Леле!?!?!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Леле!?!?!?

Мнение от Моджо » 16 Яну 2020, 21:39

Ай тука, че не ми се прави тема, а стана дума за спорт и конье. Гледах лани филм за бугати широн и некъв обясняваше колко невероятно трудно било да се направи матор 1500 коня. Хубаво, ма гледам за самолети от вв2, ми то още 42, 43 година, миналия век, е имало маторе по 2000 коня. Е къ става така, че е много трудно, технологии, щуротии, па то отпреди 70 години си го е имало. Някой да ми обясни, моля.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Леле!?!?!?

Мнение от Jordana » 16 Яну 2020, 22:01

Оня матор е друг , тежи колкото бугатито и е конструиран специално за целта което изобщо не е лесно и евтино начинание . Едно че върти само една перка , второ се охлажда от винта , трето гори сигурно пет пъти колкото това бугати . Проблема е в реалната концентрация на енергия в кг от теглото на мотора , увеличава се натоварването на агрегатите и съответно се скъсява живота им . Налага се да се използват скъпи високотехнологични материали . Прехвърлянето на тази мощност към трансмисията и колелата също е проблем при големите мощности . Не е невъзможно но е скъпо и от един момент нататък губи смисъл щото колата става само за писта .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Леле!?!?!?

Мнение от alx » 16 Яну 2020, 23:22

Моджо написа:Ай тука, че не ми се прави тема, а стана дума за спорт и конье. Гледах лани филм за бугати широн и некъв обясняваше колко невероятно трудно било да се направи матор 1500 коня. Хубаво, ма гледам за самолети от вв2, ми то още 42, 43 година, миналия век, е имало маторе по 2000 коня. Е къ става така, че е много трудно, технологии, щуротии, па то отпреди 70 години си го е имало. Някой да ми обясни, моля.


да направиш мотор 1500 коня не е толкова голям проблем. проблема е да направиш нещата около него така, че да имат някаква смислена продължителност на живота им...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Леле!?!?!?

Мнение от cmdkick » 17 Яну 2020, 9:48

Проблем е за да го направиш 1500 коня, да се събере в автомобил, да не тежи 5 тона, да не е струва майка си и баща си (което не са постигнали :D ), да е няма опасност да убие човек ако реши и да има пробег преди ревизия поне 10к км. Мисля че тия неща не са били проблем през WW2.
Tires are evil - destroy them all ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook