Тема на пътешественика

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Пътешественик

Мнение от B U L L I » 08 Яну 2020, 19:31

Ооо Гоше уелкъм бек :mhihi: аз редовно съм нейде из страната на точно такива преходи.За сега ще споделя за
последния ми воаяж до Перперикон, каменните гъби и некви подобни из Хасково,а преди това имах
двудневен тур с основна дестинация пещера Проходна,отседнахме в Карлуково и посетихме Национален пещерен дом,
къщите на Флинстоун,Искърското водно огледало,Роселешките кукли,Геопарк Искър-Панега,пещера Съева дупка и некви други там.
Напоследък срещам трудност в откриването на нови дестинации и затова се надявам темата ти да ми е полезна.
Апропо за пролетта глася за мен и групичката ми двудневна екскурзия с дестинация с.Чавдар и Археологически парк Тополница,Копривщица и всичко интересно наоколо
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Пътешественик

Мнение от TNT » 09 Яну 2020, 1:44

Аз обикалям по 100-те национални обекти. Приятелката събира печати, аз обикалям :mhihi: Копривщица е супер, но в целия Подбалкан има много какво да се види. За два дена трудно. Там реално всяко градче е интересно и има история. Копривщица, Сопот, Карлово, Калофер, Казанлък (там само за гробницата не давайте пари, още псувам :mhihi: ). В Стара планина също е интересно - Етъра, Трявна (задължително в кръчмата при Майстора !!!!!!! най-вкусната храна, купихме си дори книгата на собственика) , село Боженци.

Имаше подобна тема, но не мога да се сетя как се казва :mhihi:

EDIT:

viewtopic.php?f=4&t=407641&p=4309557&hilit=%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B7%D0%B8%D1%8F#p4309557
Изображение

E34 Маниак
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Plovdiv

Re: Пътешественик

Мнение от Georgi » 10 Яну 2020, 14:51

Ооо, Були!!!
Първо респект за твоята отдаденост на форума и на марката!
Това за с. Чавдар ми звучи интересно и бих се включил.
Освен това е добре ако има желаещи за пишат тук да се дава по-конкретна информация за и разни подробности да обектите.
Идеята е в рамките на ден или два какво интересно може да си посети и в каква последователност.
Може ли подробности за тия къщи на Флинстоун и искърското огледало?

E34 Маниак
Аватар
Мнения: 762
Регистриран на: 17.12.2003
Местоположение: Plovdiv

Re: Пътешественик

Мнение от Georgi » 10 Яну 2020, 14:56

TNT написа:Аз обикалям по 100-те национални обекти. Приятелката събира печати, аз обикалям :mhihi: Копривщица е супер, но в целия Подбалкан има много какво да се види. За два дена трудно. Там реално всяко градче е интересно и има история. Копривщица, Сопот, Карлово, Калофер, Казанлък (там само за гробницата не давайте пари, още псувам :mhihi: ). В Стара планина също е интересно - Етъра, Трявна (задължително в кръчмата при Майстора !!!!!!! най-вкусната храна, купихме си дори книгата на собственика) , село Боженци.

Имаше подобна тема, но не мога да се сетя как се казва :mhihi:

EDIT:

viewtopic.php?f=4&t=407641&p=4309557&hilit=%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B7%D0%B8%D1%8F#p4309557


Колега прав си за темата, не съм я видял.
Ако модератора прецени да ги обедини или изтрие моята.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Пътешественик

Мнение от mangini » 10 Яну 2020, 15:49

В последните години много пътувам по направление София - Кулата и открих доста интересни места, които си струва да бъдат посетени. Перфектни дестинации именно за уикенд, защото има за всеки по нещо - в рамките на ден може да се шофира по живописен път, да се спре в някое селце и да се намери време и за разходка сред природата. На първо четене се сещам за следните места, ще ги карам по ред от север на юг:
1. Кирилова поляна - това е нагоре по пътя след Рилския манастир, на около 4-5км. Уникална природа, самата поляна е на много хубаво място, а от там по черен път се продължава още 7-8км до местността Тиха Рила. Ако не се лъжа, надморската височина там е над 2000м и при чисто небе вечерно време, гледките са уникални. Бяхме се качили там преди години в 11-12 вечерта, като излязох от колата ме беше страх да си протегна ръката нагоре, имах чувството, че директно ще се озова в открития Космос :mhihi: . Жестоко преживяване, отдавна се каним с приятели да повторим някоя вечер, но все не остава време.
1.1. Допълнение към т.1 :lol: - по самия път до Рилския манастир има интересни отбивки - освен Стобските пирамиди, които са известна дестинация, по-надолу по главния път има отбивка за село Падала - малко селце с население около 20 човека, по стръмен и живописен път на около 5-6км от главното трасе. Приятно място, което си струва да се види. Малко след отбивката за Падала пък е село Пастра, откъдето има отбивка към язовир Калин - отдавна се каня да направя преход до там, но чета, че пътят догоре е частен, не знам дали е възможно дори пеша или с колела.
2. От Благоевград се тръгва в посока Парк Бачиново, продължава се нагоре около 30км и се стига до местността Картала. Там има къде да се спре и нагоре се продължава пеша в посока към хижа Македония. Това е едно от най-хубавите места, на което съм бил до сега и често ходя нататък, когато съм в района.
3. Село Горна Брезница - на около 5-6км от главния път преди Кресна. Много готино село с хубава природа.
4. Малко след Кресна пък има отбивка за село Влахи - също супер природа, много интересно място, определено пак бих го посетил.
5. Местност Попина лъка - излиза се от Сандански по посока на Хотел Пирин, местността е на около 20км нагоре по пътя.
6. Мелник - Рожен - с. Любовище. По някое време по пътя към селото има нещо като малък тунел, след който има стръмно спускане. Аз навремето стигнах само до тунела, тъй като прецених, че няма да мога да издрапам обратно по стръмното. До самото село така и не стигнах, но ми е интересно да го видя някой ден.

:driving:

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Пътешественик

Мнение от B U L L I » 07 Фев 2020, 19:09

Georgi написа:
TNT написа:Аз обикалям по 100-те национални обекти. Приятелката събира печати, аз обикалям :mhihi: Копривщица е супер, но в целия Подбалкан има много какво да се види. За два дена трудно. Там реално всяко градче е интересно и има история. Копривщица, Сопот, Карлово, Калофер, Казанлък (там само за гробницата не давайте пари, още псувам :mhihi: ). В Стара планина също е интересно - Етъра, Трявна (задължително в кръчмата при Майстора !!!!!!! най-вкусната храна, купихме си дори книгата на собственика) , село Боженци.

Имаше подобна тема, но не мога да се сетя как се казва :mhihi:

EDIT:

viewtopic.php?f=4&t=407641&p=4309557&hilit=%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B7%D0%B8%D1%8F#p4309557


Колега прав си за темата, не съм я видял.
Ако модератора прецени да ги обедини или изтрие моята.


готово,темата е вече една
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тема на пътешественика

Мнение от alekangg » 07 Фев 2020, 20:25

Аз имам няколко черни дупки-хобита, като с годините една или друга взима превес, но през последните 5-6 години на първо място с огромна преднина са разходките и екскурзиите, като се почне от 10 дни и седмични 2-3 пъти годишно до многократно уикенд, понякога +1 ден и дори без преспиване или с 1 нощувка.
Основно са ми самолетни преходите, с тези цени е грехота да не се ходи където и да е. Всичко ми е резервирано, до нова година, макар по празници да избягвам да ходя където и да е, но тази нова година с 3 дни ваканция се събират 10 дни почивка и мисля да се възползвам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Тема на пътешественика

Мнение от TNT » 10 Мар 2021, 12:20

Дайте идея за някоя еднодневна разходка от София :wave: Времето лека полека ще се стопля, но очаквам пак затягане на мерките/затваряне на заведения и ще е само разходка май май. Есента бях до Искърското дефиле на паметника на дядо Йоцо. Супер красиви гледки, доста разпускащо. Нещо подобно се търси. Засега съм харесал Етрополе, но се търси и нещо друго.

Изображение
Изображение

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook