Какъв пикап?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Какъв пикап?

Мнение от SpeedyMan » 05 Яну 2020, 0:38

Ако ще е нов - AMAROK, това е най-доброто в момента.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Какъв пикап?

Мнение от Сондьора » 05 Яну 2020, 1:02

Мерца не е ли добре?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какъв пикап?

Мнение от BMW_POWER » 05 Яну 2020, 1:55

mr_petroff написа:F 150-Няма начин да не ти свърши работа ,става за всичко . За фън , за теглене , за офроуд ,има присъствие и авторитет на пътя ,доста прилично оборудване и 400-600 к мили ресурс не са му проблем .
Малък проблем е разхода и данъка... :roll:


Колега, ти сериозно ли го мислиш това? И ако "ДА", за кой модел и двигател?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Какъв пикап?

Мнение от ukelichko » 05 Яну 2020, 2:13

Бих карал нещо като F650 за гъзария и от скука. Но ако ще трябва да си върша работа в България и ще трябва да взема нещо втора ръка, бих си взел Митсубиши Л200 или Навара. Хайлуксовете са неоправдано скъпи. А и тук не сме пустиня, нито полюс, нито тайга. Познавам няколко земеделци в района и това се кара. Е който стъпи на някакви сериозни пари, си взема някаква екзотична играчка, на която нищо се не товари и се кара внимателно, за да се не издраска нещо.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какъв пикап?

Мнение от alx » 05 Яну 2020, 2:19

Ф150 също е прекрасен, надежден и доказал се пикап, но за родината идва малко голям си мисля
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Какъв пикап?

Мнение от ukelichko » 05 Яну 2020, 2:34

Не съм виждал много Фордове в Северозапада из земеделските среди. Ако е за работа, трябва да е масово и евтино, да се намират лесно части и....майсторите да са ремонтирали такова. Иначе си вътре. Някога ако отида до Америката, непременно ще си рентвам един Ф650 за един ден. Това ми е някаква стара мечта.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какъв пикап?

Мнение от BMW_POWER » 05 Яну 2020, 5:32

alx написа:Ф150 също е прекрасен, надежден и доказал се пикап, но за родината идва малко голям си мисля


Не си на 20 години и да не говорим за история. Какво мислиш за новите им двигатели и особено 2.7л (съжалявам, че няма кривогледо емотиконче)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 897
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Какъв пикап?

Мнение от SpeedyMan » 05 Яну 2020, 8:42

Сондьора написа:Мерца не е ли добре?

Спират го от производство. Освен това си е нисан с емблема на мерцедес.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Какъв пикап?

Мнение от zAcK » 05 Яну 2020, 9:50

Тия в нашата компания, дето имат бизнес с телеком операторите от близо 20 години и дори наеха доста хора от там, ги взеха заедно с колите и т.н. Ами всичко е Хайлукс. А знаете кулите и базовите станции по какви места са намятани и какво се случва, сосбено зимата :mhihi: Особено като няма пауър и трябва да носят не знам си колко нафта нагоре по баирите :mhihi: Не съм чул една лоша дума за тия Тойоти.

А, да. И никой не се е оплакъл от поведението на хайлукса. Тестове, клипчета, клател се :mhihi:
Да няма да го караш като Porsche 997 GT3 RS тоя пикап, нали работа ще върши из нивите, да го ева :mhihi:

P.S. Доста хора, като станаха на по 500 000 си ги купиха след това :mhihi: Ако не са им харесвали, дали щяха да го направят точно с тия милионници :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Какъв пикап?

Мнение от hell's angel » 05 Яну 2020, 10:13

alx написа:Хайлулс/ такома е истината- да. Но... само при условия където не ръсят със сол защото... гният страшно и рамата има навика да се пречупва през средата.

ukelichko написа: да взема нещо втора ръка, бих си взел Митсубиши Л200 или Навара.


Аз само по телевизията съм ги виждал :mhihi: ... ама имахме едни Хайлуксове дето на транзишън зоун, газят по 5-10 години в морето и досега един строшен не съм видял. Докато Навари, Патфайндъри, Тритони и сие, редовно си трошат шаситата. Особено дабълкеб с голяма платформа. Като го претоварят арабчетата най-отзад, че ги мързи да местят, и го подкарат на джихад из дюните и са готови. Общо взето 20-тина акумулатора стигат :mhihi: Хайлукса, обикновено завършва с лек банан в тия условия...
Разните Исузу, Шматароци, Рейнджъри и Мазди се поръчват с повече екстри и се ползват за луксозни пазарски чанти, или за багажа на смените от и до летището. А да и лоу левъл, сейфти съгледвачите се возят в тях, :ok:
Откакто станах селянин, и аз се оглеждах, но стигнах до извода, че покупка на такова е обоснована само ако ще се товари и бачка с него всеки ден и рядко ще вижда асфалт. Или нещо, да му дръпнЕМ ДДС-то :mrgreen: За разни, по-редки, периодични задачки има и други возила, които се справят чудесно.
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Какъв пикап?

Мнение от ukelichko » 05 Яну 2020, 10:23

Да, доста безсмислено возило е, особено за родината. Търкалях един Л200 преди 10 години за около две седмици. После ме отърваха едни земеделци от него и през следващите години само един път ми е липсвал. С буса повече работа си свърших, но и на него не съм му навъртял повече от 5К за няколко години.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Какъв пикап?

Мнение от hell's angel » 05 Яну 2020, 10:39

Един вид - уредихме го Боримечката, едно ремарке ще и заспи на Х3-та :mhihi: :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Какъв пикап?

Мнение от slatanic » 05 Яну 2020, 13:49

Принципно е най-разумното решение от всички,ако не се ползва из нивите и планината всекидневно.Когато ти трябва ползваш.През останалото време си караш колата и това е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Какъв пикап?

Мнение от ukelichko » 05 Яну 2020, 15:01

А най-гадното на пикапите е, че са неудобни за товарене, защото са високи и същевременно са много удобни, когато някой иска да те освободи от товара, защото са сравнително ниски. Хрдтоп. Да де, но тогава си става джипка. Ама когато ти трябва камион го махаш. Да, ама не е чак толкова лесно. И къде ще го оставиш тоя хардтоп. Та той е по-голям от повечето женски малолитражки. Ама пикапът си е готина играчка. Бих си купил пак. Даже съм нацелил една натокана Навара, ама половинката каза, че ако я взема, ще ми натовари багажа в нея и ще ми разпише пътния лист ебаси :mhihi: Тия жени нямат никакво разбиране и фантазия. Тая година само две ненужни коли и около 50 безсмислени уреда си купих и са ебахти муцуните :D .
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какъв пикап?

Мнение от alx » 05 Яну 2020, 17:06

BMW_POWER написа:
alx написа:Ф150 също е прекрасен, надежден и доказал се пикап, но за родината идва малко голям си мисля


Не си на 20 години и да не говорим за история. Какво мислиш за новите им двигатели и особено 2.7л (съжалявам, че няма кривогледо емотиконче)


за 2.7 нямам наблюдения, но 3.5 екобууст мотора е яко куче...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Don_Diego

Последни теми
Facebook