2021г центъра на гр София без цапащи МПС

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от Venelin1111 » 17 Яну 2020, 11:59

2021г центъра на гр София без цапащи МПС.
Ще видим дали ще се реализира този проект, общината ще се лиши от приход синя и зелена зона...
Изображение
прочетено в 24 часа


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от Teogop » 17 Яну 2020, 12:21

То като е мръсен въздухът не е мръсен само в центъра...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от mrlargo » 17 Яну 2020, 12:30

Не става ясно от статията кои коли няма да вървят - https://www.24chasa.bg/novini/article/8080381. Другото, което не ми е ясно ако живееш в центъра и имаш дърта кола и искаш да пътуваш примерно до Бургас и тая обяви сутринта - мръсен въздух - кво правиш по-дяволите и предишния ден си оставяш колата в Надежда или Люлин примерно и сутринта тръгваш от там ако не намериш само шасито останало :lol: И паяците трябва да спре половината - те пушат отзад майката си трака, но сигурно за камионни няма да важи :-)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от Don_Diego » 17 Яну 2020, 12:41

Супер идея според мен, но трудно осъществима. По-скоро да въведат различни зони, достъпни само със съответен еко стикер (както е в Германия). Ако искаш да въпреки неотговарящия стикер - плащай ама не 1-2лв/час, така гарантирано ще се редуцира трафика в центъра, както и замърсяването от автомобилите съответно. Важно уточнение за да се осъществи този вариант е, че мрежата на градския транспорт трябва чувстивтелно да се подобри, иначе ще бъде мазало
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от ID A » 17 Яну 2020, 13:13

Германия живее от производството на коли и затова насърчава покупката на чисто нови коли. Ние не произвеждаме коли и затова данъчната политика благоприятства(ше) покупката на стари коли, за да се намали отлива на капитали навън.
А забраната е поредната политическа глупост. Големите превишавания на ФПЧ са нощно време, когато почти не се движат коли, градски транспорт и камиони. Толкова и забраната ще има ефект. Сега обаче ще трябва да ходя да пререгистрирам едната кола, че КАТ навремето не са и посочили евро категорията. Досега нямаше значение, но когато я въведат тази глупост, едва ли ще пускат коли под ЕВРО 4 в центъра.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 19.05.2017
Пол: Мъж

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от Divineshadow » 17 Яну 2020, 13:26

Глупаво и неосъществимо като хората в България.
Как една кола примерно евро 5 без катализатори и каквото и да е е по-чиста от моята евро 3 с нов ДПФ и всички катализатори на място?
Нямат контрол върху хардуера, който, реално, в голяма степен гарантира евро категорията.
То може да пише много неща на талона ама в крайна сметка какво има монтирано никой не знае - в резултат по-малко трафик в центъра - да, по-малко замърсяване - не.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от bum_bum » 17 Яну 2020, 14:39

Много умно, за град в който няма едно читаво кръгово и за където и да тръгнеш трябва да минеш през центъра. :clap: :clap: :clap:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от cmdkick » 17 Яну 2020, 15:30

Аз съм и за да забранят да се пребивава в центъра изобщо, и без това там има само хипита и предимно стари хора ама от тия най-киселите. Нямам никакво желание да ходя там така или иначе, години не бях ходил там и нямаше и да ходя ама смених работата и офиса сега е там, за съжаление и от офиса до метрото минавам като че ме гони мечка, с кола не бих си го причинил в пиковите часове изобщо - това са часове изгубени на вятъра всеки ден...
Tires are evil - destroy them all ...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от zAcK » 17 Яну 2020, 20:33

cmdkick написа:Аз съм и за да забранят да се пребивава в центъра изобщо, и без това там има само хипита и предимно стари хора ама от тия най-киселите. Нямам никакво желание да ходя там така или иначе, години не бях ходил там и нямаше и да ходя...



Титанична простотия :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Явно театрите, ресторантите, магазините различни от молове и т.н. са само за киселяци :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 28.01.2012
Местоположение: Чалгария
Пол: Мъж
Кара: BMW E60
Мечтае да кара: Mercedes - Benz O345 Conecto G
Детайли за колата: 3.0xd

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от ivan.ivanov89 » 17 Яну 2020, 20:40

ID A написа: Сега обаче ще трябва да ходя да пререгистрирам едната кола, че КАТ навремето не са и посочили евро категорията. Досега нямаше значение, но когато я въведат тази глупост, едва ли ще пускат коли под ЕВРО 4 в центъра.


Доколкото разбирам, няма да се гледа коя евро категория пише в талона на автомобила, а какво показва реално, при измерване по време на ГТП.

https://btvnovinite.bg/bulgaria/v-bitka-s-mrasnija-vazduh-kolite-s-ekostikeri-do-meseci.htm
Правите отсечки са за бързите коли, а завоите за бързите шофьори!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 896
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от SpeedyMan » 17 Яну 2020, 21:46

Много ясно, че ще се мери, но как? :D
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от K_Ilkov » 17 Яну 2020, 22:03

zAcK написа:
cmdkick написа:Аз съм и за да забранят да се пребивава в центъра изобщо, и без това там има само хипита и предимно стари хора ама от тия най-киселите. Нямам никакво желание да ходя там така или иначе, години не бях ходил там и нямаше и да ходя...



Титанична простотия :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Явно театрите, ресторантите, магазините различни от молове и т.н. са само за киселяци :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Е и хипита, те не са киселяци :)
Но пък са смотаняци, сигурно и чалга не слушат ;)

Кви театри бе, вии книги ли читети :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от ID A » 17 Яну 2020, 22:18

Мое мнение от април 2019, в друг авто форум

Попадна ми тази статия:

https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/04/15/gotvi-se-lepenka-s-chip-za-elektronna-identifikaciia-za-vseki-avtomobil.407597



и честно казано се опулих, какви глупости се мислят и лансират. Хайде това, че технически неграмотни хора предлагат това, което са свикнали иди дойди, но да се ражда чак нова група екологична категория, която да обхваща съществуващите ЕВРО стандарти и в при определени условия да приравнява коли с различни ЕВРО стандарти ми идва в повече. Това няма как да важи извън България, плюс че много ми е трудно да си представя как една кола с ЕВРО 3 например, ще се равнява с кола с ЕВРО 4 или 5 защото била на газ, а друга с ЕВРО 3 и без газова уредба, ще се държи в по-ниска група? Какво първата с Е3 и на работа с вида гориво посочен от завода ли ще е по-екологична? Как? Абсолютно сигурен съм, че всички ще сме в най-екологичната група, нищо че някои и катализатори нямат вече, защото категорията ще се дава на ГТП.



Другото, стикери с RFID. Причината чипа да е евтин е, че не е издържлив. Между слоеве хартия, залепен на предното стъкло, за цяла година под УВ лъчите, защо ли си мисля, че на 6тия месец и този чип ще е неизползваем. И какво всеки патрул на КАТ ще ме гони и спира, защото не можел да прочете чипа докато минавам покрай него? Или всичко е някой пак да достави една техника и едни пари да се платят. И други глупости, как цялата информация да е в чипа. Защо? Нали има свързана база данни. По номера направете справка. Ако БД е долу, правите снимка и като се възстанови се прави проверка дали дадена кола е била с минат ГТП или не. Продължават да мислят как да накарат шофьора да им мъкне цялата информация, защото една читава система не могат да измислят. И в същото време стЪкмистиката се интересува колко иновации имаме, защото чули за нещо наречено в Европа Индустрия 4.0!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от cmdkick » 17 Яну 2020, 22:46

Аз пък на центъра 1 нормален човек не съм срещнал па вие кво сакате това си лалайте. Даже имам чувството че съм алергичен към центъра на София. Знам че съм си селяк и е заради това - много странно обаче защо по столиците на други европейски държави го нямам това чувство... 100% проблема е в мене и 100% не искам да го реша
Tires are evil - destroy them all ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 2021г центъра на гр София без цапащи МПС

Мнение от steeN » 17 Яну 2020, 22:54

Крайно време е да се извади трафика от града. Офиси и по принцип бизнес сгради трябва да са извън града, не в центъра.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook