Колко често сте на заведение?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Колко често сте на кръчма?

Един-два пъти на ден
4
11%
Един път на ден
3
8%
Два-три пъти на седмица
3
8%
Един път на седмица
7
19%
Два-три пъти на месец
4
11%
Един път на месец
4
11%
Няколко пъти в годината
10
27%
0 пъти в годината
2
5%
 
Общо гласове : 37
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от alekangg » 17 Яну 2020, 9:48

Анкетата беше с доста отговори, но понеже два пъти ме помолиха да добавя отговор 0, след като добавих преди час, всичко се нулира, писах и за това, ама явно ти четеш само последния пост.

Исках да видя, кой колко пъти ходи, а дали и защо ходи всеки той си знае, нито казвам, че е лошо, нито че е хубаво.
Ако прочетеш първият пост ще разбереш.

И не знам, защо реши, че ходене е, само ако ядеш и пиеш докато паднеш, а ако е за час-два не се брой.

Не случайно у нас заведенията са си пълни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от pampo » 17 Яну 2020, 9:55

Ако обяд с колеги се брои, то и аз ходя всеки ден. Само да вметна, пнеже много големо сравняване пада за "у нас" и "у тех", та като ходя по командировки в Германия, по разни СЕЛА и градове с размера на Кнежа и Лом, та там всяка вечер заведенията за вечеря, които са поне 3 или 4 са пълни с всякакви възрасти хора. Та не е само "у нас".
Последна промяна pampo на 17 Яну 2020, 9:56, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от Моджо » 17 Яну 2020, 9:55

Прочетох за нулиране, ама това нищо не ми "проговори". И другото съм го чел. И все пак правиш умозаключение, че уж всички ходят рядко, пък заведенията пълни. Значи не е то просто целта била да се види кой колко ходи.
В София има примерно 700 000 работещи и ученико/студента. От тия сичките 5% да излязат днес на заведение прави 35 000 души. Нали така ? И се получава че толко народ е достатъчно да понапълни заведенията и в същото време % ходещи по заведения да не е голям. Не си ли съгласен ?
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от alekangg » 17 Яну 2020, 9:59

Тия цифри са много малки сравнено с много други градове в Герамния примерно и на другаде де.
Там виждал ли си колко от кръчмите са пълни и до кога?
Или там не работят?
Каква е била целта според теб? Нещо скрито и тайно ли мислиш, че има?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от Моджо » 17 Яну 2020, 10:09

Не, просто ми е любопитно. А иначе по заведения не обичам да ходя много, та нямам наблюдения. Даже и като тиийн не обичах дискотеки примерно или барове. Събирахме се компанията с три китари навън и си изкарвахме чудесно. И то почти всяка вечер го правехме това. Без пиеньета. Не в София де
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от pampo » 17 Яну 2020, 10:35

alekangg написа:Тия цифри са много малки сравнено с много други градове в Герамния примерно и на другаде де.
Там виждал ли си колко от кръчмите са пълни и до кога?
Или там не работят?
Каква е била целта според теб? Нещо скрито и тайно ли мислиш, че има?

Не знам това до мен ли е, но ако да пак не разбирам какво искаш да кажеш. Абсолютно не ти разбирам тезите, нито тук, нито за котлоните.
В България всички ходят супер много на заведения, а в чужбина не, това ли е?
Ако да, то не съм съгласен. Единствено бих се съгласил, че в у нас се пие много повече алкохол, отколкото там. Което не намирам за много добре...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от alekangg » 17 Яну 2020, 10:40

pampo написа:
alekangg написа:Тия цифри са много малки сравнено с много други градове в Герамния примерно и на другаде де.
Там виждал ли си колко от кръчмите са пълни и до кога?
Или там не работят?
Каква е била целта според теб? Нещо скрито и тайно ли мислиш, че има?

Не знам това до мен ли е, но ако да пак не разбирам какво искаш да кажеш. Абсолютно не ти разбирам тезите, нито тук, нито за котлоните.
В България всички ходят супер много на заведения, а в чужбина не, това ли е?
Ако да, то не съм съгласен. Единствено бих се съгласил, че в у нас се пие много повече алкохол, отколкото там. Което не намирам за много добре...

Към Моджо беше, той пусна разни сметки с цифри.
Според теб в чужбина ходят колкото в България ли? И не говорим за пиене на 1 бира или 1 кафе, а за хапване и пиене за по час, дето не се брой.
Дори да е така, нали ние сме уж най-зле, повтарям най-зле от цяла Европа?

