и кат / или е нямал документи за двг. по една или друга причина/ и е минАл на прЕко :mhihi:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от zAcK » 21 Яну 2020, 11:53

c04 написа:не му се е занимавало със смяна на талони и КАТ и е минАл на прЕко :mhihi:


След минаване на прЕко винаги има някой, дето нацелва късата клечка и му се ебава мамата :mhihi: Това с пропускането на канала в същата област понякога, като в този случай, си е голЕм хОй :mhihi: Ходи обяснявай, че така си я купил колата :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от DLVasilev » 21 Яну 2020, 12:21

c04 написа:нЕкой е сменял мАтора и не му се е занимавало със смяна на талони и кат / или е нямал документи за двг. по една или друга причина/ и е минАл на прЕко :mhihi:

То как да ти се занимава. Тия от декара ме порязаха за акулата. Било над 20 процента завишаване на мощността викам нали беше 30, да ама било преди 3 години сега е било 20 :kuku:
Слагам и карам. То колкото по се опитваш да си изряден толкова по труден и къс ти става живота
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от andy » 21 Яну 2020, 12:34

ivoo написа:
madafaka_donkele написа:Могат да те хванат за дедовия. Насочваш ги към търгаша той да обяснява защо ти е продал крадена кола.

Да,само дето " търгаша' може да каже
-Аз като му я продадох всичко беше наред,после той какво е правил и идея си нямам. :kuku:


:yes: Същото може да каже и последния продавач. "аз съм я продал нормално, а той преди регистрация какво е правил не знам"
Не се ли хване на място преди прехвърлянето, иди доказвай после кой какво е правил.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от ID A » 21 Яну 2020, 13:14

Много лесно се доказва, е ли са развивани болтовете на двигателя или не са и преди много време или наскоро. Или оригиналния двигател са го изкарали на части и пак така са вкарали новия? Иначе аз бих се обърнал към адвокат и без много обяснения из форумите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от BaDxBoY » 21 Яну 2020, 13:56

От къде е купена колата и в кой град се регистрира ?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от c04 » 21 Яну 2020, 14:15

DLVasilev написа:
c04 написа:нЕкой е сменял мАтора и не му се е занимавало със смяна на талони и кат / или е нямал документи за двг. по една или друга причина/ и е минАл на прЕко :mhihi:

То как да ти се занимава. Тия от декара ме порязаха за акулата. Било над 20 процента завишаване на мощността викам нали беше 30, да ама било преди 3 години сега е било 20 :kuku:
Слагам и карам. То колкото по се опитваш да си изряден толкова по труден и къс ти става живота

Точно така е, за жалост.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от madafaka_donkele » 21 Яну 2020, 14:32

Хммм, хвърляте човек в размисли :mhihi: И аз не минах канали, като я взех колата, само талоните. Има ли начин от ВИН-а да се разбере номера на двигателя или само на канал се вижда?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от DLVasilev » 21 Яну 2020, 15:23

madafaka_donkele написа:Хммм, хвърляте човек в размисли :mhihi: И аз не минах канали, като я взех колата, само талоните. Има ли начин от ВИН-а да се разбере номера на двигателя или само на канал се вижда?

Няма как да го разбереш това. Това е сериен номер на двигателя, който се води резервна авточаст. Това все едно е някой да легне да види номера на левия носач и да каже "Ооо, тоя носач е сменен, значи колата е крадена" Една недомислица на наще милиционери да се заяждат и да взимат пари. :bang:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от madafaka_donkele » 21 Яну 2020, 15:57

DLVasilev написа:
madafaka_donkele написа:Хммм, хвърляте човек в размисли :mhihi: И аз не минах канали, като я взех колата, само талоните. Има ли начин от ВИН-а да се разбере номера на двигателя или само на канал се вижда?

Няма как да го разбереш това. Това е сериен номер на двигателя, който се води резервна авточаст. Това все едно е някой да легне да види номера на левия носач и да каже "Ооо, тоя носач е сменен, значи колата е крадена" Една недомислица на наще милиционери да се заяждат и да взимат пари. :bang:


Не, не, двигателя нали си има номер, който е вписан в талона. Този номер ме интересува може ли по ВИН да се match-не някак, щото нямам канал да залягам под колата и да сверявам. С диагностика някаква например дали излиза?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Купих откраднато БМВ.

Мнение от ivanski_2 » 21 Яну 2020, 16:05

Единственото кето може да се види (120лв в Пловдив) е това купе с кой мотор е излезнал от завода. Аз ходих да изкарвам документ зареди смотаняк от Монтана който го е мързяло да махна капака и да види номера и го е писал "без номер" в талона и тези в Смолян на канала като видяха че има номер ми каза или се разходи до Монтана или се надявай да е излезнала колата с този мотор от завода и така се оказа. :banghead:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dhtj

Последни теми
Facebook