Новите "бонуси" на КАТ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от don_gori » 11 Яну 2020, 11:38

А ти защо не си я пратил ? Значи 1во правим нарушение, после не го плащаме и после ревем, че държавата ни рекетирала и си искала парите :dunno:
Незнам само ако отидеш във Франция и сгафиш по пътя как бързо ще напълниш гащите като ти кажат какво следва ако не си платиш :winky:
Можете спокойно да си отворите тема за дребните номерца и фатки как да излъжем държавата, като гледам клуба ще се препълни :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от Don_Diego » 11 Яну 2020, 11:57

drago_pavlov написа:Аз когато съм го правил тоя номер ти още си си играл с мармоти :mhihi:


Точно де, тоя номер е вървял някога кога не е имало системи за проверка като сегашните.
Сега от въпросната ситуация ще си тръгнеш пеша, че колата ще е без номера :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от Superexstatic » 11 Яну 2020, 12:53

Точно.Ама нека си вярва във вафлите свежест. Тия номера не минават как си мисли поне от 3-4г
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от drago_pavlov » 11 Яну 2020, 13:14

Don_Diego написа:
drago_pavlov написа:Аз когато съм го правил тоя номер ти още си си играл с мармоти :mhihi:


Точно де, тоя номер е вървял някога кога не е имало системи за проверка като сегашните.
Сега от въпросната ситуация ще си тръгнеш пеша, че колата ще е без номера :mhihi:

Тия номера минаваха преди десетина години, когато ме спираха на всяко качване в колата :mhihi:
Сега не знам как е, не са ме спирали от 4-5 години, актове нямам.

А плащачите да се успокоят малко. Вероятно съм платил повече глоби отколкото те граждански и винетки взети заедно...

Superexstatic написа:Точно.Ама нека си вярва във вафлите свежест. Тия номера не минават как си мисли поне от 3-4г

И защо да не минават?
Може и да ми свалят номерата, но книжката няма да ми я вземат :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от Stuttgy » 11 Яну 2020, 13:26

При всички положения е най лесно да си платиш глобата и да избегнеш всякакви драми за напред.

Изпратено от моят MAR-LX1A с помощта на Tapatalk

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от c04 » 11 Яну 2020, 13:40

drago_pavlov написа:Може и да ми свалят номерата, но книжката няма да ми я вземат :mhihi:

Това за свалянето на номерата пък въобще няма да го коментирам, че ще стане една :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от steeN » 11 Яну 2020, 13:52

Не знам заради това или нещо друго, но е добре че поне спряха тази простотия с дупченето и занитването на задния номер.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от drago_pavlov » 11 Яну 2020, 13:58

c04 написа:
drago_pavlov написа:Може и да ми свалят номерата, но книжката няма да ми я вземат :mhihi:

Това за свалянето на номерата пък въобще няма да го коментирам, че ще стане една :mhihi:

То затова ли имаше преди 2-3 години един период дето си караха гъзарите из София без номера?
Почти всеки ден виждах някой да си кара без номер...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от Club BMW » 11 Яну 2020, 15:41

drago_pavlov написа:И защо да не минават?
Може и да ми свалят номерата, но книжката няма да ми я вземат :mhihi:


Като длъжник ще ти напишат акт, с който се отнема временно свидетелството за управление, спират временно автомобила от движение.

ЗДвП

"1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:
който управлява моторно превозно средство с наложено наказание глоба, незаплатена в срока за доброволно заплащане - до заплащане на дължимата глоба;

2.временно спиране от движение на пътно превозно средство:

на собственик, който управлява моторно превозно средство с наложено наказание глоба, незаплатена в срока за доброволно заплащане - до заплащане на дължимата глоба;"

И къде е далаверата, че ще излъжеш, че книжката не е в теб ?

Ако продължиш да караш друг автомобил с отнета книжка ...

НК

Чл. 343в. Който управлява моторно превозно средство в срока на изтърпяване на наказанието лишаване от право да управлява моторно превозно средство, след като е наказан за същото деяние по административен ред, се наказва с лишаване от свобода до три години и с глоба от двеста до хиляда лева.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от koziak » 11 Яну 2020, 17:04

Смях, казват им че не носят книжка. Направо им късайте и пагоните, тука е пълно с анимационни играчи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Новите

Мнение от vicho » 11 Яну 2020, 22:24

аз се обърках...

събират ли се или не събират глобите и ако не се събират защо и как!?!?

Как така хората карат с неплатени глоби и имат книжки?

п.с. за пуерториканците е ясно... там и Господ не може да ги съди :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от don_gori » 11 Яну 2020, 23:06

Преди няколко месеца ми се наложи да ходя до КАТ, сутринта 15 мин преди да отворят гишетата имаше 30+ човека които чакаха да си платят фишовете, за да си вземат книжката :dunno: Незнам колко е % на събираемост, но според мен нещата са затегнати доста спрямо преди 3-4 години.
За книжката е ясно, че трябва да те спрат и тогава да ти я вземат така май най-лесно човек отива да си плаща :mhihi:
Другия вариант е да минат там някакви срокове и да ти дадат задълженията на частен съдебен изпълнител, но там колегите от контингента с тънките далавери могат да кажат повече :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от Сондьора » 11 Яну 2020, 23:20

Ся като тряя 2млн. да си сменят личните карти, ще се съберат доста.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 18.04.2009
Местоположение: София
Кара: TOYOTA

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от Двигателист » 12 Яну 2020, 12:45

Странно. Премахнали са отнемането на книжка при над 50 км/ч превишение в населено място. Сега е над 55 явно...
Лудия.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 28.10.2009

Re: Новите "бонуси" на КАТ

Мнение от hepten » 12 Яну 2020, 22:59

Къде ги четете тези "нови глоби". В ЗдвП няма изменения в тази част от 22.01.2017 г.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Коцето

Последни теми
Facebook