За алкохола не знам, ако се гледа на годишна база сме от първите, защото у нас има яко битов алколизъм, доашнярки и пр, но пък аз не съм виждал у нас или супер рядко пияни хора по улиците да падат, да се търкалят, да повръщат и пр, както се случва често в Англия, дори с жените им.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от pampo » 17 Яну 2020, 10:48

За хапваето говорех, да. Като отида там да вечерям в някой от 4те ресторанта в град със 400 къщи и трудно си намирам места. Хората си се събират и си гледат кефа, както и трябва да бъде. Иначе тва колко сме зле отдавна не го вярвам. Само като знам колко струва да си подържам колата, в същото време колко коли има около мен, или като погледна колко струват имотите и на какви цени се продават, някак не го свързвам с мега-най-най-дъното-зле.
За Англия не мога да коментирам, никога не съм бил там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от Моджо » 17 Яну 2020, 10:52

Ами ето, че цифрите имат значение. При 5-10 % посещаващи сравнително редовно заведения - преведено в другия смисъл значи, че 5-10 % са сравнително добре, останалите не са. Много условности има..мойта сметка за 1 посещение на заведение е около 40-50 лв. За същите пари в местния хоремаг мога да льокам цела седмица :))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от cmdkick » 17 Яну 2020, 11:47

Много с ме си добре даже, 2 големи града без вода (напълно очаквано, не говорим за форсмажорни обстоятелства) половин България също е все още в опасност до началото на пролетта да мине на воден режим. В същото време ВЕЦ-овете бухат като за световно за да може "холдинга" да продава ток на държавата (тоест на гражданите) на много високи цени защото било "еко" енергия. Няма нормални хора, става въпрос за: шефове, работници, учители, лекари, полицаи, политици и т.н.т. 90% от нормалните са хванали на някъде. Инфраструктурата е в плачевно състояние, качеството е нулево, от - до. Ценностна система - няма, има - пари, кръчми, коли. Спорт няма! Образование няма. Съдебна система няма. Полиция = мафия. Цялата държава се крепи на чуждестранните инвестиции (под всичките им форми), ако ги няма тях тук ще стане "Кербала". От всичкото това нещо определени хора са червиви с пари.

Ама сме си много добре щом пълним кръчмите!
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко често сте на кръчма?

Мнение от Don_Diego » 17 Яну 2020, 12:43

alekangg написа:Добавих 0 пъти и взе, че анкетата се нулира..
Учудващо за мен, болшинството ходят доста рядко и сега съм още по-учуден, кои са тези, които пълнят кръчмите постоянно.


Студентите и учениците, както и "децата на мама и тати" :mhihi:
Най-общо казано хората, които все още не ги "грабнал живота" и имат време за такива неща. По обяд заведенията са пълни с работещи, затова и навсякъде има обедни менюта
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от alekangg » 17 Яну 2020, 12:46

cmdkick написа:Много с ме си добре даже, 2 големи града без вода (напълно очаквано, не говорим за форсмажорни обстоятелства) половин България също е все още в опасност до началото на пролетта да мине на воден режим. В същото време ВЕЦ-овете бухат като за световно за да може "холдинга" да продава ток на държавата (тоест на гражданите) на много високи цени защото било "еко" енергия. Няма нормални хора, става въпрос за: шефове, работници, учители, лекари, полицаи, политици и т.н.т. 90% от нормалните са хванали на някъде. Инфраструктурата е в плачевно състояние, качеството е нулево, от - до. Ценностна система - няма, има - пари, кръчми, коли. Спорт няма! Образование няма. Съдебна система няма. Полиция = мафия. Цялата държава се крепи на чуждестранните инвестиции (под всичките им форми), ако ги няма тях тук ще стане "Кербала". От всичкото това нещо определени хора са червиви с пари.

Ама сме си много добре щом пълним кръчмите!

Не е по темата, но съм съгласен.
Още много малко да се вдигнат цените и заплатите и всичко външно ще отлети както е дошло.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от speeder88 » 17 Яну 2020, 15:26

cmdkick написа:Много с ме си добре даже...


Направо сме си китки! По НГ бях в Лондон, докато си крачех напред-назад и си пушех цигари се загледах в хората, че почти никой не пуши! И как да е иначе. Понеже съсм си турбо гъзар и си пуша когато ми е кеф не си бях взел цигари, като си купих от там разбрах защо е така Marlboro-то струва 14 паунда! Това е скъпо според мен и за техните стандарти, алкохол по заведенията също не е по-евтин и едва ли англичаните биха си позволили в кръчма да се наливат като нас!

Та, да! Поддържам тезата, че в момента сме доста в добро положение!

Иначе по темата: По кръчми излизам да се видим с приятели, Веднъж седмично си е като закон да се видим с различни хора, понякога и през седмицата се случва да мръднем някъде.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от cmdkick » 17 Яну 2020, 15:37

По това колко цигари и алкохол може да си купи човек ли се съди за състоянието на една държава?
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Колко често сте на заведение?

Мнение от speeder88 » 17 Яну 2020, 16:10

cmdkick написа:По това колко цигари и алкохол може да си купи човек ли се съди за състоянието на една държава?

По-скоро имах предвид, че при нас са доста по-достъпни в момента, ама иначе всички мрънкат колко сме били зле и колко в другите страни било по-добре, ама като трябва да даде 14 лири за цигари ще има мяу!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook