Какъв пикап?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Какъв пикап?

Мнение от TNT » 05 Яну 2020, 17:26

SpeedyMan написа:
Сондьора написа:Мерца не е ли добре?

Спират го от производство. Освен това си е нисан с емблема на мерцедес.

Реално само най-големия е с двигател, ск.кутия и задвижване от Мерцедес. Той и върви :mhihi: При останалите версии наистина само емблемата и мултимедията са от Мерцедес. Неоправдано скъп Нисан Навара просто.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Какъв пикап?

Мнение от acho.rs » 05 Яну 2020, 18:19

ukelichko написа:А най-гадното на пикапите е, че са неудобни за товарене, защото са високи и същевременно са много удобни, когато някой иска да те освободи от товара, защото са сравнително ниски. Хрдтоп. Да де, но тогава си става джипка. Ама когато ти трябва камион го махаш. Да, ама не е чак толкова лесно. И къде ще го оставиш тоя хардтоп. Та той е по-голям от повечето женски малолитражки. Ама пикапът си е готина играчка. Бих си купил пак. Даже съм нацелил една натокана Навара, ама половинката каза, че ако я взема, ще ми натовари багажа в нея и ще ми разпише пътния лист ебаси :mhihi: Тия жени нямат никакво разбиране и фантазия. Тая година само две ненужни коли и около 50 безсмислени уреда си купих и са ебахти муцуните :D .

И аз гледах пикап за градска машина за развозване на леки товари и точно това се зачудих - според мен, ако не караш офроуд в напълно безсмислено. Хайлукс съм карал - не намерих и капка лукс в този камион, а си беше от магазина с топ дизела.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Какъв пикап?

Мнение от seimo » 05 Яну 2020, 18:59

Темата е малко безмислена впредвид че боримечката не е дал бюджет. Пикапи от 5к до 100+

:OT: Само аз ли не разбирам американците какво толкова се прехласват по тези неудобни пластмасови камиони без багажник и с комфорт на каруца :mhihi: Ако не съм фермер да разнасям бали на животните по къра или да превозвам работници до някой обект в балкана не се сещам за друга причина да си купя подобна машина. В България положението е още по-зле. Представям си братчедите как ще разтоварват докато го оставиш някъде за 5 минути или даже докато си чакаш на светофара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Какъв пикап?

Мнение от drago_pavlov » 05 Яну 2020, 19:18

seimo написа:Темата е малко безмислена впредвид че боримечката не е дал бюджет. Пикапи от 5к до 100+

:OT: Само аз ли не разбирам американците какво толкова се прехласват по тези неудобни пластмасови камиони без багажник и с комфорт на каруца :mhihi: Ако не съм фермер да разнасям бали на животните по къра или да превозвам работници до някой обект в балкана не се сещам за друга причина да си купя подобна машина. В България положението е още по-зле. Представям си братчедите как ще разтоварват докато го оставиш някъде за 5 минути или даже докато си чакаш на светофара.

Вероятно не си бил там и затова не ги разбираш. Те са хора, които много пътуват и съответно влачат много багаж - въдици, палатки, лодки, джетове, барбекюта...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Какъв пикап?

Мнение от hell's angel » 05 Яну 2020, 19:38

Параноята в малките коли в колко теми я обсъждахме вече :mrgreen: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какъв пикап?

Мнение от Borymeckata » 05 Яну 2020, 20:27

Ето да се включа с някакви критерии. Как си представям камиончето:

- дизел около 2,5 литра, по възможност - по-икономичен;
- двойна или удължена кабина, да събира 4 човека, макар и без комфорт;
- автоматик, за да го кара и жената, пък и аз свикнах с АСК покрай баварчо;
- не съм решил дали да е 4х4, но ако е с двойно - да има фул-тайм режим. И режимите да се превключват не с копченце на таблото, а с ръчка от раздатката. Аз лично много харесвам трансмисията супер-селект на L200, но си давам сметка, че 4х4 много рядко ще ми трябва реално. За "бавни" и блокаж на осев диф да не говорим - едва ли изобщо ще се случи някога...;
- бюджет... парите не са проблем, но да кажем - до 50 бона максимум. Не ми се дават пари колкото за един апартамент за тенекия, която ще ползвам само през уикенда и 10 години ще стои на улицата (няма да влезе в гаража, или ако влезе - няма да има място за нищо друго).

Навара съм имал и останах разочарован - дървена трансмисия с парт-тайм 4х4. Зимата само на задно не може да тръгне, с включен преден мост пък не завива, а в студа актуаторът (май превключваше режимите с някакъв електромагнит) замръзва и на какъвто режим си останал - на мего караш... :dunno: :dunno: И от двигателя не съм очарован. Имам и впечатление от един по-стар Рейнджър - много ръждясва това, на 15 години има дупки колкото юмрук в задните калници, а веднъж остана без спирачки - корозията беше изяла спирачната тръбичка за задния мост (?!?).
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Какъв пикап?

Мнение от Сондьора » 05 Яну 2020, 20:50

За тия пари си вземи хайлукс от магазина без екстри бял, :dunno:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Какъв пикап?

Мнение от bioz » 05 Яну 2020, 20:53

Сондьора написа:За тия пари си вземи хайлукс от магазина без екстри бял, :dunno:
Защо пък бял?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Какъв пикап?

Мнение от N.Mihaylovski » 05 Яну 2020, 21:00

bioz написа:
Сондьора написа:За тия пари си вземи хайлукс от магазина без екстри бял, :dunno:
Защо пък бял?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Защото базовите модели са бели, за цвят трябва да чака 6 месеца поне.
Боримечка, новите всички са с копче-врътка, няма лостове вече, европейските са фул тайм на задно предния с врътка и бавните с врътка, и блокажите и асистънса по спускане са на копче точка.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Какъв пикап?

Мнение от Сондьора » 05 Яну 2020, 21:13

Така е всички нови, за съжаление, са с копче/врътка.
Его е един на бързо
https://www.autoscout24.bg/objava/toyot ... cldtidx=19

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Какъв пикап?

Мнение от slatanic » 05 Яну 2020, 21:37

За тия пари тундра, такома. Според размера дето ти харесва.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какъв пикап?

Мнение от Borymeckata » 05 Яну 2020, 23:42

Сондьора написа:Така е всички нови, за съжаление, са с копче/врътка.
Его е един на бързо
https://www.autoscout24.bg/objava/toyot ... cldtidx=19


Нещо такова, да. Ако идем с някой приятел и да го докараме на ход - супер екскурзия ще бъде... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Какъв пикап?

Мнение от steeN » 06 Яну 2020, 9:37

hell's angel написа:Параноята в малките коли в колко теми я обсъждахме вече :mrgreen: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Пикапа е същото като SUV, ама практично. Докато SUV-то е само параноя и сигурно 3х подръжка :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 328ci

Re: Какъв пикап?

Мнение от CTORH » 17 Яну 2020, 11:19

А за по-скромен бюджет, примерно 9-10к макс, кой е най-добрият избор?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Какъв пикап?

Мнение от Petrolhead » 17 Яну 2020, 13:10

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:45, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook