2021г центъра на гр София без цапащи МПС

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от ares2 » 18 Яну 2020, 14:16

и как дефинираме "цапащо" МПС? или още си мислим, че ако един дизел е изпушил за 3 секунди е направил озонова дупка..
кога ще спрат с тези глупави евро клишета.. емисии, прахови частици и откачалски драми?!@
България се превърна в сметище и никой не прави нищо, вкарваме тонове боклук и го горим, горим гуми и тн, а седнали с двигатели да се борят. То 80% от бензиновите коли са на газ.. какво означава това? Че сме най-еко странта в региона по всякаква елементарна логика?

да не обяснявам за новозаселилите се "СФ-та", че този град погледнат отстрани и преди 20 години си правеше смог в някой сезони и проблема до голяма степен е чисто географски.. но това е друга тема
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от steeN » 18 Яну 2020, 14:56

cod-cdbp написа:И впрочем - що не вземат да направят минималната заплата като Европата примерно. (аз знам защо де, но го казвам в духа на тезата ми).


Дали наистина знаеш? Защото 1/3 от хората ще останат безработни :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от alekangg » 18 Яну 2020, 15:47

steeN написа:
cod-cdbp написа:И впрочем - що не вземат да направят минималната заплата като Европата примерно. (аз знам защо де, но го казвам в духа на тезата ми).


Дали наистина знаеш? Защото 1/3 от хората ще останат безработни :mhihi:

Това сме го разисквали многократно, ама има много, ако-та!!
Я ми обясни с какво и с колко е по-производителна касиерката в Лидъла или в друг магазин в Бг спрямо Германия?
Или шофьора на автобус, камион и т.н.??
Теорията колко много работят на Запад умря от много отдавна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от SpeedyMan » 18 Яну 2020, 17:49

DLVasilev написа:
SpeedyMan написа:Не виждам защо се оплакваме, в цяла Европа ограничават старите мотори в градовете. София е европейска столица, хората там получават европейски заплати, редно е да се помисли за екологията. :lol:

Е да де, ама нещата трябва да започнат от прегледите, защото не веднъж и два пъти съм виждал как стар, но технически изправен и гледан автомобил е с по малко вредни емисии от чисто нов който явно поради някакъв проблем с датчик или нещо друго неработещи и е мазало. Е да ама е нов лъскав, ние искаме по улиците да са нови и лъскави коли. Та не да се гледа кой стар кой нов, а кой е читав и кой е за надин и малко да се ограничи презастрояването, че тия Фпч не са само от моя дизел и твоя бензин, а от прашни улици, изкопи и т.н.

Еми аз за това не си махам DPF-a.. :D
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от cod-cdbp » 18 Яну 2020, 18:10

steeN написа:
cod-cdbp написа:И впрочем - що не вземат да направят минималната заплата като Европата примерно. (аз знам защо де, но го казвам в духа на тезата ми).


Дали наистина знаеш? Защото 1/3 от хората ще останат безработни :mhihi:



Анжък де 8)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от bum_bum » 18 Яну 2020, 19:43

А там що 1/3 не са безработни?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от steeN » 18 Яну 2020, 20:20

Само това, че има повече капитал, повече върховенство на закона и като сложиш образованието... е огромен скок в производителността. Ся преди да кажеш какво образование трябва да има един нискоквалифициран... той не особено, но шефа му трябва. Щото тука много шеф, малко индианец, ама хората, които се справят добре на управленски позиции са като бели лястовици. Шокиращо ли е заключението, че един и същи работник ако работи в Германия и в България ще има коренно различна производителност? И т.н. т.н.

alekangg написа:Теорията колко много работят на Запад умря от много отдавна.


Касиерката в Лидл взима 2-3х на минималната заплата в Бг. В Германия колко взимат, да не се окаже, че там е по-нисък стандарта на живот на касиерките :mhihi:
Колко храна, колко ток, колко вода, колко бензин... колко жилище може да си купят там касиерките с тяхната заплата :mhihi:
Само тока е 3х на българския като за старт :mhihi: Ама темата изобщо не е за тва.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от alekangg » 18 Яну 2020, 20:42

Да очакваме ли наплив на касиерки в Лидъла от западна Европа, щом там със същата работа и фирма са по-зле отколкото тукашните???
Поредният бисер!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от steeN » 18 Яну 2020, 20:50

За наплива... Тая работа е малко локализирана... не мислиш ли? Малко ще е трудно някой, който не знае български да обслужва хора тук.
Нещо не ми се навлиза пак да се обясняваме за фолклорна икономика.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от bum_bum » 18 Яну 2020, 20:51

Тъй. Но защо тогава образованието ни е на такова ниво? Имам някакви спомени, че бяха съвсем различни нещата. И в средното училище, да не говорим пък при висшистите.

Другото, което ме тормози е защо в Китай, които по индекс на образованието са цели 40 места под нас имат средна работна заплата от 1800лв при 1200 при нас?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от ID A » 18 Яну 2020, 21:09

В Китай не може да има фирма с под 50% собственост на местно китайско дружество. Ние насърчаваме работата на ишлеме, ама едната гола заплата не може да вдигне стандарта. Същото е и за ай ти сектора. Какво като НР има 6000 парчета в бизнес парка с добри заплати, а се превеждат пари за покриване на заплатите само? За високи заплати трябва висок бвп. А той се постига с производство, което едвам се изправя на крака и износ, но не и на населението си. Като няма пари и се почват мизериите и затова ни е такова и дереджето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от alekangg » 18 Яну 2020, 21:11

steeN написа:За наплива... Тая работа е малко локализирана... не мислиш ли? Малко ще е трудно някой, който не знае български да обслужва хора тук.
Нещо не ми се навлиза пак да се обясняваме за фолклорна икономика.

Не знам.
Гледам, че от БГ и източна Европа с големия стандарт ходят към ниския или има бая не немкини касиерки в Германия, които са научили немски до някъде, а в обратна посока няма никакъв наплив.
Ако беше тук по-добре, все щяха да научат български не мислиш ли>? Чакам поредната мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от cmdkick » 18 Яну 2020, 21:21

Има хора (не само във форума) които от 10 кладенеца ще ти донесат вода, но няма да кажат - обърках се, прав си.

Абсолютно несериозно е да кажеш че:
- 500 лв заплата, 50 лв ток и 5 лв вода в една държава
и
- 5000 лв заплата, 500 лв ток и 50 лв вода в друга
е едно и също.

Разликата е огромна, не мисля че има нужда дори да се коментира!
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от alekangg » 18 Яну 2020, 21:28

Абсолютно прав си.
Не съм и очаквал да се отметне от думите си, то не е само сега и в тази тема. Затова и казах, че чакам следващите бисери, за които съм уверен, че ще има.
По принцип има хора, не само тук, които винаги знаят всичко по всички въпроси и няма начин някой да ги убеди в друго, та шарен свят

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от bum_bum » 19 Яну 2020, 1:05

ID A написа:В Китай не може да има фирма с под 50% собственост на местно китайско дружество. Ние насърчаваме работата на ишлеме, ама едната гола заплата не може да вдигне стандарта. Същото е и за ай ти сектора. Какво като НР има 6000 парчета в бизнес парка с добри заплати, а се превеждат пари за покриване на заплатите само? За високи заплати трябва висок бвп. А той се постига с производство, което едвам се изправя на крака и износ, но не и на населението си. Като няма пари и се почват мизериите и затова ни е такова и дереджето.


Въпросът ми беше риторичен. Както би бил и ако попитам що пък нямаме производство, що ядем домати от турция, краставици от гърция и сол от на майната си.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook